PDA

View Full Version : Beyaz Zambaklar Ülkesinde

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 13:29
+ Artık huzur istiyorum Gabriel. Sadece biraz huzur..Birçok ülke ve takımda görev yaptım ama içlerinde kafamı dinleyebildiğim ve aynı zamanda işimi zevkle yapabildiğim tek bir yer vardı..
- :??
+ Serravellede geçirdiğim yılları özlüyorum. Küçük ama bir o kadar şirin ve huzurlu bir ülkeydi San Marino.
- Geri mi dönmek istiyorsun ?
+ Bilmiyorum..
- Juan, döndüğünde hiçbiseyin eskisi gibi olmayacağını düşünüp endişelenmene gerek yok. Emin ol onlarda seni özlemişlerdir
+ Ama yıllar geçti. Eski düzenimi kuramazsam aklım hep geçmişe takılı kalır.

Kuralları okudum ve kabul ediyorum

vivoperlei
21.Mayıs.2013, 14:07
Başarılar.

19karabulut07
21.Mayıs.2013, 14:11
Hocam hayırlı olsun yeni kariyerin başarılar :)

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 15:07
Hocam hayırlı olsun yeni kariyerin başarılar :)
eyv hocam. yeni iklimler yeni kültürler yeni maceralar lazım :)

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 15:08
Birkaç gün sonra telefonum çaldı arayan Gabrieldi
+ Efendim Gabriel
- Dostum sana güzel bi haberim var
+ Sahi mi ? neymiş bu haber
- Telefonu kapat kapının önündeyim

+ Hoşgeldin Gabriel
- Hoşbulduk dostum naber nasıl gidiyo falan bunları bi kenara bırak ve bavulunu hazırla
+ Ne oluyor nereye gidiyoruz ? Bu acele niye ?
- Çok soru sorma ve abinin dediklerini yap !! Ayrıca ben gelmiyorum sadece sen gidiyorsun
+ Anlamadım
- Senle en son konuştuğumuzdan beri senin için ne yapabileceğimi düşünüyordum. Dün gece avrupa ülkelerine bir tur düzenlendiği haberini alınca hemen senin adına yer ayırttım. Uçağınız bugün akşam kalkıyor
+ Avrupaya gitmek istediğimi kim söyledi ? Daha yeni geldim oralardan
- İtiraz etme hemen. Avrupa dediysem senin gittiğin yerler değil. Doğa turu gibi bişey. Yanlış hatırlamıyorsam Norveç-İrlanda-Belarus-İzlanda-İsveç-İsviçre
+ Eyv dostum umarım bi nebze kafa dağıtabilirim

anil luque
21.Mayıs.2013, 15:11
Yine giriş gayet güzel olmuş , Juan Diaz varsa takip edilir.

Başarılar şimdiden hocam :)

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 15:14
Başarılar.

Yine giriş gayet güzel olmuş , Juan Diaz varsa takip edilir.
Başarılar şimdiden hocam :h:
eyv (: inş devamıda güzel olurda kariyer zevkli olur

BaGa TaRKaN
21.Mayıs.2013, 15:17
Djurgarden'i Şiddetle Tavsiye Ederim Kardeşim :)

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 15:19
Djurgarden'i Şiddetle Tavsiye Ederim Kardeşim :)
eyv abi bakalım şuan arayışlar sürüyor ama en diplerde bi klüp almayı düşünüyorum amatör bile olabilir sonrada parasızlıktan açlıktan ölüp gidecez :D

BaGa TaRKaN
21.Mayıs.2013, 15:21
Al Djugarden'i Efsane Sürsün :)

Bir Oyna Bak Nasıl Zevk Katacak Sana ( :

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 15:32
Al Djugarden'i Efsane Sürsün :)

Bir Oyna Bak Nasıl Zevk Katacak Sana ( :
Abi isveç ligi hiç aklımda yoktu kanıma giriyon :D Djurgardenin kadroya baktım çok fena adamlar var bana büyük gelir o takım ben biraz dah amatör takılmak istiyorum parasızlığın sefilliğin dibini bulmak çilekeş bir hayat sürmek istiyorum :D Ama yeni mecralar aramak istersem ilk adresim adanademirsporun renk kardeşi djugarden olacaktır ;) Adanademirsporlu arkadaşlar için güzel seçim olur djurgarden duyrulur :director:

Unsal123
21.Mayıs.2013, 16:03
bir kere düşme la kalk dimdik dur. :D

Moussa Sow7
21.Mayıs.2013, 16:08
Başarılar :)

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 16:43
bir kere düşme la kalk dimdik dur. :D
Oda olur inş (:

Başarılar :h:
Eyv (:

5267
21.Mayıs.2013, 16:44
Giriş süper yine efsane bir kariyer doğuyor. :D

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 16:45
Tatile değil gezmeye gidiyorum diyerek ufak spor çantaya 3-5 bişi koyup havaalanının yolunu tuttuk gabriel abimle vedalaştıktan sonra yeni iklimler yeni kültürlerle tanışmaya uçuyoruz (Gabriel yaş olarak benden büyüktür hatta çocukluğum onun futbolunu izleyerek geçti desem yalan olmaz. Eski bir futbolcu olan Gabriel tanıdıkları tarafından kendisine abi yerine Gabriel diye hitap etmelerini ister)

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 16:47
Giriş süper yine efsane bir kariyer doğuyor. :D
Baktım Türkiye liginde tad yok. İnzivaya çekilecek huzurlu bir yer bulmak için kasaba kasaba dolanıyoruz (:

Partenopei
21.Mayıs.2013, 16:49
Danimarka 1.liginden Lyngby'yi önerebilirim alt yapıları sağlam iyi oyuncular çıkıyor :)

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 16:52
Danimarka 1.liginden Lyngby'yi önerebilirim alt yapıları sağlam iyi oyuncular çıkıyor :)
Ben o takımın adını söyleyemem sonra oyuncularıma maskara olurum :D

The Special One
21.Mayıs.2013, 16:56
Ben o takımın adını söyleyemem sonra oyuncularıma maskara olurum :D

ahaha bu arada yeni kariyer açmıssın başarılar yine gizemli bir kariyer olcak hala takımı öğrenemedik:)

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 17:04
Turu organize edenler, belarustan norveç ve isveçe gitmek için hava koşulları nedeniyle demiryolunu tercih etmişler. Belarustan hareket eden trenimiz Rusya sınırlarına girdi ülkenin finlandiyaya komşu olan 2. büyük şehri st Petersburga geldiğimizde öğlen olmak üzereydi ve biraz mola verelim öğle yemeğini yedikten sonrada tekrar hareket ederiz dediler. Yemekten sonra bir büfeden geçerken en çok satanlar listesinde gözüme bi kitap çarpmıştı. Yolculuk sırasında okurum düşüncesiyle Grigory Petrova ait olan Beyaz Zambaklar Ülkesinde adlı kitabı almıştım.

Yolculuğumuz gayet güzel devam ederken kendimi kitaba kaptırmıştım. O kadar güzel anlatıyordu ki yazar bende bir merak uyanmıştı nasıl bi yer bu Finlandiya ? Tüm bu düşüncelerle finlandiya topraklarından geçip isveçe vardık..Ardından da norveçe..

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 17:05
ahaha bu arada yeni kariyer açmıssın başarılar yine gizemli bir kariyer olcak hala takımı öğrenemedik:)
Eyv..Yakında sis perdesi kalkar (:

5267
21.Mayıs.2013, 17:21
İstek bölümüne yeni başlığı yazmışsın ...... diye netten bakınca anlaşıldı ''Beyaz Zambaklar Ülkesi'' :D

Bir çeşit spoiler :D Yalnız takım belli değil :(

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 18:10
Nihayet tur bitmişti. Ama Rusya ve İsveçin arasında olan "Suomi"(finlandiyanın fince adı) okuduğum kitabın etkisiyle aklıma kazınmıştı. Hemen Gabrieli aradım;

+ Merhaba Gabriel nasılsın ?
-Saol Diaz sen nasılsın ? Tur nasıl gidiyor ?
+ Bende tam olarak bunun için aradım. Sana tekrardan teşekkür ediyorum. Tur bitti ve gerçekten çok güzeldi
- Ee ne zaman dönüyorsunuz ?
+ Ben birkaç gün daha buralardayım
- Çalışmak için aklındaki o huzurlu yeri buldun sanırım
+ Hayır hayır öyle değil. Sadece tur kapsamında olmayan bir ülkeyi daha gezmek istiyorum yakında görüşürüz
- Peki kardeşim kendine dikkat et..Görüşürüz.

Telefonu kapadıktan sonra turla beraber trenle tekrar belarusa dönerken ben Finlandiya'nın Rusya sınırıda olan Joensuu şehrinde indim. Avrupada görev yaparken liverpoolu eleyerek tüm dikkatleri üzerine çeken Fc inter takımı hocası Aytaç abi namı diğer "Tenacious Midfielder" ile tanışmıştım. Başkent Helsinkiye gitmek için uçağa binerken hemen aklıma geldi ve aradım saolsun atladı geldi Allahtan çok uzak değilmiş Helsinki-Turku arası. Benide Turkuya götürerek güzelce ağırladı. Bikaç gün gezdirdi ama haliyle görev yaptığı bir takım var daha fazla yük olmadan artık tek başıma gezebileceğimi söyledim. Bana sadece gezilmesi gereken yerleri söylemesini istedikten sonra Aytaç abiye teşekkürlerimi sunup vedalastık

Finlandiyada çalışılır mı yada gezilir mi demeyin. Turkudan bir görüntü

http://img708.imageshack.us/img708/2161/finlandturku446d1e5f9f1.jpg

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 18:11
İstek bölümüne yeni başlığı yazmışsın ...... diye netten bakınca anlaşıldı ''Beyaz Zambaklar Ülkesi'' :D

Bir çeşit spoiler :D Yalnız takım belli değil :(
Az kaldı hikayeyi bağladım bağlıcam :p

TeNaciOUS MidFieLdeR
21.Mayıs.2013, 18:12
bana bile soylemedi vallahi, merak ediyorum. :D

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 18:14
bana bile soylemedi vallahi, merak ediyorum. :D
Abi kariyere yorum at diye ifşa ettim seni :D

TeNaciOUS MidFieLdeR
21.Mayıs.2013, 18:20
vallahi burda dedikodular ayyuka cikti, turkuda seni goren medya mensuplari FC Inter Turkunun ezeli rakibi TPS Turku ile gorusmeye geldigini dusunduler. :)

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 18:41
vallahi burda dedikodular ayyuka cikti, turkuda seni goren medya mensuplari FC Inter Turkunun ezeli rakibi TPS Turku ile gorusmeye geldigini dusunduler. :)
Benim gözüm senin koltukta :p
Ya hikaye kısmını bi bağlayamadım uzadıkça uzuyor yazdıkça yazasım geliyor (: kusura bakmayın arkadaşlar inş tiz zamanda tatlıya bağlayacaz (hikaye mikaye yalan klüp bulamadı)

TeNaciOUS MidFieLdeR
21.Mayıs.2013, 18:48
senin kistaslara gore en iyi secim bence Jaro takimi, tam alinip surunmek icin ideal :p
evlere senlik bir takim, eglenceli olur kesin :)

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 19:03
Birçok yeri gezdikten sonra yolumuz Kotka şehrine düşmüştü. Şehrin gezilesi yerlerinden biri olan Sapokka Parka gittim. Park o kadar büyüktü ki sabahtan akşama kadar gezebilirdim fakat sanırım fotoğraf çekilirken cüzdanımı düşürmüşüm o yüzden erken ayrılmak durumunda kaldım. Tam parktan ayrılıcakken seslenen oldu;

- Bay Diaz (bir elinde cüzdanım diğerinde kime ait olduğunu anlamak için kimlik ararken üzerinde kişisel bilgileriminde bulunduğu antrenorlük kartım)
+ Evet
- Cüzdanınızı düşürmüşünüz buyrun
+ Teşekkür ederim
- ( Antrenorlük kartıma bakarak ) Demek Teknik Direktörsünüz
+ Evet ama şuan kafamı dinliyorum diyerek olası hangi takım vs gibi soruların önünü kesmek istedim

http://img444.imageshack.us/img444/9656/juandiazgenelbakbilgi.png

Kartın arka yüzünde yazılı olan uyruk kısmında Arjantinin hemen altında 2. uyruk olarak San Marinoyu görünce hafif heyecanlanarak ben sizi tanıyorum dedi. Nasıl yani falan derken oturup biraz muhabbet ettik. Ardından Kotka şehrinde birkaç gün misafiri olmamı rica etti daveti geri çevirmedim fakat otelde kalmaya devam ediceğimi söyledim. Roosayı tanıdıkça kanım kaynamıştı çok eğlenceli bir kızdı. Artık ayrılma vakti gelmişti 3-5 gün gezelim dedik ama tam 15 gündür Finlandiyada idim. Roosaya ayrılacağımı söylediğimde biraz üzüldü ve gitmeden önce hafta sonu maça davet etti. Yine kıramadım kabul ettim.

