PDA

View Full Version : FM 17- Ýlk Ýzlenimler

Pages : 1 [2]

thelion1905
03.Kasým.2016, 23:34
Tam olarak bir netlik yok mu çýkýþ saatiyle alakalý? En azýndan editor gelse de þu düzenlemeleri yapsam :D

steave
03.Kasým.2016, 23:58
gece 3 te çýkýyor sanýrým.miles ara ara oyunun çýkmasýna kaç saat kaldýðýný yazýyor.

kornification
04.Kasým.2016, 00:08
Arkadaþlar konuyla alakasýz ama baþlýk açmak istemedim tek bir soru için;

Türkçe arayüz kullanýrken oyuncu pozisyonlarý ve attributes sayfasýnýn ingilizce kaldýðý bir yama yapýlmýþtý sanýrým FM 15'te ama 16 ve 17 için göremedim acaba yok mu öyle bir eklenti yapan veya yapabilecek olan?

lionslaw
04.Kasým.2016, 01:16
Çýkýþ saati net. Gece 03:00'de çýkýyormuþ.

marlo41
04.Kasým.2016, 02:10
Bana mý öyle geliyor yoksa Celta Vigo çok mu kayýrýlmýþ?

usluu07
04.Kasým.2016, 02:11
an itibariyle 161 mb update iniyor sanýrým hayýrlý olsun diyeceðiz. :D

lionslaw
04.Kasým.2016, 02:13
Gece 3 derken gelmiþ beyler an itibariyle editör dahil hepsini indiriyorum :D

CanrY
04.Kasým.2016, 02:18
bi güncelleme buldu bizimki hayýrlýsý :D tam da ekran kartý sürücüsünü güncellemiþtim ha :D

kapalicarsi
04.Kasým.2016, 02:27
Ýndi
Hayýrlý olsun

MoNToLiVo_
04.Kasým.2016, 02:57
Oyunu orjinal alan tüm arkadaþlara hayýrlý olsun :) kariyer bölümüne damlayabiliriz artýk :n:

wolfson
04.Kasým.2016, 04:09
Galatasaray'ýn Riva Arazisi aktarýlmýþ mý?

MoisHaLe
04.Kasým.2016, 16:20
Editörde arama yapamýyorum o bar yok. nasýl olacak anlamadým, bilen var mý?

marlo41
04.Kasým.2016, 16:35
Ýki sezonu toplam 100 saat harcayarak bitirdim. Gözüme çarpan sýkýntýlarý paylaþayým.

- Celta Vigo çok taraflý girilmiþ veritabanýna. Ýnanýlmaz güçlüler. Her oyuncusu dünya çapýnda neredeyse.

- Yapay zeka çok sýkýntýlý. Haziran'da Juventus'a sattýðým kalecim hala bende Temmuz'a kadar. Ligin baþýnda takýmlarda izlenmesi gereken futbolcularda adý var 2 hafta sonra gidecek adamýn.

- Kaleciler ne yaparlarsa yapsýnlar iki rating alýyorlar. Mesela 10 maçta 18 gol yiyen kova kalecim 7+ genel ratinge sahip.

- UEFA elemelerinde eðer Ýtalyan takýmýna denk gelirseniz sizin fikstürünüz çok farklý iþliyor. Mesela 2. eleme turunda Milan ile olan maçým tüm takýmlardan bir hafta geç yapýldý ve 10 tane falan oyuncum milli takýmdaydý. Maça gri fontlu regenlerle çýkýp elendim.

arrogancee
04.Kasým.2016, 16:45
Maç motoru ile ilgili bir madde yer almadýðýna göre maç motoru genel olarak iyi diyebilir miyiz? :)

Ýki sezonu toplam 100 saat harcayarak bitirdim. Gözüme çarpan sýkýntýlarý paylaþayým.

- Celta Vigo çok taraflý girilmiþ veritabanýna. Ýnanýlmaz güçlüler. Her oyuncusu dünya çapýnda neredeyse.

- Yapay zeka çok sýkýntýlý. Haziran'da Juventus'a sattýðým kalecim hala bende Temmuz'a kadar. Ligin baþýnda takýmlarda izlenmesi gereken futbolcularda adý var 2 hafta sonra gidecek adamýn.

- Kaleciler ne yaparlarsa yapsýnlar iki rating alýyorlar. Mesela 10 maçta 18 gol yiyen kova kalecim 7+ genel ratinge sahip.

- UEFA elemelerinde eðer Ýtalyan takýmýna denk gelirseniz sizin fikstürünüz çok farklý iþliyor. Mesela 2. eleme turunda Milan ile olan maçým tüm takýmlardan bir hafta geç yapýldý ve 10 tane falan oyuncum milli takýmdaydý. Maça gri fontlu regenlerle çýkýp elendim.

marlo41
04.Kasým.2016, 16:49
Maç motoru ile ilgili bir madde yer almadýðýna göre maç motoru genel olarak iyi diyebilir miyiz? :)

Ben çok beðendim maç motorunu, takýmlarýn transferlerini. Süper Lig çok kötü fakat söyleyeyim. Ama genel olarak soracaksan eðer benim için FM 2017 artýlarýnýn eksilerinden çok olduðu bir oyun olmuþ.

Bir de yukarýda eklemeyi unuttuðum bir saçmalýk daha var. Büyük kulüplerden birinin hocasý gittiði zaman izleyin makarayý.

Barcelona Luis Enrique'yi gönderdi.

Ancelotti geldi. Bayern de hemen Allegri'yi aldý.

Juve de hemen Klopp, Van Gaal ve Emery üçlüsüne dadandý ve Van Gaal'i getirtti. Düþünemiyorum Klopp ya da Emery gelseydi eðer döngü daha ne kadar devam edecekti. Üstelik hepsi sezon ortasýnda oldu.

Adana Demirspor
04.Kasým.2016, 16:59
Arkadaþlar birisi takým tavsiyesi konusnu açsýn lütfen :) Þuan acayip kararsýz kaldým hangisini yönetsem diye düþünüyorum. :)

marlo41
04.Kasým.2016, 17:11
Arkadaþlar birisi takým tavsiyesi konusnu açsýn lütfen :) Þuan acayip kararsýz kaldým hangisini yönetsem diye düþünüyorum. :)

Bundesliga'da iki yýlý devirdim ve yönettiðim Schalke 04 harici ligde en ilgimi çeken, mutlaka oynanmalý dediði takým RP Liepzig. Poulsen ve Werner ikilisi muazzam. Naby Keita gibi 24 milyonu gömüp aldýðým bir canavarlarý var. Maddi durumlarý çok iyi. Ligin en golcü ikinci takýmý oldum mesela. Birinci bunlar.

Bir de Celta Vigo hayvan gibi güçlü. Dene bence düzgün yönetimle þampiyonluk bile alabilirsin.

Adana Demirspor
04.Kasým.2016, 17:17
Bundesliga'da iki yýlý devirdim ve yönettiðim Schalke 04 harici ligde en ilgimi çeken, mutlaka oynanmalý dediði takým RP Liepzig. Poulsen ve Werner ikilisi muazzam. Naby Keita gibi 24 milyonu gömüp aldýðým bir canavarlarý var. Maddi durumlarý çok iyi. Ligin en golcü ikinci takýmý oldum mesela. Birinci bunlar.

Bir de Celta Vigo hayvan gibi güçlü. Dene bence düzgün yönetimle þampiyonluk bile alabilirsin.

Evet RBL'yi biliyorum. Son serilerde alýyorum ve baþarýlýda oldum. Artýk farklý biþe arýyorum,o yönder kararsýzým sadece.

Ýspanya ve Ýtalya ligine AB sýnýrlamasý sebebiyle soðuk bakýyorum. Fransa zevksiz bence,bizim ligimizin durumu maðlum.

Þöyle köklü bi kulüp alýp sýfýrdan kafaya oynamak istiyorum ama ligler konusunda aþýrý derecede kararsýzým.

marlo41
04.Kasým.2016, 17:35
Evet RBL'yi biliyorum. Son serilerde alýyorum ve baþarýlýda oldum. Artýk farklý biþe arýyorum,o yönder kararsýzým sadece.

Þöyle köklü bi kulüp alýp sýfýrdan kafaya oynamak istiyorum ama ligler konusunda aþýrý derecede kararsýzým.

RANGERS! Ýskoöya Ligi zevklidir de hem oyunda. Ayrýca Ýngiltere'nin dibi olduðu için veritabaný özenlidir ve ileride Brexit olaylarý falan renk katar.

MoisHaLe
04.Kasým.2016, 18:31
yahu çedcu ve selçuk inan'ý listeye koydum. city teklif yapýyor, 2.5 istiyorum 2.3 veriyor 2.4 deyince teklifi geri çekiyor. çok saçma bu. ayrýca her teklifte illaki maaþ katkýsý yapmamý istiyor takýmlar, kulüplere öner dediðimde pazarlýk yapýlamaz seçtiðim halde.

Matteo Ferrari
04.Kasým.2016, 22:41
windowsa dönünce donma sorunu bitti mi acaba?

lionslaw
04.Kasým.2016, 22:54
windowsa dönünce donma sorunu bitti mi acaba?

Bitmiþ gibi gözüküyor.

antiochia
04.Kasým.2016, 23:17
Full sürümde maç motorunda farklýlýk var mý?

aytekin79
04.Kasým.2016, 23:25
Full sürümde maç motorunda farklýlýk var mý?

Dikine ve uzun toplarla oynanan oyun daha etkili göründü bana

antiochia
04.Kasým.2016, 23:48
Full sürümdeki maç motoru hoþuma gitmedi benim þahsen

UgurcanOrhan
05.Kasým.2016, 01:09
çok fazla penaltý kaçýyor ya hepsi dümdüz ortaya abanýyor :D

Jaswege
05.Kasým.2016, 06:30

16.hafta, RVP penaltýda 7/7 yaptý. Hepte ters köþe yapýyor. :icon_lol:

AliSamiYen
05.Kasým.2016, 14:21

Oyunda 5 sezon oynadým, Selçuk ve Podolski Sadece 1'er penaltý kaçýrdýlar. Gerisi hep gol.

arrogancee
05.Kasým.2016, 14:28
Oyunda 5 sezon oynadým, Selçuk ve Podolski Sadece 1'er penaltý kaçýrdýlar. Gerisi hep gol.bu oyunun genel geçer bir durumu yok bence. mesela biri çok penaltý kaçýyor diyor, biri hiç kaçmadý diyor. ekþi sözlük'te biri çok penaltý oluyor demiþ, ben yarým sezon bitirdim 1 penaltý attým :) bu durum güzel bence. aslýnda oyun saçma deðil, yaþanan olaylar gerçek hayattaki gibi dönemsel olarak farklýlýk gösterebiliyor

AliSamiYen
05.Kasým.2016, 15:03
bu oyunun genel geçer bir durumu yok bence. mesela biri çok penaltý kaçýyor diyor, biri hiç kaçmadý diyor. ekþi sözlük'te biri çok penaltý oluyor demiþ, ben yarým sezon bitirdim 1 penaltý attým :) bu durum güzel bence. aslýnda oyun saçma deðil, yaþanan olaylar gerçek hayattaki gibi dönemsel olarak farklýlýk gösterebiliyor

Buraya yazdým 5dk sonra Podolski penaltý kaçýrdý , genel geçer bir durum yok dediðin gibi :D

yilmaz61
05.Kasým.2016, 15:56
FM Speeder çalýþmýyor gerçekten sürpriz oldu :D

ozanocal
05.Kasým.2016, 16:10
transfer pazarý yine sýkýntýlý galiba adamlar donumuza kadar alýcaklar biz teklif yapýnca 2 katýný istiyorlar bizim oyunculara deðerinin yarýsýný zor veriyorlar ben bu duruma uyuz oluyorum

ugurayz
05.Kasým.2016, 16:21
fm genie scout 16 yý bu oyunda kullanabilir miyiz bilgisi olan var mý ?

mpaker66
05.Kasým.2016, 16:45
fm genie scout 16 yý bu oyunda kullanabilir miyiz bilgisi olan var mý ?
Yok hocam kullanamazsýnýz.

wolfson
05.Kasým.2016, 17:54
FM 2005'ten beri oynuyorum. Gerçek verilere göre ligimizdeki takýmlarýn mali durumu oyuna yansýtýlýyor. Ancak nasýl oluyorsa takýmlarýmýz reelde oyundaki gibi deðil. Oyundakinden daha fazla bütçeleri oluyor. Bu sebeple bu kadar borç altýna giriyolar ancak biz oyunda böyle bi vasýf alamýyoruz. Giriyorum kardeþim borca ama þampiyon olacaðým diyemiyoruz. Bence gerçekçiliði artýrmak adýna bütçelerin biraz düzenlenmesi gerek. Ben eminim devre arasý transfer döneminde ve ya yaz transfer döneminde Galatasaray oyundakinden çok daha fazla transfer bütçesine sahip olacak.

Demek istediðim takýmlarýn finansal durumlarýný oyuna tamamen doðru aktardýðýmýzda oyuna yansýmasý reel'e göre çok daha sert oluyor.

rcrdnh
06.Kasým.2016, 00:46
Tam sürüm çýktý ama hala ben de maçlarda seyirciler gözükmüyor ?!?

RedJ
06.Kasým.2016, 04:25
Tam sürüm çýktý ama hala ben de maçlarda seyirciler gözükmüyor ?!?

Grafik kalitesi kaynaklý. Þuan bir sorun var pc yeterli olsa da 3D kalitesi çok düþük alýyor. Sizde de öyle sanýrým 3D en düþük ondan dolayý da seyirciler yok maçta. Yeni güncelleme ile düzelmesini bekliyoruz..

fener_brk
06.Kasým.2016, 14:34
Grafik kalitesi kaynaklý. Þuan bir sorun var pc yeterli olsa da 3D kalitesi çok düþük alýyor. Sizde de öyle sanýrým 3D en düþük ondan dolayý da seyirciler yok maçta. Yeni güncelleme ile düzelmesini bekliyoruz..

Oyunda çok büyük grafik hatasý var fm17 oynarken ekran gidiyor beyaz veya mor ekran geliyor bazen ekran karýncalanýyor yabancý forumlarda da bu konuda þikayet var.

Not: Ekran kartýmda veya ekran hiç bir sorun bulunmamakta diðer bütün oyunlarý hiçbir sorun olmadan oynayabiliyorum fm16 dahil

Adana Demirspor
06.Kasým.2016, 16:03
Oyunda menüler arasý geçiþlerde aðýrlaþýyor. Sizde de böyle mi acaba ? Tüm uptadeleri yaptým halbuki.

Bu arada biri "Kýsa Sorular,Kýsa cevaplar"konusunu açarsa forum kirliliði olmadan isteyen istediðini sorabilir.

serwan
06.Kasým.2016, 16:15
Oyunu almýþ olanlar bi deðerlendirme yapabilir mi? Maç motoru ve transferler ne alemde? Oyuncularýn "beni gönder" isyaný devam ediyor mu?

