PDA

View Full Version : Herkes İçin Çok Önemli 2 Konu

okocha6
06.Şubat.2013, 00:30
1. Kornerlerde(ayarsız) arka direkteki yobo bende çok gol atıyor. 3 ay önce ön direkteki oyuncu çok gol atıyordu, acaba motor bu yönde mi değişti?

2. Ben 2 stoperli, ön libero hizasında 2 ofansif bekli, 1 ön liberolu, 2 mcli 2 amrlli ve tek forvetli bir sistemle oynuyorum. Takım savunmadayken amrller savunmaya yardım etmeyip ilerde bekliyorlar acaba amrlleri mlr olarak oynatsam takım savunmadayken savunmaya yardım ederler mi. Yoksa gene ilerde mi beklerler.

Bir de tavsiyelerim var :

Rakip kornerlerinde hızlı ve dribligli bir oyuncunuzu ceza alanı önünde, en hızlı ve driblingli oyuncunuzu ise ilerde bırakın işe yarıyor. Bir de rakibin kornerlerinde,defansın uzaklaştırdığı topu rakip alınca kornere kullanana yolladıklarından bir de köşeyi kapatan oyuncu kullanıcam birazdan ilk defa. Sonucu bildiririm burda.

okocha6
06.Şubat.2013, 01:55
Bir de sezon başında(Fenerbahçe için) 4 günde bir (barca, manu, real üçlüsünden ikisiyle ve beşiktaş, gs, trabzon üçlüsünden ikisiyle olmak üzere toplam 4 hazırlık maçı (kadıköyde) yapmanızı öneririm, kondisyonlar %51e düşmeden aslarınızı çıkarmayın, sakatlık olmuyor korkmayın) 11-15-19 ve 23ünde yapın bu maçları, 8 -9 gün süre kalsın ön eleme maçına. Hem para kazanırsınız, hem oyuncular maç kondisyonuna ulaşır hem de takım, taktiğinize uyum sağlamaya başlar.

okocha6
06.Şubat.2013, 06:22
Yeni oyunumda arka direğe kwaukeyi koydom sadece 1 gol attı 10 maçta falan halbükü yobo 14 -15 maçta 4 kafa golü atmıştı arka direkte bu kez kweukeyi öe alıp ön direğe ortalatcam bakalım nasıl olacak.

Tunguska1907
06.Şubat.2013, 06:49
1. sorunu anlayamadım. Yobo'nun gol atması neden hoşuna gitmiyor da diğerine attırmaya çalışıyorsun?

2. soruna gelirsek; destek görevi ver. İleride kalmaz takıma yardıma gelir. Benim amrl'lerde bir sıkıntı yok.

okocha6
06.Şubat.2013, 07:02
Kornerleri ön direğe attırıp kweukeyi de ön direğe almam ilk maçtan meyvesini verdi, müthiş gücüyle ön direğe sokulup üst direkten gol olan bir kafa vuruşu yaptı. Yanlışlıkla tam maça girmiştim. 2-0 yaptım bir gol yedim ve tekrar tam maça alıp maçı zar zor bitirdim. Beşiktaştan liderliği aldım.

Yanlış yere yazmışım :) Yok yok yazmamışım, şu an kariyerime de yazdığımdan kafam döndü bir orda bir burda :D

okocha6
06.Şubat.2013, 07:05
1. sorunu anlayamadım. Yobo'nun gol atması neden hoşuna gitmiyor da diğerine attırmaya çalışıyorsun?

2. soruna gelirsek; destek görevi ver. İleride kalmaz takıma yardıma gelir. Benim amrl'lerde bir sıkıntı yok.

Yok diğer oyunum 2-3 gün önce oynadığım transfersiz ve duran top ayarsız deneme oyunuydu. Ofansif bekli sistemi denemk istemiştim. O oyunda yobo sürekli gol atmıştı, oy üzden kweukeyi arka direğe alıp arka direğe ortala talimaı verdim kornerlerde ama yobo kadar atamadı sadece 1 gol atmıştı ön direk diye değiştim ve ilk maçta beşiktaşa yazdı kweuke.

İçe kateden hücumcu yapıyorum amrlleri. Ofansif beklerimi de hücumcu yapıyorum, kanatlarımın bekleri içe çekmesiyle çizgiden rahat ilerliyorlar. Bir sorun yok şimdilik fazla gol yemiyorum, en fazla 1 gol yiyorum maçlarda. Gerçi gene ilerde duruyolar ama olsun amrlleri mlr yapmak hücum gücünü azaltır sanırım tek forvetli sistemde.

Tunguska1907
06.Şubat.2013, 07:23
amrl oyuncularını atak değil de destek olarak oynat. forvetteki eleman atak oynasın sadece. takımın diğer oyuncuları birbirleriyle daha çok yardımlaşır, pas trafiğin artar. amrlleri atak oynatırsan ilerde bekler.

okocha6
06.Şubat.2013, 07:27
amrl oyuncularını atak değil de destek olarak oynat. forvetteki eleman atak oynasın sadece. takımın diğer oyuncuları birbirleriyle daha çok yardımlaşır, pas trafiğin artar. amrlleri atak oynatırsan ilerde bekler.

içe kateden hücumcu olarak oynatıyorum, takım çok iyi durumda şu an, kariyer kısmında bakabilirsin. Beklerimi ön libero hizasında oynatmamın da bunda payı var. Deneme oyununda asıl denediğim şey buydu ve başarılı olmuştu.

vivoperlei
06.Şubat.2013, 14:02
Arkadaşlar, taktik konusunda bilgi alışverişi yapmak için bu konuyu (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=110884) kullanınız. Konuyu kilitliyorum.