PDA

View Full Version : Italya Serie A Problemi

nuri80
23.Haziran.2013, 10:14
Serie A'da yaşadığım problemi söylemeden evvel 6+0+4 yabancı kontenjanının Türk futbolunu 20 yıl geriye götürdüğünü söylemek istiyorum. Oyunun oynanabilirliğini mahvettiğini söylemeye bile gerek yok. Mantık olarak yabancı oynattığım pozisyonun yedeğini yabancı almaya çalışırım. Misal Muslera'nın yedeği, Ujfalusi'nin yedeği ya da Sneijder'in yedeği gibi. Yeni sezonda böyle bir şansımız kalmıyor. N'apayım, Sneijder'e yedek Mesut Özil'i mi alayım, hile yaparak... Ve doğal olarak CA'sı 120 olan ballwinning bir ortasaha oyuncusu bile 6-7 milyondan başlıyor! REZALET!

İkinci olarak Serie A'da yaşadığım garipliğe gelecek olursam, birkaç hafta sonunda yedek sayım 12'ye çıktı lig maçlarından. Şu anda arka planda Fiorentina maçı oynanıyor ve yedek sayım 10. O kadar yedeğim yok, sakatlar. Galatasaray'da 16 puan fark atmama neden olan, -ki Sneijder sakatlıktan dolayı sadece 16 maç oynadı, taktiğim Milan'da tutmadı. Tutmadı az olur, son üçteyim şu an!

Nedir bu oyundan çektiğimiz? Yeter vallahi yeter. Seneye almayı kesinlikle düşünmüyorum.
Bu arada 33 yaşındayım ve disket versiyonlarından beridir oynarım. Son iki yılda, özellikle bu yılda dibe vurduğunu söylemek istiyorum.

sakary Ali
23.Haziran.2013, 11:50
İtalya'da artık o kural değişti. Yedek sayısı 12'ye kadar çıkabilecek.

orhuncet
23.Haziran.2013, 16:11
Hak veriyorum gerçekten yabancı sıkıntısı var ve Türkiyeyi geriye götürdü Beşiktaşlıyım Türkiye liginde Fenerbahçe ve Galatasaray ın çok yabancısı var Beşiktaşında öyle ve halada alıyoruz transfer yapıyoruz ama bu oyuncuları nasıl oynatıcaz ne yapmaya çalışıyorlar ? Lanet olsun diyecek hiç bişey yok

HeracLes
23.Haziran.2013, 22:38
Bilmiyorum senin kendi görüşün ama ben yabancı oynattığım mevkiye yedek olarak genelde Türk alırım. Sneijder veya Muslera gibi bir oyuncunun arkasına bir yabancı daha alarak niye yabancı hakkımı boş yere kullanayım ki ? Zaten bunların yedeklerinin oynayacağı maç sayısı 15'i geçmez. Ha gel gelelim Türk orta saha ve kaleciden bol hiçbir şey yok. Ama Türk iyi bir sol bek veya sağ bek bulmak neredeyse imkansız. Genellikle bekleri yabancı alırım ama senin kararın, saygı duyarım.

İtalya'yı daha yeni duydum. Fazla oynadığım bir lig değil ama kulağıma hoş geldi 12 yedek. Hangi oyuncunun ne zaman işe yarayacağı belli olmaz. Bekin sakatlanır yedeklerde bek olmaz. Ama 12 yedekle birkaç tane bek bile koyabilirsin.

Gel gelelim 1. sorun federasyonla ilgili, 2. si de İtalya federasyonuyla ilgili. SI ne yapsın bu konularla ilgili ? Ha TFF'nin verdiği karar çok yanlış. Ben FM'de AB kuralı ile oynuyorum, çok da memnunum. Böyle 1. ligin de kalitesi artıyor. İyi yabancılar alıyorlar. Yabancı kuralını kendin editörden istediğin gibi değiştirebilirsin.

Ben bu oyunda o kadar eski değilim. FM 2005'ten beri oynuyorum. Cm 03/04 de oynadım ama senin dediğin gibi son iki yılda oyunun battığını kesinlikle düşünmüyorum. Özellikle bu sene arayüzün kullanımı, antrenman olayı çok daha basite indirgenmiş. Daha önceden karışıktı. Maç esnasında bazı garip pozisyonlar oluyor ama ben FM'nin mükemmel olmasını beklemiyorum. Belki sizlerin beklentisi daha fazladır. O yüzden bu oyun tatmin etmiyordur.

nuri80
24.Haziran.2013, 08:29
İtalya liginde 12 yedek kullanılabilecekmiş, benim hatam, kusura bakmayın. Türkiye ligindeki yabancı sayısını zaten oyuna mâletmedim. Fakat 34 maçta 2 yenilgi ve 6 beraberlikle 16 puan farkla şampiyon bitirdiğim taktiğin Serie A'da tutmaması kesinlikle oyunun hatasıdır. Son 2 yıldır zaten hep böyle. Aynı ligde farklı takımlarda bile taktik tutmuyor.

gkt1984
24.Haziran.2013, 09:55
bu oyunda en az bende senın kadar eskıyım...ben severek oynuyorum bence gayet ıyı mukemmel olmasını beklememek lazım..ayrıca her taktık her takımda tutucak dıye bişey soz konusu deıl..oyunun guzellıgı aslında burda cıkıyo ıste.

nuri80
24.Haziran.2013, 19:28
Kesinlikle katılmıyorum. Elbette her taktik her takımda tutmaz. Ancak Galatasaray ve Milan kendi liglerinin şampiyon adayı takımları. Bu yüzden iki takım benzerlikler taşıyor. İkinci olarak taktiğim Jürgen Klopp'un takım oyunu. Yani very rigid ve kontrollü, pres ve agresif oyun tarzı. Eğer Barcelona tarzı bir oyun oynasaydım dediğine katılabilirdim. Hakan Balta'yla fluid bir oyun oynamak mantıklı değil çünkü. Neyse, yapılabilecek her şeyi denedim. Antrenman programları, sezon başı fitness yüklemesi, defensive positioning, teamwork vs denemeleri, wing back - inside forward uyumlarından tut, ballwining - deeplying playmaker uyumuna, kısacası modern futbolun tüm şeylerini denedim. Sonuç: farklı farklı sonuçlar. Hadi yine size hak vereyim, Galatasaray'da taktik Milan'da aynı sonucu vermesin. E bilader, 4 yenilgi 6 beraberlik 0 galibiyet nedir yahu? Bu oyunda her takımda tutan tek taktik Grid System'di, o da hileydi zaten.

burock0
28.Haziran.2013, 15:19
italya'da 12 yabancı kuralı 2012-13 sezonunda yürürlükteydi.
Yabancı sınırlaması kendi çapımızda oyunseverleri bile nekadar çok zorladığını gördüğümüzde, yazık fatih terime, aykuta, samete aybabaya diyorum. doğru mu samet