PDA

View Full Version : FM 2013 Demek; Başarısızlık Demek !

Zavira
29.Ağustos.2013, 04:10
en azından benim için öyle;

wolfsburg: 13.maç kovuldum

roma: yarım sezon sonra kovuldum

tottenham: uefada yarı final eplde 5.lik kendim bıraktım

monaco: 2.ligde 3.lük kendim bıraktım

swensea: 5 maç sonra yapabileceğim tek şeyin kümede kalmak olduğunu anladım ve kendim bıraktım

metalist kharkiv: ilk sezon 4.oldum ikinci sezon kendim bıraktım

genk: 21.hafta kovuldum

Hiçbir managerlik kariyerimde böyle birşey yaşamadım. genkle her maç 1-0 1-1 gidiyoruz 1 ay tatile çıkıyım dedim her maç 3-0 4-1 bitmiş. ya asistanım mourinho yada ben yılmaz vuralım.

çözemedim bunu, artık çözmeye de gerek yok. oyundan son umudum genk kariyeriydi oda hüsranla sonlandığına göre 80 TL vererek hayatımda ilk defa orjinalini oynadığım oyunu bırakıyorum burada

fm 2014ü bekleme vakti

xwerswoodx
29.Ağustos.2013, 05:54
Tamam da bunların hepsi senin başarısızlıkların yada başarıların. Oyun ile ne alakası var ki? Bence sen her şeyi kafandaki taktiğe göre oturtmaya çalışıyorsun ama başaramıyorsun, yada gözlemleme yapmadığın için doğru transferler yapamıyorsun.

Ama diğer bir yandan bir çok alanda Fm 2013 başarısızlıkla eş değer olsada yukarda yazdığın şeylere baktığımda bence sen bir yerde hata yapıyorsun. Demek ki takımda 3-0 4-1 kazanıcak potansiyel var ama senin taktiğin buna uymuyor.

nuri80
31.Ağustos.2013, 18:08
Ben de senin gibi düşünüyordum sonra talihimi düşünerek değiştirdim.

1- Rakip takıma mutlaka önlem almalısın. Tactic bilgisi iyi bir hocadan bunu yapmasını iste ya da öyle bir hocayı bünyene kat.
2- Antrenör ayarlarını koçları aldıktan sonra otomatik olarak yap.
3- Sezon içinde defensing positioning çalıştır.
4- Oyunun verdiği taktiklere uymaya çalış. Mesela forveti atak yapıyorsan atak olan bir yeri support'a çevir.

Şimdilik bu kadar.

wolfson
01.Eylül.2013, 19:22
evertonla ilk 4 maç gol dahi yemedim 4te 4 yaptım. Sonra ne hikmetse bi şeyler oldu takıma konuşmalardan rahatsız oldular denge bozuldu. 8 maç 6 beraberlik 2 yenilgi. Devre arasını bekledim transfer için son maçta tatile gittim skor umrumda değildi. 4-0 çakmış takım. Nasıl oldu anlamadım. Sattığım pienarr jelavic gol atmış :D şimdi onlar gidecek yeni adamlar alcam. Ayrıca nasıl oluyosa artık rakip forvetler bana hep ligteki ilk gollerini atıyolar :D

MARCO
03.Eylül.2013, 23:50
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=115834
Bu konudaki taktiği kullan bak bakalım işler nasıl tersine dönecek dostum

YakoRYV
05.Eylül.2013, 16:02
tottenham ile ilk sezon 6. diğer iki sezon 5.bitirdim ve ilk iki sefer uefa finalinde kaybettim. 3.sene uefa'yı aldım bu sefer. 4.sezon 4. bitirdim ve elemelerle kaldığım cl'de finalde barcelonaya 9 kişi kalınca kaybettim ve aynı sezon pl şampiyonu oldum bu sefer son maçta.
şimdi 6.sezona başlıyorum.
bir çok kariyerim var ama devam ettiğim için, güzel örnek olur diye yazdım...

demek istediğim hemen başarı beklersen çabuk kaparsın oyunlarını. ki emin ol iyi transfer planlaması yaptım ve taktik teknik en iyi antrenörlerle çalıştım, rakip raporlarını iyi inceledim, hava durumuna bile bakarak oynadım. ss'de koyabilirim bunlarla ilgili...

Sabır, sabır, sabır...

ismaelbouzid
06.Eylül.2013, 00:05
taktiğin iyi deilse bu iş sabırla mabırla olmaz arkadaş taktiğin iyiyse kadronda yeterince iyise bu iş oluyor bekleme olayı fln deil yaptığın taktik ilk maçta çok ezici bir yenilgi veya çok kötü bir oyun sergileediyse taktik iyi deil. bakıyorsun olmuyor bunla başarıyı yakalayacaksın
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=115834
(http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=115834)

TheConquerost
06.Eylül.2013, 00:55
Ben de oyundan bıktım arkadaş ya akhisarla yapıyorum ilk 20 dk 3 kere boş kaleye kaçırıyoruz ardından haksız bi penaltı ile 1-0 geriye sonra 2 tane de gekas çakıyo biz degerlendiremiyoruz 3-0 yenildim. Udinese ile gruplarda eşleştim 91 dakika dayan 90+2 de ye nedir bunlar ve bunlar gibi niceleri oyundan soğudum resmen.

wladcas
08.Eylül.2013, 20:49
İlk sezon her zaman fiyasko geçiyor benim için ilk sezon iyi takım almadıysam.Bu gerçek fakat bu dönemi kovulmadan atlatabilirsem diğer sezonlarda basamak basamak çıkıyorum başarı merdivenlerini biraz yavaş oluyor tabi sabır da gerekli :0: