PDA

View Full Version : Oyunculuktan teknik heyete?

Bonzi
27.Şubat.2013, 18:44
Bir futbolcuyu teknik heyet kadrosuna dahil etmek için yapılması gerekenler nedir?

manager725
27.Şubat.2013, 18:45
Emekli olması gerekiyor diye biliyorum.

Deus Dominus
27.Şubat.2013, 18:47
Emekliliğe karar verdiğinde emeklilik tarihi belirir, ayrıca kişinin personel özellikleri de ortaya çıkar. Sonrasında yeni sözleşme önermen gerekiyor, tabii personel olarak.

Kaka Leite
27.Şubat.2013, 18:47
Yaşlanıp futbolu bırakması gerekiyor. Ancak her oyuncu Personel olarak devam etmeyebiliyor.

hamzali28
27.Şubat.2013, 19:05
Peki bizim önce futbolcu ardından teknik direktör olacağımız bir sistem düşünülür mü bu oyunda ?

Bonzi
27.Şubat.2013, 20:18
Emekliliğe karar verdiğinde emeklilik tarihi belirir, ayrıca kişinin personel özellikleri de ortaya çıkar. Sonrasında yeni sözleşme önermen gerekiyor, tabii personel olarak.

Yaşlanıp futbolu bırakması gerekiyor. Ancak her oyuncu Personel olarak devam etmeyebiliyor.

Bu iki cevap karşısında anladığım şey şu;
1. Oyuncunun profesyonel futbolculuktan emekli olması (ya da emekliliğe hazırlanması) şart
2. Oyuncunun uzun dönem planları arasında "Oynama günleri sona erdiğinde menajerliğe giden bir görüşte biraz antrenörlük yapmayı düşünüyor" gibisinde bir not olması gerekli.

Peki, böyle bir oyuncu ile özel görüşme yaparken "teknik heyete katılma" mevzusunda "bence antrenörlüğü düşünmelisin" dedikten sonra oyuncunun sorduğu "Kendimi şimdi hazırlayabilirim, eğer isterseniz?" sorusuna aşağıdaki yanıtlardan hangisini vermek uygun olur?

- Bunları hemen yapmaya niyetliyseniz, bu cidden muhteşem olur.
- Hayır, ben senin şu an hazır olduğunu düşünmüyorum, zamanı geldiğinde sana söylerim.

Yoksa bu görüşmenin bir önemi/etkisi yok mu?

manager725
27.Şubat.2013, 22:44
- Bunları hemen yapmaya niyetliyseniz, bu cidden muhteşem olur. cevabı oyuncunun ilerde antrenör olmasını sağlar.

sentugo
27.Şubat.2013, 23:22
hatta hem oyuncu hem antrenör olabiliyor.

3842
28.Şubat.2013, 02:45
- Bunları hemen yapmaya niyetliyseniz, bu cidden muhteşem olur. cevabı oyuncunun ilerde antrenör olmasını sağlar.

yanlış biliyorsun, o cevap verilirse hemen oyuncunun personel özellikleri açılır ve kendisiyle koç, koç + futbolcu vb. olarak sözleşme yapabilirsin. O cevabı vermez isen niyeti varsa ilerde başka bir zaman oyuncu kendiliğinde koç olmaya karar verecektir, ve yine özellikleri açılacaktır. Yani o cevap süreci hızlandırır, benim önerim oyuncudan hala yararlanabiliyorsan bunu olağanca geç yapmandır :)

Bonzi
28.Şubat.2013, 17:18
:D

Bir deneme yapayım dedim, Elmander ile böyle bir görüşme yaptık. Antrenörlüğe dünden razı çıktı, sanki zorla top koşturuyoruz adama. :D Bir yandan 90 dakika sahada ter dökerken bir yandan da B lisansı için çalışmalara başladı, neler olacak merak ediyorum.

Bu oyuncu+antrenör olayı takıldı şimdi de kafama... Elmander'i antrenörlerim arasında göremiyorum (sanırım henüz lisansı olmadığı için). Elmander'den oyuncu+antrenör olarak yararlanmaya başladığımda antrenör kontenjanım ne olacak? Yönetim bana 10 tane antrenör hakkı tanımışsa, Elmander'in durumu 10+1 gibi mi değerlendirilecek yoksa Elmander'i teknik kadroya dahil edebilmek için antrenör sayısını 9'da sabit tutmam mı lazım?

Oghuse
28.Şubat.2013, 17:50
:D

Bir deneme yapayım dedim, Elmander ile böyle bir görüşme yaptık. Antrenörlüğe dünden razı çıktı, sanki zorla top koşturuyoruz adama. :D Bir yandan 90 dakika sahada ter dökerken bir yandan da B lisansı için çalışmalara başladı, neler olacak merak ediyorum.

Bu oyuncu+antrenör olayı takıldı şimdi de kafama... Elmander'i antrenörlerim arasında göremiyorum (sanırım henüz lisansı olmadığı için). Elmander'den oyuncu+antrenör olarak yararlanmaya başladığımda antrenör kontenjanım ne olacak? Yönetim bana 10 tane antrenör hakkı tanımışsa, Elmander'in durumu 10+1 gibi mi değerlendirilecek yoksa Elmander'i teknik kadroya dahil edebilmek için antrenör sayısını 9'da sabit tutmam mı lazım?

Elmander'in antrenör olabilmesi için oyuncu koç şeklinde kontrat imzalaman gerekir ki evet personel sayın 9 olmalı.

3842
28.Şubat.2013, 18:20
Antrenör + oyuncu sözleşmesi yapmadıysan koçlar arasında çıkmaz