PDA

View Full Version : Football Manager Saçmalıklarımız

wolfson
01.Eylül.2013, 22:32
Başlık biraz ilginç ama bence güzel bir konu olacak :)

Benim bazı saçmalıklarım var nedense. Mesela illa forvetimin fırsatçı golcü olmasını istiyorum. Özellikleri desteklemese bile bi denerim oynayabilecek mi diye. Ayrıca deepling playmakere yazısını görünce nedense aklıma 'iyinin kötüsü' tamlaması geliyor bunu bu gün farkettim. Ve yine üstekine benzer şekilde kanat oyuncusu kullanmaktan nefret ediyorum illa o adam içeri kat eden oyuncu rolünde olacak. Sizin ne tür durumlarınız var mesela?

tevez15
03.Eylül.2013, 01:57
Stoperlerden biri pas yapan olcak,kadroda en az 2-3 abi olcak yaşlı böle

playeray
03.Eylül.2013, 02:23
Asla 2 tane standart stoper-savunma yanyana oynatmam. biri durdurucu olur diğeri farklı bi şey.

Kaka Leite
03.Eylül.2013, 02:27
Kesinlikle ''İçeri Kat Eden oyuncu'' rolünü sevmiyorum ben de :n:

70 gibi değişiklik yapma takıntım var. 5-0'da olsa birini illa ki çıkarmam gerek :D

Eğer sezon arası bir takımın başına geçmiş isem benden önceki menejer kimi oynatmamış ise oynatırım. İnat olsun diye mi bilmiyorum ama bunu neredeyse her kariyerimde yaptım :smismileyiw2:

wolfson
03.Eylül.2013, 12:58
hazırlık maçlarında kesinlkle dk 60'a kadar ilk 11 oynar diğer 30 dk yedekler. ve hep oyuncu değişikliğini aynı anda 11i değiştirerek dk 60ta yaparım.

zeck17
03.Eylül.2013, 13:03
Oyunu müdahele konusunda süreye bakmam direkt hamlemi yaparım çoğu zaman maçları sakatlıklardan dolayı 10 kişi tamamladığım oldu

Bir de 3-4 sene iyi performans gösteren 30 yaş üstü oyuncum varsa bağlılıktan mıdır romantiklikten midir bilmem ama kariyeri bitene kadar takımda tutmaya çalışırım

playeray
03.Eylül.2013, 14:47
Bir de 3-4 sene iyi performans gösteren 30 yaş üstü oyuncum varsa bağlılıktan mıdır romantiklikten midir bilmem ama kariyeri bitene kadar takımda tutmaya çalışırım

Bu benim için de geçerli hatta Ernst'i iyi oynamadığı halde 37 yaşına kadar takımda tutmuştum

sarianet
03.Eylül.2013, 15:03
çift forvet takıntım var
ve farkla önde bile olsam gol yiyince taktiklerle oynarım...

MARCO
03.Eylül.2013, 23:48
30 Yaşından sonraki tüm futbolcular benim için kadayıf sıfatına geçiyor ve yerine genç bir isimle değiştiririm :)

ugur732
04.Eylül.2013, 00:04
bende kanatsız taktik yapamam illede 2 sağ 2 sol kanat olacak yoksa rahat etiyorum :)

E.Cartman
04.Eylül.2013, 00:12
70. dakikaya mutlaka en az 1 oyuncu değişiklik hakkı saklarım ve 70'te mutlaka oyuncu değiştiririm.

Eğer kelepire dünya yıldızı değilse 28'in üstünde oyuncu almam çok ihtiyacım varsa 1-2 sezonluğuna kiralarım.

30 yaşına gelen oyuncu benim için biter postalarım. Sadece kaleci ve stoper için 32'yi bekliyorum o da adam gerçekten çok iyiyse yoksa umrumda omaz.

