PDA

View Full Version : yabancı regen yabancı sınırı

tontonzola
27.Mayıs.2013, 17:58
Türkiye de yabancı sınırı olması nedeniyle yabancı kontenjanım dolu olduğunda mesela brezilyadan 16-17 yaşında bulduğum bir regeni alt yapıya transfer edebilir miyim ?
(belki bu soru sorulmuştur ama ben göremedim şimdiden kusura bakmayın)
bir soru daha farklı bir konu eski fm sürümlerinde tatktik paylaşımı çoktu fakat 2013 fm de nedense taktik bölümünde kaliteli taktikler bir elin parmakları kadar neden acaba birde taktiği paylaşan arkadaşlar 1. sene olamadı 2. sene Şam. ligi veya en azından uefayı kesin alıyor bende aynı taktiği ve takımı alıyorum şampiyonluk ite kaka kupalarda ise yarı final hayal nerede yanlış yapıyorum saygılar

playeray
27.Mayıs.2013, 18:04
ben altyapıya yabancı transferini eski serilerde denemiştim sanırım kaydetmedikçe oynayamıyorlar. fakat tam hatırlamıyorum daha iyi bilen varsa söyler

himone
27.Mayıs.2013, 18:08
Ülkelerin kuralları gereği 18 yaşına gelmemiş oyuncuyu transfer edemezsin, edersin ama 18 yaşında gelir(galiba istisnalar var). Mesela Güney Amerika ve Avrupa'dan 18 yalından küçük oyuncuları alamazsın. Ama İspanyol bir takımdayken diğer Avrupa Birliği ülkesindeki 16 yalında olan oyuncuyu getirebilirsin. Geldiğinde de yabancı sınırlamasına dahil etmen gerekir.

Spe1907
27.Mayıs.2013, 19:23
Alırsın ama oynatamazsın kayıt ettirmediğin sürece. alt yapıya gönderebilirsin yada başka takıma kiralayadabilirsin.gerçi arkadaşında dediği gibi birçok ülkeden 18 yaşının altındaki oyuncuları transfer edemiyoruz malesef..

Deus Dominus
27.Mayıs.2013, 23:04
Türkiye de yabancı sınırı olması nedeniyle yabancı kontenjanım dolu olduğunda mesela brezilyadan 16-17 yaşında bulduğum bir regeni alt yapıya transfer edebilir miyim ?
(belki bu soru sorulmuştur ama ben göremedim şimdiden kusura bakmayın)

Transfer edebilirsin ama altyapıya olmaz o transfer. Arkadaşların söylediği gibi yabancı transferi konuusnda yaş sınırı var ülkemizde, 18 yaşına girmeden yabancı uyruklu oyuncu transfer edemiyoruz (ediyoruz da 18 yaşına girdiğinde takıma katılabiliyor). Yedekler kadronda bulundurabilirsin o oyuncuyu, reserve ligde oynayabilir, antrenmana da çıkar. u18'de oynatman mümkün değil, başta yabancıya izin yok. Ayrıca 18 yaşında en fazla 4 oyuncu oynayabiliyor.

bir soru daha farklı bir konu eski fm sürümlerinde tatktik paylaşımı çoktu fakat 2013 fm de nedense taktik bölümünde kaliteli taktikler bir elin parmakları kadar neden acaba birde taktiği paylaşan arkadaşlar 1. sene olamadı 2. sene Şam. ligi veya en azından uefayı kesin alıyor bende aynı taktiği ve takımı alıyorum şampiyonluk ite kaka kupalarda ise yarı final hayal nerede yanlış yapıyorum saygılar

Taktikler konusunda benim düşüncem tc (tactic creator) çıktıktan sonra fazla emek sarf etmeden daha rahat, daha etkili taktikler üretilebilir oldu. En azından daha anlaşılır diyelim. Bu yüzden oyuncular taktik konusunda ufak tefek ince ayarlarla (slider'da bir sağ bir sol tıklayıp etkisini görmek için kaç maç denerdik ah ah :D) uğraşmaya gerek duymadan sonuca ulaşabiliyor.

Hazır taktikler ve başarı karşılaştırması için sadece taktiği baz almamak da gerek. İlgili taktikten maksimum verim alabilmek için ona uygun bir kadro oluşturmak gerek, ama bence çok daha önemlisi mutlu bir takım yaratabilmek. Elinde mutlu oyuncular varsa, motivasyonlarını yüksek tutmayı başarabiliyorsan, başarı da beraberinde geliyor taktiğe çok fazla bağlı kalmadan.