PDA

View Full Version : Sizin sebeplerinizi anlasak da .. (Lütfen Okuyunuz)

Berkerguney
12.Nisan.2014, 01:09
Galatasaray kariyerimde mükemmel başarılar üstünde gittiğim bir sezonda bütün tekliflerim reddedilmekteydi .'' Sizin sebeplerinizi anlasak da , bunun için gerekli parayı şimdi sağlayamayız ''.

Bende negatif bir öneri sunuyorum mesela genç antrenöre verilen parayı azaltalım başka yerde kullanalım . Onada olumsuz cevap geliyordu .. Böyle böyle ne dersem negatif cevap aldığımı farkettim. Yaklaşık 30 40 önerimin hepsi reddediltikten sonra bıktım ve kariyeri kapattım .

Şimdi yeni bir kariyere başladım , daha başlarındayım ancak yine bütün teklifler reddedilmekte . Taktiğimi kurdum antrenörlerimi ayarladım herşeyim tam başlıyacağım lige HOBAAA yine aynı olay .
Hiçbir teklif mi kabul edilmez yahu :icon_sad:

Konu hakkında görüş ve yardımlarınızı beklemekteyim..

William Rookwood
12.Nisan.2014, 01:17
Bu teklifleri ne zaman yapıyorsunuz? Devre arasında veya sonlara doğru yapıyorsanız reddedilme riski daha yüksek. Genellikle tekliflerin yönetim tarafından kabul edildiği dönem sezon sonudur.

Sheriff
12.Nisan.2014, 01:28
Yapacağınız teklifler kulüp felsefesiyle paralel nitelikte olursa bir çoğunu kabul edeceklerdir. Ama mesela stadyum büyütmek istiyorsanız maçlarınızın bir çoğunda stadı tamamen doldurmanız gerekir. Birde belli bir süre geçirip yönetime güven aşılamanız da gerekebilir. Ve tabi gerçekten kulüp kasasında yeterli miktarda para da olmalı.

FearlesSamu
12.Nisan.2014, 01:29
Aslında bu tür tekliflerin kabul edilme oranı bence takıma kazandırdığın kazançtan geçiyor.Ben Kayserispor ile oynuyorum.Ligin istediğim zamanında istediğim şeyi yaptırıyorum.Mesela örnek olarak oyunda 20 Ekim 2014'de alt yapı tesisleri gelişti.Yönetime tekrar geliştirelim dedim.20 Ekim'de yeniden başladı geliştirme.Aynı şeyi Fenerbahçe'de denedim para yok dediler :D.Sonuç olarak bu tür olaylar yönetimin maddi gücüne ve takıma kazandırdığın paraya bağlı.

Berkerguney
12.Nisan.2014, 01:34
Daha sezonun başındayım , hazırlık maçlarını bitirmek üzereyim . Şüphelendim 1 2 teklifim reddedince birkaç tane daha sundum baktım onlarda reddedildi . Aklıma takılan oyunda bir bug olup olmamasıydı ancak yorumlarınıza göre sanırım biraz daha beklemem gerek .

William Rookwood
12.Nisan.2014, 01:46
Daha sezonun başındayım , hazırlık maçlarını bitirmek üzereyim . Şüphelendim 1 2 teklifim reddedince birkaç tane daha sundum baktım onlarda reddedildi . Aklıma takılan oyunda bir bug olup olmamasıydı ancak yorumlarınıza göre sanırım biraz daha beklemem gerek .

Çok normal. Sezonun başındayken bütçesi belli olan bir takıma bu tür istekler yaparsanız reddedilir. Devre arasının sonlarına doğru yada sezon sonunda bu isteklerinizi yaparsanız kabul ederler. Mesela Manchester City gibi zengin kulüplerde sezon başı da olsa bazı isteklerinizi kabul ediyorlar.

Berkerguney
12.Nisan.2014, 02:05
Çok normal. Sezonun başındayken bütçesi belli olan bir takıma bu tür istekler yaparsanız reddedilir. Devre arasının sonlarına doğru yada sezon sonunda bu isteklerinizi yaparsanız kabul ederler. Mesela Manchester City gibi zengin kulüplerde sezon başı da olsa bazı isteklerinizi kabul ediyorlar.

