PDA

View Full Version : FM 17- İlk İzlenimler

Pages : [1] 2

marlo41
18.Ekim.2016, 20:02
Her senenin olmazsa olmaz başlığı.

wolfson
18.Ekim.2016, 20:09
lan heyecanlandım ya çıktı diye!

Papi44
18.Ekim.2016, 20:11
lan heyecanlandım ya çıktı diye!

BETA yayınlandı

wolfson
18.Ekim.2016, 20:13
Yeni gördüm! Alıyorum lan yine alıyorum pişman olacam biliyorum ama alıyorum, karasevdam..

marlo41
18.Ekim.2016, 20:19
Daha sezona başlamadım ama aynı bilgisayarda eskisinden daha iyi çalışıyor gibi menü falan. Bilgisayarım 64 bit ondan herhalde.

3842
18.Ekim.2016, 21:23
Daha sezona başlamadım ama aynı bilgisayarda eskisinden daha iyi çalışıyor gibi menü falan. Bilgisayarım 64 bit ondan herhalde.

Hocam bu çok güzel bir haber. :) Şu an beta iniyor, inince dikkatimi çeken şeyleri paylaşabilirim belki. :)

marlo41
18.Ekim.2016, 21:26
Yılların dandik sol beki Denis Aogo sene sonunda biten sözleşmesini yenilememe kararı almış halde başladı oyuna. Nakit 5 milyona Fiorentina'ya sattım. Giderken de bir sürü laf saydı.

Sosyal medyada 4 yorum var. 3'ü de beni eleştirip Aogo'yu savunuyor ki takımda iki tane daha iyi sol bek de var. Haydaa.

La BruJiTa
18.Ekim.2016, 21:32
Yılların dandik sol beki Denis Aogo sene sonunda biten sözleşmesini yenilememe kararı almış halde başladı oyuna. Nakit 5 milyona Fiorentina'ya sattım. Giderken de bir sürü laf saydı.

Sosyal medyada 4 yorum var. 3'ü de beni eleştirip Aogo'yu savunuyor ki takımda iki tane daha iyi sol bek de var. Haydaa.

şu sosyal medya olayını ve takıma etkilerini çok merak ediyorum. oyuncular falan oradaki yorumlardan gaza gelip isyan çıkarmasın sonra, ya da yönetim taraftarların onaylamadığı bir transfer yaptığımızda çökmesinler başımıza....

marlo41
18.Ekim.2016, 21:33
şu sosyal medya olayını ve takıma etkilerini çok merak ediyorum. oyuncular falan oradaki yorumlardan gaza gelip isyan çıkarmasın sonra, ya da yönetim taraftarların onaylamadığı bir transfer yaptığımızda çökmesinler başımıza....

İlk izlenimim her olayda farklı yorumlar var.

Yeni Jürgen Klinssman olarak gösterilen 16 yaşındaki altyapı oyuncusuna 300 bin euro teklif geldi. Reddettim haliyle ben taraftarın bir kısmı beni övdü. Bir kısmı da bana sövdü. İşlevsiz olacak gibi.

La BruJiTa
18.Ekim.2016, 21:37
İlk izlenimim her olayda farklı yorumlar var.

Yeni Jürgen Klinssman olarak gösterilen 16 yaşındaki altyapı oyuncusuna 300 bin euro teklif geldi. Reddettim haliyle ben taraftarın bir kısmı beni övdü. Bir kısmı da bana sövdü. İşlevsiz olacak gibi.

benim için yorumların içeriğinden çok etkileri önemli. hepimiz tuttuğumuz takım için sosyal medyada doğru-yanlış,taraflı-tarafsız onlarca yorum yapıyoruz. bu sosyal medya olayın da bu özellik takıma çok fazla etki etmiyordur umarım...

marlo41
18.Ekim.2016, 21:43
Bu kondisyon çubukları değişmiş. Düzeltebilen var mı? Nazar değmesin ama ilk maçımda maç motoru sardı beni. Defansların yapay zekaları geliştirilmiş gibi geldi.

aytekin79
18.Ekim.2016, 22:18
Oyuncuların raporlarındaki Artı ve Eksi yönlerin hiçbiri çevrilmemiş Türkçelendirme ekibi ,bilginiz olsun . @Aydin

Cengo
18.Ekim.2016, 22:29
Oyuncuların raporlarındaki Artı ve Eksi yönlerin hiçbiri çevrilmemiş Türkçelendirme ekibi ,bilginiz olsun . @Aydin

Oyunun çıkışına kadar tamamlanacak. Yine de eksik ya da hatalı olursa (böyle bir durum beklenmiyor) en kısa sürede tamamlanacak. Eklenen satır sayısında artış varmış. Sadece Türkçe'de değil, diğer dillerde de eksikler olabilir.

aytekin79
18.Ekim.2016, 22:30
İlk izlenimim bu sene Türkçelendirme ekibi sınıfta kalmış, kusura bakmayın da berbat olmuş arkadaşlar. O kadar itici geliyor ki çeviriler , yarısı ingilizce yarısı türkçe , ingilizce oynayacağım biraz daha böyle giderse. Savaşçı libero nedir Allah aşkına. Açıklamasında Gizli libero geçiyor bari orayı düzeltseydiniz. Türkçelendirme başlığı lazım en acilinden

Cengo
18.Ekim.2016, 22:32
İlk izlenimim bu sene Türkçelendirme ekibi sınıfta kalmış, kusura bakmayın da berbat olmuş arkadaşlar. O kadar itici geliyor ki çeviriler , yarısı ingilizce yarısı türkçe , ingilizce oynayacağım biraz daha böyle giderse. Savaşçı libero nedir Allah aşkına. Açıklamasında Gizli libero geçiyor bari orayı düzeltseydiniz. Türkçelendirme başlığı lazım en acilinden

Sizin kullandığınız veriler oyunun son hali değil. Dolayısı ile hatırı sayılır bir süredir düzenlenmiş ve tamamlanmış çevirileri göremiyorsunuz. Oyun çıktığında son hali olacak.

aytekin79
18.Ekim.2016, 22:34
Sizin kullandığınız veriler oyunun son hali değil. Dolayısı ile hatırı sayılır bir süredir düzenlenmiş ve tamamlanmış çevirileri göremiyorsunuz. Oyun çıktığında son hali olacak.

İnşallah diyorum fakat gerçekten çok hata var.

Vieri
18.Ekim.2016, 22:36

lütfen bu konuyu community.sigames.com adresindeki Türkçeleştirme başlığına yazar mısın? Bu sene çok mücadelesini verdik ama malesef bizim yaptığımız çeviriye SEGA müdahalesi söz konusu. En doğrusu rahatsızlığı orada dile getirmek. Bu itirazlar ne kadar çok olursa belki bizim dediğimiz doğruları göreceklerdir.

Ek olarak henüz beta ya yansıyamayan çok sayıda cümle söz konusu, bu sebeple yarım yamalak görüyorsunuz.

