PDA

View Full Version : Genişletilmiş Avrupa Birliği v.2014

ReaList
01.Kasım.2013, 19:19
http://image.samanyoluhaber.com/Images/News/20101030/158131_avrupa-birligi.jpg

Arkadaşlar Merhaba

Yeni çalışmamız "Genişletilmiş Avrupa Birliği" yamasının FM 2014 versiyonuyla karşınızdayız. Bu yama ile ;

Avrupa Birliğine bağlı üye ülke sayısı tüm Avrupa'yı kapsayacak şekilde 54 ülkeye yükseltildi.
Şengen Alanına (Serbest Dolaşım Bölgesi) dahil üye ülke sayısı 54 ülkeye yükseltildi.
Tüm üye ülkelerin "Yabancı olarak işlem görmeyecek ülkeler" olan kısmına "Avrupa Birliği Ülkeleri" eklendi.
Böylelikle 54 ülkede bulunan oyuncular oynanan liglerde yabancı statüsü olmaktan çıkarıldı.

Avantajları ;

Özellikle Türkiye Liglerinde ileride 5 olarak düşecek yabancı sayısı sıkıntısını yaşayan ve bu durumdan müzdarip olan arkadaşlar için kolaylık olacak, En azından Avrupa kökenli oyuncuları kontenjana takılmadan oynatabilecekler.
İngiltere'de çalışma iznine takılmayacak, böylece çalışma izni yüzünden oyuncu kaçırmayacaksınız.
İspanya'da oynatabileceğiniz Avrupa Birliği üye ülkesi oyuncuları sayısında artış olacak.
Ve yabancı kontenjanı uygulayan diğer tüm ülkelerde aynı avantajdan yararlanma sağlanacak.

Dosyayı İndir: http://dosya.turksportal.net/disco_files/genisletilmisab.rar
İndirdiğiniz dosyayı Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2014\editor data içine atınız. Eğer editor data dosyayı yoksa kendiniz yeni bir klasör oluşturarak, klasörü editor data olarak kaydedip, dosyayı içine atınız.

Not: “Turksportal” adını geçirmek üzere bu yazıyı istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

İyi Eğlenceler.

ReaList
01.Kasım.2013, 19:20
Oyun içi resimler

http://dosya.turksportal.net/disco_images/genisletilmisabtanitim1.jpg

http://dosya.turksportal.net/disco_images/genisletilmisabtanitim2.jpg

Ralph
01.Kasım.2013, 20:31
Çok çok faydalı bir çalışma, ellerine sağlık İbrahim.

Konu anasayfada.

http://www.turksportal.net/fmhaber/31185/genisletilmis-avrupa-birligi-v2014.htm

di canio
01.Kasım.2013, 20:41
Eline sağlık İbrahim. Beğeni alacak bir uygulama.

GicaHagi
01.Kasım.2013, 20:53
Emeginize saglik tesekkürler

Danger90
01.Kasım.2013, 21:02
kayıtlı oyunda devam edebilirmiyiz yoksa yeni oyunmu açmamız gerek

xwerswoodx
01.Kasım.2013, 21:05
Ellerine sağlık 2013 de bunu kullanıp tatile bırakmıştım bir ara takımlar hep yabancı doluyordu :p ama seviyorum bu modu :p

Goofy
01.Kasım.2013, 21:12
Emeğine sağlık, teşekkürler.

GeNç KaRTaL
01.Kasım.2013, 22:47
Ellerine sağlık İbrahim.:)

caner485
02.Kasım.2013, 11:33
1- Diğer kıtalardan kaç tane oyuncu bulundurabiliyoruz ? (İspanya da 3 gibi mesela)
2- Kayıtlı oyuna etkisi varmıdır ?

sinanes26
02.Kasım.2013, 12:32
kayıtlı oyuna etki ediyor mu??

di canio
02.Kasım.2013, 12:36
Etmez arkadaşlar. Yeni oyun kuracaksınız.

sinanes26
02.Kasım.2013, 12:38
kayıtlı oyuna denedim fakat hala avrupalı oyuncuları yabancı statütsünden sayıyor. :(

di canio
02.Kasım.2013, 14:16
Arkadaşım hemen üstte kayıtlı oyuna etki etmez yazdım. Yeni oyun kurarsan geçerli olur bu çalışma.