Maça protokolden giriş yapınca biraz kıllandım falan sonra beni tribün değilde yedek klübesine götürdü şaşkınlık içindeydim . Tabi taraftar ve oyuncularda..Nitekim bir finliye göre tuhaf bir giyim tarzım vardı. Maçı Roosayla birlikte yedek klübesinden izledikten sonra beni klüp binasına götürüp babasıyla tanıştırdı. Meğer Roosa Fc KooTeePee takımının direktörü Jukka Vilkki'nin kızı Jukka Roosaymış :p:

to be contiuned

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 19:05
senin kistaslara gore en iyi secim bence Jaro takimi, tam alinip surunmek icin ideal :p
evlere senlik bir takim, eglenceli olur kesin :)
Teklif geldi şuan düşünme aşamasındayız Fc KooTeePee adamların logosu çok hoşuma gitti tabi bide direktörün kızı var :p

Kaka Leite
21.Mayıs.2013, 19:09
Sanırım artık itiraf etme vakti geldi.

Şu kariyer alanında tek takip ettiğim kariyer sebebi ise çok saçma belki ama senin bana Tsubasa'yı andırıyor olman :icon_biggrin:

5267
21.Mayıs.2013, 19:11
Kız görünce işler değişir vay :D

TeNaciOUS MidFieLdeR
21.Mayıs.2013, 19:13
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/8/8c/FC_KooTeePee.png

amblem harikaymis :n:
benimkisi de bir o kadar berbat hani...

ask hikayeniz simdiden kariyerinin onune gecti gibi :D

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 19:13
Sanırım artık itiraf etme vakti geldi.

Şu kariyer alanında tek takip ettiğim kariyer sebebi ise çok saçma belki ama senin bana Tsubasa'yı andırıyor olman :icon_biggrin:
Büyük şef gelmiş hoşgelmiş :p Vesile oldugu icin Tsubasa sevgim arttı :p

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 19:15
Kız görünce işler değişir vay :D
San Marino kızları kadar olmasa da Fin kızlarıda epey güzel :p

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 19:16
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/8/8c/FC_KooTeePee.png

amblem harikaymis :n:
benimkisi de bir o kadar berbat hani...

ask hikayeniz simdiden kariyerinin onune gecti gibi :D
Aşk maşk yok yalan :p hem henüz kabul etmedik teklifi hikayeyi sonlandırmaya çalışıyorum hayırlısı ile bağlayacaz :D

5267
21.Mayıs.2013, 19:17
San Marino kızları kadar olmasa da Fin kızlarıda epey güzel :p

Allah'tan Rusya'ya Ukranya'ya gelmemişsin :D Kontratı görmeden imzayı basardın :D

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 19:19
Allah'tan Rusya'ya Ukranya'ya gelmemişsin :D Kontratı görmeden imzayı basardın :D
:D:D Trenle seyehat ederken rusya torpaklarına girdik onlarıda göz ucuyla kesmişliğim var :p

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 19:47
Roosayla klübede maçı izleyip ardından babasının yanına götürdüğünde niyetlerini kestirmek zor olmadı. Zaten bay Vilkkide lafı uzatmadan direk mevzuya girdi. Mali olarak kötü durumda olmalarından ötürü bana verecekleri yıllık ücret ve transfer bütçesini dert ediyorlardı. Oturup biraz konuştuktan sonra düşünmek için zaman istedim. Zira para çok mühim değildi aradığım sadece huzurdu.

Arjantine döndükten sonra konuyu Gabriele açtım. Başlarda anlamakta güçlük çekse de beni tanıdığı için gayet ılımlı yaklaştı. Şaşırmakta haklıydı çünkü Fc KooTeePee Finlandiya Ykkönen yani 2. liginde mücadele eden Yarı Profesyonel bir takımdı. Birkaç gün düşünüp kararımı vermek üzereyken Roosa'nın telefonu aklımdaki soru işaretlerini unutmama neden oldu ve aynı gece biletimi alıp apar topar Kotka'ya uçtum

kaanb
21.Mayıs.2013, 20:03
roman yazmayı düşünüyor musun? bence dene :) başarılar

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 20:07
Finlandiya şaşkındı San Marinolu Diaz olarak hafızalara kazınan Juan acaba neler yapacaktı ?

http://img716.imageshack.us/img716/3518/manager1320130521124520.png

Klübün resmi sitesinden de Juan Diazla anlaşıldığı haberi büyük bir mutlulukla duyruluyordu

http://img197.imageshack.us/img197/6293/adszccg.png

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 20:08
roman yazmayı düşünüyor musun? bence dene :) başarılar
Eyv saolasınız. Yazdıkça yazasım geldi anca bağlayabildim k.bakmayın :)

orhuncet
21.Mayıs.2013, 20:17
Süper Aşkı merak ediyorumm Takipteyim Başarılarr :))

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 20:17
http://img801.imageshack.us/img801/1561/fckooteepee.png

http://img10.imageshack.us/img10/442/kooteepeebilgigenel.png

http://img849.imageshack.us/img849/3779/kooteepeebilgitesisler.png

http://img7.imageshack.us/img7/4961/kooteepeegemiturnuvalar.png

Görüldüğü üzere klübün yapısı ortada. Fazla söze gerek yok. En büyük başarısı Finlandiya kupasında final oynamak.

5267
21.Mayıs.2013, 20:19
Beni tatmin eden şey klubün başarıya aç olduğu ve saha zemini durumu :D

TeNaciOUS MidFieLdeR
21.Mayıs.2013, 20:20
nihayet bir koltuga oturdun, lig baslasin (:

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 20:23
10 takımlı ligde medya bizi8. olarak gösteriyor haliyle yeni bir mecrada temkinli olmak istedik küme düşmemeye çalışacağız dedik ama bütçe olarak pek farkeden bişey yok zaten para yok :p
http://img22.imageshack.us/img22/1581/finlandiyabirinciligige.png
http://img197.imageshack.us/img197/38/juandiazhaberlergelenku.png
Takımımızın yıldızları :) Özellikle kalecimizden yana aşırı mutluyum ismide çok afilli Kert Kütt :p
http://img405.imageshack.us/img405/1909/aapihelvelahtigenelbakp.png

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 20:25
Süper Aşkı merak ediyorumm Takipteyim Başarılarr :))
Aşkımızı kalbimize gömecez klüp direktörünün kızına yazarsak medyanın diline düşeriz :p

Beni tatmin eden şey klubün başarıya aç olduğu ve saha zemini durumu :D
Sahada top oynamıyor demek ki herifler :D

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 20:27
nihayet bir koltuga oturdun, lig baslasin (:
Ligin başlamasına 4 ay gibi kısa bi süre var :p Esas uğraş şimdi başlıyor en sevdiğim kısım transefer (: Görüldüğü üzere AB olarak işlem gören ülkeler müthiş. ilk iş amerika afrika avustralya liglerinide açmak oldu hatta afrikanın 2.liginide açtım.Ab dışından ise 3 futbolcu barındırabiliyoruz. Gerçi biz önce kendi aç karnımızı bi doyuralım :p

http://img854.imageshack.us/img854/1581/finlandiyabirinciligige.png

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 20:30
Eveeet şimdi top sizde gençler bi el atında şu klübü kalkındıralım kelle başı 5 lira yollasanız varya klüp iskandinav ülkelerinin en zengini olur :p Param yok diyosanız topçu önerin bari paramız boşa gitmesin :0: Para dediysek karın tokluğuna çalışacak adamlar lazım bize. Bu arada başka bi süprizim daha var ama onu sonraya erteliyorum (:

5267
21.Mayıs.2013, 20:33
Eveeet şimdi top sizde gençler bi el atında şu klübü kalkındıralım kelle başı 5 lira yollasanız varya klüp iskandinav ülkelerinin en zengini olur :p Param yok diyosanız topçu önerin bari paramız boşa gitmesin :0: Para dediysek karın tokluğuna çalışacak adamlar lazım bize. Bu arada başka bi süprizim daha var ama onu sonraya erteliyorum (:

Barselona'da Messi diye bir herif var :D Şaka bir yana en iyi oyuncun ligde kaç yıldız ?

LifeYourself
21.Mayıs.2013, 20:38
Başarılar sanırsam kitabıda okudun cidden çok hoş bir kitaptı^^

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 20:39
Barselona'da Messi diye bir herif var :D Şaka bir yana en iyi oyuncun ligde kaç yıldız ?
Yıldızlara çok önem vermiyorum zira yıldızı bizim klübün çalışanları raporladığı için topa vurmayı bilene 3.5 yıldızdan başlıyolar. Nitekim yukardakilerde 4-5 yıldızlı oyuncular :p

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 20:41
Başarılar sanırsam kitabıda okudun cidden çok hoş bir kitaptı^^
Teşekkürler. Evet okudum hatta zaman zaman kariyerde yer vermeyi düşünüyrum aralara petrovdan serpiştiririm (:

Deus Dominus
21.Mayıs.2013, 20:54
İlham verici bir anlatımın, paylaşımın var. Neler geçiyor şu an aklımdan anlatamam. Sanırım bana da yakında Japonya yolları görünecek :D

Başarılar!

The Special One
21.Mayıs.2013, 21:16
kaleci manyakmış yaa:icon_biggrin: kariyer mükemmel gidiyo ama amacından sapmasın kız falan olmuyo :icon_biggrin:

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 22:51
İlham verici bir anlatımın, paylaşımın var. Neler geçiyor şu an aklımdan anlatamam. Sanırım bana da yakında Japonya yolları görünecek :D

Başarılar!
Teşekkürler. İlham veriyosa ne mutlu bana umarım devam eder hep beraber eğleniriz (: Benimde aklımda afrika asya falan vardı ama avrupa kupaları cezbetti (:

kaleci manyakmış yaa:icon_biggrin: kariyer mükemmel gidiyo ama amacından sapmasın kız falan olmuyo :icon_biggrin:
Roosayı görmediniz tabi neyse fazla dillendirmeyelim kızı basına malzeme olacaz :p

gokaygfb12
21.Mayıs.2013, 23:18
Başarılar hocam. Valla okuması zevk veriyor sürükleyici kariyer olur yine.

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 23:38
Başarılar hocam. Valla okuması zevk veriyor sürükleyici kariyer olur yine.
inş sürekli ilham gelir gerçi ilham perimiz (Roosa) yanıbaşımızda :p

Kurmaylarımızla birlikte inanılmaz bir transfer çalışması içerisindeyiz. Angola, burkina fasodan tutunda tanzanya ugandaya kadar tüm afrika topraklarında fellik fellik karayağız deliğanlular ararken diğer yanda avustralya amerika dolaşıyoruz. Alacak gücümüz pek yok ama sözleşmesi bitecek işe yarar oyuncuları listemize ekliyoruz. Ülke içinde de kadromuza güç katacağına inandığımız oyuncularla dirsek teması içindeyiz. Ama en önemli konu kadroda düşünmediğimiz oyuncuları belirleyip satıp külfetten kurtulmak ve bütçe oluşturmak

http://img94.imageshack.us/img94/9537/pes20132013052121571041.png

Juan Diaz
21.Mayıs.2013, 23:42
ilk idmanımıza çıktık ve kim gidicek kim kalıcak belli oldu. Diğer yandan oyuncu alacak bütçemizin olmayışı ve olsa bile oyuncuların gelmemesinden ötürü birkaç tane oyuncuya idare edilebilir raporu verdik
http://img444.imageshack.us/img444/97/pes20132013052121575070.png

TeNaciOUS MidFieLdeR
22.Mayıs.2013, 03:04
müthiş bir transfer sezonu geçirdim kimi aldım kimi gönderdim ben bile bilmiyom inş iyi oyuncular almışızdır (: sana şey sorcam abi bi baksana bizim klüp finlandiya kupasına kaçıncı turdan giriş yapmış yani tarihi sana zahmet olmazsa versene ona göre planlama yapalım:)

http://img268.imageshack.us/img268/8727/24647716.jpg

19karabulut07
22.Mayıs.2013, 12:44
İsmini okuyup aklımda tutamadığım takımda başarılar :)

The Special One
22.Mayıs.2013, 13:32
inanılmaz bir kariyer yapıyosun lige de geçelim artık

Juan Diaz
22.Mayıs.2013, 15:20
İsmini okuyup aklımda tutamadığım takımda başarılar :)
teşekkürler :)

inanılmaz bir kariyer yapıyosun lige de geçelim artık
Hikayelendirerek anlatınca hikaye yazmak zaman alıyor biraz :)

