PDA

View Full Version : FMKolik - Yaz Transfer Yaması v1

Selim Atalay
22.Mayıs.2014, 19:20
Değerli FMKolik takipçileri,

Bildiğiniz gibi yaklaşık 2 senedir sizlerle beraber yama çıkartıp oyun içi eğlenceli ve güncel kadrolar ile oyun oynamaya çalışıyoruz. Bu senede sizleri yalnız bırakmadan yeni yamamıza başlangıcını yaptık. Yamamız adından belli olduğu gibi yaz transferlerini kapsayacak bunun yanısıra yeni yabancı kuralımızıda oyun içinde entregre edilecek ve haliyle düşen ve çıkan takımlar ayarlanacak. Bunun dışında kiralık sözleşmeleri fesh edilecek ( bitenlerin ) sakatlıklar ise günümüze uyarlanacak veya kaldırılacak.

Ülke kuralları baştan yazılacağı için para ödülleri ayarlanabilir sizce para ödülleri nasıl olmalı ? Önerilerinize açığız!

Bu yamamızda geçen sene söz verdiğimiz fakat tutamadığımız ilave yabancı kurallarıyla beraber uygulanabilecek! Ek olarak işlerimiz bittiğinde yabancı kurallarına uygun bir hale getirilecek! Bunun ilave en son olarak düşündüğümüz yepyeni Türkiye kurallarıyla sizleri buluşturmayı düşünüyoruz!

Bu yamamızda açıklamadığımız yeni bir süprizimiz olacak. Yamanın v1 sürümü çıktığında sizlerle paylaşacağım bu süprizi :)

~~ Yapılacak Yenilikler! ~~

1 ) Yaz transferleri ayarlanacak
2 ) Ülke kuralları düzeltilecek
3 ) Sakatlıklar ve kiralıklar düzenlenecek
4 ) Süpriz bir yenilik getirilecek! ( Türkiye ligi için geçerli )

~~ Ekibimiz ~~

Selim Atalay
Berkay Çalış ( Mirif )

~~ FMKolik - Yaz Transfer Yaması v1 ~~

Neredeyse 1-2 hafta oldu ve yamamız v1 serisiyle sizlerle. Bu yamada geçen sene yaptığımız gibi transferleri yapıp bırakmadık bunun üstüne düşen - çıkan takımları ayarlandı ve ödülleri ayarlayıp bunu konuyu kapattık. Fenerbahçe cezasını henüz çözemedik fakat uğraşıyoruz umarım kısa sürede hallederiz. Şampiyonlar ligi ve Avrupa ligine gidenler ayarlandı. Bunun daha fazlası resimlerde ve özellikler kısmımızda!

~~ Özellikler ~~

* 31.05.2014 tarihine kadar transfer yapıldı
* Sakatlıklar ve Kiralıklar düzeltildi
* Türkiye'de serbest oyuncular ayarlandı
* Yama üzerinde yaklaşık 15bini aşkın değişikler yapıldı
* Teknik direktörler ayarlandı ( Eksik çıkma olanağı var. Yazdığınız takdride düzeltilecektir )
* ve daha fazlası!

~~ Yamadan Görüntüler ~~

http://i.hizliresim.com/yd1qgy.png

http://i.hizliresim.com/W2aD52.png

http://i.hizliresim.com/38Mz02.png

http://i.hizliresim.com/6RbNO7.png

http://i.hizliresim.com/krp6oA.png

http://i.hizliresim.com/8n5zBQ.png

http://i.hizliresim.com/YPp60l.png

http://i.hizliresim.com/p4kn1m.png

http://i.hizliresim.com/RyNDM6.png

http://i.hizliresim.com/NVNDP5.png

http://i.hizliresim.com/aqpYW5.png

Dipnot : Türkiye'de amatör ve süper amatör liglerini daha sonra eklemeyi düşünüyorum. PTT ise 19 haliyle güncelleme 18'e düşürülecek! Bunun dışında çıkan-düşen, transferlerde veya t.direktör hataları varsa lütfen yazınız. Daha sonra hataları v2 ile düzeltip daha sağlam bir yama ile tekrardan sizlerle olacağız!

