PDA

View Full Version : FMKolik'14 Dünya Ligi

Selim Atalay
14.Aralık.2013, 02:54
Merhaba değerli arkadaşlarım ve büyüklerim,

Sizlere FMKolik'14 konusuyla artık yama yapmaya devam edeceğimizi duyurmuştuk. Şimdide Football Manager 2014 için ilk yamamızı sizlerle paylaşıyoruz. Dünya ligi adını verdiğimiz bu yama geçen sene Fantezi lig olarak çıkarmıştık. Bu sene 3.ligi dahil ederek takım sayısını 60'a çıkarmış olduk. Bu yamamız ile oyunda başka heyecan isteyen için ideal olabilir. 3 ligimiz var ve hepside birbirine göre zor. ( 2. Ligden Premier lige doğru zorlaşıyor ) Seçtiğimiz takımlar bize göre idealdi ve bu yüzden böyle tercih yaptık. Fazla sözü uzatmadan yamadan görüntülere geçmek istiyorum.

- Ekran Görüntüleri -

- FMKolik Premier Ligi -

http://i.imgur.com/ktxCFUA.png

Dünya klasmanında 20 takımı seçerek bir lige koyduk haliyle buradan bir takım ile bu kadar zorlu bir lige dayanabilir misiniz ?

- FMKolik 1. Lig -

http://i.imgur.com/yzK393o.png

Premier lig kadar zor olmasa bile onun kadar heyecanlı ve son ana kadar mücadele etmenizi gerektirecek bir lig daha haydi takımını seç ve bu ligde farkını belirt!

- FMKolik 2. Lig -

http://i.imgur.com/eJjaJxv.png

Bu yamada en kolay lig gözükebilir fakat buradan bir takım ile Premier lige çıkmak nasıl keyif verir bi denemelisiniz! :)

- Lig Kuralları -

- Premier Lig Kuralları -

http://i.imgur.com/ls8lJTT.png

- 1.lig Kuralları -

http://i.imgur.com/DogwSJM.png

- 2. Lig Kuralları -

http://i.imgur.com/ElxhQjA.png

- Kurulum -

İndirdiğiniz rar dosyasının içinde ki xml dosyasını, Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2014\editor data içine atınız. Daha sonra oyuna girip yamayı aktif etmeniz yeterli olacak.

- Yamayı İndir

FMKolik Dünya Ligi (dosya.turksportal.net/files/FMKolik_Dunya_Ligi.rar)

İstediğiniz bir takım veya takımlar varsa bunu konu altında bizlerle paylaşın. 20 Takımlık bir liste çıkarsa 3. Lig olarak yamaya dahil edebiliriz veya ufak bir ayarlama yapabiliriz.

Yorum yaparken lütfen kırıcı veya küçük düşürücü olmaktan kaçınalım. Her zaman yapıcı yorumlar atalım. Herkese iyi oyunlar dilerim.

Dipnot : Yama aktif olduğunda bazı ülkeler seçilemeyecektir. Bu yüzden sadece Turksportal ligini seçmeniz gerekmektedir.

ReaList
14.Aralık.2013, 04:55
Paylaşım için teşekkürler.

19karabulut07
14.Aralık.2013, 05:20
Eyv.Selim eline sağlık yanlız Preimier'de Anderlet çok sırıtıyor

Selim Atalay
14.Aralık.2013, 05:45
Paylaşım için teşekkürler.

Eyvallah :)

Eyv.Selim eline sağlık yanlız Preimier'de Anderlet çok sırıtıyor

Bu konuyu çok düşündüm fakat her ligden kafamdaki liglerden eklediğim için eklemem gerekti. Zaten ilk sene averaj takımı olur ve küme düşer :)

omersal
14.Aralık.2013, 13:48
Ellerine sağlık dostum , Shakhtar zevkli olabilir :)

Laz61g
14.Aralık.2013, 20:12
Eline sağlık selim :)

MoisHaLe
14.Aralık.2013, 20:18
emeğinize sağlık. Sıkılanlara güzel bir alternatif olmuş bence. Ayrıca alt liglerdeki para ödülleri çok fazla gibi geldi bana.

MuraTBudaN
14.Aralık.2013, 21:53
Paylaşımlar için teşekkürler ve bir sorum olacak. Takımlarda yedek ve 19 yaş altı kadroları kaldırılıp tüm oyuncular bir arada toplanmış bunun bir çözümü var mıdır ?

Selim Atalay
14.Aralık.2013, 23:02
Paylaşımlar için teşekkürler ve bir sorum olacak. Takımlarda yedek ve 19 yaş altı kadroları kaldırılıp tüm oyuncular bir arada toplanmış bunun bir çözümü var mıdır ?