Adana Demirspor
18.Ekim.2016, 22:37
Türçelendirme başlığı açılsa ve herkes gördüğü hataları yazsa,çeviren arkadaşlar için daha kolay olur.

Cengo
18.Ekim.2016, 22:37
İnşallah diyorum fakat gerçekten çok hata var.

Gözünüze çarpan hataları lütfen çeviri ekibine bildirin. Bunun için forumda ve SI Community'de açık bir konu var. Sizin hatalı/eksik gördüklerinizin bir çoğu büyük olasılık ile çeviri ekibi tarafından çoktan düzenlenmiştir. Yine de bildirelim ki hiç bir şey gözden kaçmasın.

perpetua
18.Ekim.2016, 22:42

Roller ile ilgili sikayetlerini SI forumlarinda yaz lutfen.
Her turlu muhalefete (ben de hasbelkader dahil oldum) ragmen SEGA'daki Turkcelestirmeyi kontrol eden kisi kendi kafasina gore rol isimlerini degistirdi.

Beni en cok deli edenler:
Orta Saha Göbek (bütün orta sahalara çek bir göbek)
İç Forvet (İç pilav gibi bir şey ama forvetten yapılıyormuş)
Tam Forvet (he valla.. tam forvet gibi forvet)
Yaratıcı Forvet (Emenike gibi yaratıcı forvetler herkese kısmet olmaz)
Pasör Stoper (Smaçör stoper de var bir de)
Çok Yönlü Bek (yani hücumda orta sahanın ortasına giren bek olmuş her işi yapan bek, detayı okumazsan yandın)
Orta Saha Açık (bunun bir de kapalısı olan var ama üstüne yumurta kırmıyorlar)

Defansif Oyun Kurucu, Ofansif Oyun Kurucu, On Numara, Defansif Forvet vs. vs.

Vieri
18.Ekim.2016, 22:43
Türçelendirme başlığı açılsa ve herkes gördüğü hataları yazsa,çeviren arkadaşlar için daha kolay olur.

Çeviri bölümü http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=1337 burada, hatalı çevirileri burada veya SI forumlarında dile getirebilirsiniz. Fakat hoşunuza gitmeyen özellikle teknik ifadeler konusunda lütfen SI forumlarını kullanın çünkü bizim çevirilerimizi SEGA da yer alan Türkçeleştirme ekibi değiştiriyor. Biz de bu durumdan memnun değiliz.

marlo41
18.Ekim.2016, 22:44

Orta Saha Açık

Abi bu ne? Alışkanlıktan ötürü İngilizce oynuyorum oyunu da hakikaten gülesim geldi buna ahaha.

Perpetua, hangi rolün çevirisi bu?

perpetua
18.Ekim.2016, 22:47
Abi bu ne? Alışkanlıktan ötürü İngilizce oynuyorum oyunu da hakikaten gülesim geldi buna ahaha.

Perpetua, hangi rolün çevirisi bu?

Wide Midfielder..

Benim teklifim Kenar Orta Saha idi. Kabul edilmedi.

Vieri
18.Ekim.2016, 22:50
İlgili başlık: https://community.sigames.com/topic/381472-turkish-issues-in-turkish-translation/

aytekin79
18.Ekim.2016, 22:51
Eskiden SEGA da böyle bir şey yoktu diye biliyorum doğru mu ? Yani bu sene son kararı orada yetkili bir abi veriyor sözüm ona :)

marlo41
18.Ekim.2016, 22:53
Bu yetkili abi herhalde google translate kullanıyor.

Burak Akmanoğlu
18.Ekim.2016, 22:54
Wide Midfielder..

Resmi Türkçe Çeviri ekibinin çevirisini neden kabul etmediler ki ? çok saçma geldi bu :D

mpaker66
18.Ekim.2016, 22:57
Wide Midfielder..

Ben rollerin ingilizce kalması taraftarıyım. Çünkü bu konuda türkçelerinde bile bayağı bir tartışma var, Futbolun terim dili İngilizce'dir öyle kalmalıdır bence. Back'e bek demişiz işte forward'e forvet. Ne gerek var çevirmeye, bence yok.

BlackAnaconda
18.Ekim.2016, 22:58
Her turlu muhalefete (ben de hasbelkader dahil oldum) ragmen SEGA'daki Turkcelestirmeyi kontrol eden kisi kendi kafasina gore rol isimlerini degistirdi.

Beni en cok deli edenler:
Orta Saha Göbek (bütün orta sahalara çek bir göbek)
İç Forvet (İç pilav gibi bir şey ama forvetten yapılıyormuş)
Tam Forvet (he valla.. tam forvet gibi forvet)
Yaratıcı Forvet (Emenike gibi yaratıcı forvetler herkese kısmet olmaz)
Pasör Stoper (Smaçör stoper de var bir de)
Çok Yönlü Bek (yani hücumda orta sahanın ortasına giren bek olmuş her işi yapan bek, detayı okumazsan yandın)
Orta Saha Açık (bunun bir de kapalısı olan var ama üstüne yumurta kırmıyorlar)

Defansif Oyun Kurucu, Ofansif Oyun Kurucu, On Numara, Defansif Forvet vs. vs.

Ya arkadaş.. Tam Forvet'e ne güldüm ya :D :D

Cidden böyleyse çeviriler çok kötü ya. 15 de fena değildi çeviriler..

Adana Demirspor
18.Ekim.2016, 23:00
Playstore kodları yolladı,geldi benimki.

Ürünlerim kısmından oyuna tıklayınca key gözüüküyor.

Burak Akmanoğlu
18.Ekim.2016, 23:03
Playstore kodları yolladı,geldi benimki.

Ürünlerim kısmından oyuna tıklayınca key gözüüküyor.

Teşekkürler dostum. :)

marlo41
18.Ekim.2016, 23:14
Bu arada Perpetua sana bir soru sormak istiyorum taktiksel? Inside forward ile oynayan takımlarda Wing Back yerine Full Back kullanmak sıkıntı yaratır mı? Wing backler çok ileri çıkıyorlar ve defansım açık veriyor. Takımımda orta sahada defansif olarak oynatacak iki adam da yok. Biri defansif olursa diğeri mecbur destek rolünde oluyor.

mpaker66
18.Ekim.2016, 23:18
Bu arada Perpetua sana bir soru sormak istiyorum taktiksel? Inside forward ile oynayan takımlarda Wing Back yerine Full Back kullanmak sıkıntı yaratır mı? Wing backler çok ileri çıkıyorlar ve defansım açık veriyor. Takımımda orta sahada defansif olarak oynatacak iki adam da yok. Biri defansif olursa diğeri mecbur destek rolünde oluyor.
DM ye bir adam koyarsan ve bu kişinin presini azaltıp sıkı markaj yapmasını istersen Wing Back kullanman çok da sıkıntı olmaz. Sol ve sağ stoperlerin onların yerini kapatır Stoperlerin yerinide DM'de ki eleman kapatır.

perpetua
18.Ekim.2016, 23:19
Ben rollerin ingilizce kalması taraftarıyım. Çünkü bu konuda türkçelerinde bile bayağı bir tartışma var, Futbolun terim dili İngilizce'dir öyle kalmalıdır bence. Back'e bek demişiz işte forward'e forvet. Ne gerek var çevirmeye, bence yok.

