PDA

View Full Version : Oyuncuların gelişimi

darkpart2
13.Şubat.2013, 22:23
Takımımda birçok genç oyuncu var bunlar antremanlarda hep gelişiyorlar hatta antrenörler hep çok memnunuz çok iyi gelişti diyor profiline baktıgım zaman yeşil ok yukarı doğru ama sorunum şu gelişen özellikleri hep aynı mesela adamın bitiricilik 16 gelişti diyor yine 16. eski oyunlarda bu sorun yoktu bende. dikkatlice takip ettim hiç düşme olmadan oluyor bunlar karsılasan var mı acaba?

Tasud0
13.Şubat.2013, 23:52
Ben genelde profiline bakıp kendim karar veriyorum bireysel antrenman işine.Örneğin bir futbolcu vardı bitiricilik 9du 1 sezonda 11 oldu.Sen bu işi antrenörlere mi bırakıyorsun ?

darkpart2
14.Şubat.2013, 01:22
ben oyuncumun tek türlü gelişmemesi için belirli birşeye çalıstırmıyorm

Lord Black
14.Şubat.2013, 01:54
Gelişimleri 1er 1er artmasa da 0.3 veya 0.5 şeklinde de artabiliyor. Yani gözle görülmese bile özellikleri yükseliyor aslında.

Tasud0
14.Şubat.2013, 02:14
Bende tek bir şeye endeksli gelişmesinden yana değilim ama çoğu özelliğinin artmasına pek şahit olmadım daha.

Deus Dominus
14.Şubat.2013, 02:24
Lord Black'in söylediği gibi biz tam sayı olarak görüyoruz oyuncuların özelliklerini ama ondalık değerler alıyorlar aslında. İstediğin futbolcunun antrenman sayfasına girerek bir özelliğini incelersen zaten göreceksin.
Bireysel antrenman konusunda sizin gibi düşünmüyorum. Oyuncuyu mümkün mertebe kendi istediğim yönde geliştirmek istiyorum ben ve bu konuda tek bir özelliğe odaklanmak benim için olumlu sonuçlar veriyor. Yaşı 16-17 olana da, 32-33 olana da gerekli görüyorsam veririm bireysel antrenman.

ozan42
14.Şubat.2013, 11:28
Oyuncu özeliikleri bizim görmediğimiz şekilde mesela 13 ise o özelliği örneğin 13.50 13.75. 13.86 gibi değerleri aşarak 14 rakamına ulaşıyor yani oyuncunun değeri 13 ise bır tane yeşil ok çıktı hemen 14 olmaz belki o anda 13 değeri 13.10'dır hepsi matematikksel oyuncunun potansiyeli ile orantilı şekilde artıyor,senin dediğin olayda ise oyuncu tam gelişme çağına denk geldi ve biranda sakatlık geçirdi o oklar bir anda durur veya oyuncu tam gelişme zamanında fakat forma bulamıyor aynı şekilde o oklar gene yerinde durur.Kısacası oyuncunun gelişme zamanını cok iyi değerlendirmelisin.

darkpart2
14.Şubat.2013, 15:42
bu dediklerinizi yeni öğrendim hepinize teşekkür ederim iyi oyunlar

mustiUA
14.Şubat.2013, 16:25
ben genelde mevkiye göre antrenman veriyorum tabi daha futbolunun ilk yıllarında tek bir özelliğe odaklandığımda oluyor

suleymankerim
18.Temmuz.2013, 21:51
antrenman odagı seçildiğinde bir tek o özellik gelişmiyor. ağırlıklı olarak o özellik gelişiyor. en mantıklısı oyuncuları 21 yaşına kadar çabukluk , daha sonra eksikliklerine göre bireysel antrenman yaptırmak

Lordinas
19.Temmuz.2013, 00:51
Benim bir oyuncuum da çok iyi gelişiyordu altyapıdan çıkmıştı. Diz kirişi koptu 3 ay sakat kaldı bir anda 1 yılda kazandığı becerilerini kaybetti :icon_cry: Bir oyuncunun üstüne titriyorsunuz siz çıkardığınız için gözünüz gibi bakıyorsunuz bir sakatlık vuruyor ve parlayamıyor... :icon_cool: Zaten sakatlıklar tam anlamıyla baş belası gerçekle uzaktan yakında alakası yok.. Bende fazla olmasa bile her sezon 3 4 oyuncum 2-4 ay sakatlanıyor. ligde sakatlık tablosuna gelicek olursak. Vietnam gazileri listesi gibi her takımda ortalama 5-9 sakat. Buda oyundan alınan zevki azaltıyor... :uzgun:

suleymankerim
19.Temmuz.2013, 17:57
Antrenman tesislerini en iyi yapar. ve fizyoterepistleri en iyi 20 derecdekilerden 5-6 tane alırsan sakatlık sorunu o derece olmuyor.