PDA

View Full Version : 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig

xthexserhat
02.Kasım.2013, 20:51
http://www.tff.org/Resources/TFF/Images/00000013/LIGLER/Spor-Toto-3Lig.jpg
http://www.tff.org/Resources/TFF/Auto/aaa7fedab6df4fc29307614856d046d4.jpg

Herkesin merakla ve heyecanla beklediği 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig yamasını uzun uğraşlar sonunda yapmayı başardım. Liglerin grupları gerçekteki gibi olmakla birlikte liglerin kuralları(kadro kuralları, devre arası başlangıç tarihleri, lig tv gelirleri, ödülleri...v.s) gerçekteki gibi veya gerçeğe çok yakın şekilde ayarlanmıştır.

Yamanın kurulumu:
indirdiğiniz rarlı dosyanın içindeki dosyayı C:\kullanıcılar\kullanıcı adınız\belgeler\Sports Interactive\Football Manager 2014\editor data içine atın. yeni bir oyun başlatın ve bu dosyayı seçin işlem tamamdır.

Bölgesel Amatör Ligi takımlarının oyuncuları oyunda mevcut olmadığından oynanabilir takımlara oyuncu ekle seçeneğini işaretlemeyi unutmayınız!!!

İndirme Linki:
http://dosya.turksportal.net/disco_files/veysoooo_-_3Lig_ve_Bolgesel_Amator_Ligi.rar

Alternatif:
http://www.mediafire.com/download/33jyk22gvdicyot/veysoooo_-_3.+Lig+ve+B%C3%B6lgesel+Amat%C3%B6r+Ligi.xml
Oyundan Görüntüler

http://p1311.hizliresim.com/1h/2/u5lgd.png
http://u1311.hizliresim.com/1h/2/u5lhc.png
http://p1311.hizliresim.com/1h/2/u5ljn.png
http://p1311.hizliresim.com/1h/2/u5lkc.png
http://p1311.hizliresim.com/1h/2/u5ll2.png
http://p1311.hizliresim.com/1h/2/u5llq.png
http://p1311.hizliresim.com/1h/2/u5lmy.png

Emeğe Saygı Lütfen

Yamayla ilgili karşılaştığınız hataları veya tavsiyelerinizi paylaşabilirsiniz.
Alıntı yaptığınızı belirtmek kaydı ile paylaşabilirsiniz.. Herkese hayırlı uğurlu olsun...

ReaList
02.Kasım.2013, 21:19
Paylaşım için teşekkürler.

xthexserhat
02.Kasım.2013, 21:22
Paylaşım için teşekkürler.

rica ederim:):)

di canio
02.Kasım.2013, 22:06
Eline sağlık dostum. İndirmedim ama görsellerden dikkatimi çeken birkaç şey oldu. 3. Lig'den düşen takım sayısı +2erden 12 ediyor, gerçekte 9 bu sayı. Her gruptan 3 takım düşüyor. Ayrıca her ne kadar gerçekteki sistemini oyuna aktarmak imkansız gibi bir şey olsa da BAL'da da son 2 takımın düşmesi mantıklı olan. DDüşen takım (renkler itibariyle) göremiyorum. BAL'ın altına lig eklemedin sanırım. Bu durumda veritabanındaki BAL altında yer alan, yani Süper Amatör ve Yerel Amatör Liglerdeki gerçek takımların yükselme şansı olmayacak.

xthexserhat
02.Kasım.2013, 22:20
Eline sağlık dostum. İndirmedim ama görsellerden dikkatimi çeken birkaç şey oldu. 3. Lig'den düşen takım sayısı +2erden 12 ediyor, gerçekte 9 bu sayı. Her gruptan 3 takım düşüyor. Ayrıca her ne kadar gerçekteki sistemini oyuna aktarmak imkansız gibi bir şey olsa da BAL'da da son 2 takımın düşmesi mantıklı olan. DDüşen takım (renkler itibariyle) göremiyorum. BAL'ın altına lig eklemedin sanırım. Bu durumda veritabanındaki BAL altında yer alan, yani Süper Amatör ve Yerel Amatör Liglerdeki gerçek takımların yükselme şansı olmayacak.