Juan Diaz
22.Mayıs.2013, 15:26
İskandinavya ülkelerine turumuz aralık ayındaydı. Finlandiya serüvenime ise ocak ayı gibi başlamıştım. Burda ligler nisanın sonunda başlıyormuş. Aklımdaki taktik teknik antrenman sistemlerini oturtmak ve lige hazırlanmak için önümüzde koskoca 4 ay vardı ve bu süre benim için yeterliydi. 1.ligde lig kupası gibi bi turnuva var biz katılmadığımız icin sıkıntımız yoktu ama Finlandiya kupası turları başlamıştı acaba bizim takım kaçıncı turdan giriyordu. Hemen Aytaç abiye telefon açıp sordum oda saolsun kapsamlı bir dosya yolladı.

http://img268.imageshack.us/img268/8727/24647716.jpg

Geçen sezon Kooteepee takımının maçlarını taktiğini oyuncularını içeriyordu. Takım 4.turdan kupaya giriyordu ve maçı mart ortasındaydı yani önümüzde uzun bir zaman dilimi vardı. İlk işim kendi sistemimi oturtmaktı ve bu anlayış çerçevesinde taktik ve antrenman programımı ayarladım. Teknik ekip takımın saha içiyle uğraşırken bende ocak ayını tamamen transfere ayırmıştım. Takımda düşünmediklerimizle yolları ayırırken birçok oyuncuyuda kadromuza dahil ettik.

http://img844.imageshack.us/img844/2531/kooteepeetransferlergem.png

Juan Diaz
22.Mayıs.2013, 16:30
http://img694.imageshack.us/img694/6928/fckooteepeefikstrprogra.png

Artık bende sahaya inmiştim fakat işler yolunda gitmiyordu. Takım 1 aydır taktik üzerinde çalışırken bir arpa boyu yol katedememiş uyum hala orta seviyede, oyuncular ise hantallığı üzerinden atamamıştı. Birçok hazırlık maçı yapıyorduk ama oyuncuların maç kondisyonunda herhangi bir değişme olmuyordu. Koskoca dört ayın üçü geçmiş Finlandiya kupası 4.tur maç vakti gelmişti. Takımdaki ciddi uyusuzluk ve kondisyonsuzluk saha sonuçlarınada yansıyordu. Kendimizden çok daha kötü takımlara karşı kaybediyorduk yada kazanırken bile çok zorlanıyorduk.

http://img189.imageshack.us/img189/7056/kaapokooteepeegenelbakg.png

Nitekim kupa maçında korkttuğum başıma gelmişti. Rakip evinde oynamanın avantajını iyi kullanmış ve penaltılarda elemişti bizi. Geçen 3 aya rağmen takım taktiğe alışamamış oyuncuların kondisyonu yerlerde...Kupayı kazanmak gibi bir hedefimiz yoktu ama kasamıza belki kupa sayesinde biraz para girecekti ve klüp maddi olarak kazanç sağlayacaktı. Maç bitiminde ciddi bir moral bozukluğu ve sinir ile soyunma odasına inmeden direk eve geçtim. Duş alıp biraz uzandıktan sonra kalkıp havaalanının yolunu tuttup ilk uçakla Arjantine gittim.

The Special One
22.Mayıs.2013, 16:35
aa arjantine niye gittin yahu daha ilk maç bu

Moussa Sow7
22.Mayıs.2013, 16:38
O nasıl takımdır öyle.! Böyle isim mi olur :D

5267
22.Mayıs.2013, 16:39
Hocam ne çabuk ARJ'a gittiniz ?

orhuncet
22.Mayıs.2013, 17:43
Ahaa Arjantin' e döndük . . :D

Juan Diaz
22.Mayıs.2013, 18:34
Arjantinde ailemle birkaç gün geçirdikten sonra kafamda soru işaretleriyle Gabrieli ziyarete gittim. Kapıyı açınca karşısında beni gören gabriel haliyle biraz şaşırmıştı;

- Diaz ?
+ Başka birini mi bekliyordun ? İstiyosan sonra geliyim (gülümseyerek)
- Kaç aydır 1 telefon bile etmiyorsun sonra kapı çalıyor açıyorum ki karşımdasın sonrada şaşırmamı garipsiyorsun
+ Tamam tamam bari içeri al
- Finlandiya seni şimdiden değiştirmeye başlamış adamım artık izin falan istiyorsun

İçeri geçip biraz oturduktan sonra mevzuya giriyordum;

+ Gabriel aslında kafam biraz karışık
- Seni dinliyorum
+ İki bucuk üç aydır ülkemde değilim italyanca yada ispanyolca bilen çok az ve bende henüz fince öğrenemedim kimseyle doğru dürüst konuşamıyorum. Ayrıca ilk resmi maçımda çuvalladım. Kupada düşük itibarlı bir takıma elendim
- Hemen ardından da buraya mı geldin ?
+ Evet
- Yani kimseye hiçbirşey demedin öylemi ? İnsanlar seni merak eder ve neden apar topar ülkene gittiğini sormaz mı ? Hem sonra takıma ne olacak ? Antrenmanları kim yaptıracak ? Lige kim hazırlayacak ? Çok düşüncesizce ve sorumsuzca bir hareket Juan !!
+ Çok haklısın ama buraya gelmeden önce takımın durumunu göz önünde bulundurarak hazırlık maçları ayarladım ve teknik ekibime gerekli talimatları vermiştim. Hem ben yokken Roosa eminim takımı çok güzel kontrol edecektir.
- Roosada kim ?
+ Bizim direktörün kızı hani anlatmıstım ya
- Hmmm şu Finlandiyalı kız..Onuda getirsene bir gün Arjantine
+ Ben onu değil ama seni oraya götürmeyi düşünüyordum
- Bunu hiç düşünmemiştim juan
+ Artık düşünüp kendini alıştır. Bütün bu söylediklerim ufak tefek sorunlar buraya gelmemdeki esas sebebim abim, dostum, akıl hocama ihtiyaç duyuyor olmam
- İskandinav ülkelerine alışabilirmiyim bilmiyorum

Konuşmamız biraz daha sürsede Gabrieli ikna edemedim aslında ikna etmesine ederdimde fazla üsteleyemedim her ne kadar dostum olsa da onunda tüm düzenini bozacaktım ve paraya ihtiyacı olacaktı. Klübün mali yapısını dikkate aldığımda ise Gabriele verebilecek bütçemiz yoktu. Hele birde sırf ekonomi olsun diye birkaç antrenörle yolları ayırıp takıma hem oyuncu hem antrenör aldığımı düşünürsek konu açığa kavuşur.

Juan Diaz
22.Mayıs.2013, 18:36
aa arjantine niye gittin yahu daha ilk maç bu

O nasıl takımdır öyle.! Böyle isim mi olur :D

Hocam ne çabuk ARJ'a gittiniz ?

Ahaa Arjantin' e döndük . . :D
Zaman zaman sizlerin kariyer yorumlarınızı hikayeye malzeme olarak kullanıyorum. Cevap vermiyor gibi algılamayın (: Sadece adı geçen arkadaşlar değil bundan önce ve bundan sonrada böyle olabilir. Hikayeleştirip cevap veriyorum umarım antipatik olmuyordur

Dooki
22.Mayıs.2013, 21:14
San Marino senin ülken geri dön JUAAAN GERİ DÖN AŞKIM SENİ SEVİYOM JUAN SAN MARINOYA DÖN

Juan Diaz
22.Mayıs.2013, 23:15
San Marino senin ülken geri dön JUAAAN GERİ DÖN AŞKIM SENİ SEVİYOM JUAN SAN MARINOYA DÖN
Sana sözüm vardı nitekim san marino liginden bir takım almak istedim lakin san marino ligi yok (: tekrar milli takım eski tadı vermeyeceginden yeni maceralara yelken açtık suomiler de iyi insanlar (:

Juan Diaz
22.Mayıs.2013, 23:32
Finlandiyaya tekrar döndük. Roosa tahmin ettiğim gibi takımı fena idare etmemiş. Ayrıca yönetimde onlara verdiğim transfer listesinden birkaç oyuncuyu takıma katmışlar.

http://img42.imageshack.us/img42/6928/fckooteepeefikstrprogra.png

http://img824.imageshack.us/img824/2531/kooteepeetransferlergem.png

Tam olarak kafamdaki şablonu oturtamamıştım. Oyuncuların kondisyonuda endişelendiriyordu. Arjantine gitmem çok ani olsada iyiki gitmişim. Saolsun akıl hocam yani Gabriel ışığında takıma birkaç rütuş yaptım. Hızlı yada bitiriciliği yeterli olan forvet bulamadığımızdan ileriye kule santrfor koyma kararı aldık. Defans hattımız mental olarak iyi olmadıgından genelde uzun top oynayacaklar bu kulelere ve indirdikleri yada stop ettikleri vakit orta saha desteği ile gol arayacağız. Takımın esas gol yükünü duran toplar çekecek. Rakip duran toplara da bizim gol bulmamızı sağlayacak şekilde ayar çektik. Ligin başlamasına 1 hafta var umarım lige iyi başlarız ve devam ederiz.

Juan Diaz
22.Mayıs.2013, 23:48
Kadromuza kattığımız ve beklenti içinde olduğumuz 2 oyuncumuz. Bütçemizide ciddi anlamda dara soktuk umarım altndan kalkabiliriz

http://img823.imageshack.us/img823/170/tontonzolamoukokogenelb.png

http://img268.imageshack.us/img268/8335/kooteepeeynetimkuruluge.png
http://img855.imageshack.us/img855/38/juandiazhaberlergelenku.png

http://img713.imageshack.us/img713/38/juandiazhaberlergelenku.png

http://img209.imageshack.us/img209/7193/kooteepeeynetimkuruluyn.png

Yarı profesyonel takım olduğumuz için antrenman falan tam yapamıyoruz arta kalan zamanda oyuncularımla gömü aramaya çıkmayı düşünüyorum parayı bulduğumuz an prof olacaz (:

5267
22.Mayıs.2013, 23:50
Bu arada bizim kız iyimiş. :D

ardaskoc
23.Mayıs.2013, 00:20
Tonton Zola Mokoko... :D :D

Redrum
23.Mayıs.2013, 00:28
Anaa Tonton Zola Moukoko! CM efsanesidir hatırlayanlar bilir :D

Juan Diaz
23.Mayıs.2013, 01:35
Bu arada bizim kız iyimiş. :D
O meselelere hiç girmeyelim :p

Tonton Zola Mokoko... :D :D

Anaa Tonton Zola Moukoko! CM efsanesidir hatırlayanlar bilir :D
Kendisi klübün cvsi en iyi olan adamı hatta klüpte antrenörlükte yapıyor :0: Tontonu bırakmaya niyetimiz yok (:

Deus Dominus
23.Mayıs.2013, 01:39
Yanlış hatırlamıyorsam Jussi Hurskeinen diye bir kaleci vardı Finlandiyalı, değişik videoları vardı youtube'da. Oyunda var mı merak ettim. Bulursan profilini paylaşır mısın? Lassi de olabilir :D

Bir de Jukka Lehtovaara'yı hatırlıyorum eski fm serilerinden, iyi kaleciydi :)

Juan Diaz
23.Mayıs.2013, 01:42
Yanlış hatırlamıyorsam Jussi Hurskeinen diye bir kaleci vardı Finlandiyalı, değişik videoları vardı youtube'da. Oyunda var mı merak ettim. Bulursan profilini paylaşır mısın? Lassi de olabilir :D

Bir de Jukka Lehtovaara'yı hatırlıyorum eski fm serilerinden, iyi kaleciydi :)
ne demek kadeşim bakıyorum hemen. lakin bizde bir kaleci var KERT KÜTT adamları sahaya sürerken 11i açıklamaya en son kaleciyi koyuyom yoksa gülmekten maça geç çıkıyoruz :D

Deus Dominus
23.Mayıs.2013, 01:49
Sen beni güldürdün, Roosa da seni güldürsün ne diyim :n:

Juan Diaz
23.Mayıs.2013, 01:52
Sen beni güldürdün, Roosa da seni güldürsün ne diyim :n:
Aaaamiiiiinnnn :p Umarım bahsettigin adamlar bunlardır :) tps kalecisine göz koydum maaşını karşılayamayız :p hem bizede gelmez

http://img35.imageshack.us/img35/2871/jukkalehtovaaragenelbak.png

Juan Diaz
23.Mayıs.2013, 02:03
http://img41.imageshack.us/img41/1971/ykkonen2.jpg

1.Hafta
http://img707.imageshack.us/img707/2693/finlandiyabirinciligima.png

http://img94.imageshack.us/img94/889/38987884.png

2.Hafta
http://img19.imageshack.us/img19/2693/finlandiyabirinciligima.png

http://img96.imageshack.us/img96/7568/77518452.png

3.Hafta
http://img706.imageshack.us/img706/2693/finlandiyabirinciligima.png

http://img826.imageshack.us/img826/9884/58479930.png

Görüntüler Rops Maçından
http://img585.imageshack.us/img585/463/ropskooteepeesahatm.png

Deus Dominus
23.Mayıs.2013, 02:04
Lehtovaara'yı severim, hangi seri olduğunu hatırlamıyorum ama iyi potansiyelli bir kaleciydi. Transfer etmiş, kalemi emanet etmişliğim var. Diğer isim tutmamış ama olsun sağ olasın. Uğraştırdım seni de.

