PDA

View Full Version : oyunu açarken crash dumps hatası

lokomotiv
10.Ağustos.2013, 01:34
merhabalar, sene içinde fm 2013'ü aradım durdum. 30tl'ye indiğini öğrendiğimde stoklar çoktan tükenmişti. internetten indireyim dedim, orjinalinde bile hata veriyor, internetten indirdiğinin sıkıntılı çıkması normal dediler. ben de her zamanki gibi 2012 oynamaya devam ettim. son zamanlarda verilen hata sorunlarının çözüldüğünü duydum ve indirmiştim. yeniden indirdim hatasız denilen skidrow versiyonunu. crash dumps hatası verdi. ben yeniden fm 2012 oynadım o da dün team_squad hatası verdi. ben de hata verince çok sallamadığım oyunu açmaya çalıştım. tabii yine olmadı. bu durum uzunca bir süre sonra yeniden bu foruma gelmeme sebep oldu.

işin ıvırı zıvırını geçecek olursak, tam olarak şöyle diyor:

"A serious error was encountered and the application will close. An error file has been generated in:
C/users/...../Documents/Sports Interactive/Football Manager 2013/crash dumps/v.0.0.0.0(2013.08.10 00.17.50).dmp

sorun şu ki oyunu hiç açamadım. main menu'ye gelemedim. yani yaptığım tıkladığım birşey de yok. sorunu nasıl çözebileceğimi söylerseniz minnettar kalırım.

lokomotiv
10.Ağustos.2013, 06:49
anlaşılan pek kimsenin ilgisini çekmemiş. bu arada sorunsuz diye lanse edilen oyunu torrentten yeniden indirdim ve yükledim. yine aynı hatayı verdi. windows 8'den kaynaklı bir sorundur belki.

byKpln
10.Ağustos.2013, 12:19
Başlat/Kullanıcı Adı/Appdata/Roaming/Sports Interactive/ dizinindeki Football Manager 2013 klasörünü siliyoruz.

Steam kütüphanesindeki oyunumuza sağ tık yapıp Özellikler bölümüne geliyoruz. Yerel Dosyalar bölümündeki Oyunun içerik dosyalarını doğrula butonuna tıklıyoruz ve doğrulama bitene kadar bekliyoruz.

Daha sonra oyuna girip Tercihlere tıklıyoruz. Arayüz bölümündeki Arayüz işleme modu ayarını GPU'dan Yazılım olarak değiştiriyoruz.

Bunları yapıp yeni bir kariyer aç.Sorun çok büyük ihtimalle çözülecektir.