kardeş bal liginin altında süper amatör ligi ekli yani düşen takımların yerine yenileri gelecek ve baldan son 2 takım alt lige düşüyor onda sıkıntı yok ancak bal da 11 grup olduğundan ve üstten düşen takım sayısı 9 olduğundan bazen çakışma problemleri oluyor özellikle editörün sınırlılığından dolayı o yüzden düşen takım sayısını 12 olarak yaptım. onun dışında gerçekteki sistemin birebir aynısını yapabilmem gerçekten imkansızdı. süper amatör lig genelde kullanılmadığından onu aktif etmedim sadece düşen çıkanlar ekli. resimde görebilirsin

http://u1311.hizliresim.com/1h/2/u5q7w.png

mesela resimde de görebildiğin üzere bal'da play-off a her grubun sadece 2. leri katılıyor çünkü takım sayısı ve grup sayısı fazla olacağı için böyle seçtim. tabi istersen bu durumu değiştirebilirim gruplarda takım sayısı az olduğundan fikstürü biraz daha erken bitirip kalan süreyi daha çok takımın katılacağı play-off lu sisteme(lig,eleme hangisi size uygun gelirse) çevirebilirim.

bu arada yorumların ve önerilerin için teşekkürler:):):)
başka bir durum olursa bildirebilirsin:):)

di canio
02.Kasım.2013, 23:11
Ben kendim yaptım. Kendim için istemiyorum. Sadece gördüğüm ufak tefek şeyleri belirtmek istedim.

9 takımın yükselmesini rahatlıkla yapabilirsin. Hem de gerçeğine daha uygun olur. Editör bu açıdan sınırlı değil. Ben yaptım mesela. Gerçekte olan 11 grubun ilk 2 takımı play-off oynar, buradan 9 takım yükselir. 2 aşamalı bir play-off oluyor bu. Sadece BAL ana turnuva kısmında (gruplar değil) Eleme seçeneğine katılan takım 22, yükselen takım 9 yazıyorsun, o kadar.

xthexserhat
02.Kasım.2013, 23:28
Ben kendim yaptım. Kendim için istemiyorum. Sadece gördüğüm ufak tefek şeyleri belirtmek istedim.

9 takımın yükselmesini rahatlıkla yapabilirsin. Hem de gerçeğine daha uygun olur. Editör bu açıdan sınırlı değil. Ben yaptım mesela. Gerçekte olan 11 grubun ilk 2 takımı play-off oynar, buradan 9 takım yükselir. 2 aşamalı bir play-off oluyor bu. Sadece BAL ana turnuva kısmında (gruplar değil) Eleme seçeneğine katılan takım 22, yükselen takım 9 yazıyorsun, o kadar.

anlıyorum hocam o dediğin olayı biliyorum yapmasını zaten ancak böylesi biraz daha güzel olur diye düşündüm en azından grubu 1. bitiren direk çıkmalı play-off oynamamalı diye düşündüm ve de 2 aşamalı play-off biraz sıkıcı olabilir(tabi ki bu benim şahsi fikrim). editörün sınırlılığı derken gerçekte olan herşeyi yansıtamama olayını söylemek istedim:):)

ilkaysf
03.Kasım.2013, 15:19
İndirdim ve şu ana kadar da sorunsuz oynuyorum. Teşekkürler

xthexserhat
03.Kasım.2013, 17:25
İndirdim ve şu ana kadar da sorunsuz oynuyorum. Teşekkürler

rica ederim kardeşim:):)

lakin1907
03.Kasım.2013, 17:32
Ellerine sağlık, Turksportal yönetimi keşke geçen seneki gibi resmi bir DB yayınlasa :)

erkandagli
03.Kasım.2013, 18:51
Emeğine sağlık,yalnız şu kulüp logolarını nerden buldun acaba? Paylaşırsan sevinirim.