Lassi Hurskainen adı, ben yanlış yazmışım :) burada (http://www.youtube.com/user/paskhakale?feature=watch) paylaşmış kendi videolarını, uçuk kaçık bir genç :D

Juan Diaz
23.Mayıs.2013, 02:07
Lehtovaara'yı severim, hangi seri olduğunu hatırlamıyorum ama iyi potansiyelli bir kaleciydi. Transfer etmiş, kalemi emanet etmişliğim var. Diğer isim tutmamış ama olsun sağ olasın. Uğraştırdım seni de :)

Lassi Hurskainen adı, ben yanlış yazmışım :) burada (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F user%2Fpaskhakale%3Ffeature%3Dwatch) paylaşmış kendi videolarını, uçuk kaçık bir genç :D
Est sığıntı yok dialoglar istekler bu işin pastası (:

Juan Diaz
23.Mayıs.2013, 02:42
http://img694.imageshack.us/img694/1971/ykkonen2.jpg

4.Hafta
http://img35.imageshack.us/img35/2693/finlandiyabirinciligima.png

http://img703.imageshack.us/img703/4915/90645165.png

5.Hafta
http://img827.imageshack.us/img827/2693/finlandiyabirinciligima.png

http://img823.imageshack.us/img823/1979/24250938.png

6.Hafta
http://img812.imageshack.us/img812/2693/finlandiyabirinciligima.png

http://img850.imageshack.us/img850/3794/78971033.png

7.Hafta
http://img5.imageshack.us/img5/2693/finlandiyabirinciligima.png

http://img69.imageshack.us/img69/1631/27947709.png

Ligde 7 haftayı geride bırakırken deplasmanda ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Aslında hakkımız olan birçok puanı alamadık. En dikkat çeken oyuncularımız genç Klinga ve Oinonen. Ah birde sakatlık sorunu yaşamasak çok güzel olacak. Şimdilik küme potasından uzağız. Evimizde 2-0dan 2-2ye gelen iki maçı alsak şuan süpriz şekilde kafaya oynuyor olabilirdik. Bek oyuncuları yok gibi bişey çok acayip bir taktik var aklımda fakat şuan denemek için uygun ortam yok 8-10 maç sonra kümeden iyice uzaklaşırsak beksik kanatsız bi taktik denicez (:
http://img541.imageshack.us/img541/1581/finlandiyabirinciligige.png

gokaygfb12
23.Mayıs.2013, 02:55
sonuçlar çok kötü değil ama 2-0 dan macın 2-2 ye gelmesi kötü olmuş hocam.

TeNaciOUS MidFieLdeR
23.Mayıs.2013, 03:12
takim vasat anlasilan. uyum yakalandigi vakit yukselise gecersin. liderle arani acmamaya bak :p

Juan Diaz
23.Mayıs.2013, 11:59
sonuçlar çok kötü değil ama 2-0 dan macın 2-2 ye gelmesi kötü olmuş hocam.
Maalesef takımın defans hattı kötü olunca takıma defans yaptıramıyorum. ligin ilk maçında defans yapıp kontra oynayak dedik 4 yedik :p

takim vasat anlasilan. uyum yakalandigi vakit yukselise gecersin. liderle arani acmamaya bak :p
Aslında tüm takım diyemem abi..Fin liginde oyuncu bulmanın zorlugunu sen daha iyi bilin. Topçu gelmiyo bizde kafa zıplama top kapma iyi olan ne kadar oyucu varsa doldurduk ve 3 stoper 2 bek 1 savaçşçı orta saha oda stoperden bozma oynuyoruz :p Bekler yok gibi bisi stoperlerinde mentali yok hatta markajda yok..bol gol yememiz bundandır ama 2 forvet ve forvet arkası klinga bide tonton mokoko gayet verimli :) hücum hattını bozmaz isek seneye senin yanına gelebilriz bu sene zor gibi düşmeyelim yederli (:

MoisHaLe
23.Mayıs.2013, 12:38
Çok güzel bir sunum olmuş tebrik ederim. kariyerinin takipçisiyim. umarım uzun ve başarı dolu bir kariyer olur. ayrıca 41 lik Litmanen'i şiddetle tavsiye ederim İspanya vs gibi 3. liglere geliyordu .

The Special One
23.Mayıs.2013, 13:25
kümede kalmaya oynuyacaz gibi

Juan Diaz
23.Mayıs.2013, 16:05
Çok güzel bir sunum olmuş tebrik ederim. kariyerinin takipçisiyim. umarım uzun ve başarı dolu bir kariyer olur. ayrıca 41 lik Litmanen'i şiddetle tavsiye ederim İspanya vs gibi 3. liglere geliyordu .
Teşekkür ederim. Kilit oyunculara en fazla 10 bin£ verebiliyoz litmanene gücümüz yetmedi emekli olmazsa seneye şansımızı bi daha deneyecez :p

kümede kalmaya oynuyacaz gibi
yok yok potadan iyice uzaklaştık (:

Juan Diaz
23.Mayıs.2013, 16:34
http://img825.imageshack.us/img825/1971/ykkonen2.jpg

8.Hafta

http://img571.imageshack.us/img571/2693/finlandiyabirinciligima.png

http://img838.imageshack.us/img838/3267/80257283.png

9.Hafta
http://img713.imageshack.us/img713/2693/finlandiyabirinciligima.png

http://img837.imageshack.us/img837/7401/94127260.png

10.Hafta
http://img407.imageshack.us/img407/2693/finlandiyabirinciligima.png

http://img266.imageshack.us/img266/906/78733212.png

11.Hafta
http://img825.imageshack.us/img825/2693/finlandiyabirinciligima.png

http://img809.imageshack.us/img809/6545/58023643.png

12.Hafta
http://img855.imageshack.us/img855/2693/finlandiyabirinciligima.png
http://img267.imageshack.us/img267/4563/13335782.png

http://img801.imageshack.us/img801/8031/29911058.png

Vikingit maçından bir kare. Kalecinin hatasını fairplay çerçevesinde yan ağlara vurdu. Maçın kader anıydı anında çıkardık yerine giren oyuncu Mario Rac için dönüm noktasıydı takımın değişilmezi olmaya başladı (:
http://img259.imageshack.us/img259/6747/kooteepeeviikingitsahat.png

The Special One
23.Mayıs.2013, 16:53
golcü konusunda sıkıntı yok hepsi perfect:yildiz: gibi

TeNaciOUS MidFieLdeR
23.Mayıs.2013, 18:07
Bence gayet iyi gidiyorsun, hedef kumede kalmak olmamali bence. Biraz daha gayret edersen cikarsin bu ligden.

Juan Diaz
23.Mayıs.2013, 18:10
golcü konusunda sıkıntı yok hepsi perfect:yildiz: gibi
Aslında golcüler tırt ama rakip defans ve kaleciler ekmeğimize yağ sürüyor (:

Bence gayet iyi gidiyorsun, hedef kumede kalmak olmamali bence. Biraz daha gayret edersen cikarsin bu ligden.
Abi o kadar dengesiz takımız ki lig liderinden gidip puan alıyoruz kafaya oynayanları yeniyoruz sonra gidip galibiyeti olmayan takıma falan yeniliyoruz (:

wladcas
23.Mayıs.2013, 18:20
İyi gidiyoruz.Tek sıkıntımız sadece şampiyonun üst lige yükselmesi.Bu sezon bir aksilik olmazsa yani Rac sakatlanmazsa bir üst lige çıkarız. :icon_cool:

Juan Diaz
23.Mayıs.2013, 22:38
İyi gidiyoruz.Tek sıkıntımız sadece şampiyonun üst lige yükselmesi.Bu sezon bir aksilik olmazsa yani Rac sakatlanmazsa bir üst lige çıkarız. :icon_cool:
Gidiyorduk ama pis tökezledik (:

Juan Diaz
23.Mayıs.2013, 22:49
http://img208.imageshack.us/img208/1971/ykkonen2.jpg
13.Hafta
http://img15.imageshack.us/img15/2693/finlandiyabirinciligima.png

http://img819.imageshack.us/img819/8295/90615806.png

14.Hafta
http://img547.imageshack.us/img547/2693/finlandiyabirinciligima.png

http://img837.imageshack.us/img837/8066/96026988.png

15.Hafta
http://img402.imageshack.us/img402/2693/finlandiyabirinciligima.png

http://img208.imageshack.us/img208/2684/24530223.png
16.Hafta
http://img823.imageshack.us/img823/2693/finlandiyabirinciligima.png

http://img826.imageshack.us/img826/9397/68781298.png

17.Hafta
http://img836.imageshack.us/img836/2693/finlandiyabirinciligima.png

http://img208.imageshack.us/img208/7884/33781804.png

18.Hafta
http://img850.imageshack.us/img850/2693/finlandiyabirinciligima.png

http://img827.imageshack.us/img827/7246/26683348.png

Sadece şampiyon takımın terfi ettiği Fin 2.liginde bu sezon avlu attık aslında takımı aldığımızda hedef kümede kalmaktı ve bunu büyük ölçüde başardık.
18. Haftanın ardından oluşan puan durumu
http://img706.imageshack.us/img706/7161/12683637.png

Juan Diaz
23.Mayıs.2013, 22:57
Fin liginde oyuncu bulmak zor bide bize gelen oyuncuyu bulmak daha zor (: Şu genç kaleci Juan Diazla çalışmayı onur sayıyor alalım mı takıma ? Biraz kararsız kaldım sizlere sorayım dedim. Çabuk cevap verirseniz sevinirim zira heran cayabilir ne olur ne olmaz (:
http://img706.imageshack.us/img706/1571/miikkamujunengenelbakpr.png

Juan Diaz
23.Mayıs.2013, 23:05
http://img5.imageshack.us/img5/8852/juandiazhaberlergelenkur.png

Ligin üçte ikisi geride kalırken transfer sezonu açılınca yönetim beklenti değiştirme seçeneği sundu. Maaş bütçesi olarak mevcut bütçeden 20 bin falan içteydik. Küme düşme yerine orta sıralar olarak belirledik hedefi ve 5-10 bin daha eksilttik açığı ardından kadroda pek kullanmadıklarımızla yolları ayırdık.

http://img96.imageshack.us/img96/898/timovalkeapgenelbakzelg.png

Kendisi aynı zamanda Asistanımdı baktım sinirli minirli afra tafra yapıyo biletini kestim.

http://img829.imageshack.us/img829/2531/kooteepeetransferlergem.png

yakında klübü kapatıp gidecez federasyonun musluk damlatmıyor bile (:
http://img198.imageshack.us/img198/7336/kooteepeeynetimkuruluma.png

kaanb
23.Mayıs.2013, 23:07
top geldikten 5-6 saniye sonra hareket eder bu 5 refleks ne :D ama 15 yaşındaymış geliştirebilirsin.

Juan Diaz
23.Mayıs.2013, 23:09
top geldikten 5-6 saniye sonra hareket eder bu 5 refleks ne :D ama 15 yaşındaymış geliştirebilirsin.
İşte kararsız kalmama sebep olan tek şey refleks (: Normalde gelişir diye alırım affetmem lakin klüp yarı prof olunca tam antrenman yaptıramıyoz e sağlam antrenörde yok bu durumda gelişir mi emin diilim (:

kaanb
23.Mayıs.2013, 23:13
bende hiç alt lig takımlarında oynamadığım için özellikler garip geldi. sen bilirsin :)

MoisHaLe
23.Mayıs.2013, 23:25
Maç grafiği inişli çıkışlı olmuş ancak bu takıma bu bile başarı liderle puan farkının açılması kötü olmuş seneye hedef şampiyon olmak olmalı. ligin statüsü kötüymüş sadece şampiyonun çıkması.. ayrıca kulübe gerçekten para akmıyormuş o çok kötü ya yeni gelen gençlerden iyi biri var mı ? ya da geliyor mu yarı pro. olduğu için bilmiyorum ::)

Juan Diaz
24.Mayıs.2013, 00:26
bende hiç alt lig takımlarında oynamadığım için özellikler garip geldi. sen bilirsin :)

Maç grafiği inişli çıkışlı olmuş ancak bu takıma bu bile başarı liderle puan farkının açılması kötü olmuş seneye hedef şampiyon olmak olmalı. ligin statüsü kötüymüş sadece şampiyonun çıkması.. ayrıca kulübe gerçekten para akmıyormuş o çok kötü ya yeni gelen gençlerden iyi biri var mı ? ya da geliyor mu yarı pro. olduğu için bilmiyorum ::h:
Kilit oyuncuma yıllık maksimum 10 bin £ verebiliyom desem durumun vehametini anlatmış olurum :) Klüp olarak kendi karnımızı zor doyurabiliyoruz alt yapıdan kimse çıkmıyor haliyle. Ama inanılmaz zevk alıyorum. Para yok haliyle transfer yok para olsada kimse fin 2.ligine gelmek istemiyor. klüp yarı amatör sevdamız tam profosyonel (: Bu arada malum kaleci bilinen adreste tamam :p

gokaygfb12
24.Mayıs.2013, 02:03
Hocam işim gerçekten zor para yok futbolcu yok ama ne yalan söylim bende takım çalıştırırken böyle kötü durumda olunca ve takımıda toparlamayı başarabilirsem daha çok zevk alıyorum ilerlemesi daha güzel oluyor.

