PDA

View Full Version : Fenerbahçe Benfica Maçından Fm'ye bakış açısı

UgurcanOrhan
26.Nisan.2013, 02:25
Beyler kendi konuma da yorum attım ama sizlerin de düşüncelerini okumak ve bi sohbet ortamı olsun diye konuşmak isterim. Öncelikle Galatasaraylı olarak Fenerbahçeyi tebrik ederim. 2.si maçı izledik. Fener karşısındaki Benfica ve oyundaki bi Benficayı kıyaslayalım istiyorum. Rodrigo, Oscar Cardozo, Gaitan , Salvio... Oyunda bu oyuncularla kalibresi büyük takımlara kafa tutula biliyo şansen ben evimde forvet rodrigo sağ salvio sol gaitan amc dario conca lı kadromla şampiyonlar liginde manchester unitedi geçtim çeyrek finale kaldım. E bu kadar şişirmeye bizim Türk futbolcularımız... Yorum sizlerin beyler

zeck17
26.Nisan.2013, 02:32
1 maça göre değerlendirmek yanlış dortmund ve galatasaray real madrid i yendi diye kadro olarak daha iyi mi hayır

Hem benfica kulüpler sıralamasında 10. sırada bu da ne kadar istikrarlı bir takım olduğunu gösterir galatasaray ve fenerbahçenin son 3-4 senede elle tutulan bir başarısı yok..

Chivalry
26.Nisan.2013, 02:49
Sahadaki futbolu etkileyen tek etken futbolcu kalitesi olsaydı dedikleriniz doğru olurdu. Ancak oyuncuların birbirine uyumu, oyuncuların taktiğe uyumu, oyuncuların form durumu ve bunun gibi pek çok etkenin birleşimi izlediğimiz için sadece " x takımı y takımını yendiği için x in oyuncuları daha güçlü olmalı" demek bana göre doğru bir yaklaşım değildir.

En güzel örneği de Real Madrid- Borussia Dortmund maçıdır. Birebir yeteneklerini karşılaştırdığıımızda ilk 11 deki Real Madrid kadrosunun ilk 11 deki Dortmund kadrosuna ağır bastığına inananıyorum ancak Dortmund takımı o kadar istekli ve uyumlu oynuyor ki bu onları 2 adım ileriye taşıyor performans olarak.

Cengo
26.Nisan.2013, 03:02
Beyler kendi konuma da yorum attım ama sizlerin de düşüncelerini okumak ve bi sohbet ortamı olsun diye konuşmak isterim. Öncelikle Galatasaraylı olarak Fenerbahçeyi tebrik ederim. 2.si maçı izledik. Fener karşısındaki Benfica ve oyundaki bi Benficayı kıyaslayalım istiyorum. Rodrigo, Oscar Cardozo, Gaitan , Salvio... Oyunda bu oyuncularla kalibresi büyük takımlara kafa tutula biliyo şansen ben evimde forvet rodrigo sağ salvio sol gaitan amc dario conca lı kadromla şampiyonlar liginde manchester unitedi geçtim çeyrek finale kaldım. E bu kadar şişirmeye bizim Türk futbolcularımız... Yorum sizlerin beyler

Benfica'nın hocasının aklı bir karış havada.

Umarım 2. maçta da böyle küçümser ve umursamaz da dertsiz tasasız turu geçeriz.

Sadixx
26.Nisan.2013, 03:15
Sadece salvio ile ilgili konuşacağım.Salvio gerekli gelişimi gösteremeyen bir oyuncu . Zaten madridden de bu yüzden gönderildi. Fener maçındada gördük. Çok büyük bir yetenek olabilirdi. Fm tabiriyle pa 170 180 arası filan fakat ca yı yükseltemedi. Tabi önünde hala uzun bir yol var fakat ben pek gelişme olacağını düşünmüyorum.

