PDA

View Full Version : Özellik kötü performans iyi?

ismaelbouzid
22.Ağustos.2013, 16:59
Oyuna çamur atmak gibi olmasın ama ben karşı takımdaki oyuncuların ben im maçlarımda hayatının en iyi maçını geçirmesinden sıkıldım 19 yaşındaki bir regen var eskişehirsporda bütün özellikleri 11 in altında elle tutulacak bir tane bile özelliği yok ! Kafa vuruşu 10 gelmiş bana kornerden iki gol atıyor ve 1-1 giden maçı 5 dkkada çeviriyor ben isyan diyorum abi ben yaya toureyi getirsem atamazsken erkan engin nasıl atar hangi özellik ile?? Ozaman biz niye milyonlar harciyoruz ki? Uzaktan şutu 6 olan adam 40 metreden çatala atıyosa :0:ben niye uzak.şutu 20 olan adam alayim ? elbet sizede olmuştur bunun nedeni nedir? biri açıklayabilir mi?

playeray
22.Ağustos.2013, 18:59
Bu tür şeyler hep bize karşı oynanınca başımıza gelir doğru ama diğer yandan da adamın uzak şutu 5 diye her şutu auta gitmek zorunda değil ki, şansı tutar girer. Mesela Bank Asya'da sürekli harika uzaktan goller oluyor ama FM'de bu oyuncuların profiline baksan uzaktan şutu 10'u geçmez

Lordinas
22.Ağustos.2013, 19:23
Bu tür şeyler hep bize karşı oynanınca başımıza gelir doğru ama diğer yandan da adamın uzak şutu 5 diye her şutu auta gitmek zorunda değil ki, şansı tutar girer. Mesela Bank Asya'da sürekli harika uzaktan goller oluyor ama FM'de bu oyuncuların profiline baksan uzaktan şutu 10'u geçmez

kesinlikle katılıyorum, şans faktörü çok önemli takımın moralide aynı şekilde. Form tutmak çok önemli bu seriide :)

ismaelbouzid
22.Ağustos.2013, 22:02
kesinlikle birşeyler etki ediyo oyuncunun kişiliği de etken mesela ama benim başıma çok sık geliyor bunlar:) Bunun açıklamasını arıyorum.Kapataslak bir şekilde şöle deim herhalde 1 adam 20 şut çekti diyelim 40 metreden eğer uzaktan şutu 1 ise 20 taneden 1i gol olabiliyor eğer uzaktan şutu 6 ise 20 şuttan sadece 6sının gol olabilme şansı var:0:Şimdi diyeceksiniz uzaktan şutu 20 olan adamın her vurduğu gol olmalı diye:D işte o anda dier özellikler devreye giriyor moral güç karar verme oyuncunun hırsı ve devamlılığı gibi ben böyle bir açıklama getiriyorum :D

Time Cris
23.Ağustos.2013, 05:34
İskenderunspor 1967 de Okan Aslan diye bir futbolcum var.Sol bek ve ML oynuyor.Bitiriciliği 1.Adam 2 haftada 3 gol attı 1 kafayla

Sadixx
23.Ağustos.2013, 05:41
İlla atamıyacak diye birşey yok . Yüzde şans olarak düşün. Mesela uzaktan şutu 5 olan adamın uzaktan şut çekip gol atması %11 dir mesele 20 olanında %90 dır. O az olan şans faktörüde sana denk gelmiş. Bir sadece uzaktan gol atması uzaktan şutun çok olmasıyla alakalı değil diğer özellikleri gelişmiştir atabilir vs vs birsürü olayı var aslında fmnin üç beş şeye bakarak karar vermemek gerekiyor.

Aslında soruna daha sonra cevap vermişsin.

ismaelbouzid
23.Ağustos.2013, 11:06
İlla atamıyacak diye birşey yok . Yüzde şans olarak düşün. Mesela uzaktan şutu 5 olan adamın uzaktan şut çekip gol atması %11 dir mesele 20 olanında %90 dır. O az olan şans faktörüde sana denk gelmiş. Bir sadece uzaktan gol atması uzaktan şutun çok olmasıyla alakalı değil diğer özellikleri gelişmiştir atabilir vs vs birsürü olayı var aslında fmnin üç beş şeye bakarak karar vermemek gerekiyor.

Aslında soruna daha sonra cevap vermişsin.
Evet kendimce bir şeyleri keşfetmeye çalıştım:D ama o adam gelmiş bana 2 tane atarken benim özellikleri harika adamım atamıyor insan çıldırıyor yani:D