Juan Diaz
24.Mayıs.2013, 02:26
Hocam işim gerçekten zor para yok futbolcu yok ama ne yalan söylim bende takım çalıştırırken böyle kötü durumda olunca ve takımıda toparlamayı başarabilirsem daha çok zevk alıyorum ilerlemesi daha güzel oluyor.
Bu sezon bizim için bitti seneye umarım kafaya oynayan ekip kurabiliriz (:

gokaygfb12
24.Mayıs.2013, 02:34
Bu sezon bizim için bitti seneye umarım kafaya oynayan ekip kurabiliriz (:

Farketmez hocam sen yeterki takımı yönetmeye devam et. Mahalle takımı yönetsen kaldırıma çıkar yine desteklerimizi sürdürürüz hocam. Ne yalan söylim zevkli oluyor çünkü kariyerlerin:icon_razz:

Juan Diaz
24.Mayıs.2013, 02:35
http://img829.imageshack.us/img829/1971/ykkonen2.jpg
19.Hafta
http://img12.imageshack.us/img12/2693/finlandiyabirinciligima.png

http://img24.imageshack.us/img24/8676/65563638.png

20.Hafta
http://img812.imageshack.us/img812/3208/finlandiyabirinciligimas.png

http://img705.imageshack.us/img705/2241/40801444.png

21.Hafta
http://img41.imageshack.us/img41/2693/finlandiyabirinciligima.png

http://img834.imageshack.us/img834/2897/64800408.png

22.Hafta
http://img822.imageshack.us/img822/2693/finlandiyabirinciligima.png

http://img593.imageshack.us/img593/5734/76760679.png

23.Hafta
http://img153.imageshack.us/img153/2693/finlandiyabirinciligima.png

http://img14.imageshack.us/img14/6985/61100733.png

http://img189.imageshack.us/img189/5690/55188705.png

Juan Diaz
24.Mayıs.2013, 02:35
Gece gece daha önce başımdan geçen bi anıyı paylaşayım dedim. Çıkmadık candan ümit kesilmez derlerdide inanmazdım. Yalnız herifler bunu biraz abartmamış mı ?

http://img705.imageshack.us/img705/9970/avrupaampiyonlarkupasma.png

http://img534.imageshack.us/img534/9970/avrupaampiyonlarkupasma.png

Juan Diaz
24.Mayıs.2013, 02:44
Farketmez hocam sen yeterki takımı yönetmeye devam et. Mahalle takımı yönetsen kaldırıma çıkar yine desteklerimizi sürdürürüz hocam. Ne yalan söylim zevkli oluyor çünkü kariyerlerin:icon_razz:
eyv kardeşim bu tarz takımlar daha zor ve daha zevkli oluyor.Ayrıca ne kadar değişik yerlerde oynarsan o denli keşfedilmemiş oyuncular buluyosun hoş alamıyom ama sizler için isteyen olursa paylaşırım yada olurda eli ayağı düzgün takımla kariyer yaparsam affetmem alırım :p

gokaygfb12
24.Mayıs.2013, 02:54
eyv kardeşim bu tarz takımlar daha zor ve daha zevkli oluyor.Ayrıca ne kadar değişik yerlerde oynarsan o denli keşfedilmemiş oyuncular buluyosun hoş alamıyom ama sizler için isteyen olursa paylaşırım yada olurda eli ayağı düzgün takımla kariyer yaparsam affetmem alırım :p

Seneye bence bu takım bu ligde şampiyon olur biraz takviye. Takviye diyorum ama sende haklısın oyuncu gelmiyor :) artık saldırcan aynen oyuncu antrenör futbolculara. Klübün bir gelir kaynagının olmamasıda kötü tabi

Juan Diaz
24.Mayıs.2013, 02:58
Seneye bence bu takım bu ligde şampiyon olur biraz takviye. Takviye diyorum ama sende haklısın oyuncu gelmiyor :) artık saldırcan aynen oyuncu antrenör futbolculara. Klübün bir gelir kaynagının olmamasıda kötü tabi
Takım komple yenilicez yarısından fazlasının sözleşmesi sene sonu bitiyor :p

MoisHaLe
24.Mayıs.2013, 03:02
ilk sezona göre gayet iyi sonuçlar. şimdiden önümüzdeki sezonun hazırlıkları başlamalı ve kupada hedef 2-3 tur kadar ilerlemek olmalı. alt liglerden kupayı kazanınca sanırım uefa ya göndermiyorlar çünkü ben kazandığım halde göndermemişlerdi ligin 5. si gitmişti. arsenal - city maçlarında da heralde şike var :D

5267
24.Mayıs.2013, 10:37
Dün girememiştim hiç fena gitmiyoruz,para ödülü vermemeleri ilginç :D

The Special One
24.Mayıs.2013, 13:36
takım isimleri çok iyimiş alt ligde:D pk-35 falan yakıyo:0:

Juan Diaz
24.Mayıs.2013, 17:32
ilk sezona göre gayet iyi sonuçlar. şimdiden önümüzdeki sezonun hazırlıkları başlamalı ve kupada hedef 2-3 tur kadar ilerlemek olmalı. alt liglerden kupayı kazanınca sanırım uefa ya göndermiyorlar çünkü ben kazandığım halde göndermemişlerdi ligin 5. si gitmişti. arsenal - city maçlarında da heralde şike var :D
Bilmiyorum belkide ligin kurallarından kaynaklanıyordur gerçi bizim kupa alma gibi hedefimiz maalesef yok (: üst lige bi çaksak süper olacak toplamda 12 takım var 5 takım avrupaya gidiyor :D Gerçi başarısızlıklardan ötürü önümüzdeki sezondan itibaren sayı 4e düştü ama bence çok iyi bi rakam

Dün girememiştim hiç fena gitmiyoruz,para ödülü vermemeleri ilginç :D
Federasyon musluğu çok sağlam damlatmayı geçtim sızıntı yok :p

takım isimleri çok iyimiş alt ligde:D pk-35 falan yakıyo:0:
Kendi takımımın adı nasıl telefuz ediliyor onu bile bilmiyorum finceyi yeni yeni söküyom :p

Juan Diaz
24.Mayıs.2013, 17:38
http://img694.imageshack.us/img694/2839/ykkonen2g.jpg

24.Hafta
http://img694.imageshack.us/img694/2693/finlandiyabirinciligima.png

25.Hafta
http://img705.imageshack.us/img705/2693/finlandiyabirinciligima.png

26.Hafta
http://img838.imageshack.us/img838/2693/finlandiyabirinciligima.png

27.Hafta
http://img855.imageshack.us/img855/3527/finlandiyabirinciligimaf.png

Ligin sonlarına geldiğimizde hiç bir iddiamız bulunmadığı için taktiği seçip takımı son 4 haftada Roosaya emanet etmiştim. Böylece ilk sezonu geride bırakırken oluşan puan durumu
http://img571.imageshack.us/img571/1581/finlandiyabirinciligige.png

Ülke olarak sıralamada gerilediğimiz için önümüzdeki sezondan itibaren avrupaya 5 takım yerine 4 takımla katılıyor Finlandiya. İnş bizede gitmek nasip olacak (: Buda üst lig puan durumu
http://img42.imageshack.us/img42/5792/finlandiyapremierliggen.png

MoisHaLe
24.Mayıs.2013, 17:40
Gayet güzel bitti ilk sezon tebrikler. hemen yeni sezon hazırlıklarını bekliyoruz..

Juan Diaz
24.Mayıs.2013, 17:49
Gayet güzel bitti ilk sezon tebrikler. hemen yeni sezon hazırlıklarını bekliyoruz..
Küme düşme adaylarından biriydik sezonun ortasında liderle ara açılınca kendimizi fazla kasmadan bitirdik ligi. Tek handikap şampiyon takımın üst lige yükselmesi :F

Sezon sonu ödüller açıklanınca epeyce mutlu eden bir tablo vardı karşımızda. Ben yılın en iyi 2. menejer olurken takımımızdan genç Klinga yılın oyuncusu oldu. Yılın onbirinde ise klingayla beraber kalecimizde yer buluyordu

http://img705.imageshack.us/img705/7686/finlandiyakupasgenelbak.png

http://img191.imageshack.us/img191/2643/finlandiyabirinciligidl.png

http://img267.imageshack.us/img267/2643/finlandiyabirinciligidl.png

http://img521.imageshack.us/img521/8285/finlandiyabirinciligive.png

http://img402.imageshack.us/img402/2643/finlandiyabirinciligidl.png

Juan Diaz
24.Mayıs.2013, 17:58
Kalecimize nazar değdi ama Allahtan lig bitiminde sakatlandı kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz
http://img811.imageshack.us/img811/9929/juandiazhaberlergelenkul.png

Lig sonu nihayet para görecez dedik büyük sevinç içindeydik ama ödedikleri rakam içler acısı. Klüp olarak sefalet içindeyiz
http://img703.imageshack.us/img703/38/juandiazhaberlergelenku.png

Sezon öncesi hazırlıklar ne zaman başlasın sorusunu görünce şok oldum. Lig 6 ay sürüyor ve menejerlere bağlı olarak oyuncular 6 ay tatil yapabiliyorlar :F Geçen seneki sıkıntılarıda göz önünde bulundurarak hiç acımadan lig bitiminden 1 ay sonra yada diğer tabir ile lig başlamadan tam 5 ay önce top başı yapacağız. Bu sene vites büyütmek gerek !
http://img515.imageshack.us/img515/38/juandiazhaberlergelenku.png

The Special One
24.Mayıs.2013, 18:10
kaleci sakatlanmış nasıldı kert kürt:icon_biggrin:

Juan Diaz
24.Mayıs.2013, 18:39
kaleci sakatlanmış nasıldı kert kürt:icon_biggrin:
Bazen saha içinde olur olmadık yer ve zamanda pat küt düşüyo başta Sara hastalığı mı var dedim ama klüp doktor raporlarına baktım herifin sakatlanma meyili varmış. İyi kötü idare ettik diyemeyecem zira yılın 11ine seçildi adam :0:

Koca klübü 1 sezon bir avuç teknik ekip idare ettik. Tonton hem saha içi hem saha dışı çok çalıştı. Hakkını vermek lazım.

http://img199.imageshack.us/img199/6646/kooteepeepersonelyeler.png

Veeee bobma patladı !!! yeni sezon başlamadan nihayet klüpte yüzler gülmeye başladı :0:

http://img545.imageshack.us/img545/1279/jarilitmanengenelbakpro.png

Litmanen yaşı ilerlesede teknik olarak müthiş bir oyuncu ama sakatlanma meğili büyük handikap zira bize gelmeden önce pek futbol oynamamış Acilen kondisyon yüklemesi yapmalıyız. Genç klingaya örnek ve takıma tam bir lider kazandırdık

http://img855.imageshack.us/img855/4638/jarilitmanengemisakatlk.png

Başkanla Kasım ayının başındaki ilk görüşmemiz maalesef olumlu sonuçlanmamıştı. Sözleşmem ay sonunda bitiyordu. Ama bu sefer başkan büyük bir koz kullandı. Sözleşme dosyasını Roosa getirmişti artık gerisini tahmin edersiniz (:

http://img7.imageshack.us/img7/8291/juandiazhaberlergelenkuc.png

Sevindirici haberler bir geldi pir geldi artık Milli takımlara oyuncu gönderimi yapmaya başladık :0:

http://img835.imageshack.us/img835/38/juandiazhaberlergelenku.png

Daha önce belirttiğim üzere oyuncuların yarısından fazlasının sözleşmesi bitiyordu. Arlarından birkaç tanesi ile sözleşme uzattık gerisini serbest bıraktık. Yeni sezon henüz başlamadı bütçe vs belli değil ama topbaşı yapma vakti geldi mevcut kadromuz an itibariyle bu şekildedir ;

http://img7.imageshack.us/img7/5308/fckooteepeekadrooyuncul.png

TeNaciOUS MidFieLdeR
24.Mayıs.2013, 18:42
sezon bitmis, yeni sezon hayirli olsun diyelim.

kontrati bitmisleri iyice bir tara, mutlaka isine yarayanlar olucaktir. bu sezon mutlaka cikman gerekir ust lige, avrupa heyecanini da tatmalisin kooteepee ile (:

Juan Diaz
24.Mayıs.2013, 18:47

kontrati bitmisleri iyice bir tara, mutlaka isine yarayanlar olucaktir. bu sezon mutlaka cikman gerekir ust lige, avrupa heyecanini da tatmalisin kooteepee ile (:
Abi afrika şampiyonlar liginden tut asyaya güney afrika 2.ligine bi ton araştırma yapıp sözleşmesi biteceklerden çok çok uzun bir liste yaptım bakalım hele bi bütçe belli olsun :) Geçen sene takıma bi kamyon adam almıştım bu sefer az ve öz sadece taktiğimize uyan adamları alacaz inş. Bu arada finceyide söktük artık herşey daha güzel olacak :0:
http://img405.imageshack.us/img405/8886/16289445.png

Juan Diaz
24.Mayıs.2013, 18:54
Litmanenin ardından büyük bir süpriz daha yapıp, abim dostum ve akıl hocam olan Gabrieli yanıma getirip sizlerle tanıştıracaktım. Fakat sözleşme şartlarını görünce tam anlamıyla şok olmuştum. Boş mukaveleye imza atacağını tahmin ederek büyük sevinç ve ümitle masaya oturmuştuk lakin bizden istediği ücreti vermemiz mümkün değildi. Tavırlarıda oldukça sert olan Gabriel beni çok kırmıştı . Üzüldüğümü belli etmeyip toka bile etmeden kapıyı suratına çarpıp odayı terk ediyordum. Artık Gabriel yok..Yola tek başımıza devam edeceğiz..