Eğer çok sevdiğim oyuncuysa emekliliğe kadar oynatırım sonra da teknik kadroya katarım, bırakmam :D Drogba - Selçuk'un olduğu bir yardımcı grubum vardı mesela :zuhaha

Genç oyuncuya da dünya para dökmem, beni çok inandırması lazım kendine 5-10 milyon vermem için. 5 yıldızlık adama para vermediğim zamanları bilirim. Genellikle uğraşıp ya ucuza ya da bossmanla bedavaya alıyorum :n::n:

Sözleşme yenilemek isteyen adama cevabım nettir "Mevcut sözleşmenin daha zamanı var" ancak vadesi gelince yerini dolduramayacağım bir oyuncuysa el mahkum yenilerim sözleşmemi baktım yeri dolacak, fiyatı düşmeden satarım :D

Bir oyuncu bana atar gider yapar birde lafımı beğenmeyip iyice ters giderse babam olsa tanımam keserim biletini. Birde transfer listesine konmak isterse bir oyuncu geri dönme şansı yoktur o geri dönmek istese ben bırakmam.

Gördüğünüz gibi biraz tatlı sert psikopatça bir yönetim şeklim var :D

himone
04.Eylül.2013, 00:51
Çalıştırdığım takımda varsa oynatırım ama hiçbir türlü sınırlı savunmacı transfer etmem. Futbolcuya iyi para verilirse Messi olsa satarım. Beni kessen ters ayaklı kanat oynatmam. Takımı bir kere rayına soktummu 4 yıldızın altında raporu olan adamı transfer etmem. Aynı şekilde zayıf özellikleri arasında takım oyuncusu varsa bana Maradona olsa almam.

SAİT71
04.Eylül.2013, 01:06
- Genellikle transfer yapacağım zaman serbest oyunculara yönelirim. Zengin kulüpte olsam bile çok cimriyim. Yani hayatımda para harcamış gibi hissediyorum ve kıyamıyorum paraya. Çok ihtiyaç olmadıkça bonservis ücreti ödemeyi sevmiyorum.

- Genellikle tek forvet takıntım var. Çift forvet oynatmıyorum. 4 lü defans önde tek libero, ortada 1 Mc yanlarında 2 kanat bir AMC ve tek forvet şeklinde oynatıyorum. Hayatta DM'siz taktikle çıkmıyorum niyeyse.

- 25-26 oyuncuyu aştı mı sürekli kafamda kadro çok şişti birilerini şutlaman lazım gibisinden bir düşünce oluşuyor. Acil birilerini yollamam gerektiğini düşünüyorum ve yolluyorum. Kadroyu çok şişirmeyi sevmiyorum. Bazen taraftarların sevdiği bir oyuncu olsa bile satmak zorunda kalıyorum.

- Maç ekranındayken oyuncum topu aldığında pas atmasını istediğim boşta olan bir adamıma mouse ile tıklıyorum ona pas atsın diye :D

- Direktiflerde sürekli kanatları kullan seçeneğini işaretliyorum. Olmazsa olmazım. Bazende ara pasıyla savunma arkasına sarkı işaretlerim... Bu ikisi şarttır bana...

- Bir takımla sözleşme imzalarken hep maaşımı en düşüğe işaretliyorum, sözleşme süresini ise en sona dayıyorum :n:

- Yönetimle konuşurken istediğim bir şeyi yapmazlarsa en sert tepkiyi vermeye çalışıyorum ancak önceki serilerdeki gibi direk ultimatom seçeneği yok. En fazla reddediyoruz diyorlar.

- Oynatmadığım oyuncular bana kaygılı bir şekilde başvurduklarında genelde hep kıvırıyorum. Sen değerlisin felan diye oyalıyorum. :)

- 33-34 yaşında oyuncuları üst düzey kulüpte olunca kesinlikle almıyorum. Eğer o kadar yaşlandıysada performansına göre genelde yolluyorum. Ancak bu durum 2. lig takımını yönetiyorsam tam tersi şekilde oluyor. Genelde o tür oyuncular 2. ligde çok üst düzey oynuyorlar.

Aralarında saçma olanlarda vardır ancak bunlar benim genellikle takıntılarımdır. Hemen her kariyerimde yaparım. Aklıma gelmeyende olabilir daha :)

Mamadou
04.Eylül.2013, 02:10
Bu konuda en takıntılı adam benimdir :)

1) Kadrom illaki 25 kişilik olacak. Ne fazla, ne eksik.

