PDA

View Full Version : başarısız menajer

fmhastasi
23.Kasım.2013, 19:58
hic başarısız lık üzerine kurdugunuz kariyer oldumu kariyer hikayelerine bakıyorum herkes kupaları toplamış.onun yerine bir 10 sene şampiyon olmadan yönetmek var:D ingiltere 6.liginden bir takım almıstım unutmuyorum ne taktik elledim ne oyuncu cunku her mac karsımıza tuhaf takımlar cıkıyor bizim takım 11 kisi bir sezon nasıl idare etcek sorumu sanırım anladınız cevaplarsanız tesekkur ederım baslıgımın asıl amacındakı konu da farklı onuda cevaplarsanız mutlu olurum.

soru su. her maca aynı cıktıgımız takım nasıl oluyorda 34 mac dayanıyor bunların bır canı yokmu sacmamı arkadaslar rakıbe bakıyoruz her mac aslan cengaver:D

xwerswoodx
23.Kasım.2013, 20:54
Benim başarısızlık üzerine bir çok kariyerim var, hatta 12 sene oynayıpta tek kupa dahi alamadığım kariyerimde var :( üzücü ama gerçek, bazen ne yaparsan yap olmuyor. Dediğin gibi oyuncular gidiyor 11 kişi kalıyor, bazen dahada azı onlarla ligi kazanmaya çalışıyorsun ama olmuyor. Bazen şans sana gülmüyor dürüst olmak gerekirse :) Yanlış hatırlamıyorsam en kötü dönemimi FM 2007 zamanında yaşamıştım, 2037ye kadar gidip sadece 2 kupa kazanabilmiştim. Ama çokta büyük takımlar yönettiğimi söyleyemem, yönettiğim tek büyük takım Man Utd. idi onunlada 1 şampiyonluk bir de community shield mi neydi onun adı onu kazanmıştım. Trabzonspor ile bir 3.lüğüm ve Chester ile lig yükselmem vardı yinede şampiyonluğum sadece 2 taneydi :) 30-31 senede :) Yinede kümeye oynayan takımlarla üst sıraları zorladığım bir kariyerdi, çokta kötü bir kariyer olduğunu düşünmüyorum. O zamanlar taktikler oyuna bu denli etki etmiyordu, yani suçun tamamıda bende değil :)

CocukMenajer
23.Kasım.2013, 22:10
Şuan ilk kariyerimi oynuyorum fm14te Konyasporla ilk sezon 15.oldum 2.sezon 3maç 0 pu an çok başarısızmışım hariden

xthexserhat
24.Kasım.2013, 00:03
fm 13 te Erzurum bld ile anca 2035 te şampiyonlar ligini alabilmiştim en uzun kariyerimdi.

LifeYourself
24.Kasım.2013, 00:58
Ben direk rotasyon yapıyorum zaten.Hatta genelde asistana sorarım.Sonra ben ayar çekerim üzerine.
Başarısızlıkla ilgili eğer iyi takım alırsan başarı gelir.
Bak mesela ben şimdi Orduspor ile 2. olarak TSL'ye çıktım.TSL'de ilk sezon kiralık oyuncular falan derken 6. bitirdim ve AL'yi kaçırdım 1 puanla.3. Sezon oyuncularım sözleşme imzalamadı ve kiralık oyuncuları kulüpleri tekrar vermedi kıymete bindi.Bundan dolayı ligi 13. mü ne bitirdim kovuluyordum az daha^^4. sezonda 5. bitirdim ligi ve AL'ye gittim grup sonuncusu olup geri döndüm.5. sezonda 2. oldum son 2 maçta puan kaybettim ve 1 puan farkla GS 1. oldu.ŞL'ye gittim Barca geldi oradan AL'ye düştüm gruptan 1. çıktım ve şu anda hala kariyerim devam ediyor.6. sezondayım şu anda sağlam bir kadrom var.Ortalama 2.5-3 yıldız bir kadro ile yine 2. sıradayım.GS'nin yenilmeye niyeti yok.Türkiye Kupası'nda ise 6 sezonda sadece 1 kere gruplara kaldım onda da sonuncu oldum :zuhaha
Bu kadar başarısız görünen bir tabloda 2 kere Yılın Teknik Adamında 2. oldum.1 kerede 1. oldum.
Bence kupalardan çok zevk önemli.Ve kadronu bütçenin yettiği kadar geniş tutki şu oyuncum sakatlanırsa ne yaparım ben diye düşünmek zorunda kalma :)