Rolleri Turkceye cevirmede sorun yok bence ama anlamli bir sekilde cevirmek gerekli ki rolun ismini goren, oyuncunun ne yaptigini anlasin.

Bizim tavsiyelerimiz su sekildeydi:

Ingilizce
Oyundaki Isim
Tavsiye Edilen Isim

Savunma Rolleri

Ball Playing Defender
Pasör Stoper
Top Kullanan Savunma

Central Defender
Standart Stoper
Merkez Savunma

Complete Wing Back
İki Yönlü Bek
Çok Yönlü Kanat Bek

Defensive Full Back
Defansif Bek
Defansif Bek

Defensive Centre Back
Defansif Stoper
Defansif Merkez Savunma

Full Back
Standart Bek
Bek

Inverted Wing Back
Çok Yönlü Bek
Ters Kanat Bek

Libero
Libero
Libero

Sweeper
Son Adam
Süpürücü

Wing Back
Ofansif Bek
Kanat Bek

Orta Saha Rolleri

Advanced Playmaker
Ofansif Oyun Kurucu
Oyun Kurucu

Anchor Man
Ön Libero
Çapa

Attacking Midfielder
Ofansif Orta Saha
Ofansif Orta Saha

Ball Winning Midfielder
Savaşçı Orta Saha
Savaşçı Orta Saha

Box-To-Box Midfielder
İki Yönlü Orta Saha
İki Yönlü Orta Saha

Central Midfielder
Orta Saha Göbek
Merkez Orta Saha

Deep Lying Playmaker
Defansif Oyun Kurucu
Sabit Oyun Kurucu

Defensive Midfielder
Defansif Orta Saha
Defansif Orta Saha

Defensive Winger
Defansif Kanat Oyuncusu
Defansif Kanat

Enganche
Maestro
Enganche

Half Back
Savaşçı Libero
Yarı Savunmacı

Inside Forward
İç Forvet
Kanat Forvet

Raumdeuter
Serbest Oyuncu
Raumdeuter

Regista
Regista
Regista

Roaming Playmaker
Gezgin Oyun Kurucu
Gezgin Oyun Kurucu

Shadow Striker
Gizli Forvet
Gizli Forvet

Wide Midfielder
Orta Saha Açık
Kenar Orta Saha

Wide Playmaker
Kanat Oyun Kurucu
Kenar Oyun Kurucu

Wide Target Man
Hedef Kanat Oyuncusu
Hedef Kanat Forvet

Winger
Kanat Oyuncusu
Kanat

Hücum

Advanced Forward
Yaratıcı Forvet
Hareketli Forvet

Complete Forward
Tam Forvet
Çok Yönlü Forvet

Deep Lying Forward
Yardımcı Forvet
Yardımcı Forvet

Defensive Forward
Defansif Forvet
Çalışkan Forvet

False 9
Sahte Forvet
Sahte Forvet

Poacher
Fırsatçı Golcü
Fırsatçı Forvet

Target Man
Hedef Oyuncu
Pivot Santrafor

Trequartista
On Numara
Trequartista

perpetua
18.Ekim.2016, 23:27

Eger Inside Forward olarak kullandigin oyuncu, kendi basina gidebilen bir oyuncuysa, bek oyuncun cok fazla cikmak zorunda degil.

Destek gorevi verdigin kanat oyuncusunun arkasina hucum gorevi verdigin bir bek kullanabilirsin. Veya hucum gorevi verdigin bir kanat oyuncusunun arkasina destek veya savun gorevi verdigin bir bek kullanabilirsin.

Ancak eger beklerini ileriye cikartiyorsan, mutlaka bir tane defansif orta saha (veya 3'lu merkez savunma) kullanmani tavsiye ederim. Rakip tek bir forvet kullaniyor olsa bile, orta sahadan markajsiz kopup gelen bir orta saha ile savunmanin merkezinde sayisal ustunlugunu cok kolay kaybedersin.

mpaker66
18.Ekim.2016, 23:28
Rolleri Turkceye cevirmede sorun yok bence ama anlamli bir sekilde cevirmek gerekli ki rolun ismini goren, oyuncunun ne yaptigini anlasin.

Bizim tavsiyelerimiz su sekildeydi:

Ingilizce
Oyundaki Isim
Tavsiye Edilen Isim

Savunma Rolleri

Ball Playing Defender
Pasör Stoper
Top Kullanan Savunma

Central Defender
Standart Stoper
Merkez Savunma

Complete Wing Back
İki Yönlü Bek
Çok Yönlü Kanat Bek

Defensive Full Back
Defansif Bek
Defansif Bek

Defensive Centre Back
Defansif Stoper
Defansif Merkez Savunma

Full Back
Standart Bek
Bek

Inverted Wing Back
Çok Yönlü Bek
Ters Kanat Bek

Libero
Libero
Libero

Sweeper
Son Adam
Süpürücü

Wing Back
Ofansif Bek
Kanat Bek

Orta Saha Rolleri

Advanced Playmaker
Ofansif Oyun Kurucu
Oyun Kurucu

Anchor Man
Ön Libero
Çapa

Attacking Midfielder
Ofansif Orta Saha
Ofansif Orta Saha

Ball Winning Midfielder
Savaşçı Orta Saha
Savaşçı Orta Saha

Box-To-Box Midfielder
İki Yönlü Orta Saha
İki Yönlü Orta Saha

Central Midfielder
Orta Saha Göbek
Merkez Orta Saha

Deep Lying Playmaker
Defansif Oyun Kurucu
Sabit Oyun Kurucu

Defensive Midfielder
Defansif Orta Saha
Defansif Orta Saha

Defensive Winger
Defansif Kanat Oyuncusu
Defansif Kanat

Enganche
Maestro
Enganche

Half Back
Savaşçı Libero
Yarı Savunmacı

Inside Forward
İç Forvet
Kanat Forvet

Raumdeuter
Serbest Oyuncu
Raumdeuter

Regista
Regista
Regista

Roaming Playmaker
Gezgin Oyun Kurucu
Gezgin Oyun Kurucu

Shadow Striker
Gizli Forvet
Gizli Forvet

Wide Midfielder
Orta Saha Açık
Kenar Orta Saha

Wide Playmaker
Kanat Oyun Kurucu
Kenar Oyun Kurucu

Wide Target Man
Hedef Kanat Oyuncusu
Hedef Kanat Forvet

Winger
Kanat Oyuncusu
Kanat

Hücum

Advanced Forward
Yaratıcı Forvet
Hareketli Forvet

Complete Forward
Tam Forvet
Çok Yönlü Forvet

Deep Lying Forward
Yardımcı Forvet
Yardımcı Forvet

Defensive Forward
Defansif Forvet
Çalışkan Forvet

False 9
Sahte Forvet
Sahte Forvet

Poacher
Fırsatçı Golcü
Fırsatçı Forvet

Target Man
Hedef Oyuncu
Pivot Santrafor

Trequartista
On Numara
Trequartista

Sizin önerdikleriniz kesinlikle çok mantıklı ve doğru. Oyunu hiç bilmeyen yeni açmış bir oynayıcı için gayet yol gösterici. Ama şuan oyunda kullanılanlar ciddi anlamda kafa karıştırıcı. On numara mesela, Tam forvet mesela. Tam forvetten ne anlıyor burda insanlar bi anket yapalım bence :)

Neyse, herkez açıklamaları okursa kafa karışıklıkları gider bence.

