PDA

View Full Version : Potansiyel\Yetenek Değerlendirme

Chamberlain
15.Haziran.2015, 23:06
Arkadaşlar ben kendi profilimi oluştururken Potansiyel\Yetenek değerlendirmeyi bayağı bir düşürüyorum bunun ne gibi bir faydası var? Zaten gözlemleme işlerini gözlemcilerimiz yapmıyormu? Yanılıyormuyum diye sormak istedim.

Papi44
16.Haziran.2015, 01:44
Sadece görüntü amaçlı koyulmuş birşey örneğin aldığımız maaş gibi

peker_553
16.Haziran.2015, 08:59
profil değerleriniz sadece görüntü olsun diye konulmuş arkadaşın dediği gibi bi de maaşı değerlendiremiyorz.Yıllardır bu var biraz yaratıcı olup o maaşı kullanabileceğimiz alanlar yaratılırsa çok iyi olur oyuna renk katar hep aynı çizgide gidiyor bu fm

BaGa TaRKaN
16.Haziran.2015, 13:06
Sadece Görüntü İçin Değil O Değerler Ne Kadar İyiyse İtibarın Ne Kadar Üst Düzeyse Diğer Takımlardan Tekliflerin Git Gide Daha Kaliteli Olmasını Sağlıyor. Ayrıca Maaşın da Değerlerin Yüksek Oldukça Daha da Artıyor Bu da Tazminatın Yüksek Olduğu İçin Kulüpten Kovulmanı Zorlaştırıyor.

ataJan
16.Haziran.2015, 21:40
yüksek scouting yetenekleri, emin olmamakla birlikte, hakim olduğunuz liglerde oyuncuların yeteneklerini net görmeye yarıyor. 15-20 değil de 17 net gibi?

steave
16.Haziran.2015, 22:41
arkadaşların dediklerine ek olarak, kişisel özellikler varya kararlılık uyum disiplin fln.. onlarda oyuncuların sıze daha az sıkayette bulunmasına yada acıklamalarınıza daha cabuk ıkna olmalarına yarıyor kabaca anlatırsak.(ek bilgi :) )

mmllhh
11.Temmuz.2015, 11:45
peki bu özellikler yıllar ilerledikçe artış ya da azalış gösterebiliyor mu?. Ben henüz ilk sezonu bile tamamlamadım o yüzden görme şansım olmadı.

Ayrıca aldığımız staff için de bu geçerli mi sabit mi özellikleri yoksa coaching lisence olarak seviye atladıkça özellikler de gelişim göstermesi mümkün mü?

sentugo
11.Temmuz.2015, 12:13
Sadece Görüntü İçin Değil O Değerler Ne Kadar İyiyse İtibarın Ne Kadar Üst Düzeyse Diğer Takımlardan Tekliflerin Git Gide Daha Kaliteli Olmasını Sağlıyor. Ayrıca Maaşın da Değerlerin Yüksek Oldukça Daha da Artıyor Bu da Tazminatın Yüksek Olduğu İçin Kulüpten Kovulmanı Zorlaştırıyor.

Bu yorum doğru ama yanlış bir şeyler de var.

Maaş değerini bizler de istersek düşürüp daha uzun süreli kontratlar isteyebiliyoruz. Yani bu aşamada maaş değerinin yüksek olup olmaması sizin kovulmanızla alakalı değil. Hedefleri tutturup tutturamadığınızla ilgilidir. Eğer hedefler tutmuyorsa anında kovarlar aldığınız maaşa bakmazlar.

İtibarınız ne kadar yükseksse o kadar iyi kulüpten teklif geleceği de doğrudur.

yüksek scouting yetenekleri, emin olmamakla birlikte, hakim olduğunuz liglerde oyuncuların yeteneklerini net görmeye yarıyor. 15-20 değil de 17 net gibi?

Yanlış. Böyle bir şey yok. Bu işi diğerlerinin de dediği gibi sadece gözlemciler yapar. Bizim özelliklerimiz bu durumu etkilemez.

arkadaşların dediklerine ek olarak, kişisel özellikler varya kararlılık uyum disiplin fln.. onlarda oyuncuların sıze daha az sıkayette bulunmasına yada acıklamalarınıza daha cabuk ıkna olmalarına yarıyor kabaca anlatırsak.(ek bilgi :) )

Yanlış. İyi bir yaklaşım ancak yeterli değil. Kararlılık, Motivasyon ve Disiplin Seviyesi sadece ve sadece bizim antrenman derecemizi etkiler. Artık kendimiz de antrenör olarak görev yapabildiğimiz için bu değerlere dikkat etmek lazım.

peki bu özellikler yıllar ilerledikçe artış ya da azalış gösterebiliyor mu?. Ben henüz ilk sezonu bile tamamlamadım o yüzden görme şansım olmadı.

Ayrıca aldığımız staff için de bu geçerli mi sabit mi özellikleri yoksa coaching lisence olarak seviye atladıkça özellikler de gelişim göstermesi mümkün mü?

Yıllar ilerledikçe aynı oyuncular gibi tüm personelin hem de sizin değerleriniz artıyor. Oyundaki her karakterde olduğu gibi sizin bir potansiyeliniz var ve ona eninde sonunda ulaşabiliyorsunuz. Ancak oyunun başında seçtiğiniz şey sizin CA'nızı belirliyor. Bu değer başarılar kazandıkça gittikçe gelişecektir.