Adana Demirspor
06.Kasým.2016, 16:46
Oyunu almýþ olanlar bi deðerlendirme yapabilir mi? Maç motoru ve transferler ne alemde? Oyuncularýn "beni gönder" isyaný devam ediyor mu?

Valla oyuna daha yeni baþladým,devre arasýna kadar naðmaglup geldim. Ortada fol yok yumurta yok Bruma beni sat diye söylendi. Ýsteyenide yoktu birde. Þimdi mutsuz gözüküyor ve performansý düþtü.

Biraz zaman geçsin umarým mutsuzluðu biter,sözleþmede yenilemiyor bitmesine 1 sene kaldý. Geliþme olursa yazarým.

aytekin79
06.Kasým.2016, 19:40
@ugurayz posta kutun dolu silersen göndereyim

ahmetmert
07.Kasým.2016, 09:12
Oyunda menüler arasý geçiþlerde aðýrlaþýyor. Sizde de böyle mi acaba ? Tüm uptadeleri yaptým halbuki.

Bu arada biri "Kýsa Sorular,Kýsa cevaplar"konusunu açarsa forum kirliliði olmadan isteyen istediðini sorabilir.

Ayni sorun bende de var malesef. Ilk basta veritabaninin buyuk olmasindan dolayi olabilecegini dusunmustum (70k oyuncu). Daha sonra deneme amaciyla daha kucuk bir veritabani ile oyun actim (30k) ama ayni hantallik devam ediyor.

PC Ozellikleri:

AMD FX8350 - 16 GB RAM

Acaba bu sorunu yasayan baska birileri var mi yoksa problem bizde mi?

CanrY
07.Kasým.2016, 12:11
Ben de hantallýk sezmiþtim ayarlardan gpu yu iþlemci olarak deðiþtim þu an tam hatýrlamýyorum ayarlarýn hangi bölümündeydi diye ama öyle bi ayar vardý sanki biraz daha düzeldi þimdi ya da psikolojik :D

Tapatalk kullanarak iPhone aracýlýðýyla gönderildi

Bohater
07.Kasým.2016, 13:21
Oyunu alýp almamak konusunda çok kararsýzým. Özellikle beþiþtaþýn maddi durumunu merak ediyorum.

martymcfly
08.Kasým.2016, 14:25
Ýþsizliðin dibine vurduðum þu günlerde daha fazla bunalýma girmemek adýna oyunu aldým. Þu saçmalýk hala devam ediyor.
Ligin son hafta 1 puan öndeyiz ve içerde Burnley ile oynuyoruz fakat oyuncular sçama sapan tepki veriyor. Önceki 2 oyunda da vardý bu.

http://i.hizliresim.com/3Amb6A.png

kapalicarsi
08.Kasým.2016, 16:18
Kiralýk opsiyonlarýna bi çare bulsalar ya
oyuncu ritim bulursda gelmek istemiyo, kiralanýrken anlaþma þartý falan olsa ilersi içinde
Caner,Talisca falan kalmýyo misal Beþiktaþta

Mamadou
08.Kasým.2016, 19:20
Oyunda çok büyük zehir var. Ýcardi. Ayrýca her seride olduðu gibi DMC kullanmadan taktik oturmuyor.

arrogancee
08.Kasým.2016, 21:28
sorunsuz çalýþan bir logo ve yüz paketi bilen var mý?

CanrY
08.Kasým.2016, 22:33
sorunsuz çalýþan bir logo ve yüz paketi bilen var mý?

Facepack: https://sortitoutsi.net/graphics/player-faces ben cut-out'u kullanýyorum
Logo:https://sortitoutsi.net/graphics/logos ben tcm'yi kullanýyorum ikisini de öneririm

CanrY
08.Kasým.2016, 23:16
Oyunda font hatasý mý var arkadaþlar bazý takým isimlerinde böyle ? þekiller çýkýyor
http://i.hizliresim.com/1N144A.jpg (http://i.hizliresim.com/1N144A.jpg)
http://i.hizliresim.com/1N144A.jpg (http://hizliresim.com/1N144A)

marlo41
09.Kasým.2016, 00:12
Oyun tam sürüme geçtiðinden beri alakasýz maçlarda - 3-0 öndeyiz mesela - ve alakasýz, tehlikesiz pozisyonlarda oyuncularým rakibe çift ayakla dalýp kýrmýzý görüyorlar. Bir maçýn 22. saniyesinde oldu hem de santranýn hemen sonrasý orta sahada paslaþýrken. Aralarýnda husumet mi var anlamadým.

burak3206
09.Kasým.2016, 01:13
Oyunu alýp almamak konusunda çok kararsýzým. Özellikle beþiþtaþýn maddi durumunu merak ediyorum.
çok kötü deðil ilk sezon 4 küsür milyon dolar bütçe ve yeterli maaþ bütçesiyle baþlýyosunuz . Oðuzhana direk teklif geliyo satmak istemesende en son bayern 32 m teklif etti baþkan kabul etti :) maaþý yüksek oyuncularý satýp potansiyeli yüksek genç oyuncular getirdim. Ýlk sene þampiyon oldum 2. sezon bütçesi 18 milyon dolar oldu genç potansiyeli yüksek oyuncular getirmeye devam ediyorum al sat yapýyorum oyunda beþiktaþ kariyeri zevkli :)

burak3206
09.Kasým.2016, 01:16
Kiralýk opsiyonlarýna bi çare bulsalar ya
oyuncu ritim bulursda gelmek istemiyo, kiralanýrken anlaþma þartý falan olsa ilersi içinde
Caner,Talisca falan kalmýyo misal Beþiktaþta caner için beþiktaþ konusunda arkadaþ yazmýþtý kiradan döndükten sonra tekrar kiralýk listesine konuyo ve 2 sezon kiralýyabiliyosunuz bende o þekilde yaptým ama dediðiniz gibi biraz saçma olmuþ.

Kaka Leite
09.Kasým.2016, 01:19
caner için beþiktaþ konusunda arkadaþ yazmýþtý kiradan döndükten sonra tekrar kiralýk listesine konuyo ve 2 sezon kiralýyabiliyosunuz bende o þekilde yaptým ama dediðiniz gibi biraz saçma olmuþ.
1 MN karþýlýðý alýnýr opsiyonu oyunda yok mu?

burak3206
09.Kasým.2016, 04:43
1 MN karþýlýðý alýnýr opsiyonu oyunda yok mu? Var fakat teklif yaptýkdan sonra caner görüþmelere baþlamak istemiyor deðiþik bi durum :) devre arasýnda denemiþtim olmadý þampiyon olduk tekrar denedim yine hiç görüþmelere baþlamadý .

ayranmadeni
09.Kasým.2016, 05:16
Gayet baþarýlý. Bu arada bir sorum olacak arkadaþlar fmrte 17 ne zaman çýkacak acaba bilgisi olan var mý? Teþekkürler.

ToRoSKaPLaNý
09.Kasým.2016, 12:36
Beyler bu Adanaspor sizde nasýl? Ben oyunu almadým ama bayaðý bir kariyer anlatýmýnda liderliðe doðru oynadýðýndan söz ediliyor. Kendi takýmým baþarýlý olmasýný isterim tabi ama Adanaspor gibi bir takýmýn yapay zekada direk 18. sýra için oynamasý gerekiyor :D Ýlerleyen senelerde de baþarýlý bir transfer politikasý izlemeyen bir yapýda olmalý. Çünkü Bayram Akgül Süper Ligde bile paraya kýymayacaðýný belli etti.Yani bizim süper lig kariyerimiz çok uzun sürmeyecek bu kesin. Bana kendi kariyerinde de Adanaspor'un baþarýlý olduðu bir kiþi,en iyi ortalamaya sahip oyuncularýn profil fotolarýný gönderebilir mi?

marlo41
09.Kasým.2016, 13:31
Oyun tam sürüme geçtiðinden beri alakasýz maçlarda - 3-0 öndeyiz mesela - ve alakasýz, tehlikesiz pozisyonlarda oyuncularým rakibe çift ayakla dalýp kýrmýzý görüyorlar. Bir maçýn 22. saniyesinde oldu hem de santranýn hemen sonrasý orta sahada paslaþýrken. Aralarýnda husumet mi var anlamadým.

Aha gene oldu. Schalke ile Alman Kupasý ikinci turunda evimde Hannover'e karþý oynuyorum. Sað bekim durduk yere gidip dördüncü dakikada elemeli maçta ortasahanýn ortasýnda çift ayak dalýp kýrmýzý gördü. Allahtan rakip aþýrý kötü de 1-0 ite kaka aldýk.

Bir de bunu hep bekler yapýyor bende. Gidip alakasýz yerlerde tehlikesiz pozisyonlarda çift ayak dalýp kýrmýzý görüyorlar. Gerçekte olsa bu adamlarý futbol oynatmazlar psikopat diye :icon_biggrin:

Adana Demirspor
09.Kasým.2016, 16:55
Beyler bu Adanaspor sizde nasýl? Ben oyunu almadým ama bayaðý bir kariyer anlatýmýnda liderliðe doðru oynadýðýndan söz ediliyor. Kendi takýmým baþarýlý olmasýný isterim tabi ama Adanaspor gibi bir takýmýn yapay zekada direk 18. sýra için oynamasý gerekiyor :D Ýlerleyen senelerde de baþarýlý bir transfer politikasý izlemeyen bir yapýda olmalý. Çünkü Bayram Akgül Süper Ligde bile paraya kýymayacaðýný belli etti.Yani bizim süper lig kariyerimiz çok uzun sürmeyecek bu kesin. Bana kendi kariyerinde de Adanaspor'un baþarýlý olduðu bir kiþi,en iyi ortalamaya sahip oyuncularýn profil fotolarýný gönderebilir mi?

Adana bende 2.sezonda müthiþ gidiyor. Bende anlam veremedim ama ilk 4ü zorluyor þuan itibari ile.

Sezon bitsin ayrýntýlý bi bakacaðým,bakalým nasýl bitirecekler..

Mamadou
09.Kasým.2016, 17:05
Adanaspor'un yabancý oyuncularý oyuna iyi yansýtýlmýþ. Yabancý oyuncularýn özellikleri iyi duruyor. Bu seride en dikkatimi çeken ve beðendiðim olay oyuncu rolleri. MC oyuncusunu gidip DMC'de kullanamýyorsun. Yani MC'de ofansif oyun kurucu olarak oynattýðýn oyuncudan DMC'de kolay kolay yararlanamýyorsun. Oyuncu seçimlerinde yama denen bir þey yok artýk. Asýl mevkisi neyse o. Tam verim almak istiyorsan asýl mevkisinde oynatacaksýn.

ayranmadeni
09.Kasým.2016, 17:06
Arkadaþlar fmrte 17 ne zaman çýkacak acaba bilgisi olan var mý ? Teþekkürler.

bahadirkilic
09.Kasým.2016, 17:12
Adanaspor'un yabancý oyuncularý oyuna iyi yansýtýlmýþ. Yabancý oyuncularýn özellikleri iyi duruyor. Bu seride en dikkatimi çeken ve beðendiðim olay oyuncu rolleri. MC oyuncusunu gidip DMC'de kullanamýyorsun. Yani MC'de ofansif oyun kurucu olarak oynattýðýn oyuncudan DMC'de kolay kolay yararlanamýyorsun. Oyuncu seçimlerinde yama denen bir þey yok artýk. Asýl mevkisi neyse o. Tam verim almak istiyorsan asýl mevkisinde oynatacaksýn.

üstad zaten öyleydi o

pusathan01
09.Kasým.2016, 17:20

Özellikle forveti Silva'ya bayýldým. Mali sýkýntýlý olduðu için Galatasaray ile oynuyorum. Yoksa Adanaspor'a bir iki takviye yapýnca çok güzel olacak.

ToRoSKaPLaNý
09.Kasým.2016, 19:26
Özellikle forveti Silva'ya bayýldým. Mali sýkýntýlý olduðu için Galatasaray ile oynuyorum. Yoksa Adanaspor'a bir iki takviye yapýnca çok güzel olacak.

Edgar hiçbir þekilde bekleneni veremiyor oysaki. Fm 2016 daki profilini hatýrlýyorum.Eðer ona yakýn bir profili varsa bayaðý düþürülmesi gerekir.Þuana kadar yaptýðý tek bir iyi hareket yok geldiðinden beri takýma.Sadece türkiye kupasýnda 1 gol atmýþtý o kadar. Boy var fizik var.Canlý izleyince dersinki bu adam savunmayý biçer toplarý indirir kanatlara diye. Ne top indirebiliyor,ne ileride top tutabiliyor.Ne hücumda boþ alana kaçýp gol pozisyonuna girebiliyor.

Bilmiyorum zaten araþtýrmacý arkadaþlar gerekli takibi yapacaktýr.Ben pek türkiye'deki oyununu geliþtireceðini de düþünmüyorum Edgar ýn. O kadar etkisiz ki kanat oyuncusu Magaye forvete konuluyor.Altyapýdan çýkan ve PTT 1. ligde yedeklere bile giremeyen Ahmet Dereli oynatýlýyor ama Edgar'ýn süresi git gide azalýyor.

O yüzden profili þiþirme olarak gelen Edgar'ýn özellikleriyle,bir sonraki güncellemede bizim araþtýrmacý arkadaþlarýmýz zaten büyük ölçüde düþürecektir. Artýk en son profili araplar mý yaptý,felakat þiþirme bir profil yapmýþlar.

MoNToLiVo_
09.Kasým.2016, 20:45
Edgar hiçbir þekilde bekleneni veremiyor oysaki. Fm 2016 daki profilini hatýrlýyorum.Eðer ona yakýn bir profili varsa bayaðý düþürülmesi gerekir.Þuana kadar yaptýðý tek bir iyi hareket yok geldiðinden beri takýma.Sadece türkiye kupasýnda 1 gol atmýþtý o kadar. Boy var fizik var.Canlý izleyince dersinki bu adam savunmayý biçer toplarý indirir kanatlara diye. Ne top indirebiliyor,ne ileride top tutabiliyor.Ne hücumda boþ alana kaçýp gol pozisyonuna girebiliyor.

Bilmiyorum zaten araþtýrmacý arkadaþlar gerekli takibi yapacaktýr.Ben pek türkiye'deki oyununu geliþtireceðini de düþünmüyorum Edgar ýn. O kadar etkisiz ki kanat oyuncusu Magaye forvete konuluyor.Altyapýdan çýkan ve PTT 1. ligde yedeklere bile giremeyen Ahmet Dereli oynatýlýyor ama Edgar'ýn süresi git gide azalýyor.