davidvilla
26.Nisan.2013, 10:54
Fizik kalitesi ve mücadele gücü farkı da var. Fm'de mesela o pek yok. O saydıgın adamlarının cogunun work rate i düşüktür ama maç motorunda baktıgın zaman deli danalar gibi koşuyorlar. Ama gerçekte topu ayaklarına bekliyorlar. Aslında Fmde o adamlarla çok tempolu çatır çatır oynayabilirken gerçekte daha agır tempolu ve ayaga top yaparak oynayabiliyorsun.
Dünkü maç bana Barca-Real maçlarını hatırlattı, oyuncular arasında stil farkı var. Fenerbahçe'de oyuncular çok daha çalışkan ve hızlı hucuma cıkabilen bir takım durumunda oysa Benfica'da daha agır top cevirerek oynamaya yaktın oyuncular var. Bu, oyuncular hızlı olmadıkları için değil çalışkan ve mucadeleci olmadıklarından ortaya cıkıyor daha çok ayaklarına istiyorlar topları. Ama maalesef benim gördüğüm Fmde bu ayrım yok. Oyuncu kaliteli ve hızlıysa süper tempolu hızlı hucum futbolu oynuyorsun.

UgurcanOrhan
26.Nisan.2013, 14:30
Evet abi dedigine ben de hak veriyorum da dun hizlanmasi 16+ olan salvio bi adam akilli hizlanamadi ya da rodrigo teknik ve ilk kontrolu 16larda olmasina ragmen bi top istoplayamadi nasi desem bix tartisiyoruz ya hani bizim gozlemciler cok adaletli ve hatta az bile yapiyo. 2 takimdan yola cikalim bizdeki semih ceyrek finale cikmis takimin stopperi ve sizdeki salih ucan 10milyon euro luk meirelesten cok daha iyi bu adamlari sisirsinler mesela. Su gs ve fbyi avrupada izledikten sonra fmde az bile turk takimlari bence. bu sisirilmesi gerekenlere bjk oguzhan da eklenebilir ben bu dediklerim su portekizlilerin sisirdikleri gibi sisirseler dunyada fm oynayan bi adamin da izleyip asiri bi yaygara olusturucaginu dusunmuyorum..

KanaKe
26.Nisan.2013, 14:46
sisirme degilde objektif olarak yansitilmali özellikler.. bu oyuncu daha 18 bunun fizik ve mental özellikleri düsük olmali mantigindan kurtulmali arastirmacilar..

himone
26.Nisan.2013, 19:19
Bence FB ve GS çok iyi yansıtılmış. Abartı olan Benfica'lı futbolcular olabilir ama unutmayınki adamlar her sene Avrupa'da çeyrek final yarı final oynuyor. Bizim 5 yılda bir oluyor. Zaten oyunda, en azından ben, mevcut kadroyla her türlü çeyrek final görüyorum. Bayern ve Madrid gelmediği sürece de (bunlara bir türlü şansım tutmuyor) finale kadar yürüme şansım bile oluyor. Bırak onlar istediği kadar abartsın, ben Benfiaca'ya oyunda yenildiğimi hatırlamıyorum.

Qu3
26.Nisan.2013, 23:43
Benfica'nın Fenerbahçe'de kat ve kat üstün bir kadrosu var. Fener'i geçtim Avrupa'da bulunan çoğu takıma göre çok üst düzey oyuncuları var. Fenerbahçe dün belkide bu sezonun en iyi oyununu oynadı. Şöyle bir gerçek var ki 100 maçın taş çatlasa 2 veya 3 ünü Fener alırdı. Benfica resmen hafife almış rakibi. Direkten dönen şut dışında yarım yamalak pozisyonları vardı. Ben Benfica'yı ligde de takip ederim. Kendi liginde kasmadan 2 3 ve üstü gole çok rahat gidiyorlar. Lizbon'da ama işler artık ciddileşecek ben sanmıyorum Fener turu geçebilsin. Dünkü maç öncesi Benfica %51 şanstayken o şans Fener'e geçti o kadar.

UgurcanOrhan
28.Nisan.2013, 00:36
Abi fener kose vurusundan yan toplardan bi gol bulursa orda isi goturur mesela gs taraftari olarak net soyliyim bizim takim gercekte defans yapmayi bilmiyo sizde alexten sonra fizigiyle ve akliyla oynayan kuyt ligimize drogbadan sonra 2.ekstra forvet olan sowla isi goturuyosunuz ki som agzimi acmiyim :D fenerin gecme yuzdesi 51den baya yuksek ki boyle akli havada oynarsa benfica rahat rahat.