PDA

View Full Version : bütce ve yabancı sıkıntısı

gfblugano35
06.Haziran.2013, 12:29
ya benim yada herkesin belli bi sorunu var. oyundan sogutan bi sorun. ilk sezonki bütceler. fenerbahce , milan , schalke (ki bütce diye birsey yok) bu takımlarla ben ilk sezon başlangıcı yaptım. ve hic birinin bütcesi yok. neden ilk sezonlar böyle oluyo. takım zengin gözüküyo ama bütce verilmiyor. zaten malumunuz yönetim herseyi red ediyo parayla ilgili. böyle bi rezillik olamaz ya. oyuncu satmak istiyorsunuz oda yok. kimse kimseye teklif yapmıyor. ama kariyer hikayelerine bakıyorum adam ilk sezon fenere hic oyuncu satmadan belhandayı almış. ulan nasıl alıyosun belhandayı para yokken :D diger sıkıntı ise belki hep dile getirilmiştir. yabancı kontejyanı. suan bile kac olcagını demirören bilmezken nedendir bilinmez fm oyuncu sayısını azaltıyor. bunu serbest bırakmayı denedim cok büyük basarılar kazanmama ragmen inanın gram zevk almadım ve oyuncu kaydetmede sorunlar yasamaya basladım cunku ilk 11 volkan haric oldugu gibi yabancı oldu :D bunlara bi çözüm yolu varmı varsa nedir :D

LifeYourself
08.Haziran.2013, 18:37
İlk olarak oyun 5+3 yapıyor 3. sezon buna engel olacak bir mekanizma yok seneye artık.
Yönetim maaş bütçesini fazla tutmuş olabilir.Maaş bütçesinde fazla fark varsa onu transfer bütçesine çevirebilirsin.(48 ay taksitle alıyorlardır.)Teklif yapmama olayı şu şekilde oluyor.Şimdi oyuncu sen iyi oynattıkça parası artıyor.Fakat kimse ilgilenmediyse göstermelik artıyor.Ama senin satabileceğin miktar o oyuncunun gerçek fiyatıdır kimse ilgilenmezken.Nasıl anlatsam.Benim şu an 6 milyon £luk kağıt üstü değeri olan oyuncum var.Gel görki bu oyuncuyu anca 3 milyon £ a falan satabiliyorum kimse ilgilenmediğinden.
Bir diğer oyuncum ise ondan daha kötü bir futbolcu olmasına rağmen ilgilenen kulüp olduğundan kendi fiyatı olan 5 milyon £ a rahatlıkla satabiliyorum.
O yüzden oyuncuyu satmak için ya tanınan bir futbolcu olacak yada kulüpler ona göz kırpıcak.Yoksa eski Fmdeki gibi 2 katı fiyatına oyuncu satma devri kapandı^^

himone
08.Haziran.2013, 19:30
Kulüplerin bütçesinin olmaması tamamen gerçek hayatta yaptıkları transferlerle alakalı. Zaten kulüpler o dönemde bir sürü oyuncu almışlar ve para kalmamış. En kötü devre arasında biraz katkı geliyor.

Yabancı oyuncu durumu TFF tarafından geçen sene kesin olarak alınmış bir karar, yani FM kafasına göre karar almıyor.

Oyuncu satma konusunda ben de çok sıkıntılıyım. Benim oyuncularıma düzgün teklif gelmiyor, oyuncuyu kendi değerine bile satamıyorum. FB ile oynarken oyuncularımla ilgilenenler oluyordu ama teklif bile zor geliyordu. Ben takımı bıraktım defans oyuncum 35, forvet oyuncum 50 milyona satıldı. Bu konuda oyun çok saçma, sözleşme konusunda da aynı şeyler oluyor. Ben 5 milyona imza attıramazken ben takımı bırakında adam 2 milyona sözleşme yeniliyor. Adamla kavga etsem veya menejeri ile sıkıntılı olsam anlarım ama öyle bir durum da yok.