PDA

View Full Version : Menajer Fotomuz

cmyksl55
01.Nisan.2013, 01:54
arkadaşlar oyuncuların yüz paketleri gibi nasıl fotoğraf yapabiliriz. menajer fotomuzda sadece yüzümüz gözükse felan nasıl yapacağız bunu? hangi programı kullanacağız vs. detaylı açıklayabilir mi bilen birisi.

Deus Dominus
01.Nisan.2013, 02:15
Photoshop, fireworks benzeri bir programla fotoğrafının arkaplanını değiştirmen mümkün. Bunu oyuna yüklemek için xml uzantılı bir config dosyası oluşturman gerekiyor.
xml dosyası oluşturmak için de çeşitli programlar kullanabilirsin (dreamweaver var, çeşitli xml editörleri var ama en kolayı not defteri :)

Elindeki resmi oyuna aktarmak için ihtiyacın olan şeylerden biri de resmini aktaracağın kişinin id'si. Kendi resminse oyuna girip tercihler kısmından show unique id's /id'leri göster seçeneğini aktive etmen gerek. Sonra kendi profiline girdiğinde üstte isminin yanında yazan bir rakam göreceksin, bu senin oyun içi id numaran. Aşağıda paylaştığım kodu not defterine kopyala, kırmızı kısımları değiştir elindeki bilgilerle. (birinci kısma resminin adını yazacaksın, genelde id'yi yi yazarlar buraya -Türkçe karakter kullanma-, ikinci kısıma da oyun içinden aldığın id'yi)

<record>
<!-- resource manager options -->

<!-- dont preload anything in this folder -->
<boolean id="preload" value="false"/>

<!-- turn off auto mapping -->
<boolean id="amap" value="false"/>

<!-- logo mappings -->
<!-- the following XML maps pictures inside this folder into other positions
in the resource system, which allows this folder to be dropped into any
place in the graphics folder and still have the game pick up the graphics
files from the correct places
-->

<list id="maps">

<record from="resmin adı" to="graphics/pictures/person/resmini ekleyeceğin kişinin id'si/portrait"/>

</list>
</record>

Değişikliği yaptıktan sonra farklı kaydet diyorsun, ismini "config.xml" yapıyorsun. Geriye kalan tek işlem bunları football manager klasörüne koymak. Config dosyası ile resmi bir klasöre koy, oyun kayıtlarının, diğer grafik eklentilerinin bulunduğu yere (belgelerim/sports interactive/football manager 2013/graphics) taşı.

Biliyorum ne kadar anlatabildim.

cmyksl55
01.Nisan.2013, 14:50
zormuş kardeşim çok güzel anlatmışsın deniycem bakalım ne kadar tutarsa:) en güzel açıklama resimli anlatım olur ama kim uğraşır bilemiyorum. belki bir gün adminler bunu yaparlar :)

steave
01.Nisan.2013, 22:12
sen yenı karıyer actıgında ıstıyorsan arkadasın soyeldıgı programlar yeterlı olur dıger ıslemlerı yapmana gerek yok.ama mevcut karıyerınde olmayan resmın yerıne koyacaksan yada olanı degıstıreceksen hepsını uzun uzadıya yapmalısın:).