PDA

View Full Version : Herkes İçin Önemli 3 Sorum Var

okocha6
09.Şubat.2013, 00:16
1) Türkiye süper liginde 2. yıla başlayacağım, 5+1 kuralı var 11 için onu biliyorum da kadronun tamamı için yabancı kısıtlaması var mı yoksa istediğimiz kadar yabancıyı kadroda tutabiliyor muyuz?

2) Tecrübeli oyuncularla oyuncu geliştirme görüşmesi yaptığımda 2 genç oyuncu öneriliyor çalıştırması için, peki istediğimiz oyuncuya, istediğimiz oyuncuyu çalıştırmanın yolu yok mu. (Çünkü bana kuytı neen sattın diyorlar ama kuyt ve egemen salih,recep, okoreyi çalıştırmıyor bende görüştüğümde başka oyuncular çıkıyor)

3) Kornerleri ön direğe forvetim kweukeye attırıyorum, en az 15 gol attı bu şeklide 1 sezonda. Ancak stoper bocchettiyi aldım kafa vuruşları daha iyi onun ama bitiriciliği daha az, kafa golleri için bitircilik de önemli mi? Kweukeyi ön direkte bırakayaım mı yoksa bochettiyi mi ön direğe alayım hücum kornerlerimde.

equinox_cs
09.Şubat.2013, 00:39
1) türkiye liginde 2. sezonda 10 yabancı kayıt edebiliyor ve ilk 18 de 6 tane bulundurabiliyorsun. ilk 18deki 6 yabancıyı da istersen ilk 11 de kullanabiliyorsun. 5+1 değil o kural.
2)tecrübeli oyuncular eğer genç oyuncuları çalıştıracaksa ortak pozisyonlara sahip olmaları gerekiyor. yani tecrübeli oyuncun forvetse ancak forveti çalıştırabiliyor.
3)bildiğim kadarıyla kornerlerde bitiricilik önünde topu alabilirse ya da yerden gelen bir ortaya oyuncun ayakla vurabilecekse önemli. havadan gelen toplarda önsezi, denge ve en önemlileri zıplama ve kafa vuruşudur.
bilgim dahilinde cevap vermeye çalıştım iyi oyunlar !

Deus Dominus
09.Şubat.2013, 01:13
2. sorun için; kendim de denemede bulundum Kuyt Salih'i de, Recep'i de çalıştırabiliyor. Oyuncunun kadrodaki rolü nedeniyle eşleştirememiş olabilirsin, kontrol etmeni tavsiye ederim (eğitimi alacak oyuncu(tutee), eğitmen oyuncudan(tutor) daha yüksek kadro statüsüne sahip olmamalı). Ortak mevkilere sahipler.

okocha6
09.Şubat.2013, 03:16
2. sorun için; kendim de denemede bulundum Kuyt Salih'i de, Recep'i de çalıştırabiliyor. Oyuncunun kadrodaki rolü nedeniyle eşleştirememiş olabilirsin, kontrol etmeni tavsiye ederim (eğitimi alacak oyuncu(tutee), eğitmen oyuncudan(tutor) daha yüksek kadro statüsüne sahip olmamalı). Ortak mevkilere sahipler.

Kuyt,recep ve salihin kadro statülerini değiştirmemiştim, oyun açıldığında nasılsa öyleydi ancak dandik dandik adamları çalıştırıyorlar(hüseyin rüzgar mıdır nedir) egemen de okoreyi çalıştırmıyor, bende farklı mevkilerdeki oyuncuları çalıştırabiliyorlar ayrıca.

okocha6
09.Şubat.2013, 03:19
1) türkiye liginde 2. sezonda 10 yabancı kayıt edebiliyor ve ilk 18 de 6 tane bulundurabiliyorsun. ilk 18deki 6 yabancıyı da istersen ilk 11 de kullanabiliyorsun. 5+1 değil o kural.
2)tecrübeli oyuncular eğer genç oyuncuları çalıştıracaksa ortak pozisyonlara sahip olmaları gerekiyor. yani tecrübeli oyuncun forvetse ancak forveti çalıştırabiliyor.
3)bildiğim kadarıyla kornerlerde bitiricilik önünde topu alabilirse ya da yerden gelen bir ortaya oyuncun ayakla vurabilecekse önemli. havadan gelen toplarda önsezi, denge ve en önemlileri zıplama ve kafa vuruşudur.
bilgim dahilinde cevap vermeye çalıştım iyi oyunlar !

Teşekkürler, size de iyi oyunlar.

Kaka Leite
09.Şubat.2013, 03:23
Bu arada az önce Hüseyin Rüzgar mıdır nedir demişsin.

Kıymetini bir eğer geliştirebilirsen as sol bek'in oluyor o adam 3. sezonunda :D

okocha6
09.Şubat.2013, 04:04
Bu arada az önce Hüseyin Rüzgar mıdır nedir demişsin.

Kıymetini bir eğer geliştirebilirsen as sol bek'in oluyor o adam 3. sezonunda :D

:D Sol beki önde oynatıyorum ben, o yzden takımımda yeri yok.

Deus Dominus
09.Şubat.2013, 04:13
Ben bilmem, benim oyunda şu anda Salih Kuyt'tan eğitim alıyor, Recep de Meireles'ten.
Hüseyin'i de yabana atma, as oyuncun olamasa da sol bek için iyi alternatifin olur. Özkaynaklara sahip çık :) Bundan cacık olmaz dedim ama tutoring'e çok iyi cevap verdi, maşallahı var, hızlı gelişiyor.

okocha6
09.Şubat.2013, 07:10
Ben bilmem, benim oyunda şu anda Salih Kuyt'tan eğitim alıyor, Recep de Meireles'ten.
Hüseyin'i de yabana atma, as oyuncun olamasa da sol bek için iyi alternatifin olur. Özkaynaklara sahip çık :) Bundan cacık olmaz dedim ama tutoring'e çok iyi cevap verdi, maşallahı var, hızlı gelişiyor.

Ofansif sol bek olarak caner,özgür,de cegle, hasan ali var ee yeter bu kadar :) Meirelesle kuytı sattım ben. Genç ve özellikle Türk oyunculara yöneldim.