CanrY
18.Ekim.2016, 23:32
tam forvet ve çok yönlü forvetten ziyade komple olarak kalmalı bence

AliSamiYen
18.Ekim.2016, 23:32
İlk gözüme çarpan FM16'ya göre menüler vs. daha hızlı çalışıyor. 64 bit sistemde akıcı gidiyor.

oguzkahn
18.Ekim.2016, 23:34
Türkiye'de oyuncuların değeri 16ya göre dahada düşmüş.Ligin itibarı mı düşürüldü ?

perpetua
18.Ekim.2016, 23:36

O ilk tercihimizdi ama komple yabanci bir dilden alinmis sozcuk oldugu icin itiraz geldi.
Isin ilginci, Tam kelimesi de Arapca'dan geliyor.

Neyse. :)

perpetua
18.Ekim.2016, 23:38
Türkiye'de oyuncuların değeri 16ya göre dahada düşmüş.Ligin itibarı mı düşürüldü ?

Ligin itibarinda biraz dusus oldu ancak futbolcu degerleri itibar ile cok ilgili degil.
Eger futbolcu transferleri cok ucuza oluyorsa biraz degisiklik yapabiliriz ancak ben cok ciddi bir sorun gozlemlemedim simdiye kadar.

mpaker66
18.Ekim.2016, 23:40
Ben Komple Forvet'in oyundan tamamen silinmesi gerektiğini düşünüyorum. Komple forvet nedir ne yapar, Top sürer, Hava topu kazanır, Ayaklarına hakimdir ve güçlüdür iyi top saklar, iyi arapasları atar, rakibe çok iyi baskı yapar, rakip ortasaha ve savunma arasına girer ve top alıp oyun kurar, ara paslarına doğru pozisyon alarak iyi hareketlernir, ve daha bir çok şey. Sizcede garip değil mi? Taktiğine göre forvet stilini seçersin ona göre rol verirsin, komple forvet ne yahu. Var mı dünyada böyle bir örnek?

Burak Akmanoğlu
18.Ekim.2016, 23:42
O ilk tercihimizdi ama komple yabanci bir dilden alinmis sozcuk oldugu icin itiraz geldi.
Isin ilginci, Tam kelimesi de Arapca'dan geliyor.

Neyse. :)

Peki bu kabul etmemelerini sebepleri nedir ? bu isimlerin

BlackAnaconda
18.Ekim.2016, 23:43
Ben Komple Forvet'in oyundan tamamen silinmesi gerektiğini düşünüyorum. Komple forvet nedir ne yapar, Top sürer, Hava topu kazanır, Ayaklarına hakimdir ve güçlüdür iyi top saklar, iyi arapasları atar, rakibe çok iyi baskı yapar, rakip ortasaha ve savunma arasına girer ve top alıp oyun kurar, ara paslarına doğru pozisyon alarak iyi hareketlernir, ve daha bir çok şey. Sizcede garip değil mi? Taktiğine göre forvet stilini seçersin ona göre rol verirsin, komple forvet ne yahu. Var mı dünyada böyle bir örnek?

İbrahimoviç veya Ronaldo diyemez miyiz ?

@Perpetua sizin de biraz tuhaf önerileriniz olmuş yalnız. Çapa ile süpürücü gibi..

oguzkahn
18.Ekim.2016, 23:43
gözüme çarptığı için merak ettim.zaten yüksek ücretle transfer olan oyuncularımız çok yok

rcrdnh
18.Ekim.2016, 23:44
Arkadaşlar yüz tanıma bölümüne fotoğraf ekleyebilen oldu mu ?

ben 1 saattir ona uğraşıyorum, hangi fotoğrafı eklesem kabul etmiyor neden acaba

marlo41
18.Ekim.2016, 23:46
DM ye bir adam koyarsan ve bu kişinin presini azaltıp sıkı markaj yapmasını istersen Wing Back kullanman çok da sıkıntı olmaz. Sol ve sağ stoperlerin onların yerini kapatır Stoperlerin yerinide DM'de ki eleman kapatır.

Half back koydum defansif orta sahaya bekler ileri çıkınca defansı üçlüyor ve top kaptığında da ayağı düzgün olduğu için anında atak başlatıyor. Oyuncu da Galatasaray'ın bir ara gündeminde olan Benjamin Stambouli.

Cengo
18.Ekim.2016, 23:48

ben 1 saattir ona uğraşıyorum, hangi fotoğrafı eklesem kabul etmiyor neden acaba

Boyut sınırlaması var, yazıyor o ekranda. Küçültün fotoğrafı.

La BruJiTa
18.Ekim.2016, 23:48

3-5 farklı fotoğrafla denedim en iyisi Ronaldo'nun ki oldu gayet te iyi çıktı. Kendi fotoğraflarımda gerek ışık gerek se fotoğrafın çekiliş açısı çok farketti. Ama sevdim bu özelliği,kendi yüzünü manajerin yüzü yapmak bence gayet güzel :D

mpaker66
18.Ekim.2016, 23:49
İbrahimoviç veya Ronaldo diyemez miyiz ?

@Perpetua sizin de biraz tuhaf önerileriniz olmuş yalnız. Çapa ile süpürücü gibi..
İbrahimoviç'i hiç diyemeyiz Ronaldo'da forvet değil, olsa da onunda oyun görüşü ve pas ile ilgili sıkıntıları var. Suarez dünya üzerinde buna yaklaşan tek oyuncu ama benim söylemek istediğim böyle bir rolün olmaması gerektiği. Ben dünya üzerinde bi teknik direktörün Suarez olum sen her şeyi yapıyosun gibisinden bir şey söylediğini düşünmüyorum.

Bence önerilerinden en doğrusu Çapa olmuş. Tam kelime anlamı oturan ve Türkçe olan o olmuş.

marlo41
18.Ekim.2016, 23:49
Eger Inside Forward olarak kullandigin oyuncu, kendi basina gidebilen bir oyuncuysa, bek oyuncun cok fazla cikmak zorunda degil.

Destek gorevi verdigin kanat oyuncusunun arkasina hucum gorevi verdigin bir bek kullanabilirsin. Veya hucum gorevi verdigin bir kanat oyuncusunun arkasina destek veya savun gorevi verdigin bir bek kullanabilirsin.