İndirmek için : Tıklayın! (https://www.mediafire.com/?qb5gi405ddp2sp4)

E.Cartman
23.Mayıs.2014, 01:16
Hadi bakalım bekliyoruz, kolay gelsin.

urwrdskkn
23.Mayıs.2014, 11:16
Kolay gelsin size tavsiyem olsun 3.lig bal ve sal liglerinin antrenorlerini de katin oraya

Blade III cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Chamberlain
24.Mayıs.2014, 22:30
Bence herşey geleceğe göre uyarlanmalı mesela bir transfer olduğunda gelecek transfer şeklinde eklenirse çok daha gerçekci olur.

Mesela sen bir oyuncunun kiralık sözleşmesini iptal ettiğinde bu sefer o oyuncu o takımda hiç oynamamış oluyor ve bu durum gerçekciliği baltalıyor.

Selim Atalay
24.Mayıs.2014, 22:34
Hadi bakalım bekliyoruz, kolay gelsin.

Eyvallah :)

Kolay gelsin size tavsiyem olsun 3.lig bal ve sal liglerinin antrenorlerini de katin oraya

Blade III cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Antrenörler işe girince haliyle epey zor ve sıkıntılı oluyor söz vermeyeyimde eğer yapabilirsek yaparız. :)

Bence herşey geleceğe göre uyarlanmalı mesela bir transfer olduğunda gelecek transfer şeklinde eklenirse çok daha gerçekci olur.

Mesela sen bir oyuncunun kiralık sözleşmesini iptal ettiğinde bu sefer o oyuncu o takımda hiç oynamamış oluyor ve bu durum gerçekciliği baltalıyor.

Yapabileceğimiz birşey yok. Yaz transferleriyle daha çok şuan ki zamanı hedeflediğimiz için bazı pürüzler ve kör noktalar çıkıyor.

mynamesali
25.Mayıs.2014, 13:58
sabırsızlıkla bekliyoruz :)

mynamesali
25.Mayıs.2014, 13:59
spor toto 2.liginde çıkan düşen takımlarını ayarlayacaksınız değil mi ? Özelliklede Giresunsporu unutmazsanız sevinirim :D

xxdiag
25.Mayıs.2014, 16:45
Şampiyonluk güncellemesi olacak mı yani Mesela Atm la liga da şampiyon oldu o güncellenecek mi yada öyle bir güncelleme var mı

Mirif
26.Mayıs.2014, 00:09
sabırsızlıkla bekliyoruz :)

Çalışmalarımız mümkün olduğunca devam ediyor :)

spor toto 2.liginde çıkan düşen takımlarını ayarlayacaksınız değil mi ? Özelliklede Giresunsporu unutmazsanız sevinirim :D

Ayarlıanıcak tabi ki :)

Şampiyonluk güncellemesi olacak mı yani Mesela Atm la liga da şampiyon oldu o güncellenecek mi yada öyle bir güncelleme var mı

Tabi ki hattaha bir çok ligin gol krallarını da güncel şekilde düzelticez. :)

xxdiag
26.Mayıs.2014, 00:39
Çalışmalarımız mümkün olduğunca devam ediyor :)

Ayarlıanıcak tabi ki :)

Tabi ki hattaha bir çok ligin gol krallarını da güncel şekilde düzelticez. :)
O zaman merakla bekliyorum :icon_surprised:

LegioNaokiGenzo
26.Mayıs.2014, 00:40
Şeyy acaba tahminen ne kadar kalmıştır yamanın çıkmasına gün bakımından :))

Selim Atalay
26.Mayıs.2014, 01:31
Şeyy acaba tahminen ne kadar kalmıştır yamanın çıkmasına gün bakımından :))

Transfer olarak bitti diyebiliriz sadece müsait olduğumda ülke kuralları baştan yazılacak yani yama ülke kurallarını bekliyor :)

mynamesali
26.Mayıs.2014, 20:23
hadi bakalım dört gözle bekliyorum.sizin çıkarttığınız transfer yamalarından başkasını tercih etmiyorum.bu işte usta sizlersiniz şimdiden elinize emeğinize sağlık :D

Selim Atalay
27.Mayıs.2014, 00:48
hadi bakalım dört gözle bekliyorum.sizin çıkarttığınız transfer yamalarından başkasını tercih etmiyorum.bu işte usta sizlersiniz şimdiden elinize emeğinize sağlık :D

Teşekkür ederim kardeşim. Elimizden geldiği kadarıyla Berkay arkadaşımla bişeyler yapmaya çalışıyoruz.