O yüzden profili þiþirme olarak gelen Edgar'ýn özellikleriyle,bir sonraki güncellemede bizim araþtýrmacý arkadaþlarýmýz zaten büyük ölçüde düþürecektir. Artýk en son profili araplar mý yaptý,felakat þiþirme bir profil yapmýþlar.

araþtýrmacý haklarý bir önceki liginin araþtýrmasýna baglý oldugu için suan bir degiþim söz konusu olamaz. :) oyuncuyu önceki araþtýrmacýlarýn girdigi verilere göre dataya aktarým yapmýþlar. þöyle bir durum da var edgar uyum sorunu yaþýyo bence suan. yoksa söyledigin kadar vasat bir oyuncu olmadýgýný düþünüyorum. ahmet dereli diyorsun ama adam yaptýgý baskýyla gecen sezon adanasporda baya iþ yaptý diye düþünüyorum. sonuçta her oyuncu illaki pas ve top kapma veya gol ile katký saglar diye bir olay yok.. ahmet dereli bana göre cok kaliteli oyuncu olma yolunda ilerliyor.. en azýndan cok kosuyor ve vazgecmiyor oyundan.

isiranforvet
09.Kasým.2016, 21:14
Arkadaþlar menajer profili yaparken sadece uyruðu Ýngiliz yapabiliyorum, diðer seçenekler kapalý. Sebebini bilen var mý?

ToRoSKaPLaNý
09.Kasým.2016, 21:30
araþtýrmacý haklarý bir önceki liginin araþtýrmasýna baglý oldugu için suan bir degiþim söz konusu olamaz. :) oyuncuyu önceki araþtýrmacýlarýn girdigi verilere göre dataya aktarým yapmýþlar. þöyle bir durum da var edgar uyum sorunu yaþýyo bence suan. yoksa söyledigin kadar vasat bir oyuncu olmadýgýný düþünüyorum. ahmet dereli diyorsun ama adam yaptýgý baskýyla gecen sezon adanasporda baya iþ yaptý diye düþünüyorum. sonuçta her oyuncu illaki pas ve top kapma veya gol ile katký saglar diye bir olay yok.. ahmet dereli bana göre cok kaliteli oyuncu olma yolunda ilerliyor.. en azýndan cok kosuyor ve vazgecmiyor oyundan.

Ahmet özellikleri çok kýsýtlý bir oyuncu.Çok koþar pres yapar ama Süper Lig'de forvete konan bir oyuncu için bunlar hiçbir zaman yeterli olmaz. Ýleride tek adamken gol atamazsa bir forvet ozaman takým gol atamaz.Örneðin çift forvetli sistemde iþ görür yardýmcý oyuncu olarak ama Adanaspor hiçbir zaman çift forvet oynayan bir takým olmadý.Ahmet'i biraz Burak Çalýk'a benzetiyorum. Burak'ta öyle mesela.Ýleri uçta deli gibi koþar pres yapar oyun bozmaya çalýþýr ancak sonuçta baktýðýn zaman ortada somut bir fayda saðlamamýþ olur.Mesela ayný iþi Mbilla'da yapardý Adanaspor'a ilk geldiði zamanlarda.Ancak Mbilla artý olarak o yaptýðý preslerin baskýlarýn sonucu olarak ya gol atardý ya asist yapardý.O yüzden de taraftarýn gönlüne taht kurdu kýsa süre içerisinde ve daha sonra Süper Lig'e bizden önce gitti zaten.

Edgar için de son olarak þunlarý söyleyim. Bayram Akgül deneme transferler yapmayý çok seven bir adam. Cebinden az para çýksýn diye garip liglerden potansiyeli belli olmayan oyuncularý getirip denemesiyle meþhur.Belki tutar hesabý. Tutanlarda vardý. Örneðin Mbilla ve Kibong senelerdir Adanaspordan farklý takýmlarda oynamalarýna raðmen,kimse sorsan hala en sevdiði futbolcular arasýnda yer alýr taraftarlarýn. Edgar'da iþte geçmiþ kariyeri düþünülüp,belki dýþarýdan bir gözlemcinin tavsiyesiyle getirilen bir oyuncu ve þuan için kendini göstermesi için son þanslar.Þayet devre arasýna kadar gösteremezse,devre arasýnda yeni forvet transferleriyle tamamen rotasyonun en arkalarýna gönderilecektir.

Adana Demirspor
09.Kasým.2016, 22:08
Ikýncý sezon böyle bitti beným. Adanaspor biraz daha zorlasa þampiyon olabilirdi. :)Ligin son haftalarý aþýrý çekiþmeli geçti,ilk 4'de olanlarýn hepsi þampiyon olabilirdi.
http://i.hizliresim.com/5YPyQq.jpg

RedJ
09.Kasým.2016, 23:59
BETA da açtýðým kariyer ile devam ediyorum. Adanaspor bende de ilk sezon 8 ikinci sezon 6 þuan üçüncü sezondayým 30.hafta lig 2.si konumunda.

Fenerbahçe'de 15.sýrada küme düþmemeyi garantiledi fakat ligi 13 - 15 aralýðýnda bitirecek öyle duruyor.

Beþiktaþ ise 5 ila 10 arasýnda kalacak öyle duruyor.

Sezon sonu oyunu tamamlýyor olacaðým.

Türkiye ligi ile devam etmeyi düþünen arkadaþlar Turksportal ýn yayýnladýðý güncelleme ile oynayýn. Orjinal oyun ile 1-2 sezon sonra insanda oynama iþtahý kalmýyor. 3 büyükten birini seçtiðiniz zaman diðer ikisi çok kötü oluyor..

CanrY
10.Kasým.2016, 01:45
ben v2 Galatasaray ile oynuyorum, KAZANAMIYORUM :D anadolu takýmlarý iyi zorluyo bakalým ne olacak 3 gol atsam 4 yiyorum :D

ayranmadeni
10.Kasým.2016, 02:04
fmrte 17 ne zaman çýkacak bilgisi olan var mý ?

fener_brk
10.Kasým.2016, 02:38

Bu gece çýktý pahalý ama 18,44 tl

MoNToLiVo_
10.Kasým.2016, 02:44

Fmrte yerine oyun ici editör kullanmaný tavsiye ederim.

MoNToLiVo_
10.Kasým.2016, 02:47
Ahmet özellikleri çok kýsýtlý bir oyuncu.Çok koþar pres yapar ama Süper Lig'de forvete konan bir oyuncu için bunlar hiçbir zaman yeterli olmaz. Ýleride tek adamken gol atamazsa bir forvet ozaman takým gol atamaz.Örneðin çift forvetli sistemde iþ görür yardýmcý oyuncu olarak ama Adanaspor hiçbir zaman çift forvet oynayan bir takým olmadý.Ahmet'i biraz Burak Çalýk'a benzetiyorum. Burak'ta öyle mesela.Ýleri uçta deli gibi koþar pres yapar oyun bozmaya çalýþýr ancak sonuçta baktýðýn zaman ortada somut bir fayda saðlamamýþ olur.Mesela ayný iþi Mbilla'da yapardý Adanaspor'a ilk geldiði zamanlarda.Ancak Mbilla artý olarak o yaptýðý preslerin baskýlarýn sonucu olarak ya gol atardý ya asist yapardý.O yüzden de taraftarýn gönlüne taht kurdu kýsa süre içerisinde ve daha sonra Süper Lig'e bizden önce gitti zaten.

Edgar için de son olarak þunlarý söyleyim. Bayram Akgül deneme transferler yapmayý çok seven bir adam. Cebinden az para çýksýn diye garip liglerden potansiyeli belli olmayan oyuncularý getirip denemesiyle meþhur.Belki tutar hesabý. Tutanlarda vardý. Örneðin Mbilla ve Kibong senelerdir Adanaspordan farklý takýmlarda oynamalarýna raðmen,kimse sorsan hala en sevdiði futbolcular arasýnda yer alýr taraftarlarýn. Edgar'da iþte geçmiþ kariyeri düþünülüp,belki dýþarýdan bir gözlemcinin tavsiyesiyle getirilen bir oyuncu ve þuan için kendini göstermesi için son þanslar.Þayet devre arasýna kadar gösteremezse,devre arasýnda yeni forvet transferleriyle tamamen rotasyonun en arkalarýna gönderilecektir.

bence bu konuda ayrý þeyleri düþünüyoruz.. Örnek vereyim sana adanaspor gecen sezon baya boþ alanlar yakalýyordu buda sürekli hareket halinde bir oyuncuyu üzerine cekmesiydi. adansporun genel maçlarýný sürekli takip ediyorum. edgara gelince edgar ýn youtube da bir kaç videosunu izlemeni öneririm. her oyuncu her takýmda baþarýlý olacak diye bir kaide yok. ona örnek vereyim mehmet batdal bizde oynayamadý ama baþakþehirde döktürüyo resmen.. klüp baþkanýný bilemem ama ptt 1.lig de tüm takýmlar deneme yanýlma yöntemi ile ya tutarsa transferi yapýyor ki bu da en acý gerçeklerimizden birisi..

ayranmadeni
10.Kasým.2016, 04:51
o daha mý iyi daha önce hiç kullanmadým. Farký nedir?

MoNToLiVo_
10.Kasým.2016, 05:01

Football manager 'ýn orjinal oyun içi editörü.. daha iyi bence.

hknshr
10.Kasým.2016, 11:01

Direk oyunun içinde deðiþiklik yapabiliyosun hocam 16da kullanmýþtým.

serwan
10.Kasým.2016, 11:47
Oyunu alan arkadaþlar önceki serilerin maç motorunu ve transferdeki yapay zekasýný ve ayný konularda fm17'yi puanlayabilir mi?

ToRoSKaPLaNý
10.Kasým.2016, 20:18
bence bu konuda ayrý þeyleri düþünüyoruz.. Örnek vereyim sana adanaspor gecen sezon baya boþ alanlar yakalýyordu buda sürekli hareket halinde bir oyuncuyu üzerine cekmesiydi. adansporun genel maçlarýný sürekli takip ediyorum. edgara gelince edgar ýn youtube da bir kaç videosunu izlemeni öneririm. her oyuncu her takýmda baþarýlý olacak diye bir kaide yok. ona örnek vereyim mehmet batdal bizde oynayamadý ama baþakþehirde döktürüyo resmen.. klüp baþkanýný bilemem ama ptt 1.lig de tüm takýmlar deneme yanýlma yöntemi ile ya tutarsa transferi yapýyor ki bu da en acý gerçeklerimizden birisi..

Edgar konusu doðrudur.Ben oyuncunun sadece istatistiksel geçmiþini biliyorum.Reel olarak ilk defa Adanaspor'da izledim.Belki de isteði yoktur buraya gelince veya Türkiye'ye geldiðine piþmandýr.Çünkü hani mücadele isteði de yok.Ne boþa kaçma çabasý var.Ne top indirme çabasý var.Ne top kontrolü var. Yani hiç oyuncunun geçmiþini bilmeyen birine Edgar'ý izlet,Ptt de bile oynayamaz bu der. Adanaspor'da deneme transferlerin en büyük özelliði, tutmazsa anýnda vazgeçilmesi.Þuan Edgar son þanslarýný kullanýyor.Dediðim gibi zaten baþkanýn cebini de yakmadýðý için devre arasýnda ya direk gönderilir ya da rotasyonun en dibine gider.

Ahmet için de, dediðim gibi tek özelliði pres olan bir oyuncu hiçbir zaman iyi bir oyuncu olamaz.Biraz da futbol zekasý gerekir.Ahmet þansý yaver giderse Ptt de belki iyi bir kariyer yakalayabilir ancak süper ligde en ufak bir þansý yok.Ptt liginin aðýr savunmacýlarý arasýnda presleri iþe yarýyor ancak Süper ligde daha hiçbir savunma oyuncusunu yorduðunu,oyununu bozduðunu görmedim.Süper ligin en kötü takýmlarýnýn bile savunma oyuncularý ptt ye oranla çok hýzlý oynuyor.

isiranforvet
10.Kasým.2016, 20:39
arkadaþlar menajer uyruðunu sadece ingiliz yapabiliyorum lütfen yardýmcý olun çözümü bilen var mý türk vs yapamýyorum

CanrY
10.Kasým.2016, 21:02
regen suratlarý hep ayný mý çok benziyorlar dünyadaki genç giriþine bakýyorum suratlar ayný saçlar falan biraz deðiþik, önceden mýsýrlýyla senegalli ayný tip olmazdý olmaz gerçekte de ama oyunda ayný gibi :D

MoNToLiVo_
10.Kasým.2016, 21:51
Edgar konusu doðrudur.Ben oyuncunun sadece istatistiksel geçmiþini biliyorum.Reel olarak ilk defa Adanaspor'da izledim.Belki de isteði yoktur buraya gelince veya Türkiye'ye geldiðine piþmandýr.Çünkü hani mücadele isteði de yok.Ne boþa kaçma çabasý var.Ne top indirme çabasý var.Ne top kontrolü var. Yani hiç oyuncunun geçmiþini bilmeyen birine Edgar'ý izlet,Ptt de bile oynayamaz bu der. Adanaspor'da deneme transferlerin en büyük özelliði, tutmazsa anýnda vazgeçilmesi.Þuan Edgar son þanslarýný kullanýyor.Dediðim gibi zaten baþkanýn cebini de yakmadýðý için devre arasýnda ya direk gönderilir ya da rotasyonun en dibine gider.

Ahmet için de, dediðim gibi tek özelliði pres olan bir oyuncu hiçbir zaman iyi bir oyuncu olamaz.Biraz da futbol zekasý gerekir.Ahmet þansý yaver giderse Ptt de belki iyi bir kariyer yakalayabilir ancak süper ligde en ufak bir þansý yok.Ptt liginin aðýr savunmacýlarý arasýnda presleri iþe yarýyor ancak Süper ligde daha hiçbir savunma oyuncusunu yorduðunu,oyununu bozduðunu görmedim.Süper ligin en kötü takýmlarýnýn bile savunma oyuncularý ptt ye oranla çok hýzlý oynuyor.

Demekki edgar takýmýn kimyasýna uymamýþ :) anlaþýlan bu fakat bir çok yabancý oyuncunun uyum sýkýntýsý ligimizin en belirgin özelligi örnek vermek gerekirse ligimize gelipte tutunamayan yýldýzlar Misimovic, Jo, Dos santos, Revivo fenerde müthiþ iþler yaptý fakat cimbomun kimyasýna uymadý, yada diðer ligleri baz alýnca alvaro negredo gibi örnekler var :) önemli olan takýmýnda ki konumu ve oyuncularla uyuþmasý diye düþünüyorum.

Ahmet konusuna gelince gerçekte elime fýrsat geçse pano ya ilk onu yazarým neden dersen önde baský yapan takým oyunu oynayýnca en büyük örnegi elmander :) 2 sezonda 20 golü bile bulamadý fakat adamýn yorulmak bilmez presi en sevilen oyunculardan olmasýný sagladý. koþan ve rakibi pressle boðan oyuncuyu her menacer sever :) o yüzden adansporda yýllardýr rahatlýkla oynuyor diye düþünüyorum. en azýndan benim fikrim bu. :)

MoNToLiVo_
10.Kasým.2016, 21:53
regen suratlarý hep ayný mý çok benziyorlar dünyadaki genç giriþine bakýyorum suratlar ayný saçlar falan biraz deðiþik, önceden mýsýrlýyla senegalli ayný tip olmazdý olmaz gerçekte de ama oyunda ayný gibi :D

onu yamayla düzeltebiliyorsun kardeþim. :)

marlo41
10.Kasým.2016, 22:16
Oyunu alan arkadaþlar önceki serilerin maç motorunu ve transferdeki yapay zekasýný ve ayný konularda fm17'yi puanlayabilir mi?