TeNaciOUS MidFieLdeR
24.Mayıs.2013, 19:05
soylediklerine bakilirsa ligin cok uzerinde bir kadro olusturacaksin, bu guzel. bu sezon artik domine edersin ligi ;)

The Special One
24.Mayıs.2013, 20:06
bende hikayeler yalan mı oldu diyordum ama kaldığı yerden devam ediyomuş:icon_biggrin:

wladcas
24.Mayıs.2013, 20:39
Sezonu iyi yerde noktalamışız.Önümüzdeki sezon bu ligi dağıtırız.

Juan Diaz
24.Mayıs.2013, 20:52
bende hikayeler yalan mı oldu diyordum ama kaldığı yerden devam ediyomuş:icon_biggrin:
Fırsat buldukça ve uygun zamanlarda serpiştiriyoruz yine (:

Sezonu iyi yerde noktalamışız.Önümüzdeki sezon bu ligi dağıtırız.

soylediklerine bakilirsa ligin cok uzerinde bir kadro olusturacaksin, bu guzel. bu sezon artik domine edersin ligi :1:
Herşey iyiye gidiyordu ve bizde planlamamızı falan ayarlamıştık ama maalesef aklıma gelen başıma geldi. Acaba yönetim mevcut maaş bütcesine göre mi belirler maaş bütçemizi derken açıklanan sezon beklentisi bende büyük bir hayal kırıklığına sebep oldu. Zaten trasfer bütçesi beklentimiz yoktu. Maaş bütçemizin geçen seneye nazaran nerdeyse yarı yarıya düşmesi tüm planlarımı alt üst etti :(
http://img845.imageshack.us/img845/9415/juandiazhaberlergelenkui.png

TeNaciOUS MidFieLdeR
24.Mayıs.2013, 21:00
85B butceyi iste. fazladan elinde 11B maas butcesi kalicak ki o da 10 tane iyi futbolcu eder fin 2.ligi icin.

wladcas
24.Mayıs.2013, 21:02
Bütçe sıkıntı yaratmış fakat iyi yönünden bak bizim takımda maaş bütçesi de vermediler :D

The Special One
24.Mayıs.2013, 21:51

hocam senin takım batmış sen yokken :D

Juan Diaz
24.Mayıs.2013, 22:02
Yönetim tarafından sunulan bütçeyi görünce resmen şok olmuştum. Çok sinirliydim. Ben klübe külfet olmasın diyerek birçok oyuncuyla sözleşme yenilemedim. Yeni sezonda daha güçlü olup üst ligi zorlayalım derdindeyken karşılığında gördüğüm muamele derinden sarsmıştı. Masamdaki tüm evrakları oraya buraya dağıtıp dosyayı getiren çalışanı fırçalarken odaya giren Roosa beni sakinleştirmeye çalışsa da kendimi frenleyemiyordum. Nitekim Roosada bu fırtınadan nasibini almıştı.

+ Roosa bana sunulan bütçeden haberin var mı ?
- Hayır Juan
+ Al şu klasörüde bak !! Başkan benimle dalga mı geçiyor ? Amacı ne bu adamın ? Klüp sadece her sene sahaya çıksın maç yapsın yeter bu mu vizyonu ? Ben üst lige çıkalım klübün itibarını artıralım hatta avrupaya gdebilir miyiz kasamıza para koyabilir miyiz derdindeyim.
- Anlıyorum Juan inan haberim yoktu ve senin kadar bende şaşkınım
+ Benim kadar olamazsın Roosa sen değil kimse olamaz !! Al şu listeyi bak !!
- Neyin listesi Juan sakin olur musun lütfen..
+ Nasıl sakin olayım Roosa he nasıl ? O liste ne biliyo musun ? O liste geçen sezon ki emeklerim, haftalarca hatta aylarca harcadığım vaktim, onlarca maç kasedi izleyip onlarca menejerle teknik direktörle birtakım kisilerle kurduğum kontaklar hatta paramın ve zamanımın yettiği kadar gidip izleyip oluşturduğum ve saolsun senin başkanının heba ettiği transfer listem !!!!

O gün bütün öfkemi, başta Roosa olmak üzere tüm klüp çalışanlarından çıkarmış evimin yolunu tutmuştum. Çalan telefonlara bakmıyor kimseyle konuşmuyordum. Uzanmış tv izlerken kapı çaldı. Gelen klüp direktörü bay Vilkkiydi. Hoşgeldin faslından sonra konu açılmıştı;

-Hocam bugün klüp binasında esip gürlemeişsin
+ O konuyu hiç açmayın bay Vilkki
- Yok yok tamda konuşma vakti
+ Ama bay Vilk..
- Lafım bitmedi hocam sakin olup dinle lütfen. Bizde isteriz klübümüz üst sıralara tırmansın Kotka şehrinin adını avrupaya duyuralım feraha erelim. Fakat herşey o kadar basit değil. Klüp çalışan maaşları, yol masrafları, geziler, saha bakım ücreti, oyuncu maaşları futbol dışı birçok gider vergiler derken epey para çıkarken karşılığında klübün kasasına sizde biliyorsunuz ki bilet parası ve sezon sonu verilen cüzzi miktardan başka giren nakit para yok.
+ Evet biliyorum bay vilkki
- Hocam biz senin yaptığın işleri hep takdir ediyoruz. Hedeflerinin olduğunuda biliyoruz. Fazla vaktini almayacağım son olarak biraz düşünüp bizleri anlayacağını umud ediyoruz.

Bay Vilkkiyi uğurladıktan sonra oturup düşününce onlara da hak veriyordum. Bir olay karşısında herkes mağdur ve haklı olabilir miydi ? Evet oluyordu işte..

Sabah ilk iş birkaç paket çikolata ve bir buket çiçekle klüp binasına gitmek oldu. Kapıdaki görevliden başlamak üzere sıcak bir gülümseme ve günaydınla herkesten özür diliyordum ve son olarak en çok fırça attığım ve kırdığım bay Vilkkinin kızı Roosaya gidip onunda gönlünü aldıktan sonra. Odama çekiliyordum zira asıl zorlu süreç şimdi başlıyordu.

Juan Diaz
24.Mayıs.2013, 22:06
85B butceyi iste. fazladan elinde 11B maas butcesi kalicak ki o da 10 tane iyi futbolcu eder fin 2.ligi icin.
Abi üst sıralar diyerek işimizide riske atmayalım zaten orta sıra ile arasında bin lira var ayrıca fin 2. ligide olsa en kötü oyuncu ağzını yüksekten açıyor bakalım ne olacak halimiz (:

Bütçe sıkıntı yaratmış fakat iyi yönünden bak bizim takımda maaş bütçesi de vermediler :D
inan Türkiyede 3. lig fin 2.liginden iyidir (:

orhuncet
24.Mayıs.2013, 22:24
Hikaye kurgunu seviyorum o yüzden gidip ilk senin kariyerine gidiyorum bütçe çok kötü ama başarırsın diye düşünüyorum bol hikaye şeklinde yaz gerçekten güzel oluyor :)

Juan Diaz
24.Mayıs.2013, 22:28
Hikaye kurgunu seviyorum o yüzden gidip ilk senin kariyerine gidiyorum bütçe çok kötü ama başarırsın diye düşünüyorum bol hikaye şeklinde yaz gerçekten güzel oluyor :)
Destek geldikçe yazma ilhamı da geliyor (: Fırsat buldukça yani malzeme çıktıkça üretmeye çalışıyorum. Lige gelince şuan fellik fellik karın tokluğuna çalışacak adam arıyoruz.

TeNaciOUS MidFieLdeR
24.Mayıs.2013, 22:28
foruma okuma aliskanligi kazandiracaksin bu gidisle :n: guzel de yaziyorsun, eline saglik. sikilmadan okuyoruz ;)

Juan Diaz
24.Mayıs.2013, 22:32
foruma okuma aliskanligi kazandiracaksin bu gidisle :n: guzel de yaziyorsun, eline saglik. sikilmadan okuyoruz ;)
:D :D eyv abi malum fin ligi kısa sürüyor bende biraz hikayeleştirip hem kendim hemde takip edenler açısından zevkli hale getirmeye çalışıyorum

Juan Diaz
24.Mayıs.2013, 22:42
Odada biraz düşündükten sonra her yere ve her işe tek başıma yetişemeyeceğime kanaat getiriyordum. Roosada sonuç itibari ile bir kızdı dolayısıyla kendime ilk iş bir asistan bulmam gerekiyordu. Yönetimin bize sunduğu personel miktarlarına birkez daha göz attıktan sonra Futbol direktörü ve Gençlik sorumlusuna fazla para ödememek için teknik ekibe sadece asistan alacaktım nitekim cüzzi bir miktara asistan buluyordum.

http://img542.imageshack.us/img542/8335/kooteepeeynetimkuruluge.png

http://img836.imageshack.us/img836/6444/teuvomoilanengenelbakpr.png

Ardından Moilanenle kafa kafaya verip bir çözüm yolu arıyorduk. En nihayetinde dedik ki maaş bütçesini aşarsak daha sonra oyunculara önerebileceğimiz para miktarı düşer diyerek aynı gün içerisinde birçok oyuncuyla masaya oturup biranda genç ve kadromuza uyabilecek adamlarla toplu sözleşme imzaladık. Bütçemizi biraz aştık ama yapacak bişey yok umarım başarı sağlarız

http://img571.imageshack.us/img571/2531/kooteepeetransferlergem.png
http://img203.imageshack.us/img203/8335/kooteepeeynetimkuruluge.png

Juan Diaz
24.Mayıs.2013, 22:49
Mevcut kadromuz 23 kişi. Aramıza katılan epey genç arkadaş var. Antrenman sahamız ve antrenör sayımızdan ötürü tecrübeli arkadaşlardan eğitim vermesini istedik. Özelikle kalecimiz Kert stoper Lindberg ve takımın lideri Litmanenin yetiştireceği oyuncuların gelişmesini bekliyor ve istiyoruz. Sezonun başlamasına çok olsada takımla konuşup gazlama operasyonu yapalım dedik ve müthiş bir tepki aldık. Şimdi Şubat ayına kadar yüksek seviyede kondisyon yükleyip şubattan itibaren maç kondisyonu kazanmak için yoğun bir hazırlık kampına başlayacağız

http://img834.imageshack.us/img834/5308/fckooteepeekadrooyuncul.png

http://img196.imageshack.us/img196/8155/53212334.png

The Special One
24.Mayıs.2013, 22:50
çiçek ve çikolata ahaha:D koptum hocam yaa

TeNaciOUS MidFieLdeR
24.Mayıs.2013, 22:56

ben roosayi babasindan istemeye gidiyor sandim orda :icon_eek: :n:

wladcas
24.Mayıs.2013, 23:04
Transferler güzeldir sen yaptığına göre.Umarım bu sezon mutlu sona ulaşırız ligde.

TeNaciOUS MidFieLdeR
24.Mayıs.2013, 23:13
cok genc bir kadro kurulmus, tecrubeliler de var. guzel bir karisim. takim toplam degeri epey dusuk, asistan degerlendirmesi nasil takimin? yildizlama falan.

Juan Diaz
24.Mayıs.2013, 23:21
http://img203.imageshack.us/img203/9083/pes20132013052122094292.png

Asistanım Moilanen antrenmanlarda oyuncuların beynini yıkayıp sezona hazırlamaya devam ediyor. Bende her ne kadar maaş bütçemizde açık bulunsada takımda tek sol bek olmasından ötürü alternatif sol bek arayışı içerisindeyim. Zayıf olan diğer mevkiimiz ise orta saha. Savaşçı orta saha rolünde bir adam katabilirsek bünyemize transfere nokta koyacaz. Zaten bütçeyi aştığımız için fazla para öneremiyoruz diğer yandan açığın daha da büyümesini istemiyoruz. Bu arada radarımıza bir de Türk oyuncu girdi. Kendisi 19 yaşında mevkiisi forvet uygun şartlar oluşursa bünyemize katabiliriz.