Ancak eger beklerini ileriye cikartiyorsan, mutlaka bir tane defansif orta saha (veya 3'lu merkez savunma) kullanmani tavsiye ederim. Rakip tek bir forvet kullaniyor olsa bile, orta sahadan markajsiz kopup gelen bir orta saha ile savunmanin merkezinde sayisal ustunlugunu cok kolay kaybedersin.

Perpetua, abi orta saha ikilimden biri DMC Half back yaptım. Diğerini de destek komutlu Ball Winning Midfielder. Böylece hem rakibin kontralarında onları karşılıyorlar. Hem top kapınca iyi pasör oldukları için oyun kuruyorlar. Hem de AMC'deki Meyer oyun kurduğunda Ball Winning Midfielder da rakip sahaya hareketlenip pas opsiyonu oluşturuyor.

Bu rol için de Diego Demme'yi satın aldım Liepzig'den. Efsane profili var.

Bu sistemin tek kötü yonu Deep Lying Playmaker olan ve defansif yönü neredeyse 0 olan Jonathan Geis gibi adamın kadroda yer bulamaması. Oyundaki en iyi Deep Lying'lerden biri ama sisteme hiç uymuyor.

Mecbur Half-Back, Ball Winning ve Advanced Playmaker üçlüsüyle devam edeceğim.

BlackAnaconda
18.Ekim.2016, 23:52
İbrahimoviç'i hiç diyemeyiz Ronaldo'da forvet değil, olsa da onunda oyun görüşü ve pas ile ilgili sıkıntıları var. Suarez dünya üzerinde buna yaklaşan tek oyuncu ama benim söylemek istediğim böyle bir rolün olmaması gerektiği. Ben dünya üzerinde bi teknik direktörün Suarez olum sen her şeyi yapıyosun gibisinden bir şey söylediğini düşünmüyorum.

Bence önerilerinden en doğrusu Çapa olmuş. Tam kelime anlamı oturan ve Türkçe olan o olmuş.

Pirlo'dan başka regista görmemiş olmama rağmen Regista diye bir seçenek var oyunda. Bence çeşit olsun diye yapıyorlar, kaldıracaklarını sanmıyorum.

Kelime anlamı olarak bilemem de futbol tabiri olarak Ön Libero daha uygun bence.

perpetua
18.Ekim.2016, 23:54

Cok yakinda var. Hugo Rodallega. :)
Ayrica yine ligimizden Aboubakar, Nabil Ghilas, Rusescu ve Wagner Love bu tip oyuncular.
Hem dripling yaparlar, hem sirti donuk oynayabilirler, hem de savunma arkasina kosu yaparak oynayabilirler.

Kisacasi her seyi biraz yapan, ama hic bir konuda cok iyi olmayan forvet tipi.
Aslinda tek merkez forvetli dizilisler icin en uygun tipte oyuncular bunlar.

marlo41
18.Ekim.2016, 23:57
Ayrica yine ligimizden Aboubakar, Nabil Ghilas, Rusescu ve Wagner Love bu tip oyuncular.
Hem dripling yaparlar, hem sirti donuk oynayabilirler, hem de savunma arkasina kosu yaparak oynayabilirler.

Abi başka bir sitede bir yorum görmüştüm. Çok hoşuma gitmişti sana da söyleyeyim.

Adam demişti ki Komple Forvet dediğin Pivot Santraforun ayağı düzgün ve yetenekli halidir. Kesinlikle doğru.

mpaker66
18.Ekim.2016, 23:57
Pirlo'dan başka regista görmemiş olmama rağmen Regista diye bir seçenek var oyunda. Bence çeşit olsun diye yapıyorlar, kaldıracaklarını sanmıyorum.

Kelime anlamı olarak bilemem de futbol tabiri olarak Ön Libero daha uygun bence.
Xabi Alonso, Veratti gibi oyuncular var. Hatta çok yani, hatta Emre Çolak'ı ön liberoya koy oğlum sen regista oynayacaksın de o bile oynar. Regista bir oyuncu rolüdür, oynayabilir oynayamaz. Neyse oyunun taktiksel açıdan çok eksiği var.

Maça çıkanlar maç motoru nasıl acaba, hala bekler inanılmaz etkili mi?

BlackAnaconda
18.Ekim.2016, 23:58

Şu tabir ile Komple Forvet'in tanımı uymuyor bence. Komple Forvet dendiği zaman her şeyi mükemmel yapabilen forvet olarak algılıyoruz bence.

BlackAnaconda
18.Ekim.2016, 23:59
Xabi Alonso, Veratti gibi oyuncular var. Hatta çok yani, hatta Emre Çolak'ı ön liberoya koy oğlum sen regista oynayacaksın de o bile oynar. Regista bir oyuncu rolüdür, oynayabilir oynayamaz. Neyse oyunun taktiksel açıdan çok eksiği var.

Maça çıkanlar maç motoru nasıl acaba, hala bekler inanılmaz etkili mi?

Bu saydığın oyunculara şahsen Regista demem ben. Diyemem daha doğrusu.. Mesela Xabi için Defansif Oyun Kurucu daha mantıklı.

mpaker66
19.Ekim.2016, 00:01

O zaman oyun isim değişikliğine gitmesi gerek. Complete Forward olmuyor, biraz garip.

Bence Ghilas pek top sürebilecek bir oyuncu değil, Sadece top saklar o, hızlı ama top süremez bence :)

Neyse konuyu sabote etmeyeyim. benim futbol konuşasım gelmiş sanırım. Oynayan arkadaşlar izlenimlerini yazarsa çok güzel olur, hoş ben en son güncellemeye kadar oyunu almıyorum :)

rcrdnh
19.Ekim.2016, 00:07
hocam kendi yüzünüzü nasıl ekleyebildiniz ?

ben durmadan deniyorum ama sürekli fotoğraf yüklenemedi diyor, hangi açıdan çekmek lazım ki

perpetua
19.Ekim.2016, 00:10

Supurucu artik pek kullanilmadigi icin belki garip geliyor. Bu rolun isi iki tane adam markaji yapan savunmacinin arkasini supurmek. Su anda kullanilan son adam, Libero'nun Turkce karsiligi (TDK'dan bakabilirsiniz). Yani hem Libero, hem de Son Adam'in varligi iki tane ayni rolun varligi anlamina geliyor.

Anchor man sadece savunma odakli, statik bir defansif orta saha rolu. Libero ise top kullanma becerisi olan, sahada uygun gordugu yere gitme ozgurlugu olan ve geriden oyun kuran bir oyuncu. Capa'dan daha iyi bir isim mutlaka bulunabilir ancak On Libero bana hic bir sekilde mantikli gelmiyor. Ayrica bu ozel bir rol oldugu icin isminin de ozel olmasi gerekli ve bir mevki ismini cagiristirmamasi gerekli bence. Kullanicinin, bu rolun ozelinde tam olarak ne oldugunu anlamak icin tanimi acip, okumasi gerekli. Tipki Trequartista ve Enganche'de oldugu gibi. On Libero genelde bir mevkiyi tanimlamak icin kullanildigi icin bu rolu tanimlamak amaciyla kullanimini ben cok mantikli bulmuyorum.