Maç motoru daha iyi. Yapay zeka daha kötü.

ozanocal
11.Kasým.2016, 01:16
Maç motoru daha iyi. Yapay zeka daha kötü.

16 dan daha kötü olamaz bence yapay zeka:)

domisky
11.Kasým.2016, 10:53
Manager resmi için 3D generate edilen deðil de, eskiden olduðu gibi kendi resmimizi koyamýyor muyuz acaba?

domisky
11.Kasým.2016, 10:57

Maç moturu serinin en iyisi, yapay zeka hemen hemen ayný.

mursittuna84
11.Kasým.2016, 11:18
Arkadaþlar hepnize iyi oyunlar...

Þöyle bir sorum olacak...

FM2016 da Tüm özellikleri ile kariyer modu hýzlý mod ve meydan okuma modu vardý.

Benim eskisi kadar vaktim olmadýðý için hýzlý modu kullanýyordum.

Fakat FM2017 hevesile koþtum aldým eve geldim hüsran :(

Hýzlý Mod yok tüm özellikleri ile oynayýpta toplantýlar kadro numaralama yabancý oyuncu ayýklama falan bunlarla uðraþmak istemiyorum .

Hýzlý mod oynamanýn bir yolu var ise bilen yazsýn lütfen..

MoNToLiVo_
11.Kasým.2016, 13:32
Arkadaþlar hepnize iyi oyunlar...

Þöyle bir sorum olacak...

FM2016 da Tüm özellikleri ile kariyer modu hýzlý mod ve meydan okuma modu vardý.

Benim eskisi kadar vaktim olmadýðý için hýzlý modu kullanýyordum.

Fakat FM2017 hevesile koþtum aldým eve geldim hüsran :(

Hýzlý Mod yok tüm özellikleri ile oynayýpta toplantýlar kadro numaralama yabancý oyuncu ayýklama falan bunlarla uðraþmak istemiyorum .

Hýzlý mod oynamanýn bir yolu var ise bilen yazsýn lütfen..

touch modunu yüklersen eðer hýzlý modu kullanabilirsin.

cilqin
11.Kasým.2016, 14:34
Merhaba yeri mi bilmiyorum ama FM16'da Rakip takým analizi genel kýsmýna týklayýnca tam sayfa çýkýyordu kare kare bilgi veriyordu.
En fazla yenilen gol pas. En fazla atýlan gol türü orta vs. Fm17'de genel ekraný bulamadým. Genele týklayýnca sadece yazý ile olumsuz ve olumlu yönleri yazýyor. Acaba bu ekran artýk böyle mi olacak yoksa ben mi bulamadým. ?

MoNToLiVo_
11.Kasým.2016, 14:38
Merhaba yeri mi bilmiyorum ama FM16'da Rakip takým analizi genel kýsmýna týklayýnca tam sayfa çýkýyordu kare kare bilgi veriyordu.
En fazla yenilen gol pas. En fazla atýlan gol türü orta vs. Fm17'de genel ekraný bulamadým. Genele týklayýnca sadece yazý ile olumsuz ve olumlu yönleri yazýyor. Acaba bu ekran artýk böyle mi olacak yoksa ben mi bulamadým. ?

takým raporu / istatistikler ekranýnda bulabilirsin kardeþim.

cilqin
11.Kasým.2016, 14:58
Hocam bu þekilde çýkýyor eskiden daha farklýydý daha anlaþýlýrdý deðiþti mi acaba artýk ?

http://i.hizliresim.com/1N9mQA.jpg (http://hizliresim.com/1N9mQA)

MoNToLiVo_
11.Kasým.2016, 15:00
Hocam bu þekilde çýkýyor eskiden daha farklýydý daha anlaþýlýrdý deðiþti mi acaba artýk ?

http://i.hizliresim.com/1N9mQA.jpg (http://hizliresim.com/1N9mQA)

aslýnda eskiden daha sadeydi suan daha detaylý oldugu için gözümüze aþina gelmiyo :) daha etkili bence.

mursittuna84
11.Kasým.2016, 15:02
Peki Hocam Onuda satýn mý almak gerekiyor. Eðer gerekmiyorsa nasýl yükleyebilirim.

cilqin
11.Kasým.2016, 15:02
Aradýðým þey aslýnda bu. Dediðinizden anladýðým artýk bu olmayacak doðrumdur hocam ?

http://i.hizliresim.com/88G0q7.png (http://hizliresim.com/88G0q7)

MoNToLiVo_
11.Kasým.2016, 15:07
Peki Hocam Onuda satýn mý almak gerekiyor. Eðer gerekmiyorsa nasýl yükleyebilirim.

satýn alman gerekiyor. 12 tl

MoNToLiVo_
11.Kasým.2016, 15:08
Aradýðým þey aslýnda bu. Dediðinizden anladýðým artýk bu olmayacak doðrumdur hocam ?

ayný ekran fakat yeniliklerden biri..

http://i.hizliresim.com/ZYrN23.jpg (http://hizliresim.com/ZYrN23)

http://i.hizliresim.com/oELQnX.jpg (http://hizliresim.com/oELQnX)

cilqin
11.Kasým.2016, 15:44
ayný ekran fakat yeniliklerden biri..

http://i.hizliresim.com/ZYrN23.jpg (http://hizliresim.com/ZYrN23)

http://i.hizliresim.com/oELQnX.jpg (http://hizliresim.com/oELQnX)

Ýlgi alakanýz için teþekkür ederim.

MoNToLiVo_
11.Kasým.2016, 15:50
Ýlgi alakanýz için teþekkür ederim.

Rica ederim.

mursittuna84
11.Kasým.2016, 16:07
Steam maðazada bakýyorum þuan 69,90 diyor touch modu için bahsettiðiniz fiyata nasýl alabilirim.

Ýlginiz için teþekkürler þimdiden.

MoNToLiVo_
11.Kasým.2016, 16:11
Steam maðazada bakýyorum þuan 69,90 diyor touch modu için bahsettiðiniz fiyata nasýl alabilirim.

Ýlginiz için teþekkürler þimdiden.

Ön sipariþle aldýgým için bende aktif görünüyo suan.. kütüphaneye bak bir.. kütüphanen de olmasý lazým steam'de

ToRoSKaPLaNý
11.Kasým.2016, 20:31
Demekki edgar takýmýn kimyasýna uymamýþ :) anlaþýlan bu fakat bir çok yabancý oyuncunun uyum sýkýntýsý ligimizin en belirgin özelligi örnek vermek gerekirse ligimize gelipte tutunamayan yýldýzlar Misimovic, Jo, Dos santos, Revivo fenerde müthiþ iþler yaptý fakat cimbomun kimyasýna uymadý, yada diðer ligleri baz alýnca alvaro negredo gibi örnekler var :) önemli olan takýmýnda ki konumu ve oyuncularla uyuþmasý diye düþünüyorum.

Ahmet konusuna gelince gerçekte elime fýrsat geçse pano ya ilk onu yazarým neden dersen önde baský yapan takým oyunu oynayýnca en büyük örnegi elmander :) 2 sezonda 20 golü bile bulamadý fakat adamýn yorulmak bilmez presi en sevilen oyunculardan olmasýný sagladý. koþan ve rakibi pressle boðan oyuncuyu her menacer sever :) o yüzden adansporda yýllardýr rahatlýkla oynuyor diye düþünüyorum. en azýndan benim fikrim bu. :)

Edgar olayý doðrudur.Daha önce ne izledim ne de fikrim vardý.Sadece Adanaspor'da oynayan bir oyuncu olarak yorum yapýyorum :) Belki baþka bir takýmda çok iyi oyunlar sergileyecektir.O konuda birþey diyemiyorum. :)

Ahmet konusunda cidden çok farklý düþünüyoruz.Ahmet konusunda teknik direktör Jurcic'de benim gibi düþünüyor olsa gerek ki git gide Ahmet'in süreleri azalýyor.Hatta geçen hafta ilk 18 e bile alýnmadý.Geçen hafta Rize ile 2-2 berabere kaldýðýmýz maçta Edgar'da yedekler arasýnda olmasýna raðmen o da oyuna alýnmadý.Jurcic sezon baþýnda geldiðinde takýmý hiç tanýmýyordu.O yüzden,zaten son dakika geldi transfer yapamadý.Ben son sýrada olsak bile hocanýn taktik anlayýþýný çok sevdim.Nadiren önde olduðumuz maçlarda bile takýmý hiçbir zaman geriye yaslandýrýp,savunma yaptýrmaya çalýþmadý.Þayet ki Bayram Akgül engeline takýlmadan transferleri istediði gibi yaptýrýrsa artýk Ahmet Dereli için ilk 18 in dýþý daha da saðlamlaþacaktýr. Ýnan bana Ahmet koþuyor pres yapýyor ama boþ koþuyor. Umarým Ahmet Dereli en kýsa sürede Þanlýurfa'ya sizin takýmýnýza gelir :) :)

MoNToLiVo_
11.Kasým.2016, 20:40
Ýnþ. gelir.. :) önde basan oyuncu sýkýntýmýz mevcut zaten bu sene :) en azýndan efor sarf eden oyuncumuz olur :)

antiochia
12.Kasým.2016, 21:29
Sözleþme saçmalýðý artarak devam ediyor.Çok uçuk rakamlar var yine

rogrog
12.Kasým.2016, 23:51
Celta Vigo ile oynuyorum. Üst üste 3 maçta saçma sapan skorlardan maç döndürüyor rakipler. Önce osasuna karþýsýnda 3-0 öne geçtiðim bir maçta osasuna 3-3 çevirdi. Sonrasýnda Genk ile Avrupa Ligi maçýnda 4-1 önde kapattýðým devreden sonra maç 4-4 bitti. Trajikomik uzaktan ve çapraz goller. Son olarak lig sonuncusu Leganes deplasmanýnda ilk yarýyý 2-0 önde kapamama raðmen maçý 3-2 ye döndürdü rakip.

Bu maç motoru bana hayal kýrýklýðý yaþattý.

martymcfly
13.Kasým.2016, 00:27
Sýfýra inip ön direðe yapýlan ortalarýn hepsi gol oluyor. Rakip istediði zaman bu þekilde kolayca atýyor, motor o senaryoyu yazýyor heralde.

Burak Akmanoðlu
13.Kasým.2016, 00:52
http://image.prntscr.com/image/fe152b25491949059740931b39e19bde.png

Böyle bir þey ile rastlaþan oldu mu ? 48 ay'da 1,5 M € ile önerdim Zenit böyle teklif ile geldi. :D

Mike Shinoda
13.Kasým.2016, 01:12

Böyle bir þey ile rastlaþan oldu mu ? 48 ay'da 1,5 M € ile önerdim Zenit böyle teklif ile geldi. :D

Ýþler Güçler'deki Sezai'nin kýraathanedeki Sat ... sat sat sat repliði geldi aklýma bir anda :D

MoNToLiVo_
13.Kasým.2016, 07:09
Sözleþme saçmalýðý artarak devam ediyor.Çok uçuk rakamlar var yine

kardeþim. konuþmada belirgin zam özelligini kaldýr kilit yerine as yada rotasyon u kabul ettirirsen mütevazi paralara geliyo elemanlar.

MoNToLiVo_
13.Kasým.2016, 07:10
Sýfýra inip ön direðe yapýlan ortalarýn hepsi gol oluyor. Rakip istediði zaman bu þekilde kolayca atýyor, motor o senaryoyu yazýyor heralde.

Cizgiye inmeden yerden yakýn direk yada merkeze diye komutlandýrýrsan cok daha fazlasý oluyo kardeþim. :)

MoNToLiVo_
13.Kasým.2016, 07:11

yalnýz dikkatini cekerim. oyuncuyu sattýgýn zaman 3.5 milyon euroluk maasýný sen karsýlayacaksýn öyle bir madde var :) 3 yýllýk sözleþme olsa 10.5 milyon euro zararýn var bu transferden. :)

martymcfly
13.Kasým.2016, 13:04
Cizgiye inmeden yerden yakýn direk yada merkeze diye komutlandýrýrsan cok daha fazlasý oluyo kardeþim. :)

Atma konusunda deðil de yeme konusunda sýkýntým var benim :D
Bekleri hiç çýkartmasam, defansý tamamen geri çeksem bile adamlar bi þekilde çalýmý atýp orta yapýyor.

MoNToLiVo_
13.Kasým.2016, 13:26
Atma konusunda deðil de yeme konusunda sýkýntým var benim :D
Bekleri hiç çýkartmasam, defansý tamamen geri çeksem bile adamlar bi þekilde çalýmý atýp orta yapýyor.

beklerini defansif bek yap .. :) bak farký görürsün.

Burak Akmanoðlu
13.Kasým.2016, 16:47
yalnýz dikkatini cekerim. oyuncuyu sattýgýn zaman 3.5 milyon euroluk maasýný sen karsýlayacaksýn öyle bir madde var :) 3 yýllýk sözleþme olsa 10.5 milyon euro zararýn var bu transferden. :)

Bu yüzden mi 4.7 teklif edildi acaba

GeanyGS
13.Kasým.2016, 22:28
Her sene olduðu gibi gittik yine aldýk oyunu. Büyük beklentilerim yoktu açýkcasý ama bu kadar kötü olacaðýný da beklemiyordum.

1- Rakibin ceza sahanýza paralel, yerden yaptýðý ortalarýn %80'i gol oluyor.
2- Ceza sahasýna çapraz bölgelerden kullanýlan serbest vuruþlarýn çoðu gol veya penaltý oluyor.
3- Çoðu üst düzey kalecinin kariyeri boyunca 1-2 kere yiyebileceði þanssýz golleri senede 1-2 kez yiyor kaleciniz.
4- Hýzlý baþlayýp 2-0 hatta 3-0 öne geçtiðim maçlarýn çoðu ýzdýrap oluyor, rakip kim olursa olsun illa gol veya goller buluyor.
5- Sakatlýklar konusunda hala biþey yapýlmamýþ özellikle önemli maç trafikleri öncesi veya bir yarý final&final maçý öncesi illa çok önemli bir oyuncunuz gidiyor. Hatta biri sakat veya cezalýysa o pozisyonun rotasyon oyuncusunun baþýna geliyor nedense bu sakatlýklar. Ýlk senemde 5-6 hafta 23A'da oynayan, top toplayýcý yapmayacaðým adamý koymak zorunda kaldým kaleye.
6- Oyuncularýn kulüpten ayrýlma istekleriyle uðraþmaktan resmen takýmý toparlayamýyorsunuz.
7- Taktiklerden verim almak daha zor bir hale gelmiþ. Özellikle DMC'siz taktikler uzun vadede pek baþarýlý olamýyor (üst düzey bir takým deðilseniz veya o duruma gelmemiþseniz)
8- FIFA17'yi full ayarlarda online oynamama raðmen FM17'de maç esnasýnda az da olsa takýlmalar hissediyorum, daha düþük sistemlerde sýkýcý olabilir.

diye uzar gider, geçen seneyi de yorumlasam bunlarý yazardým muhtemelen seneye de bunlarý yazýcaz ama tabi ki yine alýcaz oyunu çünkü FM benim gibi bir çok insan için bir oyundan fazlasýný ifade ediyor.