xwerswoodx
24.Kasım.2013, 02:26
Ben direk rotasyon yapıyorum zaten.Hatta genelde asistana sorarım.Sonra ben ayar çekerim üzerine.
Başarısızlıkla ilgili eğer iyi takım alırsan başarı gelir.
Bak mesela ben şimdi Orduspor ile 2. olarak TSL'ye çıktım.TSL'de ilk sezon kiralık oyuncular falan derken 6. bitirdim ve AL'yi kaçırdım 1 puanla.3. Sezon oyuncularım sözleşme imzalamadı ve kiralık oyuncuları kulüpleri tekrar vermedi kıymete bindi.Bundan dolayı ligi 13. mü ne bitirdim kovuluyordum az daha^^4. sezonda 5. bitirdim ligi ve AL'ye gittim grup sonuncusu olup geri döndüm.5. sezonda 2. oldum son 2 maçta puan kaybettim ve 1 puan farkla GS 1. oldu.ŞL'ye gittim Barca geldi oradan AL'ye düştüm gruptan 1. çıktım ve şu anda hala kariyerim devam ediyor.6. sezondayım şu anda sağlam bir kadrom var.Ortalama 2.5-3 yıldız bir kadro ile yine 2. sıradayım.GS'nin yenilmeye niyeti yok.Türkiye Kupası'nda ise 6 sezonda sadece 1 kere gruplara kaldım onda da sonuncu oldum :zuhaha
Bu kadar başarısız görünen bir tabloda 2 kere Yılın Teknik Adamında 2. oldum.1 kerede 1. oldum.
Bence kupalardan çok zevk önemli.Ve kadronu bütçenin yettiği kadar geniş tutki şu oyuncum sakatlanırsa ne yaparım ben diye düşünmek zorunda kalma :)

Sıkıntı şu ki bazı takımlarda o bütcen hiç yok, mesela ben chester'da geçirdiğim 7 sezonda 0 transfer bütcem vardı, bazı takımlar ise amatör olduğu için sözleşme imzalayamıyorsun, sezon arası geldi mi oyuncular gidiyor takımdan :) Dediğin gibi büyük takımlarla oynarsan başarılı olursun elbet :) Gerçi Türkiyede herhangi bir takım ile şampiyonluğa oynayabilirsin çok fark yoktur ama avrupada zor :) anca bir kaç sene oynayıp takımı düzelttikten sonra :)

marlo41
24.Kasım.2013, 17:21
Benim Fm hayatım böyle geçti. Hiç öyle istediklerimin hepsini elde edebildiğim bir kariyerim olmadı ama deli gibi eğlendim o kariyerlerde.

150k'ya alınan regenin astronomik transferine gururlanmak > 4.lig takımıyla ŞL almak.

Tabii benim için :) Diğeri de zevkli iş ama ben hiç uğraşmadım.

fmhastasi
24.Kasım.2013, 17:31
oyun bana kolay geliyor.hastasıyım. bir iki mac oynar sevdigim takımla kapatırım sonra sıkılıp:D uzun süren kariyerlerim oldu cafede hic bıkmadan oynayan arkadaşlardık.şampiyon yapmak konusunda sanırım cm de fenerbahce ile 4 sezon üst üste cl süper kupa lig şampiyonlukları yaşamıştım. ozaman oyuncu keşfetmek cok zordul.mohammed zidan ve evandro roncatto gibi oyuncular keşfeder sevinirdim abilerden ögrenmek iyi olurdu oyunu bu serileri de severim fakat dedigim gibi iki üc mac sonra kaparım fm 2013 te dinamo kievle 2.olmustum.bir diger sitede reklam gibi olmasın isim vermim 2005 yılında oyun şampiyonlugm var bu sitede hic turnuvaya katılmadım gibi şey.ayrıyaten adana sporu süper lige cıkarıp sıkılıp kapamıstım.fenerbahce ile v.s şampiyon olmak zor.pek sevmem büyük takım.şimdik danimarka ligine sarıcam.orda bir orta halli takım bulursam yöneticem sevgiler.

nessus
24.Kasım.2013, 19:28
Uzun süreli kariyer yapmaya vaktim yok. Uzun süreli başarısızlığa tahammülüm yok. Yani bana başarılı olmaktan başka alternatif kalmıyor :)

Şaka bir yana özellikle F.Bahçe ile ilgili bir kuralım var. FB'yi şampiyon yapamadığım sene istifa ederim. Neyse ki bu şimdiye kadar bir kere başıma geldi :D Ama Tr liginde pek kariyer yapmadıgımı da söylemeliyim.

xwerswoodx
24.Kasım.2013, 20:56
Uzun süreli kariyer yapmaya vaktim yok. Uzun süreli başarısızlığa tahammülüm yok. Yani bana başarılı olmaktan başka alternatif kalmıyor :)

Şaka bir yana özellikle F.Bahçe ile ilgili bir kuralım var. FB'yi şampiyon yapamadığım sene istifa ederim. Neyse ki bu şimdiye kadar bir kere başıma geldi :D Ama Tr liginde pek kariyer yapmadıgımı da söylemeliyim.

Benim içinde başarı çok önemli, hele küçük takıma karşı maç kaybedersek oyuncularımı öyle azarlıyorum ki moralleri %50 azalıyor neredeyse :) Ama oyunun zevki kaybetmekte saklı, hiç kaybetmeyen bir takım kurdum Galatasaray ile sezonda Avrupa maçları dahil tüm maçlarda toplasan 2-3 kere yenilmiyorum, geneli avrupada. Ligde son 2 sezon namağlup şampiyonum ama artık sıkmaya başladı tüm kupaları aldım hedef kalmadı, kaybetseydim daha mı iyiydi diyorum bazen. Şimdi belki Türkiyenin başına geçer öyle devam ederim diyorum kariyerim güzel gidiyor ama zorlanmak istiyorum biraz :)