La BruJiTa
19.Ekim.2016, 00:17
+Yüz yaratma ekranı çok hoşuma gitti çok güzel düşünülmüş bir özellik bence
+Maç moturu güzel,10 maç yaptım bekler biraz daha pasif gerçi bunda Fenerbahçe ile test oyunu açmamın da etkisi olabilir.
+Maç başlamadan ısınma animasyonları çok hoş umarım 10 yıla kadar kupa töreni falan görürüz :D
+Oyun çok hızlı ve stabil çalışıyor.Umarım tam sürüme geçince ayarları kaçmaz yine.
+ Antrenör tavsiyeleri ve bunların nedenlerini de belirtmeleri hoşuma gitti

- Sosyal Ağ'da yapılan tüm yorumlar neden se İngilizce???
-Maç sırasında ki oyuncu kondisyon barları rezil. Hiç bir şey anlaşılmıyor. Gerçi gözümüz daha alışmadı sanırım ondan.
- Beta olmanın etkisiyle garip hatalar gördüm (Mesela ŞL eşleşmelerinde deplasman takımının ismi sayfanın en sağında çıkıyor?)

Şimdilik bunlar çarptı gözüme. Transfer bütçesi olmadığı için yine abuk transfer hataları görürmüyüm bakmadım ama mesela 34 yaşındaki Bobby Zamora'yı 1 yıllık anlaşma ile almaya çalışan Akhisar gayet mantıklı bir transfer hedefi gibi geldi.Bir kaç sezon geçmeli ki transfer fiyatları ve transfer hedefleri hakkında bir fikir sahibi olalım.Gördükçe yazarım...Herkese bol FM'li günler...

perpetua
19.Ekim.2016, 00:21
- Sosyal Ağ'da yapılan tüm yorumlar neden se İngilizce???

Bazi ceviriler halen yapilmaya devam ediliyor. Saniyorum son dakikada yeni eklemeler oldu.

kapalicarsi
19.Ekim.2016, 00:21
Fazla kurcalamadım ama kulüplerin şampiyonluk sayıları gözükmüyor aynı zamanda futbolcuların geçmişinde aldığı kupalarda boş

Burak Akmanoğlu
19.Ekim.2016, 00:23
https://community.sigames.com/topic/381472-turkish-issues-in-turkish-translation/

Bu kısıma gerekli cevabı yazdım ben umarım kaale alınır.

BlackAnaconda
19.Ekim.2016, 00:24
http://www.droyun.com/fm-17-football-manager-2017

Arkadaşlar burada oyun 59 Lira.. Güvenilir mi burası ?

https://www.mtcgame.com/e-pin/steam-2016/football-manager-fm-2017/

MTC de ise 75 Lira..

Edit: Bir de oyunun tam sürümü ne zaman çıkar ?

lofthei
19.Ekim.2016, 00:32
Oyuna şöyle bir baktığımda gerçekten çok hoşuma gitti açıkçası. Menajerinizi yaratma ekranında bile bir profesyonellik hissediliyor. Özellikle DİZAYN, yeni eklentiler, sosyal medya gerçekten harika olmuş. FM 2012'den sonra bu, ilk defa bu kadar içime sinen bir oyun olabilir gibi hissediyorum.

Sosyal Ağ'da yapılan tüm yorumlar neden se İngilizce???

Bunun cevabı: Sosyal ağ kısmını çevirme işlemlerimiz hâlâ sürüyor. Normal çevirilerden daha sonra, gizli tutmamız gereken sürpriz bir özellik olarak geldiler, ve bayağı da varlar takdir edebileceğiniz gibi. Yakında bitireceğiz, full sürümde %100 Türkçe olacak o kısım da.

AliSamiYen
19.Ekim.2016, 00:32

MTC de ise 75 Lira..

Tam sürümü 4 kasımda çıkacak. Dediğin siteleri bilmiyorum , ben sadece Steam üzerinden alıyorum.

Matteo Ferrari
19.Ekim.2016, 00:55
maç ekranında oyun acayip kasıyor. normalde ise 16'dan daha güzel akıyor oyun.

La BruJiTa
19.Ekim.2016, 00:57
Yaklaşık 15 dakikadır oyundan çıkmaya çalışıyorum ama ne yazık ki çıkmıyor. Tamam oyunun gelmesini uzun zamandır bekliyorum ama ne zaman bırakacağıma oyun değil de ben karar verebilseydim keşke. SIGAMES artık buna bile karışmaya başlamış.Bırakın beni uyumam lazım...

excaliburuA
19.Ekim.2016, 00:59
-Nazar değmesin maç motorunu çok beğendim. Yapay zeka seriler içinde açık ara en iyisi. Henüz ligde 14 maç oynadım şimdiye kadar gayet iyi.
-Temayı çok beğendim koyu yeşil ağırlıklı olmuş. 08 öncesi serilerdeki tema gibi nostalji yaşadım.
-Oyun hızlanmış gibi geldi bana 64 bit desteği geldiği için olabilir diye düşünüyorum.
-Bizim ligdeki birçok futbolcunun profili düşürülmüş. Bence yerinde bir karar.

nostalgia
19.Ekim.2016, 01:01
Arkadaşlar Voidu güvenilir midir? Yorumları okuyunca dayanamadım alacağım.

SacrificeGGTC
19.Ekim.2016, 01:03
+Bir futbolcunun kondisyon durumunu(sakatlık sonrası, maç sonrası, yorgunluk vb) 45 dk oynayabilir, 90 dk oynayabilir gibi analizi koymaları hoşuma gitti. Fakat bu konuda herhangi bir risk alıyor muyuz bilmiyorum. Gayet hoş ilk bu dikkatimi çekti.

aytekin79
19.Ekim.2016, 01:05

Güvenilir arkadaşım alabilirsin

BlackAnaconda
19.Ekim.2016, 01:07

MTC de ise 75 Lira..

DrOyun hakkında bilgisi olan yok mu yav..

excaliburuA
19.Ekim.2016, 01:12

Güvenilir hiçbir çekincen olmasın.

nostalgia
19.Ekim.2016, 01:29
Güvenilir arkadaşım alabilirsin

Güvenilir hiçbir çekincen olmasın.

Teşekkürler 67.50 TL ye aldım. :)

Adana Demirspor
19.Ekim.2016, 01:51
İndirebileceğimiz iyi bir logo paketi var mı arkadaşlar ?

Mümkünse link verirseniz güzel olur.

CanrY
19.Ekim.2016, 02:34
İndirebileceğimiz iyi bir logo paketi var mı arkadaşlar ?