Artýlarý yok mu? Tabi ki var;

1- Sosyal medya olayýný sevdim, her maçtan ve transferden sonra yorumlarý okumak keyifli oluyor, ileriki serilerde bu özelliðin daha çok geliþeceðini düþünüyorum.
2- Transfer ücretleri eski seriler gibi çok uçuk deðil. Kulüplerle anlaþmak daha kolay, özellikle kiralýk oyunculara opsiyon koymak daha kolay hale gelmiþ.
3- Çoðu oyuncu menejerinin maaþ görüþmesinden önce kariyer görüþmesi yapmasý hoþ olmuþ.

Dediðim gibi çok büyük beklentilerim yoktu zaten oyunla ilgili lakin 10 üzerinden puanlamak gerekirse þimdilik puaným 6/10 o da güzel günlerin hatýrýna :)

Mamadou
13.Kasým.2016, 23:35
DMC'siz dörtlü ile savunma taktiði yapabilen varsa tebrik ederim. Daha denemedim ama bu serinin taktiði bana göre 3-5-2 gibi duruyor.

aytekin79
13.Kasým.2016, 23:50
DMC'siz dörtlü ile savunma taktiði yapabilen varsa tebrik ederim. Daha denemedim ama bu serinin taktiði bana göre 3-5-2 gibi duruyor.

Hücum oynarken savunma yapmak zorlaþmýþ bu seride..

balon
14.Kasým.2016, 00:23

Aslýnda buna benzer bilgiyi, takým raporu/goller bölümünden bulmak mümkün. Mesela aþaðýdaki görselde Akhisar'ýn en fazla asist yaptýðý tip ara pasý olarak belirtilmiþ. Görselin sað tarafýnda gol ve asist bölgelerini de inceleyebiliyoruz.

http://i.hizliresim.com/r6BRaM.png (http://hizliresim.com/r6BRaM)

mursittuna84
14.Kasým.2016, 15:15
Hocam teþekkürler saðol. Eve gidip kendi pc de steam yüklü olduðu için ordan girdim ve kütüphane buldum.

Yükleyince hýzlý modda oynayabiliyorum þuan.

metinoktay
14.Kasým.2016, 16:41
Foruma girmeyeli baya süre geçti, özlemiþim, zamanýnda çaylak olanlar büyümüþ :P
2017 izlenimim þöyle; 2. sene yani 17/18 sezonunda Beþiktaþ haricinde Galatasaray ve Fenerbahçe büyük düþüþ yaþýyor, Galatasaray þampiyon olmasýna raðmen transfer yapamadý, kiraladýðý oyuncular benim Denizlispr'dakinden de vasat, þuan 9. sýrada mesela, Fenerbahçe de 6. sýrada (nedir bu Fenerin 6 sevdasý :D ) Baþakþehir ligi domine ediyor, Beþiktaþ da kadroyu koruduðu için iyi, Adanaspor kök söktürüyor.

Kiralama konusuna da deðineceðim, Denizlispor'da 1. Lig'de devre arasý ilk sezonda maaþ ödemeden Ýngiltere, Almanya ve Ýspanya'dan çok iyi oyuncularý kiraladým ve 1. Lig'in kalitesi düþük olduðu için çok iyi maçlar çýkarp hemen üst lige yükseldim. Ayný oyuncularýn kiralama sürelerini belki uzatabilirim diye teklif yaptým, anlaþma süresine dikkat etmemiþim, hepsi 2 veya 3 yýllýk kiralýk ve maaþ ödemeksizin kiralandý :D Leverkusen'den Pohjanpalo var örneðin, harika bir forvet, 1. lig ve süper ligde kiralandý bana ve bunun gibi yýldýz sayabileceðim veya olabilecek oyuncular, hem de ücretsiz ve maaþsýz, ayrýca uzun vaadede. Bence bu tamamiyle olmasa da biraz düzeltilmesi gereken bir olay.

Ek olarak, antrenör alýmý çok kýsýtlanmýþ, bir bakýma doðru buluyorum, oyunda önceden antrenörleri dolduruyorduk, ki bizim ligimizde 3-4 antrenörü geçmez takýmlardaki sayý.

Bir de aþýrý derecede her maçta ortalar doðrudan kaleye gidiyor, hem kendimin hem de rakip takýmýn. Bu artýk düzeltilmeli diye düþünüyorum.

Her maç aþýrý derecede sarý ve kýrmýzý kartlar havada uçuþuyor, gene iki yönlü, sakatlýklar azaltýlmýþ, bu güzel.

Þimdilik aklýma gelenler bunlar. Þirket haricinde evde olursam belki kariyeri paylaþabilirim.

Ýyi oyunlar cümlenize.

onry
17.Kasým.2016, 14:01
özel yetenekle alakalý olarak þöyle bir gözlemim var. özel yeteneði yüksek oyuncularýn pas yüzdesi ayný özelliklere sahip diðer oyunculara göre çok düþük oluyor. (muhtemelen topuk pasý vs þekiller deniyorlar:)) buda pas yüzdesini büyük oranda etkiliyor. özellikle orta saha ve gerisinde ki pozisyonlar için kötü bir durum özel yeteneðin yüksek olmasý.
birde oyun handikapý olarak þu var. eðer ki bir oyuncunun zayýf ayak skili 9'un üzerindeyse ve bu oyuncuda "zayýf ayaðýný kullanmaktan kaçýnýr" tercihi varsa, yapay zeka oyuncuyu zayýf ayaðýný kullanmaya zorlamýyor ve oyuncu bir çok aktivitesini (pas þut) güçlü ayaðýyla daha isabetli olarak gerçekleþtirebiliyor.

onry
17.Kasým.2016, 14:12
ayrýca gizli liberoyla, defansif orta saha(defend) arasýnda oyuncu talimatlarý kýsmýnda hiç bir fark görünmüyor. bu iki rol arasýnda bizim göremediðimiz hangi farklar var oyuncu talimatlarýnda? varsa neden göremiyoruz?

mustinho03
22.Kasým.2016, 23:09
Oyunda bazi kelimeler hala ingilizce
Very determined, The On Numara ve aklima gelmeyen bi kaci. Oyun orijinal ve güncel!

ynssym
26.Kasým.2016, 15:11
Selam Arkadaþlar

Ýspanya liginde bulunan bazý takýmlarýn isimleri deðiþik yazýyor. Bir de INTER büyük harflerle yazýlmýþ durumda. Bu bir sorun mu yoksa hepimiz de ayný mý ?

SacrificeGGTC
26.Kasým.2016, 15:19
Oyunun lisans problemleri nedeniyle o þekilde görüyorsun. Problem yok :)
Link (http://www.fmscout.com/a-fm17-real-names-license-fix.html) < Ýstersen þurdan Brezilya Ligi harici bütün isimleri orjinale çevirebilirsin.

ynssym
26.Kasým.2016, 15:27
Eyvallah SacrificeGGTC (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=278650).

hknshr
26.Kasým.2016, 15:45
Selam Arkadaþlar

Ýspanya liginde bulunan bazý takýmlarýn isimleri deðiþik yazýyor. Bir de INTER büyük harflerle yazýlmýþ durumda. Bu bir sorun mu yoksa hepimiz de ayný mý ?

Hocam sortitoutsi diye bi site var oraya gir aradýðýn herþeyi bulabilirsin. Brezilya ligi dahil tüm takým isimleri düzeliyor yaptýklarý yamayla. Milli takýmlarda dahil.

Tim Duncan21
27.Kasým.2016, 00:55
Belki daha önce paylaþýlmýþtýr ama, þöyle bir þeye denk geldim ve baya bir güldüm. Çok gerçekçi bir inceleme olmuþ 2017 için. :D:D:D

Dip Not: Mevcut link içerisindeki uzun yazý da, belli kýsýmlarda küfür ve argo kullanýlmýþtýr. Lütfen dikkatli olalým (::)(::)(::)

http://steamcommunity.com/id/justicia11/recommended/482730/

mustinho03
27.Kasým.2016, 08:57
Belki daha önce paylaþýlmýþtýr ama, þöyle bir þeye denk geldim ve baya bir güldüm. Çok gerçekçi bir inceleme olmuþ 2017 için. :D:D:D

Dip Not: Mevcut link içerisindeki uzun yazý da, belli kýsýmlarda küfür ve argo kullanýlmýþtýr. Lütfen dikkatli olalým (::)(::)(::)

http://steamcommunity.com/id/justicia11/recommended/482730/

Küfür etmese iyiymis ama adam dogrulari yazmis! :) oyunun üzerine yazmalari lazim dikkat, bu oyun insani kansere etme potansiyeline sahibtir diye :)

wladcas
27.Kasým.2016, 20:47
Baþarýlý olmak için illa pas oyunu mu oynamak lazým merak ediyorum,pas oyunu oynayýnca çoðu takýmý rahatlýkla ekarte edebilirken kýsa pas kaygýmýz olmadan tempolu oyun oynayýnca saçma sapan goller yiyip yeniliyoruz.

ozanocal
27.Kasým.2016, 21:00
Baþarýlý olmak için illa pas oyunu mu oynamak lazým merak ediyorum,pas oyunu oynayýnca çoðu takýmý rahatlýkla ekarte edebilirken kýsa pas kaygýmýz olmadan tempolu oyun oynayýnca saçma sapan goller yiyip yeniliyoruz.

illa pas oyunu oynatman gerekmiyor hýzlý bir takýmýn varsa dikine paslarla tempolu bir oyun oynayabilirsin ki takýmýn iyiyse topla oynama yüzden yine yüksek olur

DenizlispoR
28.Kasým.2016, 19:20
Foruma girmeyeli baya süre geçti, özlemiþim, zamanýnda çaylak olanlar büyümüþ :P
2017 izlenimim þöyle; 2. sene yani 17/18 sezonunda Beþiktaþ haricinde Galatasaray ve Fenerbahçe büyük düþüþ yaþýyor, Galatasaray þampiyon olmasýna raðmen transfer yapamadý, kiraladýðý oyuncular benim Denizlispr'dakinden de vasat, þuan 9. sýrada mesela, Fenerbahçe de 6. sýrada (nedir bu Fenerin 6 sevdasý :D ) Baþakþehir ligi domine ediyor, Beþiktaþ da kadroyu koruduðu için iyi, Adanaspor kök söktürüyor.

Kiralama konusuna da deðineceðim, Denizlispor'da 1. Lig'de devre arasý ilk sezonda maaþ ödemeden Ýngiltere, Almanya ve Ýspanya'dan çok iyi oyuncularý kiraladým ve 1. Lig'in kalitesi düþük olduðu için çok iyi maçlar çýkarp hemen üst lige yükseldim. Ayný oyuncularýn kiralama sürelerini belki uzatabilirim diye teklif yaptým, anlaþma süresine dikkat etmemiþim, hepsi 2 veya 3 yýllýk kiralýk ve maaþ ödemeksizin kiralandý :D Leverkusen'den Pohjanpalo var örneðin, harika bir forvet, 1. lig ve süper ligde kiralandý bana ve bunun gibi yýldýz sayabileceðim veya olabilecek oyuncular, hem de ücretsiz ve maaþsýz, ayrýca uzun vaadede. Bence bu tamamiyle olmasa da biraz düzeltilmesi gereken bir olay.

Ek olarak, antrenör alýmý çok kýsýtlanmýþ, bir bakýma doðru buluyorum, oyunda önceden antrenörleri dolduruyorduk, ki bizim ligimizde 3-4 antrenörü geçmez takýmlardaki sayý.

Bir de aþýrý derecede her maçta ortalar doðrudan kaleye gidiyor, hem kendimin hem de rakip takýmýn. Bu artýk düzeltilmeli diye düþünüyorum.

Her maç aþýrý derecede sarý ve kýrmýzý kartlar havada uçuþuyor, gene iki yönlü, sakatlýklar azaltýlmýþ, bu güzel.

Þimdilik aklýma gelenler bunlar. Þirket haricinde evde olursam belki kariyeri paylaþabilirim.

Ýyi oyunlar cümlenize.

Denizlispor konusundaki tavsiyeleri aldým abi,25 oyuncu sýnýrýný gördükten sonra hemen Alman liglerine kaçtým,ben de denerim artýk kiralýklarý. :D Forumdaki yamayý mý kullandýn bu arada?

canerimtrak
28.Kasým.2016, 22:16
Genel olarak oyun alýnýr mý sizce? FM 2016'nin güncel kadrolarýyla devam mý edeyim yoksa FM 2017 mi alayým? Bir de öðrenci olduðum için oyunu uygun fiyata, vade farksýz taksitle alabileceðim bir yer arýyorum.

BaGa TaRKaN
28.Kasým.2016, 22:55
Denizlispor konusundaki tavsiyeleri aldým abi,25 oyuncu sýnýrýný gördükten sonra hemen Alman liglerine kaçtým,ben de denerim artýk kiralýklarý. :D Forumdaki yamayý mý kullandýn bu arada?

Ozzy Sen Yaþýyon mu Yav :D

kapalicarsi
29.Kasým.2016, 18:42
Oyunda 2 senedir futbol kural hatasý var
korneri paslasarak kullanmak isterseniz rakip futbolcu dibinize kadar geliyor

CanrY
04.Aralýk.2016, 23:14
Nvidia GEForce Experience'a geldi FM 17 optimize edebilirsiniz ( gerçi bi iþe yarýyo mu bilmem ama)

metinoktay
05.Aralýk.2016, 14:00

Selamlar Ozzy'm, herhangi bir yama kullanmadým, kendi update'i. 1. ligde iken belki hemen ilk transfer döneminde baþaramayabilirsin ancak 2. transfer dönemi 4 süper oyuncuyu bedavaya kiraladým. Almanya ve Ýngiltere bu konuda baþý çekti. Pohjanpalo, Bennacer, gerrit holtman ilk aklýma gelenler. Adamlarýn normal deðeri 6.5 milyon-17.5 milyon euro arasýnda deðiþiyor mesela. Özlendin len :D

DenizlispoR
05.Aralýk.2016, 18:57
Selamlar Ozzy'm, herhangi bir yama kullanmadým, kendi update'i. 1. ligde iken belki hemen ilk transfer döneminde baþaramayabilirsin ancak 2. transfer dönemi 4 süper oyuncuyu bedavaya kiraladým. Almanya ve Ýngiltere bu konuda baþý çekti. Pohjanpalo, Bennacer, gerrit holtman ilk aklýma gelenler. Adamlarýn normal deðeri 6.5 milyon-17.5 milyon euro arasýnda deðiþiyor mesela. Özlendin len :D

Ýlk senemde orta sýralara oynamayý hedefledim de MC kýsmý taþýyamýyor,Barýþ veya Sankoh sakatlanýnca bitiyor takým. :D Hem Anýl'ýn yüksek maaþý büyük sorun. 2. yýlda büyük deðiþim gerekiyor zaten takýmda da ilk seneyi çýkartmak çok çileli oluyor.

