PDA

View Full Version : Yabancı Oyuncu Dil Sorunu

himone
20.Şubat.2013, 13:03
Şu an FB kariyerimde ilk sezon Aralık ayındayım. Takımda Kuyt, Yobo, Emre, gibi İngilizce bilen oyuncular olmasına rağmen Meireles dil sorunu yaşıyor. Takımda bu adamların aynı anda 11'de olduğu zaman bile uyarıyı sürekli veriyor. Yeni transferler Türkçe bilmedikleri için böyle hata veriyor biliyorum ama takımda aynı dili konuşan en az 4-5 oyuncu varken böyle bir uyarı çıkmaması lazım. Galiba bu konu için biraz geç kaldım ama bunun iletilmesi gerek. Mesela Krasic dil sorunu yaşayınca normal olabilir sonuçta takımda aynı dili konuşan tek adam Caner o da 11'de oynamıyor (oynasa bile aralarında 40 metre var :)) ama Meireles ve Kuyt'ın bu sıkıntıyı yaşamaması lazım.

urwrdskkn
20.Şubat.2013, 13:05
Şu an FB kariyerimde ilk sezon Aralık ayındayım. Takımda Kuyt, Yobo, Emre, gibi İngilizce bilen oyuncular olmasına rağmen Meireles dil sorunu yaşıyor. Takımda bu adamların aynı anda 11'de olduğu zaman bile uyarıyı sürekli veriyor. Yeni transferler Türkçe bilmedikleri için böyle hata veriyor biliyorum ama takımda aynı dili konuşan en az 4-5 oyuncu varken böyle bir uyarı çıkmaması lazım. Galiba bu konu için biraz geç kaldım ama bunun iletilmesi gerek. Mesela Krasic dil sorunu yaşayınca normal olabilir sonuçta takımda aynı dili konuşan tek adam Caner o da 11'de oynamıyor (oynasa bile aralarında 40 metre var :)) ama Meireles ve Kuyt'ın bu sıkıntıyı yaşamaması lazım.
Evet Öyle Bir Durumu Bende Yaşıyorum Ve Onun Yüzünden de Sürekli Maç Kaybediyorum Yada Berabere Kalıyorum Çok Çok Az Galip Geldiğim Maçlar Oluyor Ancak Cidden Bu Dil Sorunu Başlı Başına Bir Bela

okocha6
20.Şubat.2013, 14:01
İşin ilginci, 2. sezon başında tekrardan dil sorunu yaşıyor bazı yabancı oyuncular. Dilin unutulmaması lazım. Ve taktik uyumun da unutulmaması lazım (11de 3-4 oyuncu değişmedikten sonra)

urwrdskkn
20.Şubat.2013, 16:32
İşin ilginci, 2. sezon başında tekrardan dil sorunu yaşıyor bazı yabancı oyuncular. Dilin unutulmaması lazım. Ve taktik uyumun da unutulmaması lazım (11de 3-4 oyuncu değişmedikten sonra)

ben bakayım 2. sezona kadar değiştirmeyecem kadroyu neler olacak

sarianet
20.Şubat.2013, 20:01
bende her maçta bi iki oyuncu için yazıyo yardımcı ben sallamıyom otursun öğrensin maçlarımı da kütür kütür kazanıyorum

himone
20.Şubat.2013, 21:48
bende her maçta bi iki oyuncu için yazıyo yardımcı ben sallamıyom otursun öğrensin maçlarımı da kütür kütür kazanıyorum

Biz de kazanıyoruz, öyle bir sıkıntımız yok zaten.

Bonzi
14.Mart.2013, 01:48
Yeni bir başlık açmaktansa, buradan sormayı uygun buldum. Umarım sıkıntı değildir.

Takımıma aldığım yabancı bir oyuncunun Türkçe öğrenmeye başlaması (ya da başlamaması) hangi durumlara bağlı?

lakin1907
14.Mart.2013, 02:04
Oyuncunun bazı gizli özelliklerine bağlı(adaptasyon), moraline de bağlı, uzun vadede takımdan ayrılmak istemiyorsa da daha hızlı öğrenecektir.

