PDA

View Full Version : Kasımpaşa İncelemesi | FM 14

Kaka Leite
18.Ekim.2013, 17:57
Kasımpaşa
http://i.imgur.com/tysx2UE.png

Kulüp Başkanı (Zafer Yildirim)
http://b1212.hizliresim.com/14/1/gg4n9.jpg

Stadyum (Recep Tayyip Erdoğan)
http://b1212.hizliresim.com/14/1/gg4pj.jpg

Tesisler'in Durumu

Antrenman Tesisleri: Muhteşem antreman tesisleri
Alt Yapı Tesisleri: Orta düzey alt yapı tesisleri
Kurumsal Tesisler: Yeterli kurumsal tesisler
Genç Takım Antrenörlüğü: Basit düzeyde genç antrenörü
Genç Yetiştirme: Oldukça temel genç yetiştirme

Kulüp Hakkında

Kasımpaşa Spor Kulübü, İstanbul'da 1921 yılında kurulan futbol ve güreş dallarında etkinlik gösteren spor kulübüdür.

Bu sezon yaptığı transferler ile adından sıkça söz ettiren Kasımpaşa ile yapacağınız kariyerler çok zevkli olabilir.

Ligde çıtayı yükselten ve Avrupa kupaları için vereceğiniz mücadele ile zevkli bir kariyer yapabilirsiniz.

Başkan Hakkında

İşadamı olan Zafer Yıldırım Orjin Grup ve İstinye Park ortaklarındandır. Geçmiş dönemde Türkiye Futbol Federasyonu ve Beşiktaş JK Yönetim Kurullarında da yer almıştır. Mayıs 2012'de Kasımpaşa SK başkanlığına getirilmiştir. Halen Kasımpaşa SK'da Başkan'lık yapmaktadır.

Stadyum ve Tesisler Hakkında

Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu diğer adıyla Kasımpaşa Stadı İstanbul'da bulunan 14,234 koltuk kapasiteli staddır. Bu stad 2010 yılında restore edilmiştir ve UEFA kriterlerine göre hazırlanmıştır. Stad Kasımpaşa SK'nın iç saha maçlarına ev sahipliği yapmaktadır. Stad yoğunluğunun az olduğu zamanlarda diğer İstanbul takımları tarafından da kullanılabilir.

2011-2012 sezonunda Kasımpaşa SK Spor Toto Süper Ligi'ne yükseldiği için Süper Lig'de kullanılmaktadır. 2013-14 futbol sezonunda süper lig ekibi Beşiktaş JK tarafından da kullanılacaktır.

http://i.imgur.com/mQOtzwY.png
Ekonomik Durum Hakkında

Kulübün tahmini değeri 16 MN Euro olarak gözüküyor..

Teknik Heyet Hakkında

Personeller gayet iyi durumda sadece sayı olarak sorunları mevcut. Sayıyı yeni personeller ile anlaşarak arttırmanızı öneriyorum.

http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/10/18/sl9c.png
Kaleciler

Kale için takımda 2 seçenek mevcut, Issakson bunlardan ilki ve en iyisi. İsveçli tecrübeli kaleci hepimizin bildiği bir kaleci.

İlker ise yedek için yaşı hariç gayet iyi durumda. Benim önerim 3. bir kaleciyi de almanız.

Buradaki ideal seçim İssakson olacaktır..
http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/10/18/V8vTF.png
Defans

Stoper için 4 seçenek mevcut, ilk seçeneğimiz Donk..

Özellikle hava toplarına hakimliği konusunda dikkat çekecek bir isim olan Donk'un en kötü özelliklerinden birisi hızı. Buna rağmen takımın o bölgedeki en dikkat çeken oyuncusu durumunda.

Yanına ise Yalçın Ayhan'ı öneriyorum, oda gerçekten çok sağlam bir profile sahip durumda. Bu ikilinin arkasında forma bekleyen Süme'yi de unutmamak gerekiyor..

Süme çok yönlü olmasıyla çok daha önemli bir hale geliyor. Hem stoper hem de sağ bek olarak oynayan oyuncu takım için önemli isimlerden birisi.

İlhan Eker de bu bölgede yedek olacak kapasitesi olan oyuncularımızdan. Kadro genişliği açısından iyi bir yedek.

Buradaki ideal ikilim Donk / Yalçın ancak dileyenler Donk / Süme yapabilirler. Süme ile Yalçın arasında çok büyük bir fark yok.