Mümkünse link verirseniz güzel olur.
FM16 logo paketleri bununla uyumluymuş kullananlar var
ben bunu kulalanıyordum http://www.logo-world.net/tcm16-logos-fm16-tr/
orada logo updateleri var onları da indir istiyorsan

nfornirvana
19.Ekim.2016, 03:10
İlk uzun süreli sakatlık geldi, Mane...

http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/468764711780971405/651B7069BA738496ABFDBBBDC929AFA1812EFA25/

Cengo
19.Ekim.2016, 03:57
Çapa'nın yaratıcısı Mehmet Demirkol oldu. Tabiri ilk kullandığında ne kadar uymuş olduğundan bahsediyordu (bizzat izliyordum o programı canlı yayında), devamında Spor Servisi programında önemli bir eğitmen sayılan Fuat Akdağ da onu destekledi ve basının bir anda ilgisini çekti. Israrla Mehmet Demirkol kullanmaya devam edince önce NTVSpor spikerleri ve sonra da Turkuvaz Medya kullanmaya başladı, ana akım medyanın etkisi ile tabir tamamen kabul edildi.

Şu an da önlibero tüm ofansif ve defansif rolleri tanımlıyor Türkçe'de. Çapa ise defansif ve kesici önliberoyu tanımlıyor. Bunun dışında bir kullanım yok. Yeni yeni Uğur Karakullukçu'nun ve Alper Öcal'ın hatırlatması ile 6 no da kullanılmaya başlandı ama 6 no sadece yerleşimi anlatan genel bir tabirdir ve kullanımı kısıtlıdır.

serkankeyvan
19.Ekim.2016, 06:17
Lig kurallarında unuttuğum bir şeyler var mı diye bakarken ne göreyim. :icon_biggrin: :icon_biggrin:
Agresifliği yüksek oyunculara dikkat edin. Ellerinden bir kaza çıkabilir. :director:

http://i.hizliresim.com/yVrrY0.png

arrogancee
19.Ekim.2016, 09:13
Dün 2-3 maç yaptım. En çok maç motorunu merak ettiğim için diğer özellikleri çok kurcalamadan maçlara girdim. İlk izlenimlerime göre oyuncular topla koşan adamın arkasındayken bile müdahale yapıyorlar. Önceden arkasından koşup önüne geçerlerdi sadece. Şimdi ise müdahale ediyorlar.

Yani yapay zeka bana artmış gibi geldi. Benzer veya aksini düşünenler varsa gözlemlerini paylaşmaları çok iyi olur.

serwan
19.Ekim.2016, 10:49
DrOyun hakkında bilgisi olan yok mu yav..

Droyundan fifa aldım sıkıntı olmadı. Çok var alan daha sorun duymadım.
Ama fiyat 59 değil 70 lira

nostalgia
19.Ekim.2016, 11:39
Maç motorunda ilk gözüme çarpan, top kapmalar çok gelişmiş. Beklerin aşırı etkinlikleri azalmış. Saçma sapan karpuz sallar gibi orta yapıp tehlike oluşturmaları giderilmiş.

Açıkçası az oynamış olmama rağmen oldukça beğendim.

perpetua
19.Ekim.2016, 11:47
Şu tabir ile Komple Forvet'in tanımı uymuyor bence. Komple Forvet dendiği zaman her şeyi mükemmel yapabilen forvet olarak algılıyoruz bence.

O zaman 'Mukemmel Forvet' olmazmiydi? :)
Anliyorum, komple kelimesi her seyi 20/20 olan forvet izlenimi verebiliyor. Ancak boyle bir futbolcu olmadigini goz onunde bulundurursak, komple'den 'gerekli her ozellige yeterli seviyede sahip olan' anlamini da cikartmak mumkun bence.

arrogancee
19.Ekim.2016, 12:02
Maç motorunda ilk gözüme çarpan, top kapmalar çok gelişmiş. Beklerin aşırı etkinlikleri azalmış. Saçma sapan karpuz sallar gibi orta yapıp tehlike oluşturmaları giderilmiş.

Açıkçası az oynamış olmama rağmen oldukça beğendim.

En az bekler kadar hız ve hızlanması 19-20 olan oyuncular da çılgın atıyordu. Arsenal'den Walcott'u denedim, 2016'daki etkinliği yoktu. Eğer 2-3 maç yanıltıcı olmadıysa bu da olumlu bir gelişme.

marlo41
19.Ekim.2016, 12:03
Futbolcuları elde tutmak zorlaşmış. Sizden daha iyi bir takım istiyorsa onu adam resti çekiyor gitmem gerek diye. O yüzden bol bol scouting kullanın. B planınız hep kenarda dursun.

marlo41
19.Ekim.2016, 12:05
Bir de futbolcum Manchester City'ye gitmek istiyorum beni onlara öner dedi. Önerdim City teklif falan yapmadı.

Dedim ben de o zaman sözleşme yenile bir sene daha kal. Kabul etmedi şimdi de Southampton'a gidiyor.

Hain herif. İnşallah çapraz bağları kopar.

ozanocal
19.Ekim.2016, 12:31
oyuna 2016 dan daha keyifli diyebilirmiyiz ben 16 dan zevk alamıyorum pek 17 yi henüz oynayamadım ayrıca transfer pazarı ne durumda saçma sapan fiyatlarmı isteniyor yine

marlo41
19.Ekim.2016, 12:39
BUG BULDUM.

Tek forvetle oynarken santrada tek forvetiniz duruyor. Tek başına santra yapıyor.

Bafici
19.Ekim.2016, 13:03
Yalnız bu bug değil. Yeni kurala göre gerçekte de artık böyle santra vuruşları

UgurcanOrhan
19.Ekim.2016, 13:15
fm 16da kullandığım taktiği 17deki tactics klasörüne attım ama oyunda gözükmüyor, bu sorunu çözmek için bi yöntem var mı?

perpetua
19.Ekim.2016, 13:28
BUG BULDUM.

Tek forvetle oynarken santrada tek forvetiniz duruyor. Tek başına santra yapıyor.

Nasil yani? :)

La BruJiTa
19.Ekim.2016, 13:28
BUG BULDUM.

Miles açıklamıştı bunu tek kişilik santrayı oyunda göreceksiniz diye :D

Benim merak ettiğim İngiltere sezon sonunda AB den çıktığında transfer sistemi. Düşünüdüğüm gibi olursa bu yıl ingiltere kariyeri pek göremeyeceğiz sanırım. Artık İspanya zamanı...

Schneider
19.Ekim.2016, 13:32
Öncelikle FM17 hayırlı olsun.
Yeni yeni oynuyorum, bazı şeyler aynı gibi gelse de bazı şeyler de bariz farklılıklar söz konusu.
Ayrıca bunun beta versiyonu olduğunu da unutmamak gerek.

Taktik konusu bayağı zorlaşmış gibi sanki.
4-5 hazırlık maçı yaptım, 2-3 farklı taktik denedim ama ne sonuçlar ne de oyuncu performansları iyi değil.

Ayrıca sakatlık "sorunu" devam ediyor.
Beşiktaş ile Süper Kupa finali öncesi önce Sneijderi sonra da Eren 5-6 hafta sakatlandı.