Abi sürekli baþkan deðiþiyor,gelen üzerine biraz daha borç alýyor takým her an batacak gibi hissediyorum. :D Ben de oturup Denizlisporlu birisiyle konuþmayý özledim,þehrimizde bile sýk yapamadýðýmýz bir þey artýk.

DenizlispoR
05.Aralýk.2016, 18:58
Ozzy Sen Yaþýyon mu Yav :D

Dedecim görmemiþim,bildirim de gelmiyor nedense ama okulun izin verdiði sürece yaþýyoruz. :D

kapalicarsi
05.Aralýk.2016, 21:37
Bir canavar sahibi oldum galiba

http://i.hizliresim.com/PnBDM6.png (http://hizliresim.com/PnBDM6)

zzzeeeggg
10.Aralýk.2016, 18:11
Ya þu transferde istenilen para saçmalýðýný biri açýklayabilir mi ? Leverkusen'de Atakan isimli oyuncu almak istiyorum. Fm Genie 525 yere diyor. Bende satýþtan sonra kar payýyla teklif ediyorum. Adamlar kabul etmiyor, Ne istiyorsunuz diyorum 37m sterlin diyor. Bu nedir Allah aþkýna. Fm 2016 sýrf bu yüzden soðudum. Bu normal mi yahu. Baþlamadan oyunu býraktým.

SAÝT71
13.Aralýk.2016, 20:59
Selam millet :) Yýllar sonra bir aradayýz. Evet ilk izlenimler nasýl alýnýr mý oyun? yorum kasýn :)

GicaHagi
14.Aralýk.2016, 19:25
http://www.footballmanager.com/news/football-manager-2017-update

17.2 güncellemesi geldi

BaGa TaRKaN
14.Aralýk.2016, 22:39
FOOTBALL MANAGER 2017 UPDATE 17.2.0

A Football Manager 2017 update (v17.2.0) is now available to download.
To get the update simply quit and restart Steam and your game should update to version 17.2.0.
Updates include but are not limited to the following:

STABILITY & PERFORMANCE
----------------------------------------------
- Fixed rare instances of crash on continue
- Fixed lag when browsing inbox

GAMEPLAY
- Fixed issue in Austrian leagues which prevented staff in certain roles from being appointed
- Adjusted German players willingness to move clubs
- Fixed issue where players asked to be removed from the transfer list, but were not
- Adjusted payments received for players they had offered out on loan
- Adjusted likelihood of user in charge of an international team being offered club role
- Fixed rare examples of players complaining about being left out of continental squads for rounds they are unavailable for
- Fixed incorrect strings on promise panel related to different context promises to accept bids for players
- Fixed rare contradictory inbox items regarding promises not being met
- Added unhappiness reason to list of players supporting/against a manager in group unhappiness meetings
- Fixed rare example of a player not becoming happy again after playing more following a first team football unhappiness
- Improved AI squad building in salary cap leagues
- Fixed issue where user couldn't postpone game due to large number of international call ups in MLS
- Fixed hotseat issue where holidaying one manager past a match, also continued the other manager past their match
- Fixed issue where user cannot add players/confirm squad for national U23s
- Fixed issue where user is incorrectly asked about facing newly appointed manager
- Fixed various issues with records
- Fixed derby question appearing for non-derbies
- Fixed various odds issues
- Adjusted effect of training intensity on injuries
- Fixed examples of league enforced stadium upgrades going wrong
- Improved Tottenham’s attendances when switching grounds

MATCH AI (v1703)
- Improved implementation of Inverted Wing Back role
- Fixed shots which were also free kicks not displaying as Set Pieces on chalkboard
- Fixed rare case of match getting stuck after ball is thrown out of play
- Fixed example of a player clearing rather than throwing
- Improved mentality of teams down to 10 players
- Fixed issue where injured players from AI teams sometimes don't get substituted when injured during a goal
- Fixed ball going through ad-hoardings
- Fixed issue with the match incident thinking the pen shootout goal was own goal
- Fixed rare issue with player being treated on side line being used for offside decisions
- Fixed inability to alter closing down setting for certain role/duty combinations
- Improved instance of referee and carded player not facing each other
- Fixed rare instance of dribbling past opponent commentary being used inappropriately
- Fixed instances of player incorrectly being considered to have made a mistake
- Fixed rare instance of inappropriate commentary for a free kick
- Fixed instances of player being considered to have performed a dribble too soon after controlling the ball
- Fixed instance where we would skip to dead time before a red card occurred
- Fixed ghost goal example
- Fixed deflections not being accounted for properly
- Fixed keeper handling and judgement bugs
- Improved outfield player judgement of ball AI
- Made keeper use strongest side for throw outs where possible
- Fixed a handball mistake/chalkboard event being assigned to a goalkeeper who was inside their own area
- Improved distance a player can be offside for a disallowed goal to be deemed "controversial"
- Fixed keeper bug where he could deflect it in same slice as save causing own goal
- Fixed subs being subbed off too early in case of a red card
- Improved instances where Key Passes were not recorded
- Fixed issue with assistant manager not following user's instructions when user holidays match and ticks use formation + use current team when possible

GRAPHICS
- Improvements to stadium appearances
- Adjusted Grass/Synthetic pitches to appear in same way as standard grass pitches
- Fixed issue with substituted player appearing sat on the field rather than on the bench
- Fixed issue with player who has been subbed on to the field briefly appearing to be wearing tracksuit rather than playing kit
- Fixed issue with players not wearing long sleeve shirts/under layers
- Fixed issue where linesman flag would flash in the centre circle

USER INTERFACE
- Fixed manager profile reverting to default setup
- Various cosmetic fixes to the light skin
- Fixed issue on conversation history panel which prevented users from scrolling through previous chats
- Fixed issue with match formation widget not updating when players swapped

COMPETITIONS
- Fixed rare issue where certain leagues wouldn't schedule after season turnover
- Fixed issue with Bulgarian league playoff
- Fixed Chinese league registration rules
- Fixed Home/Away games imbalance after Scottish Premier League split
- Fixed French Ligue 1 prize money
- Fixed loaned in players not being able to play in Swiss Cup
- Fixed issue with regionalisation in Swedish Second Division
- Fixed Betfred Cup prize money
- Fixed Israeli Toto Cup schedule and teams in correct groups
- Correct Belgian clubs now qualify for European competitions
- Improved scheduling for Belgian, Russian and Ukrainian clubs in European competitions
- Fixed issue where we were not taking the strongest line up for Portuguese Cup Competitions

IN GAME EDITOR
- Fixed issue when editing person who had Manager or Asst Manager attributes
- Fixed issue editing players with fog of war active including changing preferred foot
- Fixed loans not showing in player history

PRE GAME EDITOR
- Fixed new season not being scheduled when using a valid German lower league Editor file
- Fixed issue verifying advanced rules in languages other than English
- Fixed various crashes and errors on files submitted to us
- Fixed editing nation tax rules
- Fixed some issues with editing club continental rules
- Fixed a few issues to do with kit editing
- Fixed issue where large files could cause a freeze during game set up
- Fixed real results extracting incorrectly
- Fixed crash editing rivalries
- Fixed a few nations which were set up incorrectly in basic rules
- Fixed instances of seasons not scheduling in files submitted to us
- Fixed issue with certain files failing verification checks incorrectly
- Fixed several issues with implementing a salary cap in leagues
- Fixed issue with League Championship Playoff end dates
- Fixed transfer window changes not extracting to the game correctly

NETWORK GAMES
- Disabled non-admins from being able to remove clients from network games
- Fixed issue whereby users sometimes couldn’t view replays

usluu07
14.Aralýk.2016, 22:53
Ýngilizcesi iyi olan arkadaþlar kritik öneme sahip yerler hakkýnda bilgi verebilir mi acaba?

FOOTBALL MANAGER 2017 UPDATE 17.2.0

A Football Manager 2017 update (v17.2.0) is now available to download.
To get the update simply quit and restart Steam and your game should update to version 17.2.0.
Updates include but are not limited to the following:

STABILITY & PERFORMANCE
- Fixed rare instances of crash on continue
- Fixed lag when browsing inbox

GAMEPLAY
- Fixed issue in Austrian leagues which prevented staff in certain roles from being appointed
- Adjusted German players willingness to move clubs
- Fixed issue where players asked to be removed from the transfer list, but were not
- Adjusted payments received for players they had offered out on loan
- Adjusted likelihood of user in charge of an international team being offered club role
- Fixed rare examples of players complaining about being left out of continental squads for rounds they are unavailable for
- Fixed incorrect strings on promise panel related to different context promises to accept bids for players
- Fixed rare contradictory inbox items regarding promises not being met
- Added unhappiness reason to list of players supporting/against a manager in group unhappiness meetings
- Fixed rare example of a player not becoming happy again after playing more following a first team football unhappiness
- Improved AI squad building in salary cap leagues
- Fixed issue where user couldn't postpone game due to large number of international call ups in MLS
- Fixed hotseat issue where holidaying one manager past a match, also continued the other manager past their match
- Fixed issue where user cannot add players/confirm squad for national U23s
- Fixed issue where user is incorrectly asked about facing newly appointed manager
- Fixed various issues with records
- Fixed derby question appearing for non-derbies
- Fixed various odds issues
- Adjusted effect of training intensity on injuries
- Fixed examples of league enforced stadium upgrades going wrong
- Improved Tottenham’s attendances when switching grounds

MATCH AI (v1703)
- Improved implementation of Inverted Wing Back role
- Fixed shots which were also free kicks not displaying as Set Pieces on chalkboard
- Fixed rare case of match getting stuck after ball is thrown out of play
- Fixed example of a player clearing rather than throwing
- Improved mentality of teams down to 10 players
- Fixed issue where injured players from AI teams sometimes don't get substituted when injured during a goal
- Fixed ball going through ad-hoardings
- Fixed issue with the match incident thinking the pen shootout goal was own goal
- Fixed rare issue with player being treated on side line being used for offside decisions
- Fixed inability to alter closing down setting for certain role/duty combinations
- Improved instance of referee and carded player not facing each other
- Fixed rare instance of dribbling past opponent commentary being used inappropriately
- Fixed instances of player incorrectly being considered to have made a mistake
- Fixed rare instance of inappropriate commentary for a free kick
- Fixed instances of player being considered to have performed a dribble too soon after controlling the ball
- Fixed instance where we would skip to dead time before a red card occurred
- Fixed ghost goal example
- Fixed deflections not being accounted for properly
- Fixed keeper handling and judgement bugs
- Improved outfield player judgement of ball AI
- Made keeper use strongest side for throw outs where possible
- Fixed a handball mistake/chalkboard event being assigned to a goalkeeper who was inside their own area
- Improved distance a player can be offside for a disallowed goal to be deemed "controversial"
- Fixed keeper bug where he could deflect it in same slice as save causing own goal
- Fixed subs being subbed off too early in case of a red card
- Improved instances where Key Passes were not recorded
- Fixed issue with assistant manager not following user's instructions when user holidays match and ticks use formation + use current team when possible

GRAPHICS
- Improvements to stadium appearances
- Adjusted Grass/Synthetic pitches to appear in same way as standard grass pitches
- Fixed issue with substituted player appearing sat on the field rather than on the bench
- Fixed issue with player who has been subbed on to the field briefly appearing to be wearing tracksuit rather than playing kit
- Fixed issue with players not wearing long sleeve shirts/under layers
- Fixed issue where linesman flag would flash in the centre circle

USER INTERFACE
- Fixed manager profile reverting to default setup
- Various cosmetic fixes to the light skin
- Fixed issue on conversation history panel which prevented users from scrolling through previous chats
- Fixed issue with match formation widget not updating when players swapped

COMPETITIONS
- Fixed rare issue where certain leagues wouldn't schedule after season turnover
- Fixed issue with Bulgarian league playoff
- Fixed Chinese league registration rules
- Fixed Home/Away games imbalance after Scottish Premier League split
- Fixed French Ligue 1 prize money
- Fixed loaned in players not being able to play in Swiss Cup
- Fixed issue with regionalisation in Swedish Second Division
- Fixed Betfred Cup prize money
- Fixed Israeli Toto Cup schedule and teams in correct groups
- Correct Belgian clubs now qualify for European competitions
- Improved scheduling for Belgian, Russian and Ukrainian clubs in European competitions
- Fixed issue where we were not taking the strongest line up for Portuguese Cup Competitions

IN GAME EDITOR
- Fixed issue when editing person who had Manager or Asst Manager attributes
- Fixed issue editing players with fog of war active including changing preferred foot
- Fixed loans not showing in player history

PRE GAME EDITOR
- Fixed new season not being scheduled when using a valid German lower league Editor file
- Fixed issue verifying advanced rules in languages other than English
- Fixed various crashes and errors on files submitted to us
- Fixed editing nation tax rules
- Fixed some issues with editing club continental rules
- Fixed a few issues to do with kit editing
- Fixed issue where large files could cause a freeze during game set up
- Fixed real results extracting incorrectly
- Fixed crash editing rivalries
- Fixed a few nations which were set up incorrectly in basic rules
- Fixed instances of seasons not scheduling in files submitted to us
- Fixed issue with certain files failing verification checks incorrectly
- Fixed several issues with implementing a salary cap in leagues
- Fixed issue with League Championship Playoff end dates
- Fixed transfer window changes not extracting to the game correctly

NETWORK GAMES
- Disabled non-admins from being able to remove clients from network games
- Fixed issue whereby users sometimes couldn’t view replays

IlGiurista
27.Aralýk.2016, 23:11
Erken biliyorum, ama devre arasý güncellemesi ne zaman çýkar?

Vakit bulamadýðým için henüz kariyer açmadým. Kariyer açmam hâlinde, kariyerim oldukça yavaþ ilerleyecek. Bu nedenle oyuna en son gelecek data güncellemesi ile kariyere baþlamam daha mantýklý olabilir.

GicaHagi
27.Aralýk.2016, 23:26
Transfer dönemi biter arti Rusya falan beklenir subat ortasi sonuna dogru cikar heralde

marlo41
29.Aralýk.2016, 23:05
2.5 sezonda 2 lig, 2 ÞL, 2 Avrupa süper kupasý, 2 tane Dünya Klüpler Kupasý ve lig kupasý ile lig süper kupasý aldýðým takýmdan þampiyon olduðum maçýn ertesi kovuldum. Üstelik yönetimin benden beklediði her þeyi yapmýþtým. Hiçbir kulvarda onlarýn isteklerinden aþaðý sonuç almadým. Ýþ durumum da sürekli çok güvenli ve dokunulmaz arasýnda gidiyordu. Ýstelikleri kulüp felsefelerini de uyguladým. Sinirden kudurdum evde akþam akþam.

aytekin79
29.Aralýk.2016, 23:29
2.5 sezonda 2 lig, 2 ÞL, 2 Avrupa süper kupasý, 2 tane Dünya Klüpler Kupasý ve lig kupasý ile lig süper kupasý aldýðým takýmdan þampiyon olduðum maçýn ertesi kovuldum. Üstelik yönetimin benden beklediði her þeyi yapmýþtým. Hiçbir kulvarda onlarýn isteklerinden aþaðý sonuç almadým. Ýþ durumum da sürekli çok güvenli ve dokunulmaz arasýnda gidiyordu. Ýstelikleri kulüp felsefelerini de uyguladým. Sinirden kudurdum evde akþam akþam.