xthexserhat
03.Kasım.2013, 20:31
Ellerine sağlık, Turksportal yönetimi keşke geçen seneki gibi resmi bir DB yayınlasa :)

Ben de çok bekledim ama baktım ses soluk yok kendim yaptım:) Onun da resmi olduğunu söylemek yanlış olur çünkü onlar da editörden yapıyor ama tabi daha iyisini yapıyorlar orası ayrı:):)

xthexserhat
03.Kasım.2013, 20:40
Emeğine sağlık,yalnız şu kulüp logolarını nerden buldun acaba? Paylaşırsan sevinirim.

kardeş buyur link

http://turbobit.net/l8rr8ay2nxg1.html

http://www.mediafire.com/download/ag423g3cu6zk3ku/logos.rar

al0ne
03.Kasım.2013, 23:21
valla sagolda emegıne saglık ancak 3 takım dusuyor normalde son 3 3.ligden..bu yama da birde ptt 1.ligde de 3 takım dusuyor daha gercekcı yapabılırsen daha iyi olur...

xthexserhat
04.Kasım.2013, 00:43
valla sagolda emegıne saglık ancak 3 takım dusuyor normalde son 3 3.ligden..bu yama da birde ptt 1.ligde de 3 takım dusuyor daha gercekcı yapabılırsen daha iyi olur...

ptt 1. lige dokunmadım ki orada zaten 3 takım düşüyor. ama eğer ilk sezon için söylüyorsan gerçekte de 19 takım olduğu için mecburen 4 takım düşüyor oyunun kendinde var o zaten yani benim yaptıım birşey değil oyunun içinde ve gerçekte var olan bir kural.. 3. lige gelince 4 takım düşmesini yapmamdaki sebebi zaten yukarıdaki yorumlarda okuyabilirsin.

al0ne
04.Kasım.2013, 00:53
zaten sen yapdım demedım ancak yaptıklarını duzeltırsen ıyı olur dedım acılmayan ligler bole oluyorsa senn yapacagın bısey yok ancak yukarı baktımda ben goremedım neden 3.ligdeki takımlardan 4 takım dusuyor benm duscegımden deıl bu daha gerecekcı olsun dıe sordum...

xthexserhat
04.Kasım.2013, 01:05
zaten sen yapdım demedım ancak yaptıklarını duzeltırsen ıyı olur dedım acılmayan ligler bole oluyorsa senn yapacagın bısey yok ancak yukarı baktımda ben goremedım neden 3.ligdeki takımlardan 4 takım dusuyor benm duscegımden deıl bu daha gerecekcı olsun dıe sordum...

Şöyle söyleyeyim 3. ligden 3'er takımın düştüğü sistemi yaptığım zaman alttaki ligde(bal) da 11 grup olduğu için çıkan takım sayısı ve play-off sistemi konusunda bazı saçmalıklar olabiliyor. yani iki aşamalı play-off lar(lig veya eleme usullü) ortaya çıkıyor. zaten gerçektekiyle birebir aynısını yapmak mümkün olmayacağından ben de bal dan lider bitirenlerin direk çıkmasını, lig 2. lerinin play-off a kalmasını sağladım. Tabi yamayı gerçeğe birebir veya birebire yakın yapmak için halen çalışmaktayım senin dediklerin de dahil buradaki yorum ve eleştirilere göre. Umarım açıklayıcı olabilmişimdir:)

al0ne
04.Kasım.2013, 05:42
Şöyle söyleyeyim 3. ligden 3'er takımın düştüğü sistemi yaptığım zaman alttaki ligde(bal) da 11 grup olduğu için çıkan takım sayısı ve play-off sistemi konusunda bazı saçmalıklar olabiliyor. yani iki aşamalı play-off lar(lig veya eleme usullü) ortaya çıkıyor. zaten gerçektekiyle birebir aynısını yapmak mümkün olmayacağından ben de bal dan lider bitirenlerin direk çıkmasını, lig 2. lerinin play-off a kalmasını sağladım. Tabi yamayı gerçeğe birebir veya birebire yakın yapmak için halen çalışmaktayım senin dediklerin de dahil buradaki yorum ve eleştirilere göre. Umarım açıklayıcı olabilmişimdir:)

teskkur ederım sagol...