2) Forma numaralarını 1 ile 25 olarak ayarlarım. Diğer numaraları kullanmam. Kalecilere özel 1 , 12 , 25 numarayı veririm.

3) İki tane Standart Stoper - Savunma ve forveti fırsatçı olarak ayarlarım.

4) Kondisyonu 85'in altında olan hiç bir oyuncumu ilk 11'e dahil etmem. İlk 18'e alırım ama ilk 11'e almam.

5) Oyun istediğim gibi gitmiyorsa kaçıncı dakika olursa olsun oyuncu değişikliği yaparım.

6) İlk 30 dakikada kondisyonu 70'in altına düşen oyuncuyu mutlaka oyundan çıkartırım. İsterse Ronaldo olsun.

7) Penaltı atışlarını kanat ve forvet oyuncularıma kolay kolay kullandırmam. Genellikle stoperlere kullandırırım.

8) Genellikle oynatmayacağım ama kulübün efsanevi isimlerinden biri olan, yaşı 33 , 34'ü geçsin emektar oyunculara mutlaka kadromda yer veririm. Genellikle bu tarz oyuncuları sezonda 5 maç ancak oynatırım oynatmam ama emekli olana kadar kadromda yer alır.

9) Transferde elim boldur. Bonservisten kaçınmam ama maaş konusunda diğer oyuncuların aldığı maaşla fark olmasın diye dikkat ederim. Bazen hırs yapar istediği maaşı veririm. Buda kötü sonuçlar doğurduğu oluyor.

10) Ekibimi sil baştan mutlaka değiştiririm.

11) Kanatlı diziliş olmazsa olmazım. Kanatsız dizilişleri asla kullanmam. İllaki kanat kullanacağım.

12) Maçta direk kırmızı kart yiyen oyuncuma 2 maaş kesintisi uygularım. 1 ile kalmaz bu.

13) Genç oyuncu takıntım yoktur. Tercih ettiğim yaş aralığı 24 - 26 genellikle. Oyuncu geliştirmek hiç işim değil. Ama iş yapacak genç bir oyuncu varsa alır oynatırım.

14) "İçeri Kat Eden Oyuncu" bu rolü bende kesinlikle sevmiyorum. İçeri kat etmesini istiyorsam bunu bizzat kendim oyuncu komutlarından ayarlarım. Ama benim kanat oyuncularımdan beklentim çizgiyi kullanmaları.

15) Kanatlı dizilişleri severim. Buna yatkın en uygun diziliş 4-4-2 , 4-2-2-2 dizilişidir. Ama nedense bir türlü çift forveti tutmadım. Çok denediğim oldu ve iyi sonuçlarda verdi. Ama tek forvet bende alışkanlık olmuş. Mutlaka tek forvet oynatırım. Genellikle 4-2-3-1 vazgeçilmezim. Ama bu seride 4-1-4-1 kullandım genellikle. Üçlü orta sahada oyunculara fazlaca destek rolü veriyorum bu işe yarıyor.

16) Oyuncuları kiralık yollamayı sevmem. Ve genelde kiralık tekliflerini reddederim. Tercihim direk oyuncuyu satmaktır. Hiç tutmadığım bir oyuncuyu değerinin altında satmaktan çekinmem. Kulübün finansını başarı elde ederek kontrol etmeye çalışırım kasmam yani kendimi :)

