PDA

View Full Version : Oyun Aşırı Yavaş

serwan
23.Ocak.2014, 00:59
arkadaşlar oyunu 3 farklı bilgisayarda oynuyorum. masaüstülerde sıkıntı yokken özellikleri gayet iyi olan laptopta aşırı kasma ve yavaşlık söz konusu.. sadece maç motoru değil ekran geçişleri vs. de aşırı yavaş. 2,5ghz işlemci, 6gb ram, geforce 740m ekran kartı ve ssd var laptopta.. ama aşırı yavaş.. benzer sorunla karşılaşan ya da çözümünü bilen var mıdır acaba?

E.Cartman
23.Ocak.2014, 01:05
Laptop güç tasarrufu moduna alıyor olabilir kendini veya uzun zamandır temizlenmiyorsa toz nedeniyle fanların performansı düşüyor olabilir veya fanlarda bir problemde de olabilir direk olarak.

Gncl1905
23.Ocak.2014, 01:14
Bende de 14.2.2 ile bir yavaşlama var, benimki de laptop. FM'yi kaldırması lazım rahatça ama nedense kasmaya başladı.

serwan
23.Ocak.2014, 01:31
Laptop güç tasarrufu moduna alıyor olabilir kendini veya uzun zamandır temizlenmiyorsa toz nedeniyle fanların performansı düşüyor olabilir veya fanlarda bir problemde de olabilir direk olarak.

güç tasarrufunu düşündüm ben de o yüzden prizde deniyorum yine aynı. daha 1 aylık laptop. tertemiz. zaten söz konusu yavaşlama öyle tozdan kirden olacak cinsten değil. sanki pentium 3 bilgisayara kurmuşum gibi çalışıyor.

Selim Atalay
28.Ocak.2014, 03:58
Açıkcası bu yavaşlık oyunu benimde canımı sıkmaya başladı. Güncellemeden mi tam bilemiyorum fakat kasmayan oyunum kasmaya başladı. Kasma derken devam butonuna bastığımda gelen ekran hafif kasma yapıyo ve insanın istemesede canı sıkılıyor. Oynadığım her oyun en az 3 yıldızlı olmasına rağmen neden kasıyor acaba sizce sorun nedir ?

Sistem özelliklerim ( 1TB hardisk ile 1GB ekran kartı )

http://i.imgur.com/L6HF7i0.png

lexoqe
28.Ocak.2014, 04:46
İşlemci baş yapıt arkadaşlar. Sorun işlemci.

xwerswoodx
28.Ocak.2014, 05:06
Bilgisayar uzun zaman açık kaldığı zaman performansı düşüyor, yeniden başlatın düzelir

Selim Atalay
28.Ocak.2014, 05:39
İşlemci baş yapıt arkadaşlar. Sorun işlemci.

İşlemci değiştirmeyi düşünüyorum bende fakat hiçbir sorun yoktu ne olduysa bu 3 haftalık zaman diliminde oldu :)

Bilgisayar uzun zaman açık kaldığı zaman performansı düşüyor, yeniden başlatın düzelir

Bilgisayarı yeniden başlattığımda bile aynı sorun o değil sanırım

resoag
28.Ocak.2014, 11:33
Oyun içi yavaşlıksa belki açılan lig sayısından olabilir :0:

fmhastasi
28.Ocak.2014, 12:47
benimde bilgisayarım ilk aldıgımda cok hızlıydı sımdık kasma oluyor sistem özellikleride yüksek ama tamire verdigim bilgisayar gıbı degıl ondan hızlı gereksız programları sılınce duzelır masa üstünde cok program varsa kaldır tavsiyem bu.

caner9292
28.Ocak.2014, 17:03
fm 2013 de bende benzer sıkıntıyı yaşamıştım.Ne yapsam düzelmedi.İşlemciden kaynaklanıyor galiba.Bilgisayarımı değiştirdim :)

ozan42
30.Ocak.2014, 21:49
Ayarlardan yazılım modu seçerek oynamayı dene.Ayrıca oyundayken masaüstü veya başka bir program ile işin yoksa sadece oyundaysan sunu yapmanı öneririm, oyundayken görev yöneticisi işlemler bölümünden fm.exeyi bulup sağa tıklayıp öncelik ata yerinden yükseği seçersen işlemcin önceliği fm oyununa verecektir.İyi oyunlar :)

LegioNaokiGenzo
30.Ocak.2014, 21:57
O zaman 14 kasmaması hangi işlemciyi almak lazım. Önerileriniz var mı ? Ben de işlemci alacağım da

Walter Sakana
30.Ocak.2014, 23:54
Bugün oynarken torrent açıktı ve özellikle konuşmalarda olmak üzere donmalar olmaya başladı, çok yavaşladı. Torrenti kapadıktan sonra ise normalde döndü. Ne alaka anlayamadım ama...

egebartu
01.Şubat.2014, 03:07
Laptopların ısınmasından olabilir

ustamfa
13.Şubat.2014, 17:48
arkadaşlar bu kasmanın nedeni sabit disklerinizdeki parçalanmadan kaynaklanıyor. disk birleştirme programlarından biriyle oyunun kurulu olduğu diski defraggler veya benzeri programlarla taratıp birleştirin. parçalanmış dosya sayısı 0 olana kadar tekrarlayın.(0 olduktan sonra bir kaç kere daha tekrarlayın) benim bilgisayarda bu zaman zaman oluyor ve bu işlemi yaptıktan sonra hız epey bir farkediyor. deneyenler sonucunu buraya yazsın.

Önder HOCA
13.Şubat.2014, 22:22
arkadaşlar bu kasmanın nedeni sabit disklerinizdeki parçalanmadan kaynaklanıyor. disk birleştirme programlarından biriyle oyunun kurulu olduğu diski defraggler veya benzeri programlarla taratıp birleştirin. parçalanmış dosya sayısı 0 olana kadar tekrarlayın.(0 olduktan sonra bir kaç kere daha tekrarlayın) benim bilgisayarda bu zaman zaman oluyor ve bu işlemi yaptıktan sonra hız epey bir farkediyor. deneyenler sonucunu buraya yazsın.

keşke defrag kısa sürse :D

bologna
20.Şubat.2014, 04:52
arkadaşlar

14.2.2 den sonra oyunda ağırlaşma bende de oldu. Dell Laptop kullanıyorum daha önce gayet hızlıydı. acaba güncellemeden dolayımı bu yavaşlama oldu? Şu an sadece bir lig açmama rağmen genede yavaş. Daha önce 5 büyük ligide açıp rahatlıkla ve hızlıca oynuyordum sizdede aynı problemler varmı?