Umarım dediğiniz gibidir . İlginiz için çok teşekkür ederim :icon_smile:

Kaka Leite
12.Nisan.2014, 02:42
Bu benimde başıma geliyordu ve bir gün kulübün finansı ile birazcık oynama yaptım.

Kasa dolu olunca bu tarz öneriler kabul edilmeye başladı. Yani oyunun başlarında bunu reddetmeleri çok doğal bir hareket ama kulübe başarı kazandırdıktan sonra (Para da doğru orantılı olarak geliyor) teklifler kabul edilmeye başlıyor.

Artul
12.Nisan.2014, 06:25
Eğer altyapııyı kullanarak oyuncu çıkartmak istiyorsanız bir kariyerde, takım sözleşme imzaladıktan sonra felsefenize mutlaka "genç oyunculara takımda yer verir" talebini kabul ettirin.. Altyapı ve antrenman tesisleri ile ilgii ne teklif ederseniz kabul edeceklerdir..

alper3
12.Nisan.2014, 13:03
En başta yeni gelen bir teknik direktörün isteklerini tabi ki umursamazlar ve reddederler. Takıma başarı kazandırman ve takımın başında belli bir süre kalman lazım. Bir de takımın ekonomisi çok önemli. Ben de fenerle başlıyorum ama ilk 2 sene avrupada olamadığımız için bu tarz istekler sunmuyorum çünkü parası yok klübün.
Kontrat imzalarken belirlediğin felsefelere göre isteklerini kabul etme oranı artacaktır.
Stat konusunda ise çok umutlanma. 2020'lere gelmen lazım ki galatasaraya yeni stat yaptırabilesin.

Chamberlain
12.Nisan.2014, 13:07
Kulüpde para varsa hiç bir sorun yaşamazsın. Ben bir kulübün başına bugün geçiyorum hemen yarın antrenman tesisleri, gençlik derecesi vs ikiletmeden kabul ediyorlar.

FearlesSamu
12.Nisan.2014, 13:53
Millet ben Kayserispor ile oynuyorum.2. sezondayım ama hala stad yapım seçeneği gelmedi.Bunun sebebi ne olabilir?

E.Cartman
12.Nisan.2014, 14:06
Millet ben Kayserispor ile oynuyorum.2. sezondayım ama hala stad yapım seçeneği gelmedi.Bunun sebebi ne olabilir?

2. sezonda olman.

Chamberlain
12.Nisan.2014, 14:30
Kardeşim Kayserisporun stadyumu şimdilik kendisine fazlasıyla yeter 4-5 sezon geçsin büyük başarılar yakaladıkdan sonra yapılır stad.

William Rookwood
12.Nisan.2014, 14:32
Ek bilgi daha vereyim. Eğer Süper Lig'e yeni çıkmış bir takımsanız ve stadyumunuz hem taraftar sayınıza göre küçük, hemde ligin standartların altındaysa, siz talep etmeden yönetim yeni stadyum projesini duyuruyor.

FearlesSamu
12.Nisan.2014, 16:35
Ya seçenek gelmiyor.Yani yönetimle konuşurken hani yeni stad yapılsın diye bir seçenek varya o bende görünmüyor.

William Rookwood
12.Nisan.2014, 16:39
Ya seçenek gelmiyor.Yani yönetimle konuşurken hani yeni stad yapılsın diye bir seçenek varya o bende görünmüyor.

Gerekli yada mevcut olmayan seçenekler görünmez. Mesela herhangi bir dönemdeyken yönetimin transfer bütçesini arttırma talep butonu da görünmeyebiliyor. Mali durumu düşük ve maksimum transfer bütçesini sunmuş bir takımsa görünmemesi normal. Aynı şekilde stadyumu lig ve taraftara göre üstün bir durumdaysa görünmez.

heartbreaker007
12.Nisan.2014, 17:41
Sorunu soruyla yanıtlayayım.

Yeni başladığın bir işte daha kendini kanıtlamadan ve ya bir başarı ya da olumlu bir performans göstermeden, ücretli izin istesen işveren bunu sağlar mı?

Peki yeni tanıştığın ama kanının çok kaynadığı bir arkadasına sanki 40 yıllık dostunmuş gibi davranıp ense tokat muhabeti yapsan karşındaki yadırgamaz mı?

