PDA

View Full Version : Devamlılığı ve yüksek ortalaması olan oyuncular

Ralph
28.Temmuz.2013, 17:09
Merhabalar,

Aslında bu konu ile ilgili bir rehber hazırlamayı düşünüyordum ancak karşıma okadar oyuncu çıktı ki, bu şekilde yapmayı daha uygun gördüm.

Olay şu; bazı oyuncular vardır, ilk 11'e koyduğunuz anda 7'nin altına düşmez ortalaması. Göze hoş gelen, dengeli ve devamlı, saha içerisinde saçma sapan toplar atmayan, düzgün paslar veren, bencil olmayan ve yaratıcı özelliklere sahip olan, kısacası takım için oynayan oyuncular vardır. Attıkları her pas, çektikleri her şut, yaptığı her hareket sizi mest eder. Bu tarz oyuncuları oyun içerisinde bulmak bazen sıkıntı olabiliyor. Bende düşündüm ki, bulduğumuz bu tarz oyuncuları birbirimize bu başlık altından önerirsek işimiz kolaylaşabilir. Ancak sizden ricam, sadece üstte bahsettiğim tarzda oyuncuları önermeniz. Yoksa özellikleri harika, dünya çapında oyuncular olup, bu şekilde dengeli olmayan bir çok oyuncu olabiliyor. Benim istediğim dünya yıldızı olanları değil, göze hoş, dengeli ve devamlı oyuncuları bu konu altından toplamak. Özellikleri kötü olsa bile...

orhuncet
28.Temmuz.2013, 18:16
Kurt Zouma ! Galatasaray aldım ilk 5 maç ortalaması 8.30 arkadaşa önerdim ve oda aldı aynı şekil onun takımında da oynadı gerçekten harika devamlılığı olan bir oyuncu ben tavsiye ediyorum yaşı genç baskı kaldıramaz diye düşünüyordum ama Fenerbahçe maçlarında bile harika oynadı devamlılığı yüksek ve ortalaması iyi bir oyuncudur tavsiye ederim :)

HooijDonk07
28.Temmuz.2013, 18:19
Mehmet Topal , Veysel Sarı , Can Velioğlu
Edit : Llorente , Dedè , Dusko Tosic

Lord Black
28.Temmuz.2013, 18:37
Recep Niyaz'ın profili yetersiz gözükse de düzenli/düzensiz ne zaman oynatsam hep olumlu katkılar aldım.

playeray
28.Temmuz.2013, 18:40
Christian Eriksen

Önder HOCA
28.Temmuz.2013, 18:41
jem karacan profili iyi olmasa bile 7 nin altına düşmüyor

ozan42
28.Temmuz.2013, 18:46
Dudu,Stanciu,Drage

Corpus
28.Temmuz.2013, 18:49
Dudu,Stanciu,Drage

Veni, vidi, vici :n:

Ralph
28.Temmuz.2013, 19:03
Christian Eriksen

Kesinlikle...!

wladcas
28.Temmuz.2013, 19:04
Hoegh,Stanciu,Ciro

Escochae
28.Temmuz.2013, 19:05
Kuyt ve Vossen'i en başa yazarım bu konuda

himone
28.Temmuz.2013, 20:59
Emre Can, Victor Wanyama.

europeanconquer
28.Temmuz.2013, 22:15
Sakatlığı olmasa Sebastian Leto harikalar yaratır,şahsen bir kere sakatlığını kaldırmıştım,almıştım takımıma 5 maç oynamıştı,her maç katkısı vardı yanılmıyorsam 5 gol 7 asist falan yapmıştı.

Tabi sakatlığı olduğu için pek önemi yok Leto'nun :)

orhuncet
29.Temmuz.2013, 03:42
Arkadaşlar bir şey keşfettim mesela Bony diyelim benim bir diğer savemde harikalar yaratırken diğer bir savemde berbat oynuyor bunu keşfettim yani oyundan oyuna farkediyor oyuncular bunu söylemek isterim

YakoRYV
29.Temmuz.2013, 12:13
Gylfi Sigurðsson

Kazandığım maçlarda mutlaka direkt etkisi oluyor, kaybettiğimde bile mutlaka o gün saha içinde bir şeyler yapıyor, çok fazla yaratıcılık şut emri top sürme vs verdiğim zaman dahi çok azdır abartıya kaçıp batırdığı maç sayısı...

davidvilla
29.Temmuz.2013, 12:20
ya bazı oyuncuların enerjileri yuksek olsa bile oyunda bir türlü istediğiniz şekilde oynamıyor.
fm2012 de Nuri Şahin ve Tolga Ciğerci'den bir türlü verim alamadım hayvan gibi enerjileri var ama bir şey var ne oldugunu bilmediğim o şey yüzünden bir türlü istikrar saglanamıyor.
Ama mesela Alper Potuk çok daha az enerjiye sahip ama her maç coşuyor oyunu ne zaman açarsam açayım.