Yedek ve 19 sorunu güncellemede bakılır ve çözülür. Benim ilgi alanım ülke kuralları yazmaktı ve yazdım gerekli ayarları yapılmıştı fakat bu detay gözden kaçmış. Kusura bakmayın :)

MuraTBudaN
14.Aralık.2013, 23:10
Yedek ve 19 sorunu güncellemede bakılır ve çözülür. Benim ilgi alanım ülke kuralları yazmaktı ve yazdım gerekli ayarları yapılmıştı fakat bu detay gözden kaçmış. Kusura bakmayın :)

Estağfurullah :)

Danger90
03.Ocak.2014, 18:49
elinize kolunuza sağlık normal gidişat sıkınca bu yama çok süper gider :D

_ASLAN_
04.Ocak.2014, 00:53
Merhaba ben bu yama ile 3 sezon tamamladım.
Gayet güzel yapılmış ellerinize sağlık,
Yamanın ufak bir güncellemeye ihtiyacı var bana göre;

-Liglerdeki gelirler güzel fakat bu zaten fantezi bir lig olduğundan biraz daha gelirler arttırılabilinir,
-18 Yaş Altı Ligi yok
-Yedek takımlar ligi yok bunlar eklenirse güzel olacak,
-Şöyle bir sıkıntı daha var,2.sezondan itibaren Şampiyonlar Liginde katılan takımlar karışmıştır,
-Avrupa ligi 2.sezondan gelmedi,3.sezon avrupa ligi oynanabilir oldu fakat bu defa da maçlar peş peşe oldu.Mesela avrupa ligi 1.maçı ayın 12 sinde ise 2. maçı hemen 14 ünde oldu .
-Şu anda 4.sezona geldim fakat oyun crash dumps hatası verdi ve işler sarpa sardı.Mecburen yeni lig açmak durumundayım şayet kısa sürede bu yamaya güncelleme getirebilirim derseniz yeni lig için beklerim.
Yama için birkez daha teşekkür ederim.

Selim Atalay
10.Ocak.2014, 13:18
Merhaba ben bu yama ile 3 sezon tamamladım.
Gayet güzel yapılmış ellerinize sağlık,
Yamanın ufak bir güncellemeye ihtiyacı var bana göre;

-Liglerdeki gelirler güzel fakat bu zaten fantezi bir lig olduğundan biraz daha gelirler arttırılabilinir,
-18 Yaş Altı Ligi yok
-Yedek takımlar ligi yok bunlar eklenirse güzel olacak,
-Şöyle bir sıkıntı daha var,2.sezondan itibaren Şampiyonlar Liginde katılan takımlar karışmıştır,
-Avrupa ligi 2.sezondan gelmedi,3.sezon avrupa ligi oynanabilir oldu fakat bu defa da maçlar peş peşe oldu.Mesela avrupa ligi 1.maçı ayın 12 sinde ise 2. maçı hemen 14 ünde oldu .
-Şu anda 4.sezona geldim fakat oyun crash dumps hatası verdi ve işler sarpa sardı.Mecburen yeni lig açmak durumundayım şayet kısa sürede bu yamaya güncelleme getirebilirim derseniz yeni lig için beklerim.
Yama için birkez daha teşekkür ederim.

Öncelikle yorumum ve önerinlerin için teşekkür ederim. Söylediğin gibi güncellemede lig sayısı artacak ve liglerde düzenlemeler olacak. Avrupa işi biraz zorlasada onada bakacağım. Alt takımların olmadı için onuda güncellemede halledeceğim hocam

_ASLAN_
12.Ocak.2014, 15:17
Ne zaman gelir güncelleme ?

Selim Atalay
12.Ocak.2014, 15:36
Ne zaman gelir güncelleme ?

Birkaç güne güncellemeyi düşünüyoruz. Herhangi bir aksilik olmazsa en geç Cuma günü çıkar diye tahmin ediyorum.

_ASLAN_
13.Ocak.2014, 03:18
Birkaç güne güncellemeyi düşünüyoruz. Herhangi bir aksilik olmazsa en geç Cuma günü çıkar diye tahmin ediyorum.

teşekkür ederim şimdiden o zaman
elinize emeğinze sağlık.

_ASLAN_
16.Ocak.2014, 23:19
Makilee kardeşim bugün bu yamayı yayınlayamaz mısın,inan yoğun bi beklenti var

Selim Atalay
17.Ocak.2014, 19:39
Makilee kardeşim bugün bu yamayı yayınlayamaz mısın,inan yoğun bi beklenti var

Malesef yamayı güncelleyip sunamıyorum. Beklenmedik ani bir köy ziyareti yüzünden dosyalar evdeki bilgisayarımda kaldı. Ay sonuna kadar güncelleme yapamıyorum...

Sezer1905
13.Mayıs.2014, 13:09
güncelleme çıkmayacakmı noldu o iş