Eğer soruların cevabı evetse esas sorduğun sorun cevabının da açıklaması şu yönde, Kariyer açtığında, kariyer geçmişin ne olursa olsun(Pazar ligi oyuncusu yada milli futbolcu) Daha 1 tane bile resmi maç yapmadan, yönetime bütçe, stat transfer gibi önemli konularda rica ya gidersen onlarda haliyle gerçekleştirmezler.

Ama kendini kantıladığın anda yönetimin göz bebeği olursun, kulüp ağzının içine bakar, tüm kasayı emrine sunar hatta yeni stat talebini kabul etmekle kalmaz STATA SENİN ADINI VERİR.

Ama zamanla kardeşim.....,

HeracLes
13.Nisan.2014, 21:56
Üstteki arkadaşın dediği gibi sabretmek çok önemli ama Türk futbolseverler için hiçbir anlam ifade etmez sabır. O yüzden seni anlayışla karşılayabilirim. Şimdi hangi takımla oynuyorsun veya yönetimden ne istiyorsun bilmiyorum ama yönetimle görüşüp felsefelerine alt yapıdan oyuncu çıkarmak veya ilk 11'e çok sayıda genç oyuncu almak gibi felsefeleri eklersen mali durumu en kötü takımla bile birkaç isteğini yaptırabilirsin. Alt yapı tesisleri, antrenman tesisleri ve oyuncu istihdamı bunlardan birkaçı.

Eğer antrenör, gözlemci, fizyoterapist vb. sayısını artırmak istiyorsan dikkat etmen gereken birkaç nokta var. Yönetim kurulu sekmesinin sol tarafında kaç personelin bulunduğunu ve kaç tane izin verildiğini gösteren bir tablo var. Eğer mevcut personelin örneğin gözlemciyi örnek verelim sana 10 tane izin vermiş elinde 12 tane var. Yönetimden gözlemci sayısını artırmak için talepte bulunursan %100 kabul etmeyecekler. Kabul etmeleri için 2 tane gözlemciyle yolları ayırıp 10'a 10 olacak şekilde yönetime istekte bulunursan mevcut şartlar altında kabul edebiliyorlar. En azından bu konuda bir şeyler yapabilirsin. Ben çoğu takımda stadyum dışında birçok önerimi kabul ettirebiliyorum tabi finansa da bağlı stadyum o yüzden o biraz zaman alıyor.

Pilot kulüp veya kardeş kulüp isterken de dikkat etmen gereken takımının nasıl bir takım olduğudur. Eğer altyapıdan oyuncu çıkarma felsefesi olan bir kulübü çalıştırıyorsan pilot kulüp isterken altyapısı iyi olan bir takım istersen büyük ihtimal kabul etmeyeceklerdir. Bunun yerine kendi oyuncularımızı yetiştirmeyi yeğleriz gibisinden bir açıklama yapıyorlar. Eğer itibarı yükselişte olan bir kulüpteysen oyuncuları kiralayabileceğin veya popülerliği artırıcı bir kulüp isteyince büyük ihtimal kabul ediyorlar. Ayrıca gözlemciliği kısıtlanmış bir kulüpteysen gözlem için bir pilot kulüp istediğinde yine kabul etmeyeceklerdir. Keza gözlem mesafesini de bu durumda genişletmek istediğimizde yine kabul etmiyorlar. Bir üst lige çıkıldığında otomatik olarak kendileri yükseltiyor.

Her ne kadar yaptığın yanlış bir şeyler olsa da hiçbir teklifinin kabul görmemesi bence bir sorundur. Gelen tavsiyelere göre tekrar denemende fayda var.

Lordinas
13.Nisan.2014, 23:21
Yönetim talebe olumsuz yaklaştıysa ben '' hevessiz oluşunuz bende hayal kırıklığı yarattı '' ile başlayan cevabı veriyorum. şimdiye kadar hiç bunu dedikten sonrada reddettiklerini görmedim. Kulübün mali durumu iyiyse genelde kabul ediyorlar :)

Berkerguney
16.Nisan.2014, 11:22
Yorumlarınız için teşekkürler :)

Tunguska1907
12.Mayıs.2014, 07:23
Schalke'de takımın başına geçer geçmez altyapı tesislerini geliştirmek için teklif sundum kabul ettiler. Şampiyon olduktan sonra da hem antreman sahasını hem de altyapı tesislerini kendileri geliştirdi. As Para varsa ve kulüp felsefesiyle doğru orantılı isteklerde bulunursan kabul ederler.