PDA

View Full Version : Başkan Klübü Soyuyor

Fietra 10
23.Haziran.2013, 17:50
Beyler Guimaraes ile oynuyorum şu an..3.sezon sonunda 6m€ civarında parası vardı klübün..Jonathas denen elemanı 6m€ nakit paraya Santos'a sattım..2 oyuncu daha sattım toplam 2m€ değerinde..Klübün kasasında transfer yüzdesinden gelecek payı da hesaba katarak söylüyorum en az 11m€ para olmalıydı ve sattıktan sonra oyuncuları 11m€ bilançoyu gördüm fakat 2 gün sonra bilanço yine 6m€'ya düştü giderlere falan baktım hiç gider yok ekstradan.. daha doğrusu aylık gider sadece 1.1m€'ydu yani nerden baksan 10m€ olmalıydı kasada ama 4 milyon buhar oluyor klübün kasasında 6m€ görünüyordu..

Buna tamam deyip devam ettim Şampiyonlar Ligi elemelerine geldik önce Brugge ardından Lyon'u zor bela eleyerek klübü mali açıdan refaha çıkaracak bir adım atarak gruplara kaldık..bildiğiniz gibi ayak bastı parası olarak 8.6m€'yu koyduk kasaya..14.6m€ kasamızda duruyordu ama yine 2 gün sonra bu parada ortada hiç bir gider yokken 6m€'ya düştü..borç desen klübün borcu dahi yok,yatırım yok,nerede bu para ?

Lord Black
23.Haziran.2013, 17:58
AHaha çok ilginç hiç karşılaşmadığım bir durum.. :D

Fietra 10
23.Haziran.2013, 18:03
AHaha çok ilginç hiç karşılaşmadığım bir durum.. :D

2 dk önce Olympiakos ile içerde karşılaştım CL Gruplarında..1-1 berabere kaldım..6.3m€ vardı kasada her zamanki gibi :) beraberlik ve gişe geliri ile 7.1m€ oldu..bir gün sonra yine 6.3m€'ya düştü :) Başkanla seviyeli bir küfür ilişikisi kurmuş bulunmaktayım..

KaRaBükLü KraL
23.Haziran.2013, 18:11
Portekiz deki ekonomik krizin etkisi olabilir :zuhaha

Namzet
23.Haziran.2013, 18:15
Borca veriyorlardır diyecem ama borç yok diyorsun ilginç bir durum gittiği bir yer vardır mutlaka giderlere bir göz at bakayım

Bonzi
23.Haziran.2013, 18:25
Buna benzer bir şeyi bende yaşadım.

Bana sezon başında ayrılan transfer bütçesi sezonun belli dönemlerinde yönetim tarafından kısıtlanıyordu. Bunu kulüp gelir-gider dengesini sağlamak için yaptıklarını ya da başarısız bir grafikle devam eden kariyerde, kulüp başkanının burnumu sürtmek için uyguladığını düşünüp üzerinde durmamıştım hiç. :D

Fietra 10
23.Haziran.2013, 18:30
Borca veriyorlardır diyecem ama borç yok diyorsun ilginç bir durum gittiği bir yer vardır mutlaka giderlere bir göz at bakayım

giderlerde problem yok sorun orada ya..en baba 2m€ giderim oluyor ayda..

mustinho03
23.Haziran.2013, 20:12
Vay be sen ve oyuncular zar zor kasayi doldurmak icin calisiyorsun baskan da yan cebine koyuyor ooohh ne ala memleket

KadirGok
23.Haziran.2013, 20:35
Çok enteresan ya.

Namzet
23.Haziran.2013, 20:47
Sezon sonunda hissedarlara ödeme yapılıyor ya bu da onun gibi bir şeymi acaba:D çok ilginç

ozan42
23.Haziran.2013, 21:33
Benimde Urfaspor kariyerimde benzer bir olay yaşamıştım klübün borcu yok, adam gıbı yuksek malıyetlı transferde yapmıyordum yapsamda 1-2 yıllık anlasmalar yapıyordum onlarıda ılerıde satıp klube maddı kaynak ıcın ama gel gor kı klupte 2 dk para durmuyordu.S.l reklam gelırı gelıyor 20M(Tl oynuyorum) ondan sonrakı gun bır bakıyorum para yok bu para nereye gıtmıs gıderlere bakıyorum gozukmuyor.

HeracLes
23.Haziran.2013, 22:20
Benimde başıma geldi Beşiktaş'ta. Oyuncu sattıktan sonra transfer bütçesine para da eklemedi, bilmiyorum borca mı gitti ama 4-5 milyonluk bir azalma var bilançoda. Sende borçta yoksa belki gelecek transfer sezonunda verir. Yönetimle konuş, transfer bütçeni artırmayı dene bi.

pele96
02.Temmuz.2013, 02:24
Başkan kim ona bak bi Yıldırım Demirören olmasın?