Juan Diaz
24.Mayıs.2013, 23:31
ben roosayi babasindan istemeye gidiyor sandim orda :icon_eek: :n:

Roosada olmasa Finlandiyada zaman geçmiyor :p

Transferler güzeldir sen yaptığına göre.Umarım bu sezon mutlu sona ulaşırız ligde.

cok genc bir kadro kurulmus, tecrubeliler de var. guzel bir karisim. takim toplam degeri epey dusuk, asistan degerlendirmesi nasil takimin? yildizlama falan.
inş üst lgie çıkabiliriz. Aslında yıldızlamaya önem vermem saha içinde beni memnun etsinde :) takımda birkaç tane genç ve yıldızı düşük olanlar altyapıdan yetmeler :smismileyiw2:

http://img826.imageshack.us/img826/5308/fckooteepeekadrooyuncul.png

Buda radarımızdaki Türk

http://img191.imageshack.us/img191/4921/masarmergenelbakprofil.png

MoisHaLe
25.Mayıs.2013, 00:33
oooo Litmanen bomba olmuş coşturur asistleri ve golleriyle kısa bir zaman sonra da milli takıma da çağrılır:) ayrıca mpenza, saha, humberto suazo, kewell, yeste, casquero vs hep boşta ve yaşları 35 üstü bunları da denemekte fayda var belki gelirler :D

TeNaciOUS MidFieLdeR
25.Mayıs.2013, 00:38
oooo Litmanen bomba olmuş coşturur asistleri ve golleriyle kısa bir zaman sonra da milli takıma da çağrılır:) ayrıca mpenza, saha, humberto suazo, kewell, yeste, casquero vs hep boşta ve yaşları 35 üstü bunları da denemekte fayda var belki gelirler :D

fin 1.liginde ben denedim ama masaya oturmuyorlar bile.

MoisHaLe
25.Mayıs.2013, 00:50
fin 1.liginde ben denedim ama masaya oturmuyorlar bile.

hadi yaa :) neyse Litmanen sırtlar takımı

Juan Diaz
25.Mayıs.2013, 23:25
Oyunculara Finlandiya 4. Tur kupa maçından önce yüklememizi yaptık

http://img545.imageshack.us/img545/6928/fckooteepeefikstrprogra.png

Kupada 4. turu 4-1 öne geçtikten sonra riske atsakda penaltılarla güldük. 5. turda premier ligi 2. bitiren Mariehamn ile oynayıp ezilmeden elendik(çok pis kura şansım vardır)

http://img547.imageshack.us/img547/5236/finlandiyakupasmalarfik.png

http://img844.imageshack.us/img844/4057/50533971.png

http://img13.imageshack.us/img13/5236/finlandiyakupasmalarfik.png

http://img819.imageshack.us/img819/3802/62189640.png

Oyunculara çok pis yükleme yapmaya devam ediyoruz :zuhaha
http://img850.imageshack.us/img850/6928/fckooteepeefikstrprogra.png

Juan Diaz
25.Mayıs.2013, 23:31
Yönetimle umutsuzca konuştuk ama yönetim isteğimizi kabul etti. Belki güzel bir oyuncu/antrenör bulabilirsek kontejyan yaptık
http://img823.imageshack.us/img823/38/juandiazhaberlergelenku.png

Milli takıma oyuncu gönderdiğimiz gibi genç Klinga piyasa yapıyor (:
http://img42.imageshack.us/img42/38/juandiazhaberlergelenku.png

http://img13.imageshack.us/img13/4346/19yaaltmillimalarfikstr.png

Tribünde yine aynı yüzleri görecez galiba bari koltukları değiştirseler :D
http://img189.imageshack.us/img189/9211/juandiazhaberlergelenkuo.png

Tabi olumsuz şeyler de olmuyor değil maalesef ciddi zarar yaptık geçen yıl

http://img811.imageshack.us/img811/2553/juandiazhaberlergelenkup.png

Transferi kapattığımızı söylesekde dirsek temasında olduğumuz oyuncualar vardı şuan klübü ciddi boyutta maaş açığı var :F

http://img856.imageshack.us/img856/2531/kooteepeetransferlergem.png

http://img69.imageshack.us/img69/8335/kooteepeeynetimkuruluge.png

The Special One
25.Mayıs.2013, 23:33
hocam o kadar hazırlık maçını nasıl yaptın ya sıkılmadan ben 6 7 tane olunca kafayı yiyiom:)

Juan Diaz
26.Mayıs.2013, 00:54
hocam o kadar hazırlık maçını nasıl yaptın ya sıkılmadan ben 6 7 tane olunca kafayı yiyiom:)
Başarılı olmak için ayrıntılara önem vermek gerekir ;) Küçük takımlar için taktikte ufak değişiklikler bile çok önem arzediyor diğer yandan yarı pro bi klüp olduğumuz için antrenmanları tam yapamıyoruz. Taktik ve takım uyumu yanı sıra maç kondisyonu yükledik (:

Juan Diaz
26.Mayıs.2013, 00:59
Klüp olarak çok yoğun bir sezon öncesi geçirmiş, teknik ve futbolcu kadromuz elinden geleni yapmıştı. Her ne kadar kupada 5.turda elenmiş olsakda sezon öncesi çalışmalarımızdan oldukça memnunduk. Ligin başlamasına 4-5 gün kala oyuncularımı serbest bırakmıştım zira çok ağır bir tempoda kamp yapmıştık. Artık önümüzdeki maça konsantre olmuş rakibin analizi yaparken telefonum çaldı. Arayan bay Vilkkiydi akşam yemeğine çağırıyordu.

Yemeği yedikten sonra Rossa bana bir mektup vermişti. Gönderen Gabrieldi. Benim kırgınlığımı bildiği için mektubu klüp direktörünün evine yollamıştı. Zarfı açıp bakıyordum ve gözlerim doluyordu. Gidiş dönüş uçak bileti ve Boca Juniors - Newell's Old Boys maçına bir bilet vardı..

- Ne oldu Juan duygulandın ?
+ Evet Roosa eski günler geldi aklıma. Gabriel daha önce Newell's ve Bocada top koşturmuştu ve bu iki klübüde çok sever. Beni antrenmanlarına ve maçlarına götürürdü. Daha sonra avrupaya transfer olmuştu ama kalbi hep Arjantinde bu iki klüpteydi. Gabriel futbol oynamayı bıraktıktan sonra birbirleriyle olan bütün maçlarını beraber izlemiştik. Zarfın içindede maç bileti var.
- Juan o senin arkadaşın.
+ Arkadaşımdı...
- Dostluklar kolay kurulmadığı gibi kolayca yıkılmaz. Çocukluğunu düşünsene, oyunlar oynar kavgalar edip küser ama en nihayetinde yine o arkadaşlarında ekmeğini paylaşıp, onlarla aynı bardaktan su içersin
+ Ne demeye getiriyosun Roosa ?
- Diyorum ki siz yine o çocuklarsınız. Sen ekmeğini böldün ama o istemedi şimdi ise o seninle suyunu paylaşmak istiyor.

Roosayla biraz daha konuştuktan sonra ikna olmuştum. Kırılmıştım doğru ama bazen ağacın daha gürleşmesi ve büyümesi için budanması gerekir diy mi ? ..

Gözlerim Gabrieli arıyordu ama havaalanında beni bekleyen kimse yoktu. Biraz daha bakınırsam maça saatinde yetişemeyecektim. Bir taksi çağırıp La Bombonera stadına gidiyordum. Hangi trübün yada koltuk olduğuna bakmaksızın her zaman izlediğimiz yere doğru yürürken Gabrieli görmüş ve biraz duraksamıştım. Sarılıp biraz sitem ettikten sonra Gabriele tavrının sebebini sormuştum oda bana sorunlara kendi çözümümü üretmemi istediğini ayrıca klübün bütçesine zarar sokmamak ona vereceğimiz parayla yeni anlaşmalar yapabileceğimi düşündüğünü. Bana yardım etmek için klüp çalışanı olmasının gerekmediğini söyledi.

Nihayet Gabrielle aramız düzeldi kafamı kurcalayan en önemli sorun ortadan kalktı. Şimdi Kotka şehrini şahlandırma zamanı...

Juan Diaz
26.Mayıs.2013, 13:15
http://img41.imageshack.us/img41/38/juandiazhaberlergelenku.png

http://img4.imageshack.us/img4/1971/ykkonen2.jpg

1.Hafta
http://img24.imageshack.us/img24/2693/finlandiyabirinciligima.png

http://img577.imageshack.us/img577/1281/66172378.png

2.Hafta
http://img42.imageshack.us/img42/2693/finlandiyabirinciligima.png

http://img18.imageshack.us/img18/6058/25820854.png

Lige maalesef iyi başlayamadık. Hiç haketmediğimiz puan kayıpları yaşadık. Konsantrasyon özelliğinin bu denli önem arzettiğini aklımdan geçirmezdim. Son dakikalardaki adrenalini bir türlü kaldıramıyoruz

Maalesef Litmanen daha ilk maçta avlu attı :mad: Ardından emekli olacağını açıkladı. Lig zaten 6 ay 4 ay kadar yok sonra kondisyon kazanacak falan derken hiç yararlanamayacağız gibi :F

http://img191.imageshack.us/img191/2553/juandiazhaberlergelenkup.png

http://img837.imageshack.us/img837/185/juandiazhaberlergelenkuv.png

TeNaciOUS MidFieLdeR
26.Mayıs.2013, 13:55
Litmanen sakatlanmak için kontrat imzalamayı bekliyormuş. İlk maçtan su koyvermiş (:

Güçlü rakiplere puan kaptırmissin. Toparlarsın. Lig uzun.

MoisHaLe
26.Mayıs.2013, 13:57
Tüh herif gitti gelmeden.. kötü olmuş.

3842
26.Mayıs.2013, 14:00
hazırlık maçı rekoru kırmışsın da pek yaramamış gibi :0:

Juan Diaz
26.Mayıs.2013, 14:04
http://img5.imageshack.us/img5/1971/ykkonen2.jpg

3.Hafta
http://img59.imageshack.us/img59/2693/finlandiyabirinciligima.png

http://img208.imageshack.us/img208/9352/39140734.png

4.Hafta
http://img707.imageshack.us/img707/5493/finlandiyabirinciligimay.png

http://img407.imageshack.us/img407/1483/46306909.png

5.Hafta
http://img191.imageshack.us/img191/2693/finlandiyabirinciligima.png

http://img94.imageshack.us/img94/1327/77898677.png

http://img839.imageshack.us/img839/1581/finlandiyabirinciligige.png

İlk 2 haftanın ardından üst üste 3 kez evimizde oynamanın avantajını iyi kullanıp henüz erken ama bir anda lige ortak olduk Yukardan kopmamak bizim için çok önemli zira kadroda büyük revizyon yaptık. Uyum arttıkça daha iyi olacağız bide deplasmanlardan puan çıkarabilirsek güzel olacak. İlk 2 haftada Litmanenin yanı sıra tonton ve genç yetenek klinga sakatlanmıştı. Klinga takımın pasörüydü yerine forvetlerden mental olarak iyi olan birini koyduk ve genç Türk oyuncumuz Ömere 11 fırsatı doğdu oda güzel değerlendirdi biranda parladı

Juan Diaz
26.Mayıs.2013, 14:07
Litmanen sakatlanmak için kontrat imzalamayı bekliyormuş. İlk maçtan su koyvermiş (:

Güçlü rakiplere puan kaptırmissin. Toparlarsın. Lig uzun.
Abi ilvest ligin yeni ekibi kaleyi bulan 3 şutun 3üde gol kaleci Kert Kütt su koyvermeye başladı sözde sezonun en iyi kalecisi (: Şu yeni genç kalecinin refleks 10 olsa direk kaleye koyacamda refleksi 5 :p

Tüh herif gitti gelmeden.. kötü olmuş.
Aynen öyle oldu şuan koltuk değnekleriyle kadroda bir gencimize özel eğitim veriyor yoksa sözleşmesini fesedecektim (:

hazırlık maçı rekoru kırmışsın da pek yaramamış gibi :0:
Roma 1 günde inşaa edilmedi :0: Tohumu ektik can suyunu verdik ilk zamanlar toprağı delmekte güçlük çekecektir.