Ne yaptýn kardeþim sen baþkanýn karýsýna mý yazdýn :zuhaha

marlo41
30.Aralýk.2016, 10:18
Ne yaptýn kardeþim sen baþkanýn karýsýna mý yazdýn :zuhaha

:icon_biggrin: Sorma ya. Abi zaten baþkandan ne istesem reddediyordu þerefsiz. O ara kýllanmýþtým. Þampiyon olduk ertesi maç beni kutlayýp bir gün sonra da kovdu. Yerime de Benfica'yý 3. yapan Rui Vitoria çapsýzýný getirdi. Rapçi olsam diss atardý þerefsiz baþkana ya da bilsem tüm bütçeyi gidip kazma bir adama gömerdim intikam için.

Schneider
08.Ocak.2017, 21:29
Diðer oyunlardaki sinir bozucu bir durum FM 17'de de mevcut; hem ara hem de yaz transferinin son gününde ortalýkta izleme falan da yokken bir oyuncunuza gelen teklif ile her þeyin birbirine girmesi.

Hele ki genç ve potansiyeli yüksek, sizin için önemli bir oyuncuysa büyük takýmlar gelip salça oluyor, komik teklifler yapýyor. Doðal olarak kabul etmiyorum ve oyuncu ciddi problem çýkartýyor. Bari teklif yapacaksýnýz, bütün ay neredeydiniz be birader...

usluu07
10.Ocak.2017, 17:29
111 mb update geldi bir bilgisi olan var mý arkadaþlar?

martymcfly
10.Ocak.2017, 18:07
Sosyal medyayla ilgiliymiþ.

Schneider
10.Ocak.2017, 18:11
111 mb update geldi bir bilgisi olan var mý arkadaþlar?

https://twitter.com/milesSI/status/818790484571254785

Genel itibari ile sosyal medya bölümü ve donmalar ile alakalý bir update sanýrým

usluu07
10.Ocak.2017, 18:21
Teþekkürler.

https://twitter.com/milesSI/status/818790484571254785

Genel itibari ile sosyal medya bölümü ve donmalar ile alakalý bir update sanýrým

exe_genesis
15.Ocak.2017, 00:14
Oynamaya yeni basladim. Sakatliklar basa bela.

Lig basladi 3 mac yaptim. Ilk 11 oyuncumun 8'i 5 hafta-4 ay arasi sakat. Zaten anadolu takimiyiz oyuncu alacak paramiz yok.

Antrenman yogunlugum orta. Mactan sonra dinlemdiriyorum. Anlamadim niye boyle...

Schneider
24.Ocak.2017, 12:11
Ara transfer dönemi yamasý ne zaman çýkar tahminen ?

Nocna Mora
24.Ocak.2017, 15:26
Transfer dönemi biter bitmez çýkacaktýr

Cengo
25.Ocak.2017, 20:29
Transfer dönemi bitmeden veri tabanýný nasýl gönderelim de oyuna eklesin SI? Ara transfer yamasý diyorsunuz. Lütfen.

Schneider
25.Ocak.2017, 22:56
Bende zaten ara transfer dönemi bittikten sonra tahminen ne zaman çýkar demek istedim.
Yoksa dönem bitmeden çýkmayacaðýný bilecek kadar oyunu biliyor ve uzun süredir oynuyorum.

kapalicarsi
26.Ocak.2017, 18:48
Araþtýrmacý arkadaþlar futbolcu özelliklerinden bi beklentim yok Allah aþkýna prof olmuþ u21 oyuncularýn varlýðýna ve teknik ekibin özelliklerin random olmamasý konusunda geliþtirme yapýn.

arrogancee
26.Ocak.2017, 20:12
Transfer dönemi biter bitmez çýkacaktýrBenim bildiðim kadarýyla Rusya transfer dönemini de bekliyorlar. Yani Mart baþý gibi çýkýyor.

kebo_gzb
26.Ocak.2017, 23:25
henüz almaya fýrsatým olmadý, yazýlarý okudukça gaza geliyorum

CanrY
26.Ocak.2017, 23:49
Araþtýrmacý arkadaþlar futbolcu özelliklerinden bi beklentim yok Allah aþkýna prof olmuþ u21 oyuncularýn varlýðýna ve teknik ekibin özelliklerin random olmamasý konusunda geliþtirme yapýn.
benim rizede tanýdýk var furkan safi adam forvet-forvet arkasý ve kanat, oyunda defans kaleci vs çýkýyor her ozellik 5-6 :D, gerçekte eleman da iyi topçu gol asist falan da yapýyor :D

kebo_gzb
27.Ocak.2017, 01:26
7 24 calismaktan oyuna (http://www.sarkisozmuzik.com) fýrsat kalmadý ya

Cengo
27.Ocak.2017, 03:15

Fenerbahçe adýna cevap vereyim en azýndan, oyuncularý tamamlamaya çalýþtým 2 oyuncu hariç. O ikisi için de makul sebeplerim var. Birinin oyunu bana yeterli veri vermedi ve þu anda yakýn zamanda kiralýk gitti zaten. Diðeri de altyapý dahil bu sezon hiç bir maçta forma giymedi. Dolayýsý ile bir fikrim yok. Her oyuncu için bütün özellikleri tamamlayamayabiliriz; çünkü Gençlik Geliþim Ligleri hiç bir zaman profesyonel bir lig gibi sertlik ve yüksek seviye içermiyor. Bugün Fenerbahçe U21 takýmý fiziksel avantajý ile takýmlarý sindirerek U21'de lider ama bir çok oyuncusunun profesyonel liglerde kalamama potansiyeli de mevcut. Bu ligin genel seviyesini ve ne vaad edebildiðini tahayyül etmeye çalýþýn. Ýspanya'daki gibi profesyonel liglerde oynayan A2/A3 takýmlarý olmalý ki, genç oyuncular bu sert profesyonel liglerdeki takýmlara karþý duvara toslayarak eksiklerini görmek ve üzerine gidebilmek vasýtasý ile kendilerini geliþtirebilme fýrsatý yakalasýnlar. Bu tüzük bir an önceki çýkmalý ve isteyen takýmlar gereken þartlarý tamamlayarak A2/A3 takýmlarýný PTT 1. Lig/Spor Toto 2.Lig/Spor Toto 3. Lig'de oynatabilmeliler. Ayrýca bu takýmlara ana takýmdan A2/A3 kadrolarýna kalýcý yazdýrabilmek için transfer kullanmaksýzýn yeni sözleþmeye gerek kalmadan geçiþ hakký opsiyonu da verilmeli.

Hal böyle olunca Gençlik Geliþim Ligleri'nde birbirleri arasýndaki performanslarý da deðerlendirmede kýyas kabul etmiyor. Bariz özellikleri dýþýnda kafamda günümüz futbolunda ne verebiliri hayal ettirmek zorunda býrakýyorlar. Dolayýsý ile emin olduðum veriler bazý oyuncularda az olacak ve yine bu sebepten ötürü de bazý oyuncularýn profilini kýsmen doldurmuþ olacaðýz. Bununla beraber ne þanslýyým ki; Fenerbahçe, Türkiye Kupasý'nda altyapýndan oyuncu oynattý. Diðer takýmlarda bu durum da yok. Bununla beraber FB TV HD olduðundan rahatlýkla izleyebilirim. Galatasaray TV, Beþiktaþ TV, Bursaspor TV dýþýnda spor takýmý kanalý hatýrlamýyorum. Zaten onlar da karýncalarýn düðününden hallice göz yoran bir yayýnla izlenemez durumda. 2 senedir akreditasyonsuz Fenerbahçe tesislerine girmeniz yasak ve onu almak da hiç kolay deðil. Anadolu takýmlarýnda televizyonda izlemen þansýnýz da yok. Þehrinde yaþayan takýmý izleyen gözlemcilerimiz belki tesise gidip izleme fýrsatý bulabilir ama ayný anda bir çok takýmý büyük zahmetlere girerek televizyondan düzenli takip etmek sureti ile deðerlendiren gözlemcilerimizin baþka þehirlerdeki bu takýmlarýn altyapýlarýný yerinde düzenli izleme ihtimalleri maalesef yok.

Eðer yeterli futbol kültürüne sahip olarak bu iþi þehrinizdeki takýmýn altyapýsý ile beraber yapabileceðinizi beyan edebiliyorsanýz lütfen gözlemcilik yapmak için baþvurun. Nasýl baþvurabileceðiniz araþtýrma forumunda sabit konuda var. Þehrinizdeki takýmdan ziyade bu aþamada düzenli maç izleyerek doðru deðerlendirmeyi yapabilecek kültüre sahip gözlemci sayýsýný arttýrmaya ihtiyacýmýz var. Þehrinizdeki takýmý her noktasý ile gözlemleyebilecek kiþilerin katýlmasýndan tabi ki memnuniyet duyarýz ama bu iþi yapabilecek sayýda kiþinin olmamasý durumunda, yapýlacak bir eleþtirinin herhangi bir mantýk çerçevesinde deðerlendirilebilecek bir temele sahip olmasý mümkün gözükmüyor.

Yardýmcý antrenörler için de antrenör ile kiþisel iliþkiniz olmasý lazým ki fikir beyan edebilesiniz. Yardýmcý antrenörün herhangi bir takýmý yönetmeden ne düþündüðünü bilmemiz ve taktiðini/yönetme þeklini oyuna girmemiz mümkün deðil. U21 antrenörü Þenol Çorlu ve U19 antrenörü Hasan Kemal Özdemir için halihazýrda yönetme þeklini ve taktiði de girdim. Örneðin Hasan Kemal Özdemir, bu sene 352 þablonundan 3421 oynatmaya baþladý ve eski taktiðini de güncelledim. Yardýmcý antrenörün düþündüklerini ve uygulamalarýný öðrenmek için ne yapabilirim fikriniz varsa beyan ederseniz sevinirim.

kapalicarsi
28.Ocak.2017, 12:28
Çok güzel açýklamýþsýn teþekkür ederim.
Benim teknik ekibi konusundaki serzeniþim özelliklerin çok düþük olmasý,bi arkadaþ eski milli futbolcularýn profillerini paylaþmýþtý orda daha belirgin gözüküyodu yada Tamer Tuna antrenörlük kursunu yüksek derece ile bitirmiþ ama oyunda sýradan bir antrebörden daha kötü durumda

Cengo
29.Ocak.2017, 17:15
Çok güzel açýklamýþsýn teþekkür ederim.
Benim teknik ekibi konusundaki serzeniþim özelliklerin çok düþük olmasý,bi arkadaþ eski milli futbolcularýn profillerini paylaþmýþtý orda daha belirgin gözüküyodu yada Tamer Tuna antrenörlük kursunu yüksek derece ile bitirmiþ ama oyunda sýradan bir antrebörden daha kötü durumda

Antrenörlük kursunu bitirmek antrenörlük yeteneðini arttýrmaz ki. 3 günlük kurs onlar. Gerekli þartlarý tamamlayanlar lisans alabilsin diye konulmuþ prosedür eðitimler. Maksat her kafasýna esen antrenör olamasýn. Esas eðitimi Spor Akademisi'nde (BESYO) alýrsýn.

Bir baþka konu da benim Digitürk IQ receiverýn HDMI portu arýzalandý. Receiver deðiþti. Elimdeki eski kayýtlarý absürt bir hatadan dolayý açamýyorum. Bilen varsa lütfen yardým. Ýlk yarý maçlarýný izledim de sezonu sonu sýkýntý olacak.

IlGiurista
30.Ocak.2017, 14:35
Bir türlü ekran görüntüsü alamýyorum. Alt+F9 deðil mi? Olmuyor.

Cengo
01.Þubat.2017, 18:58
Bir türlü ekran görüntüsü alamýyorum. Alt+F9 deðil mi? Olmuyor.

Steam F12 ile aldýrmasý lazým. Yükleme ekraný oyundan çýkýnca geliyor.

guneykanat
02.Þubat.2017, 20:53
Rakip hiç ataðý yok ilk atakta gelip gol atýyor. Ya da frikik oluyor hemen çat diye golü yiyorum.
Çok kolay kýrmýzý kart yiyorum. Senede en az 20 kýrmýzý kart kesin. Sakatlýklar çok oluyor.
Bir maçta 5 tane top direkten dönüyor son dakikalarda gidip gol yiyorum. Çok saçmalamýþlar. Yýllardýr oynarým ama artýk zevk vermiyor.

IlGiurista
02.Þubat.2017, 21:20
Belgelerimin içine atýyordu eskiden. O özellik kalktý mý?

guneykanat
03.Þubat.2017, 00:27
yok arkadaþ top benim adamda uzaklaþtýrmasý gerekirken çalým atýyoruz sürekli gol yiyoruz. maç motoru iyice sacmalamýslar... hiç zevki kalmamýs ne yalan söyleyim

serwan
08.Þubat.2017, 19:29
Konu açmak istemediðim için buraya yazayým dedim. Bence istisnalar yani kendini fazlasýyla belli eden oyuncular dýþýnda genç oyuncularýn potansiyeli için daha geniþ aralýklar belirlenmeli.
Örnek vereyim.. Beþiktaþ'ýn genç kalecisi Utku Yuvakuran. Þimdi bi çocuk gelecek vaadediyor diye düþünüyor olabiliriz ama potansiyel olarak -6 ya da -7 gibi bi deðer girilince geliþimi sýnýrlanmýþ oluyor. Oysa Utku belki çok mesafe kat edip belki top class ya da onun bi seviye altýnda bi kaleci olabilir. Ya da tam tersine þimdiki seviyesinin çok da üstüne çýkamayýp silinebilir. Hepimizin hafýzasýnda var böyle oyuncular. Bence aralýklar geniþ tutulmalý. Tabi bu geniþ aralýkta geliþim tamamen tesadüfi olmamalý. Oyuncunun yetiþtiði ülke ve takýmýn koþullarý, forma bulabilmesi, çalýþtýðý antrenörler vs. etkilemeli bu geliþimi. özetle ayný oyuncuyu farklý kariyerlerde çok baþka yerlerde görebilmeliyiz.

IlGiurista
16.Þubat.2017, 13:19
Ýstediðim taktiði yaratabilmek maksadýyla aylar sonra bir kariyere baþladým. Takýmým Schalke 04. Yaratmak istediðim taktik ise Pep'in Barça'da oynattýðý taktiðin bir benzeri.

Pas sayýlarým ve possession yüzdem istediðim seviyelerde diyebilirim ama takýmým pozisyon üretmekte oldukça zorlanýyor. Ayný þekilde pozisyon da vermiyorum kolay kolay.

Tabii bunlar hazýrlýk maçlarýndaki gözlemim. Resmi maçlarý da gördükten sonra taktiðimde birtakým deðiþiklikler yapýp bu sorunlara çözüm bulmaya çalýþacaðým.