Bonzi
14.Mart.2013, 02:21
Peki aynı takımda kendi dilini bilen bir başka oyuncunun bulunması, dil öğrenimini olumsuz etkiler mi?

Takımımda Arjantinli 2 oyuncu var ve birer sene arayla geldiler. İlk gelen Türkçeyi öğrenmişken, yeni gelen oyuncuda (1 sezonu devirdi) hala tık yok.

RyuGaza
21.Mart.2013, 13:49
Oyuncunun bazı gizli özelliklerine bağlı(adaptasyon), moraline de bağlı, uzun vadede takımdan ayrılmak istemiyorsa da daha hızlı öğrenecektir.

Ben bir genç almistim. Çok yetenekli bi gençti. Bir o kadarda severdim. Adaptasyonu ve kararligi 18di afrikaliydi sözlesmesindeki serbest kalma maddesini 1mr yaptim (zaten 7-8m e satarim)5senelik Manyak bi sözlesme yaptim. Daha 2ay geçmeden Türkçe' yi söktü çok sasirdim.

Ayrica Burak Yilmaz ile kanka oldular:D

fmhastasi
21.Mart.2013, 14:02
vahim bir durum

thsndrn
21.Mart.2013, 18:07
Oyunda takım bütçesinden para ayırarak oyuncuları dil kurslarına gönderme seçeneği olmalı fifa managerde var mesela

mustinho03
21.Mart.2013, 20:50
Oyunda takım bütçesinden para ayırarak oyuncuları dil kurslarına gönderme seçeneği olmalı fifa managerde var mesela

Fena bir fikir degil

HeracLes
21.Mart.2013, 21:18
Bende de bu dil takıntısı var. Slav ülkelerinde genelde 4-5 dil bilen oyuncular oluyor. Oyuncu alırken dikkat ettiğim özelliklerden ama Türkçe zor bir dil oyunda da gerçekte de. Öğrenmesi bayağı bir zaman alıyor. En fazla Türkçe (Temel) oluyor bende. Henüz tam Türkçe olan bir oyuncu ile karşılaşmadım.

Bonzi
21.Mart.2013, 23:17
Peki aynı takımda kendi dilini bilen bir başka oyuncunun bulunması, dil öğrenimini olumsuz etkiler mi?

Takımımda Arjantinli 2 oyuncu var ve birer sene arayla geldiler. İlk gelen Türkçeyi öğrenmişken, yeni gelen oyuncuda (1 sezonu devirdi) hala tık yok.

Bahsettiğim yeni gelen Arjantinli 3 sezondur bende, bırak Türkçeyi Türkçe (Temel) bile konuşamıyor hala. Üçüncü bir Arjantinli aldım, o da Türkçe öğrenmek için bir girişimde bulunmuyor. Varsa yoksa İspanyolca.

bhll
22.Mart.2013, 21:17
Bende ingiltere liginde oynuyorum. Fransız oyuncu aldım klasik fransız kendi dilinden başkasını konusmuyor:D

himone
23.Mart.2013, 15:35
Ben 2. sezonu bitirdim ve bir bakıyım dedim, tüm oyuncular Türkçe öğrenmiş ve temel değil herşeyini öğrenmişler. Takıma birtek ilk sezonun ortasında Fierro gelmişti kalanı olduğu gibi aynı oyuncular. Maksimumu 1,5 yılda öğreniyorlar. Belki de daha erkendir ama bakmamıştım.

Bonzi
31.Mart.2013, 04:27
7 günde Türkçeyi (ya da başka bir dili) öğrenmek mümkün mü yoksa oyunun bir dengesizliği mi var burada?

http://i1275.photobucket.com/albums/y441/zehrisefa/FM/Cordero-2_zpse76a4e62.png:original