PDA

View Full Version : Takımın Moralini Nasıl Düzeltirim ?

fernando1907
17.Mart.2013, 00:57
İlk yarıyı lider bitiren süper top oynayan takımıma devre arası Türkiye Kupası grup maçlarında rotasyon yapayım dedim.Afrika kupasına giden oyucularım,Sakatlar,az şans bulanlar var derken kupa maçlarını bu şekilde oynayım dedim,grupta güçlü olunca ilk 5 maçta 2 puan alabildim.Ligin 2.devresinden önce takım toplantısı yapmaya karar verdim.Oyuncularımın bir kısmının moralinin kötü bi kısmını normal olmasından dolayı.Dedim ki,moralinizi bozmayın bu ligi hala şampiyon bitirebiliriz falan.Bi anda bütün takımın morali berbat moduna döndü,tükürdüğümü yalayıp özür dilemeye çalışsamda yemediler.Ve ilk maçımızda inaılmaz kötü oynayıp farklı mağlup olduk.Dayanamadım kaydetmede çıktım tekrar girdim tatile çıkıp maçı aldım ama 2.maç gene aynı.Ve moraller hala berbat.Tekrar toplatı yapayım dedim.Bu sefer çok iyi oynuyoruz çok memmunum minvalinde bişeyler söyledim.Bu seferde kaptan;Bu tarz toplandılar önemini yitirdi hoca dedi,posto koydu toplantı sonlandı.Takım bana cephe aldı anlayacanız.Napmalıyım,nasıl düzeltebilirim moralleri,küçük takımlarla hazırlık maçları ayarlayıp bol gollü galibiyteler almak geldi aklıma ama fikstür çok sıkışık zaman yok ve kondisyonda yerlerde sürüüyo şu aralar.Nolur yardım edin.

Deus Dominus
17.Mart.2013, 01:53
Kimin morali daha iyiyse onu oynat, agresif ve iddialı ses tonuyla konuşmalarını yap, birkaç maç üst üste kazanman gerekiyor hızlı toparlanma için. Gerekirse çamura yat, tempo düşür, son 5 dakikada 3 değişiklik yap, kale önüne uçak park et ne yap et maç kazan :D

Fırsat bulursan hazırlık maçını da ayarla, çok iyi düşünmüşsün onu. Gerekirse 2 gün arayla olsun oyuncuların morale ihtiyacı var, zaten sana direnemeyecek bir takım karşısında çok efor sarf etmelerine gerek de kalmaz, çok yorulmazlar.

gargi_17
17.Mart.2013, 13:26
Fm 12 de mactan önce dandik repli takımlarla hazırlık macı düzenlerdim.Çok da faydası dokunurdu ipsiz sapsız takımlara 8-10 tane gol atmanın.Bu seride denemedim.Ama denenebilir.

SacrificeGGTC
17.Mart.2013, 14:33
Eğer itibarı yüksek bir şekilde yarattıysan kendini, astığım astık kestiğim kestik davranabilirsin. Aldığı sonuçlarda takımı agresif konuşarak performansını beğenmediğini söyleyebilirsin. Her oyuncu konuşmasında da bu sert tavrı sergileyebilirsin. Lakin 4-5 maç daha böyle gider, daha sonra elleri meçbur düzeliyorlar. Unutma itibarın yüsek olacak ama :)

suleymankerim
18.Temmuz.2013, 00:00
oyuncuların sözleşmelerini uzatarak,
doğru takım konuşmaları ve takım toplantıları yaparak
maç kazanarak