17batuhan17
05.Kasım.2013, 00:39
bal takımlarına gerçek oyuncuları ekleme gibi bir düşüncen varsa yardımcı olmak isterim tff olsun maçkolik olsun oradan güzel veriler elde edebiliriz. En azından mevkileri olmasa da isimleri bulunur.

xthexserhat
05.Kasım.2013, 03:56
bal takımlarına gerçek oyuncuları ekleme gibi bir düşüncen varsa yardımcı olmak isterim tff olsun maçkolik olsun oradan güzel veriler elde edebiliriz. En azından mevkileri olmasa da isimleri bulunur.

öyle bir niyetim var ancak çok fazla takım ve dolayısı ile oyuncu mevcut. tek başıma yapmam uzun sürebilir fakat bir ekip çalışması ile üstesinden rahatlıkla gelinebilir. bu açıdan yardımcı olmak isteyen olursa hem daha kısa sürede yapılabilir. yardımcı olabileceğini düşünüyorsan bir kaç kişi daha bulup bir ekip çalışması ile yapabiliriz:)

guneykanat
08.Kasım.2013, 01:58
umarım kontenjan konusunda doğum tarihlerinde hata olmamıstır. kurdum yamayı oynayacağım bende

guneykanat
08.Kasım.2013, 15:32
Kontenjan konusunda sıkıntı var...

İlk başta sorunsuz oynuyoruz fakat devre arasından sonra oyuncular otomatikmen 1 yaş ileri atıyor. 1989 doğumlu oyuncu kontenjan değil fakat Devre arasından sonra oda kontenjan gibi oluyor

guneykanat
08.Kasım.2013, 17:38
Ayrıca 3.Lig Play-Off kuralıda hatalı olmuş... Başka gruptaki takımlarla eşleşiyorsun.

guneykanat
08.Kasım.2013, 17:48
ayrıca TFF 2.Lig'de Play Off sistemi yapmışsın... 2-3-4-5 .sırayı alan takımlar Play-Off hakkı kazanıyor fakat maçları oynamıyor :)

narakan1969
08.Kasım.2013, 18:36
Maaşlı olmuş amatör de ya tüh hiç iyi olmadı bu :).
Emeğine sağlık kardeş.

xthexserhat
09.Kasım.2013, 21:47
Kontenjan konusunda sıkıntı var...

İlk başta sorunsuz oynuyoruz fakat devre arasından sonra oyuncular otomatikmen 1 yaş ileri atıyor. 1989 doğumlu oyuncu kontenjan değil fakat Devre arasından sonra oda kontenjan gibi oluyor

ne yani adamlar yaşlanmasın mı? ayrıca gerçekteki kurallara bak bir de ona göre söyle ayrıca oyuncunun doğduğu aya göre 89 lu adam 23 de 24 de olur önemli olan gün bazında ne olduğudur...

xthexserhat
09.Kasım.2013, 21:48
Ayrıca 3.Lig Play-Off kuralıda hatalı olmuş... Başka gruptaki takımlarla eşleşiyorsun.