gfblugano35
04.Eylül.2013, 02:52
bende takım takıntısı vardır. yönetiiğim takım illa kendi liginde 5 ve daha uzun süre şampiyon olmayan takım olmalı. avrupadada başarılı olmamalı. gercek hayatta sevmediğim bi adam oldugunda özellikleri 20 20 20 20 olsada oynatmam satarım. yeni aldıgım forveti en az ilk 5 mac gol atamıyosa 90 dakika oyunda tutarım gol atması icin. oyun kurucu takıntım vardır illaki oyun kurucu olucak takımda.iki mc oynuyorsa biri savaşcı diigeri oyun kurucu olucak. standart orta saha rolü kullanmam. destek kavramını yıllardır kavrıyamadıgım için defansif oyun kurucu rolü dışında kullanmam :D kondisyon konusunda bende takıntılıyımdır. kondisyonu düşen adamı ne kadar iyi oynarsa çıkartırım. ve %90ının altında kondisyonu olan adamı ilk 11e almam. oyunu hep clasic 2d oynarım tekrar izlemem. nedense taktiği hep akıcı yaparım sanırım onlarıda çözemedigim icin :D oyunu laptopta oynamam :D illlaa masaüstü olcak. ev kalabalıksa büyük mac oynamam. büyük mac oynucaksam yalnız olmalıyım ve gece olmalı. transfer sezonu bitmeden yatmam. sabaha kadar beklediğimi ugrastıgımı bilirim. her büyük mac öncesi oyunu kaydederim. cok nadir tekrar baştan oynadıgım olur ama nedense kendimi güvende ve rahat hissettiriyo :D aldıgım takımın ezili rakibi olmasına dikkat ederim :D alcagım oyuncu illlaki 3,5 yıldızın üstünde olmalı. 3 yıldız yada 2,5 yıldızlı oyuncudan ne kadar verim alırsam alayım hep keserim oynatmam.
bide dipnot: belkide bu takıntılar yüzünden başarı gelmiyor bazen. hepimiz başarı yakalamışızdır ancak başarısızlıklarda bu yüzdendir belkide. gercek hayattada böyle tabular var işte :) bu tabuları yıkmak lazım :) örnegin bi tshirt alcaksın yok illa polo yaka olcak. bi kız begencen hep takıntın olan yere dikkat edersin ilk yok sacı su renk olcak yok gamzesi olcak. senin bildiğin yol illaki sana daha kolay gelir daha kısa gelir. yemek yemege gidersin siparişin bellidir :D fm dede aynı sekilde fm 2012de şampiyonlar ligini kazandıgın bi taktigin varsa hemen ilk takımda onu denersin onu monte etmeye calışırsın hic düşünmessin kadro ona uygunmu diye :D adam AMR oyuncusudur hic MR oynamamştr ama sen 4 4 2 ugruna onu vasıfsız bi MR yaparsın :D yani takıntılar aslında sadece fm de degil. hayatında her saniyesinde var ve bu takıntılar yüzünden insanlar mutsuz foklarda yalnız :)

Mamadou
04.Eylül.2013, 03:05
gfblugano35

Destek rolü oyuncunun oyunu iki yönlü oynaması demek. Yani şahsen ben öyle diye biliyorum. Buda maç içerisinde oyuncunun daha erken yorulmasına sebep olur. Genellikle destek rolü orta saha, kanat ve geriye dönük forvet oyuncularında kullanılıyor. Kullanan öyle kullanıyor :) Şahsen ben kendim orta saha oyuncularında sık kullanırım.

gfblugano35
04.Eylül.2013, 03:13
acıklamışken bide katı ve akıcıyı acıkla cok makbüle gecer kardeşim :D

SAİT71
04.Eylül.2013, 03:46
Akıcı seçeneği sanırsam pas hızı felan, katı ise oyun anlayışı.

Akıcı seçeneği eğer yanılmıyorsam, hızlı oynayabilecek kapasiteli oyunculardan kurulan büyük takımlarda yapılabilir. 2. 3. ligde oynayan, hızlı oynama yeteneği olmayan takımlarda bunu kullanırsak pas hataları olacağından bize maç kaybettirebilirler.

Katı seçeneğinin olduğu bölüm ise oyun anlayışı. Atak, kontrollü, katı defans vb.

Yanlışım yoktur umarım ben böyle biliyorum.

lexoqe
04.Eylül.2013, 04:06
Maçta sakatlanan oyuncularım varsa maç benim yoksa rakibindir kaçarı yok. oyunun saçmalığı bu :)

connesione
08.Eylül.2013, 14:47
birkaç saçmalığım var.

* oyunu aldığım gün açtığım kariyere hala devam etmekte olmam ( G.Rangers/Valencia )

* tam 13 gün 18 saatimi bu oyunda geçirmiş olmam

* şu an 2026-2027 sezonuna başlayacak olmam.

