PDA

View Full Version : niye böyle oldu?

manfuya
10.Mart.2013, 16:38
muhteşem bir başlangıç yaptım gs ile real e 4 attım
juve real shaktar grubundan 1. olarak çıktım ama ne olduysa bilgisayarı kapatıp sonradan açtığımda kariyerimde ki o hava kalmıyor, ne o eski zevk var ne de o eski performans niye???

emrkzl
10.Mart.2013, 17:04
bende reale 4atsam bende de zevk kalmaz muhtemelen ondandır :)

Deus Dominus
10.Mart.2013, 19:00
Aynı duyguya kapıldığım oluyor bazen benim de :) Bana kalırsa psikolojik, o anki aldığın hazla ara verdikten sonra aldığın haz aynı olmuyor.

Rind-i Şeyda
10.Mart.2013, 19:24
Biraz yenilmeyi dene. Yenilmem diyorsan da örneğin futbolcularına farklı antremanlar verip pozisyonunu değiştirerek oyna.

Hızlı, pozisyon almasını bilen, dayanıklı önsezileri yüksek, defansif manada çok iyi olan orta saha oyuncularını bek olarak oynat mesela, kendini kanıtla. Matuidi'ye sol bek antremanı yaptır mesela.

Olmadı çalışkanlığı yüksek, kuvvetli, defansif özellikleri makul bir forveti orta saha da oynat atak olarak, o yönde antreman yaptır. Jelle Vossen'i orta saha'ya alıştır orta saha'da atak oynat örneğin.

Ofansif özellikleri iyi beklerini kanat çalıştır. Defansif Kanat olarak oynat. Sürekli baskılı oynamanın hazzına var.

Gençlerini yedeğe al. Önde olduğun ve kazanacağını düşündüğün maçlarda onlara şans ver. Risk al.

Böyle böyle hep kazanırsan en azından ben kazandırıyorum hissi doğar içine. Hazır oyuncuyla herkes sıkılır.

Senelerdir FM'den sıkılmamak için onlarca DM oyuncusunu FB yapmışımdır FB yok oyunda çünkü yeterli seviyede, olanlar da büyük takımlarda. Arada yenilmek de iyidir sıkılmama açısından.

giresun
10.Mart.2013, 23:23
oyunu açtınmı kapayasın gelmiyor kapadınmıda açasın.tek bendemi oluyor bu

emrkzl
11.Mart.2013, 00:17
valla ben 3aydır oynamıyorum fmyi hiç aramadım steam şifresini unuttum aramıyorum ama son güncellemeyele şöyle hannover st.paul ya da st ettien ile başlamak istiyorum bakalım

mustinho03
11.Mart.2013, 00:41
bende bu seride hic zevk alamiyorum kucuk veya buyuk takim olsun farketmiyor en fazla 3 sezon oynadim. ... herhalde bunun asiri guncellemerden dolayi oldugunu saniyorum bende uzun süredir oyunu acmadim 13 den önceki serilerde acayip zevk alarak oynuyordum...

ozan42
11.Mart.2013, 01:20
Sanırım artık oyunun miladı doldumu dersınız valla ben bu aralar dıyorum cm 1-2 den berıdır bu oyunu her gun her saat oynuyorum tabı hayatımda cok yaraları var bu oyunun maalesef fakat artık mıladı doldu sankı eskısı kadar zevk alamıyorum bılmıyorum belkı yenı serılerdende olabılır bazen dıyorum keske oyun hakkında hıc bılgım olmasa ugrassam ıyı sonuclar almak ıcın zaman harcasam hangı oyuncunun gelısıp gelısemeyecegını kestırmesem bıraz daha zevklı gelırdı ama oyunu 10-12 yıldır full oynayan bırı olarak artık oyunun her turlu gızlı ayrıntısını bıldııgnı ıcın ıyı sonuclarda kacınızlmaz var zevk alınmamaya baslıyor bılmıyorum benım gıbı dusunen var mı ?

ToRoSKaPLaNı
11.Mart.2013, 01:57
Artık oyundan neden sıkıldığımızı ben şöyle açıklayayım.Bir çoğumuz bu oyunu cm 01-02 den beridir oynuyor.Yani yani 11 12 yıldır bu menajerlik oyunları içerisinde bulunuyoruz.Senelerdir yeni özellikler eklensede temelde yapılan işlem aynı:Transfer yap,taktik uygula ve maça çık.Sonuçta 12 yıldır yaptığımız şey bu.Bundan dolayıdır ki artık eskiden aldığımız keyfi alamıyoruz oyundan.Şimdi hayatında hiç oynamamış bir çocuğu getir FM 2013 oynat bak nasıl keyif alır oyundan.Bizde 01-02 den öyle keyif alıyorduk işte zamanında.Yani diyeceğim o ki sanırım bizden artık yavaş yavaş geçiyor bu oyunun hevesi.Artık yeni nesillere mi bıraksak bayrağı ne yapsak bilemedim :D

serwan
11.Mart.2013, 02:19
bu oyun hayatımıza ilk girdiğinde hepimiz için büyük bir olaydı. zaten sınırlı olan oyunların arasında büyük bir yenilikti. ancak sonrasında bence beklenen devrim olmadı bu oyunda. hep üstüne ufak ufak koyarak gittiler. hele şu son 3-4 senedir aynı şey ısıtılıp konuyor oyuncuların önüne. ister istemez sıkıyor bu da. bir de herkes artık şunu çok iyi biliyor ki istenirse bunun çok çok daha iyisi yapılabilir. yazılım dünyasının ulaştığı nokta belli ama buna rağmen hala bi duran top organizasyonu, bi atak şeması belirleyemiyoruz. hala sırf yapay zeka sapıtıyor diye kornerlerde bir bölgeye ikiden fazla oyuncu gönderemiyoruz. saçmalık. fm tamamen değişmeli. baştan aşağıya. arayüzünden tutun da yapay zekaya(ki bence oyunda hala yapay zeka yok) maç motorundan grafiklere, oynanış biçiminden taktiklere her şey.. hala bu kadar oynanmasının tek sebebi de rakibinin olmayışıdır.