Bekler : Sağ bek için elinizde 2 seçenek var.

Bunlardan ilki Orhan Şam ve bana daha bir güven verdi Orhan, savunmacı bir bek olarak dikkat çeken Orhan'dan bu mevkide faydalanabilirsiniz.

Süme de buradaki bir diğer alternatif, ben seçimi burada size bırakıyorum. İki oyuncuda savunmacı olduğundan karar sizin ancak Orhan'ın yaşının da Süme'den daha küçük olduğunu hatırlatmak gerek.

Uzun soluklu kariyer düşünenler için bu bilgi bence önemli.

Sol bek'e geçtiğimizde, yine 2 tane savunmacı bek ile karşılaşıyoruz.

Savunmada daha fazla katkı alacağınız Volkan Yaman ve Sancak Kaplan.

Bu ikili birbirinden çok da farklı değil ancak Sancak daha çalışkan yapısı olan bir oyuncu olduğundan bir adım öne geçiyor.

Burada benim ideal tercihim bu özelliği ile Volkan'a üstünlük kuran Sancak olurdu. Volkan da Sancak ile ortak özelliklere sahip bir oyuncu..
http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/10/18/SVe7b.png

Orta Saha
Orta alanda daha savunmacı rolü üstlenecek Fritzler güçlü profili ile çıkıyor karşımıza. ''Savaşçı Orta saha'' olarak görev verebileceğimiz oyuncu orta alanın güçlü isimlerinden birisi.

Fritzlere göre daha kötü olsa da Coulibaly de takımda mevcut. Markaj özelliğinin düşük olması mevkisine göre onun için bir dezavantaj durumunda. Yine de takımda dileyenleri tutabileceği bir oyuncu.

Andre Castro benim çok beğendiğim oyuncuların başında geliyor. ''İki yönlü orta saha'' olarak düşündüğüm oyuncu gerçekten çok güçlü durumda.

Bir diğer oyuncumuz da Kerem Şeras orta alanda savunmaya bir eğilim mevcut ancak mevcut oyuncular bu yönden oldukça kuvvetliler. Kerem de daha çok savunmacı rolüyle bilinen oyunculardan. Bu kısım için iyi bir alternatif konumunda ve Türk olması kural gereği ona avantaj kazandırıyor..

Geçelim ofansı düşünen oyuncularımıza,

Scarione bu konuda çok çok iyi durumda. ''Ofansif orta saha'' rolünde oynatmanızı önerdiğim oyuncu skor katkısında size epey yardım edebilir.

Buradaki alternatif de Özer Hurmacı, Özer'in en belirgin özelliği orta alanın her bölgesinde forma giyebilmesi. Bu yüzden çok önemli bir oyuncu durumunda takım için..

Kesinlikle elinizde tutmanızı öneriyorum Özer'i.

Kanatlar : Sol taraf ile başlayalım, bu kısımda Babel'in açık ara bir üstünlüğü mevcut forma yarışında.

Profilini açtığımızda da bunu net bir şekilde görüyoruz, ''İçe Kat Eden'' olarak çok verim alabileceğiniz oyunculardan birisi. Ofansif olarak yabancıları Kasımpaşa'nın oldukça güçlü durumda..

Sağ tarafa baktığımızda Viudez ile karşılaşıyoruz, ''Kanat Oyuncusu'' (H) rolünde oynatmanızı öneriyorum kendisini.

Viudez'in bir diğer özelliği de AMC ve ST bölgelerinde forma giyebilmesi. ST de nasıl katkı verir bilmiyorum ancak sakatlık durumunda elde bir şey kalmaz ise denenebilir.

Viudez de sağ taraf için ağır basan ve sizin mutlak kadronuzda olacak isimlerden birisi.

http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/10/18/mvRf.png
Forvet

Gelelim son bölgemize, burada Malki,Uche ve Adem mevcut. Malki'nin Türk statüsünde oynaması bizim için çok büyük avantaj.

''Fırsatçı Golcü'' olarak oynatmanızı öneriyorum Malki'yi.

Uche'ye baktığımda Malki'den daha iyi bir profile sahip olduğunu görüyorum, ''Fırsatçı Golcü'' olarak çok gol attırabileceğiniz bir oyuncu Uche'de.

Bu seçimi size bırakıyorum, Malki'nin Türk statüsünde geçmesi büyük bir ayrıcalık ancak dileyenler Uche'yi de kullanabilirler.