* yönetiiğim kulübün Legends (efsaneler) arasına girmeden rahat edemiyor olmam.

HooijDonk07
08.Eylül.2013, 16:41
Zıplaması kötü olan tüm stoperleri hız , hızlanma ve vücut zindenliği iyi ise bek güç dengesi çevikliği iyi ise DMC yapma takıntım var .
Zıplaması 12 den aşağı adamı forvet oynatmıyorum
DMC ve Çalışkan kanat oyuncusu olmadan taktik kuramıyorum.
Takımda stoperlerden birisinin min zıplama ve kafa vuruşu 16 olmalı
AMC için pas ve teknik 16 aynı şekilde min
Efsaneler arasına girmeden kariyeri bırakamıyorum

SAİT71
08.Eylül.2013, 20:48
Zıplaması kötü olan tüm stoperleri hız , hızlanma ve vücut zindenliği iyi ise bek güç dengesi çevikliği iyi ise DMC yapma takıntım var .
Zıplaması 12 den aşağı adamı forvet oynatmıyorum
DMC ve Çalışkan kanat oyuncusu olmadan taktik kuramıyorum.
Takımda stoperlerden birisinin min zıplama ve kafa vuruşu 16 olmalı
AMC için pas ve teknik 16 aynı şekilde min
Efsaneler arasına girmeden kariyeri bırakamıyorum

Zıplamayla ilgili bir anın mı var :D

akansamet55war
09.Eylül.2013, 00:54
çok vefasızım .tüm kadroyu kurarım kimin oynayıp kimin oynamayacağı kimin nadiren şans bulacağı hepsi bellidir ama birden gezinirken bi oyuncu göreyim evi arabayı satıp alırım ve tüm dengeleri bozarım :D

eXcitinG
09.Eylül.2013, 01:34
Hiç bir zaman kadromda Yunan, Ermenistan ve Rum vatandaşı oyuncu bulundurmam. Gittiğim takımlarda varsa da kim olursa olsun anında satarım.

gfblugano35
09.Eylül.2013, 01:41
çok vefasızım .tüm kadroyu kurarım kimin oynayıp kimin oynamayacağı kimin nadiren şans bulacağı hepsi bellidir ama birden gezinirken bi oyuncu göreyim evi arabayı satıp alırım ve tüm dengeleri bozarım :D

aynen kardeşim o illet bendede var :D

TheConquerost
09.Eylül.2013, 01:50
1-)Taktiğim kesinlikle çift forvet olmalı başka türlü verim alamıyorum ve gerçekte de tek forvetten haz etmem.(Belki Fenerbahçeli olduğumdandır)

2-)Dakika 60 da oyuncu değişikliğini yaparım ve yaparken kesinlikle oyunu durdururum asla pozisyon kaçırmak istemem

3-)Takımı yedekleriyle birlikte bile işte bu tamamdır desem de genç potansiyelli bir oyuncu görürsem illa kadroma katarım ne de olsa zararı yok 1 kişi daha olsa takımda diye diye 30 oyuncuya yakın oluyor kadrom.

4-)Aksine İKE rolünü çok severim çok da verim alırım.

5-)Pivot santrafor sevmem forvet dediğin yavaş uzun ağır vs. olmamalı zıpır zıpır çevik hızlı olmalı

6-)Aynı şekilde katı akıcı anlamam akıcı yaparım nedenini de bilmiyorum.

7-)Kesinlikle iki pas dağıtan stoperim olur. Eğer oyuncu bulamaz isem de pası iyi ve özellikleri biraz iyi olan bir DMC'yi DM çalıştırır orada oynatırım.

8-)Forma numaralarını asla sıralamam hariç(örn.1-28) vermem eğer ki oyuncu kendi başka bir numara tercih etmezse.