Þimdilik ise bir sorum var. Rakip takým kale vuruþlarýný kýsa kullandýðý zaman takýmým þiddetli bir baský uygulamýyor. Bu nedenle de rakip geriden oyun kurabiliyor. Bunun bir çözümü var mýdýr?

IlGiurista
22.Þubat.2017, 12:56
Gözlemci raporlarýnda hata var. Gözlemciyi yolladýðýmýz anda oyuncunun bütün özellikleri açýlýyor. Eskiden baya zaman geçmesi gerekiyordu.

martymcfly
22.Þubat.2017, 13:30
Sýrf bütün özelliklerini açsa iyi, raporu açýyorsun %100 bilgi yazýyor, yanda 6 bilinmeyen özellik diye ekliyor. BAzen bildiði raporu unutup öbür hafta daha eksik rapor veriyor.

Ýngiltere için çalýþma izninde de ciddi sorun var, 21 yaþýnda 50 kere a milli olmuþ oyuncu iþ izni alamýyor. Fifa sýralamasý da 25 lerdeydi üstelik.

IlGiurista
22.Þubat.2017, 14:30
Kaç tane güncelleme çýktý. Nasýl böyle bir hata olabiliyor ki?

ablukaalarm34
07.Mart.2017, 01:51
Oyuncularýn fiyatlarý çok düþük deðilmi ? Sneijder'i transfer listesine koyuyorum 2 milyon bonservis vermiyorlar. Bundan önce Fm15 oynamýþtým Fm16 hiç oynamadým ama Fm15'te mesela Muslera'yý 30 milyon'a Sneijder'i en az 20 milyon'a Bruma'yý 40'a falan satýyordum Fm17'de ilk dikkatimi çeken þey oyunculara çok düþük teklifler geliyor bu çok sinir bozucu. Muslera'yý 9 milyon'a zor satabildim.

IlGiurista
09.Mart.2017, 14:48
Sýrf bütün özelliklerini açsa iyi, raporu açýyorsun %100 bilgi yazýyor, yanda 6 bilinmeyen özellik diye ekliyor. BAzen bildiði raporu unutup öbür hafta daha eksik rapor veriyor.

Ýngiltere için çalýþma izninde de ciddi sorun var, 21 yaþýnda 50 kere a milli olmuþ oyuncu iþ izni alamýyor. Fifa sýralamasý da 25 lerdeydi üstelik.
Güncelleme sonrasýnda bu sýkýntý düzeldi mi?

martymcfly
09.Mart.2017, 14:56
Güncelleme sonrasýnda bu sýkýntý düzeldi mi?

Çok inceleyemedim ama bi kaç futbolcuya baktým sorun yok þuan. Zaten oyunun ilk halinde saðlamdý sonra bozdular.

Cengo
15.Mart.2017, 17:23
FM 18 için gerçekçi ve yaratýcý uygulanabilir fikirleri burada ya da yeni bir konuda paylaþabilirseniz memnun olurum. Sadece ve sadece oyunun dinamiklerine uygun gerçekçi fikirleri istiyorum. Fantezi uygulamalarý fikir olarak paylaþmayalým lütfen.

Futbol oyununun günümüz yapýsýna uygun olarak oyunda eksik gördüklerinizi öncelik kabul ederim; sözleþme maddeleri, yeni oyuncu rolleri gibi. Çok özel fikirler varsa da paylaþýn. Biriken fikirlerin uygulanabilir olanlarýný eleyerek çevirip paylaþmak istiyorum SI'a. Ýsteyen doðrudan SI Community'den de paylaþabilir. Ýngilizcesi yetmeyen için ben paylaþacaðým.

martymcfly
15.Mart.2017, 23:01
Amc ler için dýþa doðru, çizgiye koþan oyuncu talimatý olsa fena olmaz aslýnda. Nasýl amr aml iç forvet yada oyun kurucu göreviyle içe giriyorlarsa amc ler de dýþa koþmalý.
Ayrýca dm için çok gereksiz roller var eminim yarýsýný çoðumuz kullanmýyordur.

Bir de yedek kulübesindeki oyunculara gidin kenarda ýsýnýn demeliyiz artýk, maç kondisyon eksiði nasýl sakatlýða sebep oluyor ýsýnmadan giren oyuncu için de olmalý.

perpetua
16.Mart.2017, 00:36
Amc ler için dýþa doðru, çizgiye koþan oyuncu talimatý olsa fena olmaz aslýnda. Nasýl amr aml iç forvet yada oyun kurucu göreviyle içe giriyorlarsa amc ler de dýþa koþmalý.

Bir de yedek kulübesindeki oyunculara gidin kenarda ýsýnýn demeliyiz artýk, maç kondisyon eksiði nasýl sakatlýða sebep oluyor ýsýnmadan giren oyuncu için de olmalý.

Bu talimat zaten var.
MC, AMC ve ST'lerin kenarlara dogru hareketlenmesini istiyorsan Move into Channels talimatini kullanman gerekiyor.
Turkcesi, bos alanlara kosu yap olarak cevirilmis ama bu hareketlilik one dogru degil, kenarlara dogru.

martymcfly
16.Mart.2017, 13:37
Bu talimat zaten var.
MC, AMC ve ST'lerin kenarlara dogru hareketlenmesini istiyorsan Move into Channels talimatini kullanman gerekiyor.
Turkcesi, bos alanlara kosu yap olarak cevirilmis ama bu hareketlilik one dogru degil, kenarlara dogru.

O talimat çizgiye koþsun diye deðil de herhangi bir boþluða gitmesi için verilmiþ bence. Çizgiye yakýn oynar ppm si dediðimi karþýlýyor ama onu öðretene kadar taktikle ayarlamak daha iyi olurdu.
Mesela kanatlar ve bekler için verebildiðimiz geniþ alanda oyna, dar alanda oyna gibi net talimatlar olmalý en azýndan.

must09
16.Mart.2017, 16:13
Bilmiyorum olabilme ihtimali varmý ama futbolcularla maç içinde yaptýklarý hatalý veya baþarýlý pozisyonlarý konuþmak veya pozisyonun kritiðini yapmak enteresan olabilir :)

perpetua
17.Mart.2017, 01:39
O talimat çizgiye koþsun diye deðil de herhangi bir boþluða gitmesi için verilmiþ bence. Çizgiye yakýn oynar ppm si dediðimi karþýlýyor ama onu öðretene kadar taktikle ayarlamak daha iyi olurdu.
Mesela kanatlar ve bekler için verebildiðimiz geniþ alanda oyna, dar alanda oyna gibi net talimatlar olmalý en azýndan.

Yazdigim, ilk agizdan mac motorunun yapimcisindan aldigim bilgi.

martymcfly
17.Mart.2017, 12:57
Yazdigim, ilk agizdan mac motorunun yapimcisindan aldigim bilgi.

Anladým, yapacak biþey yok o zaman. Teþekkürler.

antiochia
20.Mart.2017, 23:30
30 yaþýndan sonra sonra oyuncularýn özellikle hýz özelliði 2'þer deðil sakatlýk yaþamýyorsa 1 týk düþmeli..Bazý liglerde ve takýmlarda teknik kadro tam olsun.(gözlemci v.b. yok çoðu zaman)

Cengo
22.Mart.2017, 00:37
30 yaþýndan sonra sonra oyuncularýn özellikle hýz özelliði 2'þer deðil sakatlýk yaþamýyorsa 1 týk düþmeli..Bazý liglerde ve takýmlarda teknik kadro tam olsun.(gözlemci v.b. yok çoðu zaman)

Ýlerleyen yaþlarda oyuncularýn fiziksel özellikleri zaten düþüyor. Professionalism, Injury Proneness ve yaþadýðý sakatlýklara baðlý olarak düþüþün hýzý deðiþebilir.

Eksik stafflar için araþtýrma ekibine bilgi vermeniz gereklidir. Gerçek hayatta var olmayan isimleri ekleyemeyiz.

Ýlla kadrolarda pozisyonlarda boþ koltuk eksik olmasýn istiyorsanýz, oyunu kurarken boþ pozisyonlara regen staff ekleme özelliðini kullanýn.

Cengo
22.Mart.2017, 01:34

Roller arttýrýlmalý, azaltýlmamalý. Neredeyse günümüzde hiç kullanýlmayan taktikler bile olsa bazýlarý, o roller gerçek hayatta var olan taktikler/roller. Oyun bir simülasyon oyunu. Gerçekte var olaný yansýtmaya çalýþmasý da görevi. Aksi durumunda simülasyon olmaz, sýnýrlý seçenekli simülasyon niteliklerinde bir oyunu da kimse tercih etmez. O pek kullanýlmayan taktikleri oynamak isteyen insanlarýn alternatiflerini ellerinden almak doðru deðil.

-

Görsel kýsmý hoþ olacaðý için ileteceðim. Oyuncu deðiþikliði seçtiðinizde deðiþmeden önce hocanýn ýsýnmaya git der gibi oyuncuya hareketlenmesi ve oyuncunun ýsýnma hareketleri yapmasýný görmek hoþ olur.

Ancak oyunda kaç dakika sonra oyuna gireceðini seçemediðiniz için sakatlýða sebep olmasý kýsmý mantýklý deðildir. Kaç dakika sonra oyuna gireceðini de seçersek tamamen oyun olmaktan çýkýyor artýk. Bu iþin sonu o zaman 4. hakem ile tartýþmaya kadar gider :o

Diðer tarafta kulübedeki tüm oyunculara gidin ýsýnýn da demek doðru deðil. Hiç bir zaman yedeklerin ýsýnmalarý için antrenörler bir sýnýrlama koymuyorlar. Aksine antrenör söylemese bile, düzenli aralýklar ile sýcak kalmak için ýsýnmalarý asli görevidir oyuncularýn.

antiochia
22.Mart.2017, 21:59
Ýlerleyen yaþlarda oyuncularýn fiziksel özellikleri zaten düþüyor. Professionalism, Injury Proneness ve yaþadýðý sakatlýklara baðlý olarak düþüþün hýzý deðiþebilir.

Eksik stafflar için araþtýrma ekibine bilgi vermeniz gereklidir. Gerçek hayatta var olmayan isimleri ekleyemeyiz.

Ýlla kadrolarda pozisyonlarda boþ koltuk eksik olmasýn istiyorsanýz, oyunu kurarken boþ pozisyonlara regen staff ekleme özelliðini kullanýn.

Elbette yaþlanýnca özellikler düþüyor..Ama mesela eylül'de pace:13'ken mayýs'a gelmeden 11'e düþüyor.
Sakatlýk yaþamýyorsa 1 týk düþürmek bence daha mantýklý

martymcfly
22.Mart.2017, 23:06
Görsel kýsmý hoþ olacaðý için ileteceðim. Oyuncu deðiþikliði seçtiðinizde deðiþmeden önce hocanýn ýsýnmaya git der gibi oyuncuya hareketlenmesi ve oyuncunun ýsýnma hareketleri yapmasýný görmek hoþ olur.

Ancak oyunda kaç dakika sonra oyuna gireceðini seçemediðiniz için sakatlýða sebep olmasý kýsmý mantýklý deðildir. Kaç dakika sonra oyuna gireceðini de seçersek tamamen oyun olmaktan çýkýyor artýk. Bu iþin sonu o zaman 4. hakem ile tartýþmaya kadar gider :o

Diðer tarafta kulübedeki tüm oyunculara gidin ýsýnýn da demek doðru deðil. Hiç bir zaman yedeklerin ýsýnmalarý için antrenörler bir sýnýrlama koymuyorlar. Aksine antrenör söylemese bile, düzenli aralýklar ile sýcak kalmak için ýsýnmalarý asli görevidir oyuncularýn.

Oyunda görsellik benim için hiç önemli deðil zaten 2d oynuyorum o yüzden bu tür animasyonlarý koysalar bile haberim olmaz :D
Mesela taktik kýsmýnda seçtiðimiz oyunculara ýsýnmasý için talimat vermekten bahsetmiþtim ben. Oðuzhan devre arasý kondisyonu %70 e düþer, Tolgay'a ýsýn talimatý veririm sonra istediðim zaman oyuna alýrým yada hiç almam. Bu tarz þeyler.

LifeYourself
23.Mart.2017, 22:17
Steam'de ki efsane olumsuz yorum silsilesine raðmen 50 lira olmasýyla oyunu aldým.Çokta piþman deðilim küçükken oynadýðým *****li zamanlarýn parasýný veriyormuþum gibi düþünüyorum her sene 50 lira olduðu gibi almaya çalýþýyorum :zuhaha

Cengo
24.Mart.2017, 05:04
Steam'de ki efsane olumsuz yorum silsilesine raðmen 50 lira olmasýyla oyunu aldým.Çokta piþman deðilim küçükken oynadýðým *****li zamanlarýn parasýný veriyormuþum gibi düþünüyorum her sene 50 lira olduðu gibi almaya çalýþýyorum :zuhaha

Olumsuz yorumlarýn sebebi, Çince'nin eklenmemesi nedeni ile Çinlilerin olumsuz yorum kampanyasý düzenlemesi.

Yarým saat önce SI açýklama yaparak Çince çeviriye baþladýklarýný söyledi.

ultrafanatik
27.Mart.2017, 12:12
Bende haftasonu indirimi ile yýllar sonra fm ye geri dönüþ yaptým.Henüz oyun ile alakalý bir yorum yazamam. Uzun süre ara verdiðim için deðiþen çok þey olduðunu gördüm. Biraz uðraþýp öðreneceðiz. Benim için kariyere baþlarken lig seç menüsünde 5 ülke 13 lig büyük data veritabanýna "Bilgisayarýn bundan daha fazlasýný kaldarabilir. " demesi güzeldi.. (Daha önce Ya 1 ülke 3 lig Ya da 3 ülke 1 er lig seçebiliyorddum)
Steam deki olumsuz yorumlara raðmen ( Türk oyuncularýn yorumlarý.) yýllarýn hasretini söndürmek için aldýk.

GeanyGS
15.Haziran.2017, 15:04
neredeyse 18 yýldýr, önce cm sonra fm serilerini takip eden ve oynayan biri olarak sýfýr keyif ile geçen 1081 saat oyun süresinden sonra FM 18'de ki yenilikleri görene kadar rafa kaldýrýyorum artýk FM serisini.

Oyunda taktik konusu çýðrýndan çýkmýþ durumda, tottenham olarak deplasmanda liverpoola, citye 3, þlde juveye, reale 4 atan taktiðimle west broma karþý tek kale oynayýp 3 yemek, crystal palace'ýn 0 (sýfýr) þut çekerek maçý kazanmasý, bu maçlarda þutlarým %90'nýn rakip savunmadan kornere gitmesi ve bu saçma maðlubiyetlerin maðlubiyet/beraberlik serisine dönüþmesini bünyem kaldýrmýyor artýk. Transferlerdi, þl kupasýný bile alsan kutlamanýn 2 msjdan öteye gitmeyiþiydi, medya veya futbolcularla iliþkiydi, SAKATLIKLARDI hadi bunlara alýþtýk ama artýk bu taktik saçmalýðýna katlanabileceðimi sanmýyorum.