PDA

View Full Version : topa sahip olmak

gfblugano35
07.Eylül.2013, 00:17
fenerbahce ile 3.sezonumdayım. yanlış transfer stratejilerim yüzünden ilk 2 sezonda hic bi zaman taktiği oturtamadım. ama en sonunda kendimi aştım ve 3-5-2 oynamaya başladım :D oynadıgım 6 resmi macta 6 galbiyet aldım cok az gol yedim cok az pozisyon verdim cokta iyi sayıda gol attım. ama sorun şurda. sadece 2 macta oda kıl payı topla oynama oranlarında üstündüm. diger bütün maclarda topla oynama oranlarında %45i gecemedim. bu suan sorun degil ama büyük maclarda öne gectikten sonra oyunu tutmak icin sorun oluyor. kısa pas defans çizgisi önde akıcı kontrol şeklinde oynuyo takım. orta saham m'vila strootman ve eriksenden kurulu nasıl olurda topla oynamada üstünlük kuramam mersin gaziantep 1461 trabzon gibi takımlara anlamış degilim. önerileriniz varsa dinlerim

Lordinas
07.Eylül.2013, 00:22
akıcı yerine dengeli ve kontrollü oyun yerine standart oyun anlayışıyla başlamayı deneyin. formasyonum 4-2-3-1 ve bu şekilde evimde oynadığım hiçbir maçta Barcelona,ManU,Madrid vs gibi takımlara karşı bile topa sahip olma konusunda sıkıntı yaşamadım.. anadolu takımlarına karşıda evimde %60 dan aşağı düşmüyor. deplasmanda ise %55 den. Tabi bazen istisnalar olabiliyor ama nadir. Rakibin form durumuna ve kadro moralide etkiliyor ;;)

gfblugano35
07.Eylül.2013, 00:30
valla benim formasyon mecburen bu şekilde oldu yanlış transfer hamleleri yüzünden. orta sahada m'vila strootman oynuyodu eriksen gelmek isteyince dayanamayıp aldım ee dicen 3ünü oynatabilrsin 4 2 3 1de. bide dzeko var :D aubameyang cok iyi olmasına ragmen sırf gs almasın diye cok ucuz bulup gidip aldım ee bu 5ini oynatmak istiyosan mecburen böle bi sistem cıktı tavsiyeni denicem

Lordinas
07.Eylül.2013, 15:07
kaçıncı sezondasın hocam Aubameyang,Dzeko falan ?

Önder HOCA
07.Eylül.2013, 22:11
kısa pas, az yaratıcılık (belli başlı kişiler harici), uzun şutları kapa, defanstaki oyuncularını fazla defansif yapma bazen dan dun ileri vuruyorlar, oyunu kanatlara yada ortaya diye yığma karışık yap(pas odağını), tek forvetini deep lying oynat, kanattaki adamlarına amr yada aml oynuyorsa rakip kanatlara markaj yaptırki onlarla beraber geri gelsin yoksa fazla takmıyorlar

en önemlisi sabırlı ol oyuncularını maçlardan sonra etkileşimle öv ben genelde her maçtan sonra 8 üstü oynayan herkesi ayrı ayrı överim, mutluluk çok önemli

gfblugano35
08.Eylül.2013, 04:27
ben 3.sezondayım ama editör kullandım. türkiyeyi ab üyesi yaptım. trabzon fenerbahce galatasaray beşiktaş bursa gibi takımların popilerliğini cok az arttırdım. fenerbahce ve galatasaraya zengin başkan ön planda yaptım. ve oyun daha GERCEKCİ oldu. ne ronaldo messi yada ne bileyim neymar gibi adamlar geliyo. nede aubameyang eriksen douglas costa gibi adamlar gelmemezlik yapıyo. örnegin trabzonun aldıgı malouda ve bosingwa yı oyunda alamazdınız :D ama gercekte geliyo işte. yada oyunda antepe milevskiyi cok zor getirirdiniz. karabüge pedersen gelmezdi. bunları daha gercekci hala getirmek gerekir. artık avrupadaki oyuncular (vergi oranlarının payı büyük) türkiyeye gelmek icin can atıyo sıraya giriyolar. bunu oyunada yansıtmak lazım :)

wolfson
08.Eylül.2013, 11:54
ben 3.sezondayım ama editör kullandım. türkiyeyi ab üyesi yaptım. trabzon fenerbahce galatasaray beşiktaş bursa gibi takımların popilerliğini cok az arttırdım. fenerbahce ve galatasaraya zengin başkan ön planda yaptım. ve oyun daha GERCEKCİ oldu. ne ronaldo messi yada ne bileyim neymar gibi adamlar geliyo. nede aubameyang eriksen douglas costa gibi adamlar gelmemezlik yapıyo. örnegin trabzonun aldıgı malouda ve bosingwa yı oyunda alamazdınız :D ama gercekte geliyo işte. yada oyunda antepe milevskiyi cok zor getirirdiniz. karabüge pedersen gelmezdi. bunları daha gercekci hala getirmek gerekir. artık avrupadaki oyuncular (vergi oranlarının payı büyük) türkiyeye gelmek icin can atıyo sıraya giriyolar. bunu oyunada yansıtmak lazım :)

hak vermemek elde değil. AB üyesi yapmasam bile tanınırlılıkla oynuyorum ben de editörden. Yoksa çok saçma oluyor

gfblugano35
08.Eylül.2013, 16:47
tabi tadında bırakarak kendine yaptıgını rakiplerinede uygulayarak yaptıgın ufak hileler oyunu güzelleştiriyo :)