Para ödüllerini baştan ayarlandığı için 25 milyon £ ile başlangıç yapıp öyle devam ettik. Bunun sebebi Türkiye liginde rekabet yok malesef 1-2 senede lige ambargo koyup keyfinizi kaçırdığı için para ödüllerini birazcık fazla tutup rakiplerinize azda olsa ekonomik gelir sağlamak umarım bunu anlayışla karşılarsınız.

mynamesali
27.Mayıs.2014, 02:17
bencede çok iyi yapmışsınız ekonomik olarak takımlarımız kupa kazanması yada avrupaya gitmesi gerekiyor.ilerleyen yılllardada maaşlar ve transfer bedelleri uçuyor bence gayet iyi olmuş

mynamesali
27.Mayıs.2014, 20:52
Son durum nedir yama hakkında bilgi verebilirmisiniz heyecanla beklemekteyiz de :D

xxdiag
28.Mayıs.2014, 15:14
Son durum nedir bir de transfer bütçeleri değişcek mi ?

Selim Atalay
28.Mayıs.2014, 16:47
bencede çok iyi yapmışsınız ekonomik olarak takımlarımız kupa kazanması yada avrupaya gitmesi gerekiyor.ilerleyen yılllardada maaşlar ve transfer bedelleri uçuyor bence gayet iyi olmuş

Teşekkür ederim.

Son durum nedir yama hakkında bilgi verebilirmisiniz heyecanla beklemekteyiz de :D

Yama durumu şuan bitti bitecek diyebilirim. Ülke kurallarında beklenmedik bir hata aldığım için baştan yazacağım malesef ve bu ülke kuralları bittiği gibi yamayı paylaşacağız.

Son durum nedir bir de transfer bütçeleri değişcek mi ?

Söylediğim gibi çoğu kısmı bitti. Transfer bütçeleriyle malesef oynanmayacak.

mynamesali
28.Mayıs.2014, 20:01
bilgi verdiğin için teşşekürler.hata aldım derken ? ben senin yamayla oynuoyrum şuana kadar ne crash dump hatası ne başka hatalar aldım gayette sorunsuz oynuyorum :D

Selim Atalay
28.Mayıs.2014, 22:01
bilgi verdiğin için teşşekürler.hata aldım derken ? ben senin yamayla oynuoyrum şuana kadar ne crash dump hatası ne başka hatalar aldım gayette sorunsuz oynuyorum :D

Uzun süredir bakmıyorum haliyle bazı şeyleri atlıyorum. Bu atlama derkende eksikler ilerleyen şeylerde hata olarak geri dönüyor hayırlısıyla yine hatasız bir yama sunacağız size :)

mynamesali
28.Mayıs.2014, 22:20
Uzun süredir bakmıyorum haliyle bazı şeyleri atlıyorum. Bu atlama derkende eksikler ilerleyen şeylerde hata olarak geri dönüyor hayırlısıyla yine hatasız bir yama sunacağız size :)

inş.dört gözle beklemekteyim kolay gelsin :D

tounela
29.Mayıs.2014, 01:09
Avrupaya giden takımlar güncellenecek mi? Fenerbahçe'nin kalan cezası yani 1 sene olara kmı uygulanacak, Bjk avrupaya gidebilecek mi? PTT 1.Lig 18 takıma düşecek mi yeniden?

mynamesali
29.Mayıs.2014, 01:37
Galiba bu değişikliklerde olucaktır.çünkü geniş kapsamlı bir yama çıkartıcaklardır.

Selim Atalay
30.Mayıs.2014, 20:22
Avrupaya giden takımlar güncellenecek mi? Fenerbahçe'nin kalan cezası yani 1 sene olara kmı uygulanacak, Bjk avrupaya gidebilecek mi? PTT 1.Lig 18 takıma düşecek mi yeniden?