Adem Büyük de burada ancak bir alternatif olabilir. Yedek olarak kadronuzda düşünebileceğiniz isimlerden olan Adem sonradan soktuğunuzda ekstra işler yapabilir.

Bu arada dileyenler Uche Ve Malki'yi yan yana oynatabilirler. Ben gol yollarında çok etkili bir hamle olacağını düşünüyorum.

http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/10/18/ApVxi.png
Taktik Hakkında

Açıkcası yabancı sınırı Kasımpaşa'ya da vuruyor, Fritzler'i sınır yüzünden oynatamadım yerine Kerem'i koydum.

Uche / Malki tercihimin sebebi de Malki'nin hem Türk statüsünde oynaması, hem de daha iyi oynayacağını düşünmem oldu.

Takım iyi bir hücum hattına sahip ancak yabancı olmaları işi biraz sıkıntıya sokuyor.

Transfer Önerisi

Kerem'den daha iyi bir defansif orta saha alabilirsiniz. İlk sezon transfer yapacağınızı düşünmüyorum ve 2. sezon için kaleyi Türk bir kaleciye emanet etmenizi öneriyorum.

Yabancı sınırı iyice düşeceği için böyle kurtulabilirsiniz.

Burak Akmanoğlu
18.Ekim.2013, 18:01
Eline sağlık Cenker. :)

Kaka Leite
18.Ekim.2013, 18:03
Eline sağlık Cenker. :)
Teşekkürler.

erenimom
19.Ekim.2013, 15:28
kalu uche katara gitti diye biliyorum

William Rookwood
04.Kasım.2013, 21:02
Takımın en zayıf halkası kesinlikle sol bek. Avrupa maçında Sancak 5.00 ortalaması ile oynuyor sürekli. Fakat yabancı sınırına takıldığım için sol bek alamıyorum.

Sinser
26.Kasım.2013, 04:52
Donk,kaleci ısaa.. ve fritzler harici tüm yabancıları satınca ortalama 12 ile 15 milyon arası bir bütçe ele geçiyor. Tabi ilk sezon bitiminde... Bu bütçeyi ben emre çolak,muhammet demir, musa nizam,ibrahim toraman,servet çetin ve bir kaç oyuncu için daha kullanmıştım 2 milyon kalmıştı hatta. onunlada hırvat regen bir oyuncu alıp geri kalan eksik bölge transferimi kiralık oyuncularla gittiğim kadro yenileme işleminden sonra Kasımpaşa ne yabancı sıkıntısı çekmişti nede maddi sıkıntı ard arda başarıya koşmaya başladı takım açıkcası :)

Emre çolak aşırı derece de tavsiyem özer hurmacı ve diğer yabancı oyun kurucuya fark atar.
Muhammet Demiri çok fazla deneme şansım bulunmadı tek forvet tercih ediyorum :)
Musa nizam gerçekten iyi gelişiyor üstünde durulduğu zaman...
Servet ve ibrahim toraman hızlı olmasada tecrübe ve bazı özellikleriyle defansın vazgeçilmezi oluyorlar.. Çakılı Stoper tarzında mevki adamı oynatırsanız başarılı olurlar..

Kasımpaşalı kariyerin daha çok saracağına inanıyorum :)

fatiherkol
21.Ocak.2014, 20:44
Eline sağlık güzel bi çalışma olmuş. Takımdaki en büyük sıkıntı sol bek ve stoper sıkıntısı. Donk'un ayarında bir Türk stoper bulmak lazım. Ayrıca sol beke iyi bir yabancı oyuncu olarak ortasahadaki yabancılardan Coulibaly'i gönderebilirsiniz. Oyunun ilerleyen yıllarında yüksek potansiyelli Türk oyuncu sıkıntısı yaşıyorsunuz. Avrupa maçlarında bu çok farkediyor. O yüzden Türk olan Fake oyunculardan faydalanabilirsiniz. Isakkson minimum 3 yıl işinize yarayabilir. Ryan Babel'de CAsı 139 civarında kaldığı için uzun süreli kullanabilirsiniz hatta iyi bir teklif gelirse direk satabilirsinizde. Birde en önemlisi ilerleyen yıllarda santrafor sıkıntısı çekebilirsiniz. 2 yıldan sonra çok iyi bir yabancı santrafora ihtiyacınız olacak benden söylemesi :)