Oyunun editörüyle ancak bu kadar...

xthexserhat
09.Kasım.2013, 21:49
ayrıca TFF 2.Lig'de Play Off sistemi yapmışsın... 2-3-4-5 .sırayı alan takımlar Play-Off hakkı kazanıyor fakat maçları oynamıyor :)

bu benimle alakalı olan birşey değil sonuçta 2. ligin kurallarıyla oynamadım ben sadece 3. lig ve Bal ekledim..senin oyununla alakalı birşey olabilir bende böyle bir sorun çıkmadı fakat yine de tekrar bir kariyer başlatıp bir kaç sezon tatile gidip deneyeceğim bir hatayla karşılaşırsam hemen düzelteceğim...

xthexserhat
09.Kasım.2013, 21:55
Maaşlı olmuş amatör de ya tüh hiç iyi olmadı bu :).
Emeğine sağlık kardeş.

teşekkürler:):) kardeş bu dediğini kontrol ettim şu anki kariyerimdeki amatör takımları inceledim dediğin olay yani oyuncuların maaşlı olması sadece takımların altyapıdan çıkardıkları oyuncular için geçerli fakat diğer oyuncular maaşsız:):) ama böyle de olsa hata var halletmeye çalışacağım:):):)

di canio
09.Kasım.2013, 23:20
gerçekteki kurallara bak sonra bu kuralın hatalı olup olmadığına tekrar karar ver...

Her grupta ayrı ayrı oynanıyor play-off. Yani G1 2-5'leri diğer gruplarla değil yine G1 takımları ile eşleşiyor. Böylece grup 1.leri ile birlikte her gruptan 2 takım yükseliyor 2. Lig'e.

xthexserhat
10.Kasım.2013, 00:40
Her grupta ayrı ayrı oynanıyor play-off. Yani G1 2-5'leri diğer gruplarla değil yine G1 takımları ile eşleşiyor. Böylece grup 1.leri ile birlikte her gruptan 2 takım yükseliyor 2. Lig'e.

evet kardeş haklısın yukarıdaki arkadaşa da yazdığım cevabı düzelttim. evet normalde her grubun 2. leri ile 5. leri 3. leri ile 4. leri eşleşiyor, grubun 1. leri ile play-off un şampiyonları üst lige çıkıyor. bununla ilgili çalışmayı yapacağım ancak birebir olmuyor mevcut editörle. uyarılarınız için teşekkürler:):)

di canio
10.Kasım.2013, 01:09
Bu sistem oluyor editörle. Her 3 grup alt lig olarak eklenmiş durumda. 3. Lig için genel play-off değil de her grup için farklı farklı play-off ekleyeceksiniz.

xthexserhat
10.Kasım.2013, 01:52
Bu sistem oluyor editörle. Her 3 grup alt lig olarak eklenmiş durumda. 3. Lig için genel play-off değil de her grup için farklı farklı play-off ekleyeceksiniz.

anladım kardeşim, verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim:):)

narakan1969
11.Kasım.2013, 17:57
teşekkürler:):) kardeş bu dediğini kontrol ettim şu anki kariyerimdeki amatör takımları inceledim dediğin olay yani oyuncuların maaşlı olması sadece takımların altyapıdan çıkardıkları oyuncular için geçerli fakat diğer oyuncular maaşsız:):) ama böyle de olsa hata var halletmeye çalışacağım:):):)

Altyapıdan çıkanlarla değil sadece çünkü yeni oyuncu transfer etmek istediğimde de oluyor aynı şekilde.

William Rookwood
26.Kasım.2013, 20:16
Veysel hocam, Küçükçekmecespor'u alacaktım yaptığın yamayı indirdim ancak oyunda göremedim takımı. Mackolik'ten baktım Bölgesel Amatör Lig 9. grupta yer alıyor K.Çekmecespor.

http://www.mackolik.com/Takim/2487/Kucukcekmece

GFBaTu_KhaN
27.Kasım.2013, 17:54
Küçükçekmecespor geçen sene play-out maçında kaybettiği için bölgesel ligde değil bu sene.

William Rookwood
27.Kasım.2013, 23:13
Küçükçekmecespor geçen sene play-out maçında kaybettiği için bölgesel ligde değil bu sene.

Hangi ligte şuan hocam? TFF'de de gözükmüyor Yerel Amatör lige mi düştü?

