PDA

View Full Version : Takım Hissedarlarına Kar Payı Dağıtılması

cenk1905
12.Nisan.2013, 01:34
Galatasarayla oynuyorum diger takımlarda da denk geliyordu her sene gelir giderden fazlaysa belirli bir oran hissedarlara dağıtılıyor borsaya açılma durumundan sanırım.Bu yuzden kasada para bırıktırmek zorlasayor.Sizin oynadığınız ve karla kapatmanıza rağmen boyle bır gıder kalemı olmayan takıml var mı ? uzun surelı karıyer ıcın oyle bır takım arıyorum.

Cengo
14.Nisan.2013, 23:22
Borsaya açıksa kulüp, kâr payı dağıtılır. Borsaya açık olmayan bir kulüp seçin.

martymcfly
15.Nisan.2013, 13:36
Unitedla oynuyorum 2018 mayısı, 83 milyon euro hissedarlara dağıtıldı :(

sui generis
15.Nisan.2013, 13:40
Mantıken borsaya kapalı kulüplerde kar dağıtır. Onun hissedarları da kar ister :) tabi oyunda nasıl yansıtılmış bilemiyorum.

Deus Dominus
15.Nisan.2013, 14:09
yarı-profesyonel bir takım çalıştırıyorum şu an, aynı durum mevcut. Zaten üç-beş kuruş birşey ancak giriyor kasaya, onu da kaptırdık hissedarlara :D

cenk1905
17.Nisan.2013, 14:49
takımların borsaya açık olup olmadığını nerden öğrenebiriliz? birde hepsinin dağıttı yüzdeler aynı mı yoksa o yüzdelerde farklılık gösteriyor mu gösteriyorsa onuda nasıl öğrenebiliriz?

tnrcn
22.Nisan.2013, 00:29
silivrisporu yönetiyorum. borsaya açık değiliz ama her sene kar payı dağıtıyor yönetim. mafyaya haraçmı veriyolar nabıyolar hissedar ayağına.

sui generis
22.Nisan.2013, 00:32
yahu bu işin borsaya açık/kapalı olması ile alakası yok. borsaya kapalı olduğu halde şirketlerin ortakları vardır , onlara kar payı dağıtılır. Eğer kulüp şirket değilse kar payı dağıtmaz. yani sadece dernek olacak. ayrıyetten bir şirketi olmayacak.