PDA

View Full Version : Altyapı ve Antrenman Tesisleri Geliştirme

himone
07.Nisan.2013, 16:07
Şu an FB ile 4. sezondayım. Daha önce tesisleri 1'er kere geliştirdim ve ikisi de Top Training ve Top Youth Facilities durumundaydı. Bu sene bir kere daha geliştirme yaptım ve tamamlandı ama hala ikisi de top olarak duruyor. Antrenman tesislerinde Top Training Facilities son kademe diye biliyorum ama Youth tesislerin Excellent olması gerekmez miydi? Yoksa hepsinin kendi içinde ayrı kademeleri mi var? Konu hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz? Konu ile alakalı rehber aradım ama tam istedğim şekilde bulamadım. Tüm tesislerin sıralaması ne şekilde oluyor ve zaten Top Training Facilities geliştirince nasıl bir katkısı oluyor. Bu konu hakkında hazırlanmış bir rehber varsa o da çok iyi olur.

Bir de 85 milyon Euro bilanço olmasına rağmen genç yetiştirme ağı ve genç antrenötlüğü'nü geliştiremiyorum, yönetimle bunun hakkında görüşme seçenekleri kapalı durumda. En son 2. sezon sonunda geliştirme yapabilmiştim. Bunun sebebini bilen var mı?

Hatta FB ile tüm bu tesis ve bağlantıları son seviyeye kadar çıkartabilmiş bir arkadaş varsa onun tecrübeleri de çok yardımcı olur :).

Dennis Bergkamp
07.Nisan.2013, 16:41
Daha genel bir bilgi veren olacaktır ama genç tesislerinin en son aşaması State of Art Youth Facilities diye biliyorum.

himone
07.Nisan.2013, 16:45
Daha genel bir bilgi veren olacaktır ama genç tesislerinin en son aşaması State of Art Youth Facilities diye biliyorum.

Evet son hali state of art ama eski serilerde state of art sonrası bir de youth academy oluyordu ve son hali buydu.

Önder HOCA
07.Nisan.2013, 16:56
19-20 - Gençlik Akademisi
17-18 - Harika Genç Tesisleri
15-16 - İyi Genç Tesisleri
13-14 - Orta Düzeyde Genç Tesisleri
9-12 - Yeterli Düzeyde Genç Tesisleri
5-8 - Basit Genç Tesisleri
1-4 - Yetersiz Genç Tesisleri

State of the Art
Excellent
Average
Adequate
Fairly Basic
Basic
Minimal

himone
07.Nisan.2013, 17:45
19-20 - Gençlik Akademisi
17-18 - Harika Genç Tesisleri
15-16 - İyi Genç Tesisleri
13-14 - Orta Düzeyde Genç Tesisleri
9-12 - Yeterli Düzeyde Genç Tesisleri
5-8 - Basit Genç Tesisleri
1-4 - Yetersiz Genç Tesisleri

State of the Art
Excellent
Average
Adequate
Fairly Basic
Basic
Minimal

Benim şu an Top Youth tesisleri ve Türkçe'de üst düzey görünüyor, acaba harika yerine üst düzey olarak mı çevrilmiş. Bir de zaten Top Youth ken tesisleri geliştirdim ve hala Top Youth olarak görünüyor. Tesislerin değerini 17'den 18'e mi çıkarmış oluyor bu durumda, ve aynı şey antrenman tesisleri için de mi geçerli?

Bir de benim bildiğim genç akademisi altyapı tesislerini state of art yaptıktan sonra ekstra bir tesismiş gibi geliştirme yapıyorsunuz. Eski oyunlarda bu şekildeydi bu kalktı mı? Ve İngilizce 9 kademe Türkçe 7 kademe var, bizimkiler üşendi mi? :D.

kaanb
08.Nisan.2013, 22:58
ben galatasaray ile alt yapı tesislerini geliştirmek istiyorum ünal başgan bitmesine çok az kala maddi kaynak yetersizliğinden iptal ediyor 2sezon üst üste böyle oldu

himone
08.Nisan.2013, 23:48
ben galatasaray ile alt yapı tesislerini geliştirmek istiyorum ünal başgan bitmesine çok az kala maddi kaynak yetersizliğinden iptal ediyor 2sezon üst üste böyle oldu

Benim de ilk sezon iptal edilmişti, soraki sene yükseltebildim. Mali durumu düzeltmek için bir sürü oyuncuyu gönderdim ve 2 yıl boyunca sadece 1 transfer yaptım.

Bu arada eski serilerde yayınlanan bir rehberde gördüm, altyapı tesislerinin gelişimi başkanın altyapıya verdiği öneme de bağlıymış. Yani başkan altyapıya önem veren biri değilse tesislerin state of art olması mümkün olmayabiliyormuş. Bunu yeni öğrendim yıllardır habersiz bir şekilde oyun oynuyordum. En azından seçeneklerin çıkmamasının sebebini anlamış oldum.

Önder HOCA
09.Nisan.2013, 00:26
Benim de ilk sezon iptal edilmişti, soraki sene yükseltebildim. Mali durumu düzeltmek için bir sürü oyuncuyu gönderdim ve 2 yıl boyunca sadece 1 transfer yaptım.

Bu arada eski serilerde yayınlanan bir rehberde gördüm, altyapı tesislerinin gelişimi başkanın altyapıya verdiği öneme de bağlıymış. Yani başkan altyapıya önem veren biri değilse tesislerin state of art olması mümkün olmayabiliyormuş. Bunu yeni öğrendim yıllardır habersiz bir şekilde oyun oynuyordum. En azından seçeneklerin çıkmamasının sebebini anlamış oldum.

Top ve State of the Art aynı geçiyor sanırım minimale gelirsek yetersizinde altında oluyor o

steave
09.Nisan.2013, 01:47
bende

üst düzey antrenman
üst düzey altyapı
olağanüstü genç eğitimi
iyice oturmuş genç yetiştirme

yazıyor hiçbiride artık gelısmıyor malı durumuda oldukca ıyı klubun herhangi bir sıkıntı yok.
son sevıyemı bunlar yoksa gelişmeme nedenleri ne acaba?
yukarda yazdıgınız kavramlar arasında yok sanırım bu yazdıklarım.yoksa yanlıs yere mı bakıyorum?

well established youth requirement yazıyor türkçesinin birebir çevirisi :).

ksk2000
08.Kasım.2013, 15:58
bu dedikleriniz ne3dir nerden bakılıyor arkadaşlar şimdiden yesekkurler