ReaList
02.Kasım.2013, 16:14
Rica ederim teşekkürler arkadaşlar.

Şuana kadar gelen ve gelebilecek bir kaç soruya cevap vereyim ;

-Kayıtlı oyunlara etki etmez, yeni oyun açmanız gerekiyor.
-Tüm Avrupa uyruklu oyuncular yabancı statüsünden çıkıyor. Avrupa uyruklu oyuncular mevcut sisteme tabi ; 6-0-4 ... 5-0-3 gibi. Diğer Liglerde de Avrupa Uyruklu oyuncular dışında verilen kontenjan nasılsa aynen geçerlidir.
-Tüm versiyonlara uyumludur.

urwrdskkn
02.Kasım.2013, 18:32
Yaşa İbrahim Abi :D

tgun89
03.Kasım.2013, 21:32
öncelikle yama için teşekkürler. fakat ziraat türkiye kupasına etki etmiyor. bunun bir çözümü var mı sizce?

di canio
03.Kasım.2013, 21:37
öncelikle yama için teşekkürler. fakat ziraat türkiye kupasına etki etmiyor. bunun bir çözümü var mı sizce?

Böyle bir sorun olmaması lazım. Çünkü bu uygulama liglerle alakalı değil, ülkelerle alakalı. Türkiye'deki tüm turnuvalarda geçerli bu kural. Hatta tüm Avrupa ülkelerinde geçerli. FM 2013 için yapılan yamayı kullanmıştım, ona dayanarak söylüyorum bunları. Belki FM 2014'te farklılık, uyuşmazlık, hata gibi bir şey vardır, onu bilemem.

tgun89
03.Kasım.2013, 21:39
ben kendim 2014 editörde de bu yamayı yaptım. yine aynı durumla karşılaştım. malesef böyle bir sorun var.

omersal
05.Kasım.2013, 20:11
Bir sene tatile gittim (heyecanla) kimler gelecek diye ama Türk takımları transfer yapmak yerine oyuncularını Avrupa'ya sattılar :)

ReaList
05.Kasım.2013, 20:31
Bir sene tatile gittim (heyecanla) kimler gelecek diye ama Türk takımları transfer yapmak yerine oyuncularını Avrupa'ya sattılar :)
Transfer para demek, paranın olmadığı yerde transfer dönmez. Bu sözümü teyit etmek amacıyla Editörden Türk takımlarının transfer bütçelerine 50 milyon € gösterin, oyuna girin ve ilerleyin, dönen transferleri göreceksiniz. Tabi takım itibarlarına göre transferler olacaktır ama olacaktır. Aksi halde genelde cüzzi miktarda ya da bonservisi elinde olan oyuncuların transferlerini ya görürsünüz ya da görmezsiniz. Çünkü bırakın Anadolu takımlarını, büyük takımların transfer bütçeleri bile yerlerde.

Karşılaştığın durumun özeti budur.

tgun89
05.Kasım.2013, 20:47
Transfer para demek, paranın olmadığı yerde transfer dönmez. Bu sözümü teyit etmek amacıyla Editörden Türk takımlarının transfer bütçelerine 50 milyon € gösterin, oyuna girin ve ilerleyin, dönen transferleri göreceksiniz. Tabi takım itibarlarına göre transferler olacaktır ama olacaktır. Aksi halde genelde cüzzi miktarda ya da bonservisi elinde olan oyuncuların transferlerini ya görürsünüz ya da görmezsiniz. Çünkü bırakın Anadolu takımlarını, büyük takımların transfer bütçeleri bile yerlerde.