Edit : İstanbul Süper Amatör Lig'deymiş.

levent87
02.Aralık.2013, 03:38
Slm Yamada Eksiklik Var Bölgesel Amatör Ligde Bartınsporda Oynayan Suriyeli Oyuncu Ziad Ajouz Yok

levent87
02.Aralık.2013, 03:38
Slm Yamada Eksiklik Var Bölgesel Amatör Ligde Bartınsporda Oynayan Suriyeli Oyuncu Ziad Ajouz Yok

levent87
02.Aralık.2013, 03:39

levent87
02.Aralık.2013, 03:42
slm bölgesel amatör ligde bartınsporda oynayan ziad ajaouz adlı oyuncu yok

levent87
02.Aralık.2013, 03:43
ya mesajı fazla attım pardon adminler

xthexserhat
03.Aralık.2013, 18:11

slm bölgesel amatör ligde bartınsporda oynayan ziad ajaouz adlı oyuncu yok

Sakin ol şampiyon. Oyunun veritabanında o oyuncu yok zaten bölgesel amatör ligi takımlarının oyuncularının %99 u yok oyunun veritabanında. Bu sadece liglerin yaması.

Gncl1905
04.Aralık.2013, 23:58
Ellerine sağlık hocam, deneyelim bakalım nasıl olmuş :)

na4master
05.Aralık.2013, 01:16
kardeş bende olmadı ya nasıl yapıcaz 1 dosyaya hayır diyordu türkiyeyi seçemiyordum onu kaldırdım seçiliyor ama olmuyor

na4master
05.Aralık.2013, 01:18
Sakin ol şampiyon. Oyunun veritabanında o oyuncu yok zaten bölgesel amatör ligi takımlarının oyuncularının %99 u yok oyunun veritabanında. Bu sadece liglerin yaması.

yardımcı olcan mı başkan

na4master
05.Aralık.2013, 01:19
oldu kardeş yaptım ama sorunlar gene devam ediyor yozgat yimpaş sporu alamıyorum.

Tsubasa_Oozara
05.Aralık.2013, 02:34
bir hata var tekirdağsporun ezeli rakibi lüleburgazspordur

xthexserhat
05.Aralık.2013, 23:59
oldu kardeş yaptım ama sorunlar gene devam ediyor yozgat yimpaş sporu alamıyorum.

Kardeş y.yozgatspor 3. lig 3. grupta ve bu takımı kontrol etmede sıkıntı yok bir yerde yanlışlık yapıyor olmayasın??

xthexserhat
06.Aralık.2013, 00:00
bir hata var tekirdağsporun ezeli rakibi lüleburgazspordur

tamam kardeş bu yamayı güncelleyip bütün hataları gidereceğim bu da dahil:):) haftasonu bütün sorunlar giderilmiş oalcak inşallah:):)

xthexserhat
06.Aralık.2013, 00:01
Ellerine sağlık hocam, deneyelim bakalım nasıl olmuş :)

rica ederim. Karşılaştığın hataları yazarsan yapacağım güncellemede onları gidermeye çalışacağım.

xthexserhat
06.Aralık.2013, 00:42
NOT: Yeni güncellemede süper amatör ligleri de aktif olacaktır!!

Tsubasa_Oozara
06.Aralık.2013, 19:21
başladıktan 10 gun sonra yine hata vermicek dimi

xthexserhat
06.Aralık.2013, 20:29
başladıktan 10 gun sonra yine hata vermicek dimi

Kardeş benim bu yamamda oyundan atma sorunu yoktu ancak ne gibi bir hata aldığını merak ettim.

Ama yeni güncellemede herhangi bir hata olmamasına dikkat edeceğim.

Kariyer forumundaki Erzurumspor kariyerimde deniyorum zaten şu an ufak tefek eksiklikler var onları düzelteceğim en kısa sürede (1-2 gün) paylaşacağım.