Juan Diaz
26.Mayıs.2013, 14:20
Herşeyden öte genç oyuncularımın gelişim göstermesi gözlerimi yaşartıyor bu oyuncular böyle gelişim gösterirse Finlandiya dar gelir bize :p

Hasan Yaghoubi-Kendisinden beklentimiz büyük Forvetimiz

http://img707.imageshack.us/img707/6645/hassanyaghoubigenelbakz.png

Lauri Leppanen-Kilit oyuncularımızdan savaşçı orta saha

http://img833.imageshack.us/img833/2204/laurileppnengenelbakzel.png

Masar Ömer-Beklentilerimizin olduğu Türk forvetimiz nitekim takımı şimdilik sırtlıyor

http://img96.imageshack.us/img96/527/masarmergenelbakzellikl.png

Mikka Mujunen-Refleksini biraz daha artırırsa kaleci Kert Kütün veliahtı

http://img713.imageshack.us/img713/4000/miikkamujunengenelbakze.png

Ville Puustinen-Beşli defans oynadığımız için sırıtmadan geliştirmeye çalıştığımız stoperimiz

http://img90.imageshack.us/img90/6682/villepuustinengenelbakz.png

MoisHaLe
26.Mayıs.2013, 14:30
ilk 2 hafta ardından güzel bir seri yakalamışız hadi ayneen devaam :) şimdi üst üste 3 deplasman yoktur umarım :)

The Special One
26.Mayıs.2013, 15:25
iç sahada iyi gitmişiz ama deplasmanda da kazanmak lazım

Juan Diaz
26.Mayıs.2013, 22:53
ilk 2 hafta ardından güzel bir seri yakalamışız hadi ayneen devaam :) şimdi üst üste 3 deplasman yoktur umarım :)

iç sahada iyi gitmişiz ama deplasmanda da kazanmak lazım
Artık çok geç sezonu yine hüsranla kapadık :F

Juan Diaz
26.Mayıs.2013, 22:58
Huzurum Kalmadıııı :uzgun:
Sezonun Özeti

Parçadan anlayacağınız üzere moralim çok bozuk o yüzden toplu giriyorum sonuçları k.bakmayın ):
http://img829.imageshack.us/img829/6928/fckooteepeefikstrprogra.png

Puan Durumu
http://img854.imageshack.us/img854/8969/finlandiyabirinciligigen.png

Premier Lig Puan Durumu
http://img845.imageshack.us/img845/5792/finlandiyapremierliggen.png

http://img163.imageshack.us/img163/7686/finlandiyakupasgenelbak.png

kaanb
26.Mayıs.2013, 23:05
ne oluyor ya roossa yımı evlendiriyorlar :)

MoisHaLe
26.Mayıs.2013, 23:09
tüh be bu sezonda gitmiş bence istifa etmeli bu takımda çıkacak potansiyel yok :) 3. sezon boşuna zaman kaybı şöyle 1. liglerden zor durumda takımlar olursa aynı heyecan devam eder diye düşünüyorum. tabi hangi ligler açık ve sen ne yapmayı planlıyorsun bilemiyorum ama kalkıp Arjantin'e ya da Marino'ya gitme hemen :D

Juan Diaz
26.Mayıs.2013, 23:13
ne oluyor ya roossa yımı evlendiriyorlar :)
Yoh öyle bişe Rossayı alır gaçarım :0:

Sezon Sonu Oyuncu Verileri
http://img94.imageshack.us/img94/8285/finlandiyabirinciligive.png

Yılın En iyi 3. Menejeri oluyorduk lakin içimiz buruktu
http://img96.imageshack.us/img96/2643/finlandiyabirinciligidl.png

Yılın Takımında bu sezon kaptanımız Lindberg yer aldı
http://img29.imageshack.us/img29/2643/finlandiyabirinciligidl.png

Aslında çok sevindirici haber lakin içimiz hep buruk bu sezon
http://img826.imageshack.us/img826/38/juandiazhaberlergelenku.png

Sezon sonu geçen yıla nazaran daha fazla para girdi kasamıza
http://img547.imageshack.us/img547/4332/juandiazhaberlergelenkuw.png

Herşeye rağmen yönetim bizden oldukça memnun ama biz kendimizden memnun değiliz
http://img18.imageshack.us/img18/8291/juandiazhaberlergelenkuc.png

Juan Diaz
26.Mayıs.2013, 23:22
tüh be bu sezonda gitmiş bence istifa etmeli bu takımda çıkacak potansiyel yok :) 3. sezon boşuna zaman kaybı şöyle 1. liglerden zor durumda takımlar olursa aynı heyecan devam eder diye düşünüyorum. tabi hangi ligler açık ve sen ne yapmayı planlıyorsun bilemiyorum ama kalkıp Arjantin'e ya da Marino'ya gitme hemen :D
Kotka şehrine avrupa heyecanı tattırmadan gitmiyorum bir yere çok pis hırs yaptım

( Klübü gözönüne aldığımızda başarısız sayılmayız ama kendimce başarılı olamadım )
12 maçlık seride 3 galibiyet alınca tamamen koptuk . Hiçbir bahaneye sığınmak istemiyoruz. Başarısızlığın mazereti olmaz ama takımda eli yüzü düzgün ne kadar adam varsa sakatlandı işin kötü hatta berbat tarafı ise sakatlık süreleri haftalar değil aylardı. Birkaç haftalık sakatlıkları söylemiyorum bile birde milli takıma oyuncu gönderim saçmalığı nerdeyse küme potasına sokuyordu bizi 2 kalecim var 2side milli takıma çağrılınca gerisini siz düşünün ): çok ama çok talihsiz bir sezon geçirdik. ve maalesef yine yükselemedik ):

http://img9.imageshack.us/img9/8219/kooteepeempevsahibitakm.png
http://img4.imageshack.us/img4/38/juandiazhaberlergelenku.png
http://img580.imageshack.us/img580/6541/juandiazhaberlergelenkug.png
http://img577.imageshack.us/img577/4295/juandiazhaberlergelenkuq.png
http://img547.imageshack.us/img547/8017/juandiazhaberlergelenkua.png
http://img9.imageshack.us/img9/38/juandiazhaberlergelenku.png
http://img20.imageshack.us/img20/38/juandiazhaberlergelenku.png

3842
27.Mayıs.2013, 00:13
Sen oyunculara dersen koş, gol at, gol çıkar, frikik kullan adamlar sakata yatarlar, oluruna bırakıcaksın bu adamlar :0:

TeNaciOUS MidFieLdeR
27.Mayıs.2013, 00:23
goz acip kapayana kadar koca bir sezon gecip gitmis. (:
pes etmek yok, bu defa sampiyon olucaksin (:

gokaygfb12
27.Mayıs.2013, 02:10
Bence sezon şampiyon olma sezonudur artık. Hedefe ulaşacağımıza inanıyorum hocam.

The Special One
27.Mayıs.2013, 13:28
artık çıkalım ya:D

wladcas
27.Mayıs.2013, 20:10
Çıkamamak çok kötü olmuş.Allah'ın hakkı 3'tür demişler bir sezon daha denemelisin bence.

MoisHaLe
27.Mayıs.2013, 20:29
SS bekliyoruzz :)

Juan Diaz
28.Mayıs.2013, 00:52
Dün itibari ile oyunu save ederken elektriğin gitmesi sebebiyle save dosyam gümledi..Aldığım yedek save ise bir önceki sezonun nerdeyse ortasındaymış tatile çıkıp sezonu bitirdim ama açıkcası içime sinmedi takip eden bütün arkadaşlardan özür dileyerek kariyere açıkcas üzülerek nokta koyacağız. Ama takip edenler olarak derseniz hikaye vs güzel o zaman takım belirleyip yeni kariyeri an itibari ile açabilirim olağanüstü kongreye gidiyoruz (: Konuyu okuyan bütün arkadaşların fikir beyan etmesini rica ediyorum

Juan Diaz
Fc KooTeepee Menejeri

MoisHaLe
28.Mayıs.2013, 00:56
Ben zaten demiştim bırakmalı diye adını bile telaffuz edemediğimiz kulübü :)
http://www.skorer.tv/video-izle/Golu-iptal-ettiren-taraftara-cullandilar-5NWJOmDsflR4.html
şu görüntülerden sonra Finlandiya Ligi'nden ayrılman gerek :) kariyer anlatımı güzel yeni bir takımla yeni hikayeleri bekliyorum ben kendi adıma ..
edit: şu an final haftasındayım düşün yani :)

Juan Diaz
28.Mayıs.2013, 01:00
Ben zaten demiştim bırakmalı diye adını bile telaffuz edemediğimiz kulübü :)
http://www.skorer.tv/video-izle/Golu-iptal-ettiren-taraftara-cullandilar-5NWJOmDsflR4.html (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.skorer.tv%2Fvi deo-izle%2FGolu-iptal-ettiren-taraftara-cullandilar-5NWJOmDsflR4.html)
şu görüntülerden sonra Finlandiya Ligi'nden ayrılman gerek :) kariyer anlatımı güzel yeni bir takımla yeni hikayeleri bekliyorum ben kendi adıma ..
edit: şu an final haftasındayım düşün yani :)
(: Çok pis hırs yapmıştık lakin çıkmak nasip olmadı (: Yeni takım seçimi hususunda kararszım yine tozlanmış liglerden tozlanmış takım alalım ama bu sefer biraz eli ayağı düzgün olsun ki avrupaya gidebilelim :D Bi abim fin ligine gelmeden djurgardeni al demişti iskandinav ülkelerinden ayrılmasak mı Roosaya da uzak kalmayız :zuhaha

TeNaciOUS MidFieLdeR
28.Mayıs.2013, 01:07
danimarka ligi, brondby (:

Juan Diaz
28.Mayıs.2013, 01:10
danimarka ligi, brondby (:
Djurgarden vs Brondby hadi baalım oylar gelsin (:
Edit: Bu arada Moishale kardeşim Rabbim sınavlarında yar ve yardımcın olsun unutmuşum

MoisHaLe
28.Mayıs.2013, 01:22
Djurgarden vs Brondby hadi baalım oylar gelsin (:
Edit: Bu arada Moishale kardeşim Rabbim sınavlarında yar ve yardımcın olsun unutmuşum

eyvallah sağolasın. Danimarka ligi cidden çok zevkli oluyor Brondby'e benim oyum

Juan Diaz
28.Mayıs.2013, 02:51
Noveç-Danimarka-İsveç liglerinden bir takım arıyorum ilanı görenlerin insanlık namına tavsiyede bulunması rica olunur (:

Dennis Bergkamp
28.Mayıs.2013, 03:04
Noveç-Danimarka-İsveç liglerinden bir takım arıyorum ilanı görenlerin insanlık namına tavsiyede bulunması rica olunur (:

FC Midtjylland kesinlikle.Muhteşem oyuncuları var.İzochukvu,Juelsgard,İgboun,Olsen gibi.İster sat yeni takım kur,ister bunlarla oyna.

Juan Diaz
28.Mayıs.2013, 03:07
FC Midtjylland kesinlikle.Muhteşem oyuncuları var.İzochukvu,Juelsgard,İgboun,Olsen gibi.İster sat yeni takım kur,ister bunlarla oyna.
Ellam seçim danimarkadan yana olacak lakin kadorunun gücünden ziyade takımın başarıya açlığı önem arzediyor zira hikaye yazarken malzemesi bol oluyor :)

Dennis Bergkamp
28.Mayıs.2013, 03:12
Ellam seçim danimarkadan yana olacak lakin kadorunun gücünden ziyade takımın başarıya açlığı önem arzediyor zira hikaye yazarken malzemesi bol oluyor :)

Başarıya açlıktan kastın Avrupa ve ligde yaptıklarıysa Kopenhag var Aalborg var hatta bu sene Nordsjælland var yani öyle çokta rahat başarı gelmeyecek.Fakat üst sıralarda mücadele eden bir takım.

Juan Diaz
28.Mayıs.2013, 12:40
Başarıya açlıktan kastın Avrupa ve ligde yaptıklarıysa Kopenhag var Aalborg var hatta bu sene Nordsjælland var yani öyle çokta rahat başarı gelmeyecek.Fakat üst sıralarda mücadele eden bir takım.
Evet kastım o ligde şampiyn olamayan 2-3 takım var biride midlaynd diğeri randers birde ismini telafuz edemediğim bir takım var lakin midyland diğerlerine nazaran daha güçlü takım seçerken hep çok kararsız kalıyorum :) avrupada olan takımmı alsam diye ikileme düştüm bu seferde

gokaygfb12
28.Mayıs.2013, 14:37
Kesinlikle başka kariyerle devam bence takımda Brondby olmalı

orhuncet
28.Mayıs.2013, 14:45
Djurgarden zevklidir yardır :D

Juan Diaz
28.Mayıs.2013, 15:16
Kesinlikle başka kariyerle devam bence takımda Brondby olmalı

Djurgarden zevklidir yardır :D
Oyunda danimarka liginin lisansını almışlar saırım takımların logoları falan var diğer ülkelerde yok danimarka ligi bu yüzden biraz daha cezbediyor şuan hikaye kurgusu düşünüyorum :) bi yandanda takımı netleştiremedim akşama nasipse yeni serüvene başlarız