PDA

View Full Version : regen gelişmesi

bluepaw
16.Kasım.2013, 06:58
ilk başta 2 yıldız potansiyel alan bir regen hala daha 2 yıldız olarak gözüküyorken bir takıma transfer olunca 4 yıldıza nasıl çıkabiliyor? o klübün tesisleriyle mi alakalı bir durum?

Likeaboss
16.Kasım.2013, 12:04
Takımların popüleriteresiyle alakalı diye biliyorum. O takımda ne kadar 'değerli' olduğunu gösteriyor.

Sallamasyon örnek:

Emre Çolak - Tavşanlı Linyitspor - 5 Yıldız
Emre Çolak - Barcelona - 2 Yıldız

Burak Akmanoğlu
16.Kasım.2013, 12:13
Şöyle bir örnek vereyim. :)

Fenerbahçe kariyerimde 19 yaş altında Anıl Demir diye bir oyunuc var 1-1,5 yıldız veriyordu ben bunu adam ederim dedim ve şuanda 2,5 yıldızı var. :)

bluepaw
16.Kasım.2013, 13:49
Takımların popüleriteresiyle alakalı diye biliyorum. O takımda ne kadar 'değerli' olduğunu gösteriyor.

Sallamasyon örnek:

Emre Çolak - Tavşanlı Linyitspor - 5 Yıldız
Emre Çolak - Barcelona - 2 Yıldız

faslı bir regen çıktı kendi takımında 2 yıldız potansiyeli vardı. roma aldı 4 yıldıza çıktı.

o zaman takımın olanakları yetişmeyle de alakalı bir durum.

steave
16.Kasım.2013, 14:12
o yıldızlar oyuncunun potansıyelıne ulasıp ulasamıyacagına gore verılıyor dıye bılıyorum ben.mesela bı oyuncunuz var 5 yıldız regenlendı fakat 3-5 yıl ıcınde fazla gelısım gostermedı bunu gozlemcınız yada asıstan menejerınızmı ne kım yıldızlıyorsa potansıyelıne ulasamıcak en fazla 3 yıldız olur gıbısınden sıze oyuncuyu 3 yıldız rapor edıyor.aynı sekılde baska takımda gelısemıyecegını dusundugu oyuncuda sızın takıma gelınce yıldızı artabılır daha ıyı bı kulubu calıstırıyorsanız.bilgilerim kesın olmamakla bırlıkte aşırı üfürmüşte olabılırım.net bılen bırıyle teyıt etmek lazım :).

o yıldız ı veren adamın yetenegıylede alakalı tabı kac yıldız aldıgı oyuncunun.

Ayberk Tuncer
16.Kasım.2013, 14:59
İlk rsşor ile sonraki rapor arasındaki farka birkaç şey sebep olabilir.

1- Eksik veya hatalı rapor. Her ne kadar determination, adaptability, judging ca-pa'sı iyi isimleri scout olarak kullanıyor olsak da gelen raporlarda yanılma payı var her zaman. 1 yıl önce aynı scout'ın 2,5 yıldız pa verdiği oyuncu 5 yıldız pa aldı bende. Üstelik aynı scout izlemiş. ne kadar sık izletirseniz oyuncuno kadar doğru rapor alırsınız. Satın aldığınız genç yeteneklerin (hiç kupa almadıysanız) sonra yıldız düşürmesi bundandır.

2- Bu yıldız değerleri subjektiftir. Kulübün ününe ve gücüne göre değişir. Örneğin Fenerbahçe'ye göre Stoch 4 yıldız pa almıştır ve Fenerbahçe almak için garekete geçer, Chelsea'ye göre 2,5 yıldız pa almıştı ve Chelsea satmak ister.

3- Kulübün büyümesi ve gelişmesi bir önceki sene 4 yıldız alan oyuncuyu 3.5'e, 3'e indirebilir.

Örneğinde scout'ın yanlış rapor vermesi var gibi geldi bana.

perpetua
16.Kasım.2013, 15:26
Takimin popularitesi ile degil, mevcut takim kadrosunun kalitesi ile ilgili.

Mesela takimda 10 tane 4 yildizli oyuncu varsa ve 10 tane yeni 5 yildizli oyuncu alirsaniz, daha once 4 yildizli olan oyuncular 2.5-3-3.5 yildiza duser.

Tabii asistanlarin bu konuda hata da yapabilecegini unutmamak gerekli.