benim mesajıma cevap vermek zorunda değilsin tabi ki ama senin yaptığın yama ile ilgili bir problemden bahsediyorum yamayı anasayfaya da koymuşsunuz. yama da hata var . ziraat türkiye kupasına etki etmiyor. şunu da söyleyebilirsin bende böyle bir sorun yok. o zaman ben de başka bir çare bakarım.

omersal
05.Kasım.2013, 22:22

Umarım yanlış anlamadın ben yamayla ilgili bir sıkıntı demiyorum yama 10 numara olmuş emeğine sağlık , sadece ilginç bir enstantane olmuş.Oyunda türk takımları ne kadar kötü durumda olursa olsun o kadar oyuncu satmalarına rağmen hiç alamamaları ilginç geldi. Gerçek hayatta olsa yarım senede FB tüm dünyayı almıştı :) tamam borçları da var ama yani mesela bjk fernandesi 5 mnye satıyor(15e bile satabilirlerdi aslında) ama o paranın bari 1 mn sini kullan , o da yok :) Bir tek GS Jali'yi almış o da 650 k falandı

project42
05.Kasım.2013, 22:58
Arkadaşlar dosyayı attım yeni kariyer açtım ama eksik bir şey mi seçtim acaba ?http://img594.imageshack.us/img594/810/y7av.png

tgun89
05.Kasım.2013, 23:09
dostum editör dataya attıktan sonra oyunu kurarken seçiliyse (zaten hiç bir şeye dokunmazsan değişiklik seçili geliyor) biraz tatil ile ilerleyip normal lig maçında dener misin.

ReaList
07.Kasım.2013, 04:59
Umarım yanlış anlamadın ben yamayla ilgili bir sıkıntı demiyorum yama 10 numara olmuş emeğine sağlık , sadece ilginç bir enstantane olmuş.Oyunda türk takımları ne kadar kötü durumda olursa olsun o kadar oyuncu satmalarına rağmen hiç alamamaları ilginç geldi. Gerçek hayatta olsa yarım senede FB tüm dünyayı almıştı :) tamam borçları da var ama yani mesela bjk fernandesi 5 mnye satıyor(15e bile satabilirlerdi aslında) ama o paranın bari 1 mn sini kullan , o da yok :) Bir tek GS Jali'yi almış o da 650 k falandı
Rica ederim ben de yama üzerine yorum yapmadım zaten, Şöyle bir durum söz konusu. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray büyük bir borcun içinde olarak oyuna yansıtılmış -hoş gerçekte de durum bu- Transferden gelen paranın büyük miktarı borca gidiyor, bir kısmı ana kasaya cüzzi bir miktarı ise transfere. Yani Fernandesi 15'e bile satsa bunun 5'te 1'i transfer bütçesine yatarsa ne âla. Ben daha önceleri test edip, denediğim için biliyorum. Transfer bütçesi min 20 m € olsun, takır takır transferler dönüyor. Ama gerçekteki gibi flaş isimleri kolay kolay göremezsiniz. Bunda ligin ve takımların popülaritesi kadar, maaş sınırının da etkisi büyük.

benim mesajıma cevap vermek zorunda değilsin tabi ki ama senin yaptığın yama ile ilgili bir problemden bahsediyorum yamayı anasayfaya da koymuşsunuz. yama da hata var . ziraat türkiye kupasına etki etmiyor. şunu da söyleyebilirsin bende böyle bir sorun yok. o zaman ben de başka bir çare bakarım.
Senin soruna cevap verebilmek için öncelikle belirttiğin durumu test edip gözlemlemem lazım zira kalbürüstü ayarlara baktığımız zaman zaten bu kuralın tüm organizasyonları kapsadığını, Ziraat Türkiye Kupasının da geçerli olduğunu belirtmek gerek.