Kaka Leite
29.Temmuz.2013, 12:26
Aykut Demir : Savunmada hep beklediğim katkıyı aldığım oyuncudur ve yıllar geçtikçe çıtasını hep arttırıyor.

Dirk Kuyt : Tam bir görev adamı her maç çalışır, didinir bir katkı sağlar.

Felipe Soutto : Brezilya liginde oynayan bir oyuncudur, bu seride 1 kez takıma alma şansı buldum ve muhteşem katkı sağladım. Harika bir oyuncu kesinlikle takıma kazandırılmalı..

Pedro Obiang : Gençtir ve çok gelişir, eğer geliştirebilirseniz her maç asist katkısı alabilirsiniz. Abartım yok çok harika bir oyuncu..

Şuan aklıma gelenler bunlardır.

Bulstrap87
29.Temmuz.2013, 13:26
jem karacan , Ander Herhera , Doria , Falcao

Gannicus
29.Temmuz.2013, 13:30
Pavel Mamaev Jonjo Shelvey Mladenovic ve Giannis Gianniotas

Partenopei
29.Temmuz.2013, 15:00
Christian Benitez,Aykut Demir,Dennis Praet ve Gökhan Töre

playeray
29.Temmuz.2013, 16:52

Dennis Praet 18 yaşında müthiş bi profili var ya alacaktım vazgeçtim

tombul taho
29.Temmuz.2013, 17:00
Guillermo Burdisso
Mukemmel bir stoper ve devamliligi muthistir. Ayrica inanilmaz gelisme kaydediyor. Kafa toplari, alan hakimiyeti, top kapmasi, pozisyon almasi... Istediginiz bir savunmacida onemli olan butun ozellikler mevcut. Galatasarayla oynayanlar icin Semih Kaya'yla birlikte inanilmaz uyumlu bir ikili oluyorlar. Standart Stoper, Salt Stoper ve Pas Dagitan Stoper pozisyonlarinda 4 yildizla oynuyor. Ayni zamanda Arjantin milli takiminin da en gozde oyuncularindan biri.

Bonservisi biraz pahali. Ben 10M € odemistim ama Boca Juniors bu konuda sikinti cikartmiyor. Taksit seceneklerini kullanabiliyorsunuz yani.

http://s22.postimg.org/ulg5kz5e9/Burdisso.jpg

Büyük resim icin tiklayin (http://postimg.org/image/kbdqlqfil/full/)

Partenopei
29.Temmuz.2013, 17:11
Dennis Praet 18 yaşında müthiş bi profili var ya alacaktım vazgeçtim
Çok iyi gelişiyor hocam Beşiktaş'a almıştım kesintisiz oynattım 7-8 sezon.

Hugo
29.Temmuz.2013, 17:24

Benitez'in ölüm haberini okuduktan sonra bu yazdığını görmüş olmam enteresan oldu.

Devamlılık konusunda Seba Pinto, Celso Borges, İbrahim Öztürk, Jonny Magallon, Musa Cağıran, Banel Nicolita ilk aklıma gelenler.

tombul taho
29.Temmuz.2013, 17:35
Benitez'in ölüm haberini okuduktan sonra bu yazdığını görmüş olmam enteresan oldu.
Trafik kazasinda olmus sanirsam. :(

Ralph
29.Temmuz.2013, 17:42
Gökhan Töre bu tipbir oyuncu değil yahu :) Bir kere takım oyunu denen bir şey yok çocukta

mpaker66
29.Temmuz.2013, 17:57
Remy Cabella... Koçum benim beni mest ediyor.

ozan42
29.Temmuz.2013, 18:05
Dudu,Stanciu,Drage

Yanlarına Peruzzi ve Wijnaldumuda ekliyebiliriz.:icon_razz:

Partenopei
29.Temmuz.2013, 18:19
Gökhan Töre bu tipbir oyuncu değil yahu :) Bir kere takım oyunu denen bir şey yok çocukta
Valla ben aşırı verim aldım kişiden kişiye taktikten taktiğe değişir doğal olarak :)

nfornirvana
29.Temmuz.2013, 19:08
Genelde Fenerbahçe ile oynadığım için Gökhan ve Sow. 7'nin altına düştüklerini hiç görmedim. Gökhan'ı Ofansif Bek(otomatik), Sow'u da Komple Forvet(Hücum) oynatıyorum.