PTT ilk yamada 19 takımlı olacak play-offlar henüz tamamlanmadı bu yüzden 19 takımla başlayıp önümüzdeki güncelleme ile 18 takıma düşürülecek. Fenerbahçe 1 sene men cezasına bakacağız önümüzdeki güncelleme ile ve Avrupa'ya giden takımlar ayarlanacak.

Selim Atalay
31.Mayıs.2014, 15:37
Kusura bakmayın normal iş hayatım ve sınav olduğu için vakit darlığı çekiyordum ve hele şükür yamamızı bitirdik. Yama içerisinde 15bini aşkın değişiklik yapıldı ve bugün yaklaşık 3 veya 4 gibi paylaşacağız inşallah. Takipte kalın :)

xxdiag
31.Mayıs.2014, 17:05
Bekliyoruz inşallah kurulumda nasıl olacağını atarsınız :D

xxdiag
31.Mayıs.2014, 18:28
Abi dediğini yaptım olmadı ya benim sürüm eski mi ne 14.0.0 filan yaa

mynamesali
31.Mayıs.2014, 18:46
Editör dosyasının içine atınız ve eskiden kullandın yamaları kaldır.oyuna girdiğinde yamayı seç işaretli olsun.bnde şimdi gördüm indiricem elinize sağlık.

mynamesali
31.Mayıs.2014, 19:35
oyuna şöyle bi göz attım başladım.dediniz gibi uffak tefek eksiklikleri belirteyimki güncellemede düzeltilsin semih şentürk fenerde gözküo dentinho bjkde kıralık veysel sarı cimbomda olması gerekiyor necatıylede yollar ayrıldı die biliyorum.bilginiz olsun.tekrardan elinize emeğinize sağlık arkadaşlar :D

xxdiag
31.Mayıs.2014, 21:43
Abi keşke tarihi ayarlasaydınız Gs'nin şampiyonluğunu fenere vermişsinizi :(

BaGa TaRKaN
31.Mayıs.2014, 22:54
İlk Mesajı Güncelledim Böyle Daha Derli Toplu Oldu.

Kolay Gelsin, Siftah Senden Bereketi Allahtan :zuhaha

Mirif
01.Haziran.2014, 00:17
oyuna şöyle bi göz attım başladım.dediniz gibi uffak tefek eksiklikleri belirteyimki güncellemede düzeltilsin semih şentürk fenerde gözküo dentinho bjkde kıralık veysel sarı cimbomda olması gerekiyor necatıylede yollar ayrıldı die biliyorum.bilginiz olsun.tekrardan elinize emeğinize sağlık arkadaşlar :D

Doğru yamayı indirdiğinden eminmisin? Zaten tüm kiralıkları iptal ettik dentinhonun bjk de olması mümkün değil ayrıca veysel sarı galatasarayda semih de fenerbahçede değil.14.3 üzerine kurmadıysan yamayı bu tarz hatalar normal.Güncel sürüm ile birlikte kullanınız lütfen yamayı :)

xxdiag
01.Haziran.2014, 00:25
Doğru yamayı indirdiğinden eminmisin? Zaten tüm kiralıkları iptal ettik dentinhonun bjk de olması mümkün değil ayrıca veysel sarı galatasarayda semih de fenerbahçede değil.14.3 üzerine kurmadıysan yamayı bu tarz hatalar normal.Güncel sürüm ile birlikte kullanınız lütfen yamayı :)

Bende de öyle elmander gs'de dentinho bjk de

polatmu
01.Haziran.2014, 16:01
,,,edit edit edit

mete14
01.Haziran.2014, 16:09
Brumada genç sözleşmesi görünüyor maaşı 1.3bin.Koray günter de aynı şekilde.Ontivero da.Adili ve oğuzhan kayar da.Elmanderin serbest olması lazım hala galatasarayda.

texas991
01.Haziran.2014, 16:11
Önceliklle yamayı yapanın ellerine sağlık fakat bazı gördüğüm eksiklikler var..