Tsubasa_Oozara
06.Aralık.2013, 20:37
açıyorum temmuz 10 gibi atıor oyundan tam tarihi hatırlamıom ama atıyordu
sanırım o benden kaynaklanan bir hataydı sistemi geri yukleyınce sorunsuz açılmıstı

William Rookwood
26.Ocak.2014, 16:23
İstanbul Süper Amatör gibi Bölgesel Amatör liglerini de yapman mümkün mü?

Kaynarmustafa
09.Şubat.2014, 16:42
merhaba arkadaşlar .bir sorum olucak diyelim süper lige kadar çıktım ligleri kapatabiliyormuyum sonradan..

BreagGhost
30.Nisan.2014, 13:48
Sağol bu arada Kırşehir Köy Hizmetlerinin adı Yeşil Kırşehir Oldu

BaGa TaRKaN
30.Nisan.2014, 13:52
merhaba arkadaşlar .bir sorum olucak diyelim süper lige kadar çıktım ligleri kapatabiliyormuyum sonradan..

Evet Kapatabiliyorsun

ustamfa
14.Mayıs.2014, 17:42
ptt 1. lige dokunmadım ki orada zaten 3 takım düşüyor. ama eğer ilk sezon için söylüyorsan gerçekte de 19 takım olduğu için mecburen 4 takım düşüyor oyunun kendinde var o zaten yani benim yaptıım birşey değil oyunun içinde ve gerçekte var olan bir kural.. 3. lige gelince 4 takım düşmesini yapmamdaki sebebi zaten yukarıdaki yorumlarda okuyabilirsin.

Bu yamayla PTT de ilk sezon 4 değil 3 takım düşüyor ve lig sonraki sezonlarda da 19 takımla devam ediyor. Bu sorunun bir çaresi yok mudur?

bearyn
18.Mayıs.2014, 16:09
BAL'dan bir takımla oyuna başlayacağım fakat bazı sorularım yardımcı olursanız sevinirim.
1. BAL'da kadro, yaş vb sınırlama var mı? Yani mesela takımı 35 yaşındaki kaliteli veteranlarla doldurup oynayabilir miyim?
2. Oyuncu kiralama şansımız var mı amatör bir kulüp olarak?
3. Üst lige çıkmak ve sonrası için transferlerde ne tür bir strateji izleyebilirim?

ustamfa
20.Mayıs.2014, 01:22
BAL'dan bir takımla oyuna başlayacağım fakat bazı sorularım yardımcı olursanız sevinirim.
1. BAL'da kadro, yaş vb sınırlama var mı? Yani mesela takımı 35 yaşındaki kaliteli veteranlarla doldurup oynayabilir miyim?
2. Oyuncu kiralama şansımız var mı amatör bir kulüp olarak?
3. Üst lige çıkmak ve sonrası için transferlerde ne tür bir strateji izleyebilirim?

1. ilk 11 de 24 yaş üstü 4 tane futbolcuya izin veriliyor diye biliyorum. 18 e de 24 yaş üstü oyuncu 6 tane alabiliyorsun. 2 de yabancı hakkın oluyor.
2. istediğin kadar oyuncu kiralayabilirsin bir sınır yok bu konuda.tabi gelecek oyuncu bulursan.
3. transferde genç oyuncu almaya çalış çünkü bir üst ligde de yaş sınırı var.

caner9292
20.Mayıs.2014, 19:20
Çok emek verilmiş belli eline gözüne sağlık.

caner9292
20.Mayıs.2014, 19:24
Çok emek verilmiş belli eline gözüne sağlık.

feneraydin
25.Mayıs.2014, 04:15
ben de editor data klasörü yok. kendim editor data klasörü oluşturup içine atsam olur mu? 2012'de öyle yapmıştık

aliihsan15
18.Haziran.2014, 14:45
tşk ederim

RodiMood
22.Temmuz.2014, 06:39
2. ligde bile yabancı oyuncuya izin verilmiyorken BAL da veriliyor mu ?