Bunlar da benim saçmalıklarım diyebilirim ama zevkli bir oyunda saçmalıklar da bulunmalıdır yanii :)

verletzen
09.Eylül.2013, 12:13
oyunu aldıgım gibi valencia kariyeri açarım 2005 den beri aynıdır bu , benım için efsane değil kendi adıma stad yapılması önemli olan stad yapılana kadar bekliyorum en erken 2008 de olmustu

yaşı 29 olan oyuncuyu kim olursa olsun satmam eğer çok sevıyorsam

altyapıdan inandıgım oyunculara ilk 11 şansı veririm

benım için takımın en iyi oyuncusu bek olmalı o yüzden bek takıntım var

futbol federasyonundan illa ki hep ceza alırım :D

takım oyunu 10'un altında olan sadece 1 oyuncum olur oda kanat oyuncusu hiç bi zaman ilk 11 oynayamaz ronaldo olsa bile * yenik ken oyuna sokarım maçı çevirsin diye

dakika 60 da kesin 2 oyuncu değiştiririm yorulmus olsun olmasın

hazırlık maclarında 45.dakikada tüm takımı değiştiririm

her zaman 4-2-3-1 oynarım

fırsatçı golcü vazgeçilmezim

tüm oyuncularıma ''support'' seçeneğinde oynatırım forvet hariç (orta sahadaki yani )

yaşı 26 dan yüksek oyuncu için bonservis ödemem ama 16 yaşındaki bi oyuncu için 25 mn euro ödediğimi bilirim (gerçi elimde patladı :D )

forvet ve beklerim hariç diğer oyuncuların yeri pekde sağlam değildir her an gidici olabilirler

gözlemci raporunda 4,5 yıldız aşağısında oyuncuyu almam ihtiyacım olsa bile

kiraya göndermeyi çok severim maçlarını bile izlerim

HooijDonk07
09.Eylül.2013, 16:05
Zıplamayla ilgili bir anın mı var :D

Otamendi yüzünden 2 kez SL finalinde kaybettim 2 sene üst üste adam hava topunu ıskalayıp ilk sezon mandzukic 2 sezon da benzema affetmedi

caner485
09.Eylül.2013, 17:20
Yaşı 31 olan oyuncuyu kulüp efsanesi değilse satarım.
Dk. 60 da 3 oyuncuyu da değiştiririm.
Kondisyon 90 altıysa kadroya almam oyuncuyu.
20 yaş altı alabilme imkanım olan oyuncu oldumu dayanamam alırım aynı mevkide bazen 3-4 genç adam almışlığım oluyor :)
Bana artistlik yapan oyuncuyu anında kapı önüne koyarım.

CanrY
09.Eylül.2013, 19:45
Fırsatçı golcü olmazsa olmaz
AMCsiz oynayamam ve kanatlar genelde AML/R olacak
Atak oynarım san marinoyu yönetsem bile :D
Genç oyuncular almayı severim, yaşlılara para vermem :D

xwerswoodx
09.Eylül.2013, 21:01
İkiden fazla oyuncu değiştirmem, sakatlanan olursa diye 1 tane joker tutarım her daim.
65'den önce gerekmedikce veya oyuncu 5.5 altında oynamadıkca oyuncu değiştirmem :)
Kanatları kullanmaya bayılırım, 1000 gol attıysam 900'ü kanatlardan başlayan ataklardandır.
Maçın kontrolü bizde olsa bile gol yemişsem ve geriye düşmüşsek hemen taktiksel değişikliğe giderim.
Her maça ayrı bir taktik ile çıkarım, her taktiğim %100 çalışılmış olmak zorundadır bu yüzden herkes 5 hazırlık maçı yaparken 15 tane hazırlık maçı sıkıştırırım :D
Her sezon başında 3-4 maçlık bir kupa turnuvası yaparım ve kazanmak içinde hep zayıf takımları koyarım :D :D :D
Eğer paf takımımda 4+ potansiyele sahip bir oyuncum varsa, dünyanın en iyi oyuncusu bile olsa o mevkide umrumda olmaz genç oyuncumu oynatırım ve genelliklede satarım eski oyuncumu.
Barcelona'yı bile yönetsem 5000-6000/hafta üstünde para vermem.
Genç oyuncu takıntım vardır, 30'u geçen oyuncu benim için çöp, 24'ü geçen oyuncu tecrübe, 16 yaşında 4+ yıldız potansiyele sahip oyuncu messidir benim gözümde :p
Bir oyuncunun hata yapmaya hakkı yoktur :D Eğer bir oyuncu kırmızı kart yer ve maçı kaybedirsem kesinlikle yedek takıma yollarım, yada satarım :) Bazen sinir oluyorum oynamasn diye satmıyorumda :D

