PDA

View Full Version : İki forvet arasındaki mesafe sorunu

serkankeyvan
13.Nisan.2013, 00:47
Merhaba.

Çift forvet oynarken iki forvetim birbirine çok uzak duruyorlar. Kanat oyuncusu gibi de, değil gibi de. :)

Rolleri de biri Pivot biri de Yaratıcı Forvet. İçe kat et seçenekleri aktif ikisinde de.
Hangi rollerde oynatmalıyım ya da hangi seçenekleri aktif edip, hangi komutları vereyim ki bu oyuncular birbirine yakın olsun?

Bir sürü kombinasyon denedim ama bi türlü bulamadım. Bir de size danışayım dedim.

justoyota
13.Nisan.2013, 09:28
büyük bi ihtimalle yaratıcı forvet dir arayı açan çünkü yaratıcı forvet kanatlara giderk cizgiye iner yani bir forvet den daha fazla extra işler yapar bence yardımcı forvet ve fırsatçı kullanmalısın

Önder HOCA
13.Nisan.2013, 10:52
Merhaba.

Çift forvet oynarken iki forvetim birbirine çok uzak duruyorlar. Kanat oyuncusu gibi de, değil gibi de. :)

Rolleri de biri Pivot biri de Yaratıcı Forvet. İçe kat et seçenekleri aktif ikisinde de.
Hangi rollerde oynatmalıyım ya da hangi seçenekleri aktif edip, hangi komutları vereyim ki bu oyuncular birbirine yakın olsun?

Bir sürü kombinasyon denedim ama bi türlü bulamadım. Bir de size danışayım dedim.
2 sindede içe kateden işaretliyse 2 side taç çizgisinde top bekler yani biri sağ tarafta biri sol taraf ta olayısıyla aralarında boşluk olur

himone
13.Nisan.2013, 15:27
İçeri kat eder değil move into channels seçilmeli. Sonuçta içeri kat etmek kanat özelliğidir, forvet oyuncusa da Önder Hoca'nın dediği gibi içeri kat edebilmek için önce kanada inmeli.

justoyota'nın da dediği gibi yaratıcı forvetin en büyük amacı diğer forveti beslemektir. Gereken özelliklerine de dikkat edersen pas ve orta gibi şeyler gereklidir. Yani topu sürüp kanatlara veya çizgiye inip oradan diğer forveti beslemeyi amaçlar aralık bu yüzden açılır.

serkankeyvan
13.Nisan.2013, 16:39
Ben tamamen yanlış biliyormuşum ya. :D
Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.