PDA

View Full Version : Yan top savunması

kaos25
09.Şubat.2013, 23:11
Arkadaşlar 100 saati aşkın FM 2013 oynadım ve bu oynadığım maçların hemen hepsinde yan top veya kornerden gol yiyorum. Bir olur iki olur bir şey olmadı ama artık bir saçmalığa dönüştü. 10 maç sadace yan toptan gol yediğim oldu. Savunmaya uzun oyuncuları transfer ettim çözülmedi, nasıl antrenman yaptıracağımı da çözebilmiş değilim. Bu konuda önerilerinizi bekliyorum.

mustinho03
09.Şubat.2013, 23:15
Savunma duran toplar calistir birde Taktigin de onemli ama Ben guncellemeden sonra Kariyer ac Mani tavsiye ederim...Sînîr olmazsin en azindan.

okocha6
10.Şubat.2013, 01:17
Hava toplarında en iyi 3 adamını uzunlara ver , en hızlı ve driblingli adamını ilerde bırak, ceza sahası önüne hava toplarında iyi olmayan ama hızı ve driblingi iyi olan oyuncunu bırak, bir tane de köşeyi kapatmak için ver(kornerlerde rakip topu alınca tekrar kanada yolluyorlar, köşeyi kapatan oyuncu kullan mutlaka dönen topta korneri atan adama bascak oyuncun olur) ,kaleci dahil 8 kişi kaldı, hava toplarında en kötü olan diğer 2 oyuncuna direkleri savundur, kalanlara da geri dön talimatı ver. Ben fazla gol yemiyorum kornerlerden bu taktikle. Bir sezonda 5 tane yememişimdir kornerlerden.

Önder HOCA
10.Şubat.2013, 02:43
sorun sadece duran top savunması değil yan toptan gelen goller sanırım

Deus Dominus
10.Şubat.2013, 02:50
Güçlü, çevik ve çabuk bek oyuncuları bulmaya kullanmaya çalış. Fiziksel özellikler abartı derecede etkili oyunda.

Önder HOCA
10.Şubat.2013, 03:00
ayrıca pozisyon alması yüksek stopperler de gerekli bence en öenmli sebep maç motoru buda pachle düzelicek inşallah onu bekliyoruz

okocha6
10.Şubat.2013, 03:06
Duran toplar dışındaki gollerin % 95i yandan gelen orta ya da paslardan oluyor zaten. Oyunun zayıf noktası bu. Bunun üzerine kanatlara 3er tane oyuncu koyup bir taktik denemesi yapacağım. Bek ofansif bek ve mrl mevkilerine koyacağım oyuncuları, 2 stoper 1ön libero 1 de forvetle oynıycam akhisar belediyeyle bakalım sonuç nasıl olacak. ( Koca sezon boyunca yayın civarı dışında uzaktan ne gol attım ne de yedim, yeni motora bunu ilave etmeleri lazım, ayrıca göbekten ataklarla golleri de eklemeleri lazım.)