Şuan aklıma gelen bunlar :D

E.Cartman
10.Eylül.2013, 01:56
yalnız forumda ne psikopatlar varmış da haberimiz yokmuş, hepsi bir bir ortaya çıkıyor :n::n:

MrRuthless
10.Eylül.2013, 09:53
yalnız forumda ne psikopatlar varmış da haberimiz yokmuş, hepsi bir bir ortaya çıkıyor :n::n:

evet ya :n:

playeray
10.Eylül.2013, 15:39
Fizik olarak pörsümüş de olsa yaşlanmış bir dünya yıldızını mutlaka kadroya katmaya çalışırım.

valla yazayım diyorum ama aklıma hiçbir şey gelmiyor :zuhaha

Ronaldinho 10
11.Eylül.2013, 21:19
Maci baslatirim ama neredeyse hic takip edemem :D hep baska islerle ugrasiyorum cunku.. :D
Hic yabanci personel almam Turk takimlarina, gercekci olsun diye (takimda oyuna baslamadan bir yabanci personelim olsa kovmam ama) :D
Galatasaray'da Fatih Terim hangi taktigi kullanirsa bende o taktigi kullanirim :) :)
Sezon basinda takim antremanini kondisyon-cok yusek yaparim ama sonra degistirmeyi unuturum sonra da butun sezon boyunca niye oyuncularim cok sakatlaniyor diye fm yapimcilarina sovuyorum :D

Lordinas
12.Eylül.2013, 23:51
ne zaman bir oyuncunun üstüne titriyip gelişimini yakından takip etsem uzun süreli sakatlık yaşıyor. diz kirişi kopması veyahut kalça sakatlığı gibi 3-5 aylık sakatlıklar :) birde TR'de regen ler martta çıkıyor hep 4 gözle gününe kadar bekleyip bir anda unutuyorum. birden karşımda genç oyuncuların duyurulduğunu görünce afallıyorum aklıma geliyor :D

NikolaiBelinski
13.Eylül.2013, 03:04
Fenerbahçe hariç varlıklı bir takımla oynamam, aldığım takım mutlaka ikinci veya üçüncü ligde olur.

Finans durumu mali kriz olmadığı sürece ilgilendirmez, sadece istediğim zaman istediğim hamleyi yapabilecek durumum olmasına özen gösteririm.

Takım seçimi konusunda ikinci bir takıntım kadrodur, oyuncuya göre takım seçmem taktiğimi kullanabileceğim bir takımı almayı yeğlerim.

Personel ve oyuncuları gitmek istemedikleri sürece göndermem, mevcut düzeni her zaman koruma yanlısıyımdır ki zamanla değişiyor oyuncu ve personeller.

Transfer listesine konmak istenen adam geri dönemez, dönse de kabul etmem çekerim fişini.

Küçük takımlarla oynadığım için bonservise 500B£'dan yukarı vermem, genellikle bonservissiz oyunculardan kadromu oluştururum. Maaş bütçesine daima dikkat ederim, finansa yatırım yaparım.

60 - 70 ve 80'inci dakikalarda mutlaka maçı durdurup takımı incelerim, sırıtan veya yorulan varsa çıkarırım.

Oyuncuları idare etmeyi severim, tartışma yanlısı değilim. :D

muratzihni
06.Ekim.2013, 17:17
Maçları Sadece Spiker modunda izlerim. :)

Genie Scout'tan nefret ederim.

Sakatlık olmadıkça veya kondisyon düşmedikçe oyuncu değiştirmem.

İKE ve Poacher kesinlikle vazgeçilmezim.

Hangi takımı yönetirsem yönetiyim kalede ter Stegen olmalı.

İyi bir oyuncu bulunca crash dumps hatası alırım korkusuyla aynı anda 2-3 kere save yaparım.