verletzen
29.Temmuz.2013, 19:51
Adil Rami 7 degilde 7.80 nin altına düştüğünü görmedim

ogulcan38
29.Temmuz.2013, 20:18
Necip Uysal
Carlos Villanueva 19maç 11gol 10asist 7.70 her sene böyle

Ralph
30.Temmuz.2013, 00:15
Alt liglerde oynamayı sevenler için bir oyuncu önerebilirim. Devamlı, pasör ve sürekli uzaktan sürpriz golleri var:

http://img838.imageshack.us/img838/4118/aq71.png (http://img838.imageshack.us/i/aq71.png/)

juricevic
30.Temmuz.2013, 02:09
Atletico'dan Mario Suarez. Yaratıcı ve yıldız oyuncu değildir ama her maç 20 civarı top çalar, pas ortalaması %80 civarındadır. ön libero, defansif ortasaha, savaşçı ortasaha nereye koyarsan koy 7'nin altına düştüğünü görmedim.

Papi44
30.Temmuz.2013, 03:45
Aykut Demir , Özgür İleri

MrRuthless
30.Temmuz.2013, 11:50
Kurt Zouma ! Galatasaray aldım ilk 5 maç ortalaması 8.30 arkadaşa önerdim ve oda aldı aynı şekil onun takımında da oynadı gerçekten harika devamlılığı olan bir oyuncu ben tavsiye ediyorum yaşı genç baskı kaldıramaz diye düşünüyordum ama Fenerbahçe maçlarında bile harika oynadı devamlılığı yüksek ve ortalaması iyi bir oyuncudur tavsiye ederim :)

Saint Etienne kariyerimde harikalar yaratmıştı ama gsye bi türlü alamadım kaça aldın sen

bojan54
30.Temmuz.2013, 16:33
Oscar Cardozo kesinlikle 2 kariyerimde aldım 7.80nin altına hiç düşmedi ayağıyla atıyor , kafayla atıyor , asist yapıyor her şeyi yapıyor bu adam

Bitiricilik,zıplama,kafa,soğukkanlılık,topsuz alan,teknik,pas,uzaktan şutlar ne ararsan var kısaca :icon_biggrin:

davidvilla
30.Temmuz.2013, 16:41

Evet oyunda da takım oyunu düşük ama cizgiye inip inip süper asistler yapıyor.
Benim de süper verim aldıgım oyunculardan biri.

The Special One
30.Temmuz.2013, 21:32
Gylfi Sigurðsson

Kazandığım maçlarda mutlaka direkt etkisi oluyor, kaybettiğimde bile mutlaka o gün saha içinde bir şeyler yapıyor, çok fazla yaratıcılık şut emri top sürme vs verdiğim zaman dahi çok azdır abartıya kaçıp batırdığı maç sayısı...

aynen katılıyorum fm de favori adamım takımlara sınıf atlatan bir oyuncu kısacası gözbebeğim

playeray
31.Temmuz.2013, 22:41
valla C Eriksen bozdu Kolbeinn Sigþórsson olmadan olmuyor çok iyi forvet.

cmyksl55
02.Ağustos.2013, 22:40

christian benitez öldü arkadaşlar seneye yok bilginiz olsun. onun haricinde benim yazabileceğim Mats Hummels çok istikrarlı, C. Ronaldo çok iyi.

Börk
02.Ağustos.2013, 23:52
christian benitez öldü arkadaşlar seneye yok bilginiz olsun. onun haricinde benim yazabileceğim Mats Hummels çok istikrarlı, C. Ronaldo çok iyi.

Hemen alıyorum kardeşim.

orhuncet
02.Ağustos.2013, 23:54

C.Ronaldo bir zahmet :)

Corpus
03.Ağustos.2013, 00:42
Messi, Ronaldo, Rooney

Bu isimleri kaçırmayın beyler

Mamadou
03.Ağustos.2013, 02:00
Steven Taylor, Aykut Demir, Alper Potuk, Kevin Strootman, Dries Mertens

Tunguska1907
04.Ağustos.2013, 14:57
Miralem Pjanic, Denys Garmash, Georginio Wijnaldum, Gino Peruzzi, Alpaslan Öztürk, Mattia Perrin, Marco Capuano, Kara, Gulio Donati, Fabio, Dries Mertens, Przemyslaw Tyton, Cauley Woodrow, Kerim Frei, Vladimir Weiss, Erik Lamela,

şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Mamadou
04.Ağustos.2013, 15:00
Önceki mesajımı düzenleyemedim. Stoke City'de oynayan Ryan Shawcross oyunda en iyi stoper oyuncularından biridir. Onuda ekleyeyim.