http://s1311.hizliresim.com/1h/7/u9873.jpg

Sanırım, Türkiye Kupasındaki özel yabancı sınırlaması yüzünden bir çakışma dahilinde. Bunu aşmak için yeni lig kuralı üzerinden yamayı aktif etmek lazım. Bu yamadan kaynaklanan değil de kupanın özel statüsünden (farklı liglerin farklı yabancı sınırlamasıyla katılmasının belirlenmesi) dolayı.

tgun89
07.Kasım.2013, 13:09
Rica ederim ben de yama üzerine yorum yapmadım zaten, Şöyle bir durum söz konusu. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray büyük bir borcun içinde olarak oyuna yansıtılmış -hoş gerçekte de durum bu- Transferden gelen paranın büyük miktarı borca gidiyor, bir kısmı ana kasaya cüzzi bir miktarı ise transfere. Yani Fernandesi 15'e bile satsa bunun 5'te 1'i transfer bütçesine yatarsa ne âla. Ben daha önceleri test edip, denediğim için biliyorum. Transfer bütçesi min 20 m € olsun, takır takır transferler dönüyor. Ama gerçekteki gibi flaş isimleri kolay kolay göremezsiniz. Bunda ligin ve takımların popülaritesi kadar, maaş sınırının da etkisi büyük.

Senin soruna cevap verebilmek için öncelikle belirttiğin durumu test edip gözlemlemem lazım zira kalbürüstü ayarlara baktığımız zaman zaten bu kuralın tüm organizasyonları kapsadığını, Ziraat Türkiye Kupasının da geçerli olduğunu belirtmek gerek.

http://s1311.hizliresim.com/1h/7/u9873.jpg

Sanırım, Türkiye Kupasındaki özel yabancı sınırlaması yüzünden bir çakışma dahilinde. Bunu aşmak için yeni lig kuralı üzerinden yamayı aktif etmek lazım. Bu yamadan kaynaklanan değil de kupanın özel statüsünden (farklı liglerin farklı yabancı sınırlamasıyla katılmasının belirlenmesi) dolayı.

cevap için teşekkür ederim. bu söylediğiniz doğrultusunda bende editörü biraz kurcalayayım. bir şey bulursam paylaşırım.

tgun89
07.Kasım.2013, 15:10
öncelikle flood için özür dilerim. gelişmiş kurallardan ziraat türkiye kupası > turnuva kısmına geldim. biraz aşağıda maç kuralları içeriği var. orda 5 yazıyor. sanırım bu ziraat türkiye kupası özel kuralları ile ilgili olan xml dosyasını gösteriyor. aynı yerde sportoto süper lig te 0 yazıyor. bende o 5'i 0 yaptım. kuralları test edip oyuna girdim. ziraat türkiye kupasındaki sorun kalktı. kupanın kuralları da lig kurallarıyla aynı oldu tabi bu arada.

kaang
08.Kasım.2013, 00:15
birisi ziraat türkiye kupasındaki değişikliğide ekleyip veritabanını upload yapabilir mi boşuna editöre para vermiyelim durduk yere :)

xwerswoodx
09.Kasım.2013, 03:25
birisi ziraat türkiye kupasındaki değişikliğide ekleyip veritabanını upload yapabilir mi boşuna editöre para vermiyelim durduk yere :)

editör bedava zaten

mustinho03
11.Kasım.2013, 18:45
Bu yamayi kullandiktan donra oyun 15 eylülde takili kaliyor mac bitti diyor hala sahayi gösteriyor oyun devam etmiyor

ReaList
11.Kasım.2013, 18:54
Bu yamayi kullandiktan donra oyun 15 eylülde takili kaliyor mac bitti diyor hala sahayi gösteriyor oyun devam etmiyor
Yamayla 1 sezon oynadım ancak böyle bir hataya rastlamadım, Yamayla beraber aynı anda aktif ettiğin 2. bir yama var mı ? Veya maç içi grafik paketlerin aktif mi ? Çünkü yanlış bir grafik dosyası bile Crush Dump almanıza veya oyunun kitlenmesine sebep olabilir.