PDA

View Full Version : Çalışma İzni

Vatanarchy
07.Şubat.2015, 13:26
Arkadaşlar merhaba,

İskoçya Championship'den Glasgow Rangers'ı aldım, ilk devrenin ortalarında sözleşmesi bitmek üzere olan İran'lı bir kaleciye rastladım. Sözleşme imzaladık ve İran Ligi'nin de durumuna göre devre arasında takıma katıldı. Ancak normalde çalışma iznini imzayı atmadan önce alıyorduk, futbolcu izni alırsa imzayı atıyordu, alamazsa atamıyordu fakat bu kez oyuncu takıma katıldıktan sonra yanında ki işarete bir baktım, çalışma izni alması gerek diyordu. Oynatamadım tabi ki.

Madem bu sezon oynayamayacak gönderiyim bari dedim, geldikten 1 hafta sonra kiralık olarak Kayseri Erciyes'e yolladım, orada takır takır oynuyor şuan.

Kulübe geldikten sonra çalışma iznini giderebilmek için ne yapmam gerekiyor hiç bilmiyorum... Böyle birşey en son 2008'de mi 2009'da mı ne gelmişti başıma, ne yapmıştım bunun için hiç hatırlamıyorum.

BaGa TaRKaN
07.Şubat.2015, 14:10
Türkiye'ye Değilde AB Ülkelerine Kiralık Olarak Gönderseydin 1-2 Sene Sonra AB Vatandaşı Olup Oynatabilirdin. Oyuncunu Bulgaristan, Belçika Gibi Liglere Kiralaman Oyuncuna AB Vatandaşlığı Kazandırabilir.

Vatanarchy
07.Şubat.2015, 19:14
Türkiye'ye Değilde AB Ülkelerine Kiralık Olarak Gönderseydin 1-2 Sene Sonra AB Vatandaşı Olup Oynatabilirdin. Oyuncunu Bulgaristan, Belçika Gibi Liglere Kiralaman Oyuncuna AB Vatandaşlığı Kazandırabilir.

Oyuncu 32 yaşında ve kariyerinde 1 kere bile yurtdışına çıkmamış. Sene başında döndüğünde muhtemelen yine izin alınmamış olacak. Tek çare oynatamadan satmak mı o zaman? :)