Türkiye Kupası oyunda yok nedense :)

Caner'in sözleşmesi hala devam ediyo..
Bursasporda Fernandao'nun 1 yıllık daha kiralık sözleşmesi var fakat geri gönderilmiş..
Basser'in sözleşmesi sona erdi fakat sözleşmesi devam ediyor..

alper3
01.Haziran.2014, 19:03
Fernandes Spartak Moskova'da, serbest oyuncu değil.
Almeida'nın serbest kalacağı belli değil.

mynamesali
02.Haziran.2014, 23:48

doğrudur :) 14.0 üzerine kurmuştum.İndirelim o zaman 14.3 ü gerçi sıkıntıları çok oluyormuş diyorlar 14.3 ün kararsızım. Keşke kış yaması v3 üzerinden güncellemeye devam etseydiniz ben onu kullanıodum 14.0 da uygundu :(

lochnes
04.Haziran.2014, 19:16
arkadaşlar sizi tebrik ediyorum 2 senedir bu forumdayım biraz acemiyim geçen seneki yamanızıda indirmiştim ufak tefek eksikler olacak buna takılmamak gerekiyor sizi yürekten kutluyorum :)) Birde sınavlarımın bitmesi ile bu güncelleştirme ile yeni kariyer açıp sizinlede paylaşmak istiyorum sizce hangi takımla başlayayım ?

Öneri -----> Bence bu sezon istatisliklerine göre türkiye liginde veya farklı liglerde kendini göstermiş ve kanıtlamış ama fm14 te vasat olan oyunculara ufak bir özellik yükseltmesi yapılabilir tabi bu benim düşüncem :)

Mirif
09.Haziran.2014, 20:48
Açıklama!

Öncelikle herkese merhaba sevgili FM severler. Biliyorsunuz ki 2 senedir FMKolik adı altında çeşitli yamalar çıkartıyoruz ve sizlerin beğenisine sunuyoruz. Sizden iyi eleştiriler aldık kötü eleştiriler aldık,bunların sayesinde yamalarımız güncellendi ve sürekli mükemmele yaklaştı.Kusursuz değildi elbet fakat unutmayalım ki ‘’Mükemmellik kusursuzluğu gerektirmez’’.

Her transfer döneminde olduğu gibi bu yaz döneminde de yine bir yama çıkartma düşüncemiz doğal olarak oldu. Ve bunun ilk ayağı olarak V1 sürümünü sizlere sunduk. Fakat zaman geçtikçe anladık ki yamaya fazla zaman ayıramıyoruz takdir edersiniz biz yetişkin insanlarız ve gündelik hayattan yamaya çok fazla zaman kalmıyor . Hal böyle olunca oturup konuştuk ve yama çıkartırsak çıkartmak için çıkartacağımıza kısacası yalandan çıkartacağımıza karar verdik. Ve sizin oyunda eksiklerle, hatalarla karşılaşıp oyun zevkinizin yarım kalması ve aynı zamanda vaktinizin boşa gitmesini istemeyiz.

Uzun lafın kısası sevgili dostlar bu sene yama çıkarmamaya karar verdik. Hepinize iyi oyunlar dinliyorum sevgili FM severler. Hoşçakalın, FMKolik bu yaz yok…

Selim Atalay
13.Haziran.2014, 22:25
~~ Açıklama ~~

Birkaç gün önce hakikaten haksız yere hakaret edilip yerin dibine kadar sokulduğumuz FM ortamına yine mağdur olmamaları için kollarımı sıvadım. FMKolik adıyla ve bu konuyu kullanmayarak yeni bir temiz sayfa açacağıma inanıyorum. Bu yama hakkında konuşmayı düşünmüyordum fakat bu site dışında gelen tepkiler pek hoş değil o yüzden bir açıklama yapma gereği duydum. Hayırlısıyla sizlere bir söz veriyorum ve bu yama en geç 1 Temmuz günü sizlerle olacak. ( Erken çıkarmaya çalışacağım ) Ekibe arkadaşları dahil edip bu yamayı çıkartıp bizi yerin dibine sokan kişilere bir özür olarak algılanacağından şüphem yok. Umarım bu bıraktığımız işi tamamlayarak yaptığımız ve yaptığınız ayıpları öteriz. Hepinize bol FM'li günler!