PDA

View Full Version : Gözlemci Sorunu

muhsam
06.Şubat.2013, 04:00
Merhaba arkadaşlar,fm 2013 de denizlisporu aldım.Bonservisi elinde olan oyunculardan bebe ve aykut erçetini 5 üzerinden 4 yıldız ile gösteriyordu gözlemcim.Fakat sözleşme imzaladığım anda yıldızı 1 e düştü.Bunun nedeni nedir?Oyuna o kadar da para verdik,soğudum oyundan.İyi forumlar...

Spe1907
06.Şubat.2013, 04:57
gözlemcinin ve asistan managerlerinin profillerini paylaşabilir misin?
Ayrıca gözlemci raporlarını aldıktan sonra takıma takımın seviyesinin çok üzerinde bir oyuncu transferi yapmış olabilir misin? Çünkü yıldızlar takımdaki diğer oyuncularla kıyaslanarak veriliyor eğer çok üst düzey birini getirdiysen şuan onunla kıyaslıolardır diğer oyuncuları yıldız verirken.

Deus Dominus
06.Şubat.2013, 14:51
Kulübünün beklentilerine göre değerlendirme yapar personelin. Tabi bu değerlendirmenin başarısı, tutarlılığı önemli özelliklerine (yetenek yargılama-potansiyel yargılama) bağlı. Ben o yıldıza takılmam çok (potansiyeli hakkındaki değerlendirmelerini ayrı bir yere koyuyorum tabii), oyuncunun profili beni tatmin ediyor mu? İşimi görecek mi? Tamamdır gerisini onlar düşünsün :)

muhsam
06.Şubat.2013, 17:16
http://g1302.hizliresim.com/16/6/ju9xt.png
Gözlemcimin özellikleri burada.Yorum sizin.

Deus Dominus
06.Şubat.2013, 19:33
Ben bu adamın ipiyle kuyuya inmem, ancak oyuncunun ve kulübün istekleri ile ilgili vereceği bilgiye güvenirim. (kulübü ne kadar bonservis istiyor, oyuncu ne kadar maaşa imza atabilir,... gibi)

muhsam
06.Şubat.2013, 19:41
:D :D tavsiye ettiğiniz özellikler ne olmalı peki?

Stormlord
07.Şubat.2013, 10:27
Bir gözlemcinin oyuncu potansiyel değerlendirmeyle, oyuncu yetenek değerlendirme oranları ne kadar yüksek olursa o gözlemciden o kadar verim alabilirsin. Ancak iş sadece gözlemcide bitmiyor. Gözlemci çok beğense bile asıl değerlendirmeyi senin yapman gerekiyor. Gözlemcilerin değerlendirmelerini sadece tavsiye olarak kullan. "Bu adam 4 yıldız, bunu kesin almalıyım" diye düşünme. Oyunun amacı da bu zaten. Gözlemcinin değerlendirmesinin yanında oyuncunun özelliklerine de bak. Şöyle örnek vereyim, gözlemcim bana 2 tane oyuncu öneriyor ve ikisi de 4 yıldız. Birisinin özellikleri yüksek, diğerininkiler düşük. Özellikler arasında da uçurumlar var. Tercih etmen gereken yüksek özellikli olandır. Diğeri de 4 yıldız, gelişir nasıl olsa diye düşünme. Oyuncunun özellikleri bir yere kadar gelişiyor ve düşük özellikli olarak kalıyor. Mesela Kyriakos Papadopoulos için Barcelona'daki gözlemcilerin (iki gözlemci yeteneği de 20 olanlar) değerlendirmesi 3 yıldız ama başka bir kariyerimde adamın nasıl geliştiğini gördüm ve gözlemcilerin değerlendirmesiyle alakası yok. Bu yüzden dediğim gibi önce gözlemcinin değerlendirmesini tavsiye olarak aklının bir köşesine yaz, daha sonra özelliklerine bak ve değerlendirmeni bu şekilde yap.