PDA

View Full Version : 2015'e Yeni Başlayacaklar İçin Tavsiyeler

sadistkral
29.Kasım.2014, 18:03
Merhabalar...
Yıllardır FM oynayan biri olarak belki bir faydası olur umuduyla bir kaç paylaşımda bulunmak istedim.

FM 2015'de Galatasaray'la iki buçuk sezon oynadım. Tarık, Semih, Bruma ve Olcan kesinlikle iyi oyuncular bunları elinizden çıkarmayın. Sabri çok iyi bir yedek.

Sezon öncesinde büyük takımlarla lig formatında hazırlık maçı ayarlayın. Bütçenize çok ciddi bir katkı sağlayacaktır. Sezon ortasına doğru bunun meyvesini yönetim kendiliğinden ekstra transfer bütçesi verdiğinde toplayacaksınız.

Sezon öncesi kondisyon antrenmanı kesinlikle işe yarıyor. Sakatlanmalar olsa dahi uzun süreli olmuyor en azından.

İki DMC ile oynuyorsanız, topu ileriye taşıyacak bir MC oyuncunuz mutlaka olsun.

Carlos Fierro herkesin bildiği gibi iyi bir forvet. Balanta da çok büyük meblalar ödemeden alacağınız en iyi defans diyebilirim. Bosman ile kadroya katacağınız Giovinco da maaşallah Zlatan'ı aratmıyor Türkiye Ligi'nde leblebi gibi gol atıyor. Ama takıma gelir gelmez bunu beklemeyin. Bekleyin bir takıma alışssın, azıcık dili öğrensin sonrası kolay. :)

Hava toplarında da etkili bir fırsatçı golcünüz varsa, komple forvet olarak oynatırsanız daha fazla verim alırsınız.

Bir de taktiğiniz kontrollü ve akıcı olursa daha fazla pozisyon bulursunuz. Hücüm futbolu oynatmış olursunuz. Ayakta savun komutu gereksiz kaymaları ve bunun sonucunda gelecek kartları önlemenin bir yolu. Geniş Alanda oynamak da kanataları hızlı ve teknik olan takımlar için oldukça iyi.
İyi özelliklere sahip gözlemci bir oyuncuyu en geç 3 haftada tamamen gözlemleyebiliyor.

Blackburn'de kaliteli, düşük maaşlı personeller var. :)

Son 15.1.4 yaması ile kornerden ve her ortadan gol sorunu da çözüldü gibi. Afiyetle oyunu oynayabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar. :)

Alex94
29.Kasım.2014, 19:21
Türkiye liginde oynayacaksanız en az 1 ön libero olacak. kaleci gibi, standart donanım bir şey artık o :)

dAleksic
29.Kasım.2014, 20:00
Türkiye liginde ortasahan sağlamsa kralsın :)

cilqin
29.Kasım.2014, 22:42
Arkadaslar yerimi bilmiyorum ama. Devre arasında sözleşmesi biten oyunculara teklif göremedim kulübü ile anlaş diyor. Birde galatasarayda mali kiriz yüzünden hiç kimseyi alamıyorum birini gönderince moral bozuluyo huzursuzlık cıkıyor nasıl başa çıkıyorsunuz önerisi olan var mı ?

sadistkral
30.Kasım.2014, 00:27
Arkadaslar yerimi bilmiyorum ama. Devre arasında sözleşmesi biten oyunculara teklif göremedim kulübü ile anlaş diyor. Birde galatasarayda mali kiriz yüzünden hiç kimseyi alamıyorum birini gönderince moral bozuluyo huzursuzlık cıkıyor nasıl başa çıkıyorsunuz önerisi olan var mı ?

Türkiye'deki oyunculara kulübünün izni olmadan imza attıramıyorsun maalesef. Diğer oyunculara sözleşme teklifinin altında imza attır var. Sneijder gidince hepsi bozuluyor ama alışıyorlar, ilk sezonu bitir gerisi gelir. :)

cilqin
30.Kasım.2014, 02:32
Kardeşim izin alma olayı nasıl yapılıyor yada yapılabiliyor mu ?

sadistkral
30.Kasım.2014, 19:57
Kardeşim izin alma olayı nasıl yapılıyor yada yapılabiliyor mu ?

Kulübünün onu serbest bırakıyor olması lazım. Yani kulüpler, oyuncuların son senelerinde, onları gözden çıkarınca oyuncuların yanında "srb" simgesi oluyor. Ancak o zaman alabilirsin.