Tunguska1907
04.Ağustos.2013, 16:02
Steven Taylor, Aykut Demir, Alper Potuk, Kevin Strootman, Dries Mertens

Strootman çok sakatlanıyordu. Oynadığı her maçta katkı sağlıyordu ancak çok sık sakatlanıyordu.
Mertens dediğin gibi. Takımı sırtlayan adam oluyor. Liverpool'a sattım 4. sezon başında orada kalıcı oldu ve aynı form grafiğini orada da yakaladı.

eXcitinG
16.Ağustos.2013, 00:53
C.Samba

Adam oyunun hilesi. 8,50 üzeri ortalama ve 15 maç, maçın adamı ile sezon bitiriyor.

Dennis Bergkamp
16.Ağustos.2013, 03:50
Hasan Ali Kaldırım.

Pozisyon almasını 15 dengesini 14 e yükselttim performansıyla Dortmund ve Chelsea'nin transfer listesine girdi.Değeri 8.5 milyon euro.

Kaka Leite
16.Ağustos.2013, 05:14
Kerem Can Akyüz - Adana Demirspor

Bay devamlılık diyebiliriz adına, henüz bir maç bile görevini aksattığını görmedim. Türk sol bek arayanlara 70 Bin'e alabilecekleri bir oyuncudur.

Trabzonspor'u yönetiyorum bilen bilir, skorer bir bek değil. Tam bir görev adamı savunur kanatları besler ve en önemlisi her maç yapacağı şey bellidir ne üstüne çıkar, ne de altına iner.

orhuncet
16.Ağustos.2013, 13:05
Saint Etienne kariyerimde harikalar yaratmıştı ama gsye bi türlü alamadım kaça aldın sen

1 sezon sonra falan veya 2 sezon sonra 13 milyona aldım :)

ismaelbouzid
17.Ağustos.2013, 20:47
Bence çevikliği iyi olan futbolcular hem hızlı top sürüyor ve .ok yüksek temoda oynuyor şuan da hector oliveira diye bir regenim var. top sürerken sanki arkasından atlı geliyormuş gibi:D mest ediyor insanı

playeray
18.Ağustos.2013, 02:54
Sokratis Papasthatapoulos'u da ekleyeceğim bu listeye. Azpilicueta & Sokratis A.Ş'yi denemelisiniz bence :d

dlyn1907
25.Ağustos.2013, 08:08
Leon Goretzka ortasahada her türlü görev yapabilir rakibi rahatsız edebilen hem agresifliği hemde oyun kurabilecek yeteneklere fazlasıyla sahip.Bate'li Bressanda çok iyi oyuncudur ortasıra takımlara tranfer edilebilir.Vereceğim son örnek Independiente'li Martin Benitez olacak hem cevik hem sogukkanlı hemde muthis topsuz alanı olan bir forvete dönüşüyor,bu seride en iyi verim aldığım oyuncu oldu

hyuga10
25.Ağustos.2013, 12:47
Sebastian Coates'i de ben önerebilirim. AC Milan ile yeni bir kariyer açtım ve 3 sezondur oynuyorum. Daha ilk sezonumda transfer listesine konmuştu ve ben de direkt transfer ettim. O zamandan beri ligdeki ortalaması 7.66-7.58-7.71, gol sayısı da 4-5-10. Duran toplarda oldukça tehlikeli bir oyuncu, 1.96 boy, 17 kafa vuruşu 18 zıplama şu an bende :)

Kale için de Tim Krul oldukça başarılı..

Ronielfayed9
26.Ağustos.2013, 04:52
Diakite. Lazio küme düşmüş 2milyona almıştım Marsilya'ya. Profili ne olursa olsun inanılmaz iş yapıyor.Politeivch ( heralde doğru yazdım) ile birlikte ŞL finaline taşıdılar takımı. Ayrıca ön direğe koşu yaptığı takdirde 2 maçta 1 golü var. Zaman olursa bir ara caps atarım.

Zafonte
26.Ağustos.2013, 14:10
tongo hamed doumbia

2012de de bu oyunda da sürekli takımıma alırım. tam bir görev adamı. ortasahayı her türlü toparlıyor.

Bordo61Mavi
26.Ağustos.2013, 19:41
Mustafa Yumlu :)

Ralph
04.Eylül.2013, 14:31
Sağ kanadın değişmezi oldu. İlk sezon 1.2'ye aldım.

http://img407.imageshack.us/img407/6136/t1wo.png (http://img407.imageshack.us/i/t1wo.png/)

Buda sezon başı boşta oluyor

http://img546.imageshack.us/img546/9351/5e8q.png (http://img546.imageshack.us/i/5e8q.png/)

Her ikiside devamlılığı yüksek oyuncular.