Bir de şu basın toplantılarındaki yaklaşımlara ayar çekseler güzel olacak.
Chedjou'yu Liverpool'a sattım ve takım toplantısı yapmak durumunda kaldık.
Oyuncular kadronun güçlendirilmesi gerektiğini söylüyor, haklılar da fakat yerine oyuncu almış olmama rağmen mutsuzlar.
Hem oyunculara hem de basına "mali durum sıkıntılı" minvalinde açıklama yapsak daha inandırıcı olur bence

anlatmaliymis_meger
19.Ekim.2016, 14:17
Ligin itibarinda biraz dusus oldu ancak futbolcu degerleri itibar ile cok ilgili degil.
Eger futbolcu transferleri cok ucuza oluyorsa biraz degisiklik yapabiliriz ancak ben cok ciddi bir sorun gozlemlemedim simdiye kadar.

Lig itibarindaki dususun sebebi nedir ?
Bunu belirleyen etkenler nelerdir ? Takimlarimizin Avrupa Kupalarindaki basarilari, disariya oyuncu ithal etme, takim degeri, taraftar sayisi falan etkili mi ?

En onemlisi bunu SEGA mi belirliyor Turksportal mi ?

Ligimize daha dogrusu Anadolu takimlarina Eto'o, Vagner Love, Rodellega, Adam Maher, gibi ratingi olan onemli oyuncular geliyor (4 buyukleri ozellikle belirtmedim)
Bunlarin hic mi degeri, etkisi yok ?

excaliburuA
19.Ekim.2016, 14:24
Bence itibarın düşmesi yerinde bir karar. Sayılan futbolcular şuan Katar Liginde oynasaydı kim şaşırırdı? Bu Katar Ligi veya Çin Liginin itibarının artması gerektiği anlamına mı gelir? Parayı verdiler getirdiler bu kadar basit. Eto'o Sampdoria'da yedekti, sponsor desteğiyle alındı diye biliyorum. Vagner Love keza Monaco'da öyle, Rodellega yanlış hatırlamıyorsam düşük bir profille geldi ve öyle sükseli bir transfer sayılmaz, Adam Maher da keza PSV'de yedek kalan bir futbolcuydu.

UgurcanOrhan
19.Ekim.2016, 14:27
eski taktiğimi 2017de kullanamıyorum bu dosya aktarılamadı diyor bu sorunu nasıl çözebilirim bilen var mı ?

anlatmaliymis_meger
19.Ekim.2016, 14:32
Bence itibarın düşmesi yerinde bir karar. Sayılan futbolcular şuan Katar Liginde oynasaydı kim şaşırırdı? Bu Katar Ligi veya Çin Liginin itibarının artması gerektiği anlamına mı gelir? Parayı verdiler getirdiler bu kadar basit. Eto'o Sampdoria'da yedekti, sponsor desteğiyle alındı diye biliyorum. Vagner Love keza Monaco'da öyle, Rodellega yanlış hatırlamıyorsam düşük bir profille geldi ve öyle sükseli bir transfer sayılmaz, Adam Maher da keza PSV'de yedek kalan bir futbolcuydu.

oyun kalitesi olarak haklisin. hatta taraftar sayisi ve kuluplerin icinde bulundugu durumlardan dolayi da haklisin. ama saydigimiz bu isimlerin hem ulke hem kitasal itibarlari gayet yuksek ve Anadolu kulupleri icin forma sattiracak yildiz oyuncular.

Not ; Sene basinda Besiktas Eto'o, Galatasaray Rodellega, Fenerbahce ise Adam Maher ile ilgileniyordu. 4 buyuklerde oynayabilecek kapasitede oyuncularin Anadolu'ya transfer olmalari cok guzel ve ligin kalitesini artiran onemli bir husus. Elbette ki cogu mac halen zevksiz ve Balkan ligleri seviyesinde geciyor ve bos tribunler olunce hic cekilmiyor katiliyorum.

Fakat Ukrayna, Belcika, Yunanistan, Romanya ve Isvicre liglerinden daha populer ve kaliteli bir ligimiz oldugunu dusunuyorum

excaliburuA
19.Ekim.2016, 14:43
Ligimizin özellikle basın tarafından çok abartıldığını düşünüyorum haliyle onlarda reyting için bunu yapmalı. Bakmadım ama saydığın ülkelerdeki liglerin itibarı bizden fazlaysa biraz haksızlık olmuş. Bilemiyorum etkisi var mı ama takımlarımız bildiğiniz üzere sezon başında transfer yapmakta oldukça zorlandı. Yöneticiler hep sıkıntılarını basına aktarmıştı, sebebi terör ve darbe girişimi bu da önemli bir etken olabilir.

perpetua
19.Ekim.2016, 15:07
Lig itibarindaki dususun sebebi nedir ?
Bunu belirleyen etkenler nelerdir ? Takimlarimizin Avrupa Kupalarindaki basarilari, disariya oyuncu ithal etme, takim degeri, taraftar sayisi falan etkili mi ?

En onemlisi bunu SEGA mi belirliyor Turksportal mi ?

Ligimize daha dogrusu Anadolu takimlarina Eto'o, Vagner Love, Rodellega, Adam Maher, gibi ratingi olan onemli oyuncular geliyor (4 buyukleri ozellikle belirtmedim)
Bunlarin hic mi degeri, etkisi yok ?

Ilk olarak Turksportal bir canli olmadigi icin bir sey belirlemiyor. Arastirma ekibi demek daha dogru. :)

Lig itibarlari tamamen UEFA siralamasina gore belirleniyor.
Bu sezon itibarin dusmesinin nedeni, en tepedeki liglerle bir alt kademedeki liglerin arasini biraz acma gereksiniminin duyulmasi.
Bunu belirleyen de ulkelerin arastirmayi yuruten arastirma sorumlulari ve tabii bu konuda yol gosteren oyunun kodunu yazan SI Games'in calisanlari.

excaliburuA
19.Ekim.2016, 15:16
Oyunda Hollanda'nın gerisinde gözüküyoruz ama az önce kontrol ettim Hollanda 13. biz 10. sıradayız. Son tablo yansıtılabilir.

perpetua
19.Ekim.2016, 15:18
Oyunda Hollanda'nın gerisinde gözüküyoruz ama az önce kontrol ettim Hollanda 13. biz 10. sıradayız. Son tablo yansıtılabilir.

O baktigin gelecek sezonun siralamasi icin guncel puanlama. :)

Oyun Temmuz 2016'da basliyor. Yani gectigimiz sezon sonu itibariyle siralamalara gore itibarlar belirleniyor. Oyunda bir sezon oynadiktan sonra Hollanda'nin itibari, eger ilk sezonda yuksek seviyede puan toplamazsa, dusus yasayacaktir.

Temmuz 2016 itibariyle siralama:
http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method4/crank2016.html

ozanocal
19.Ekim.2016, 15:37
BUG BULDUM.

futboldan bi haber:)

anlatmaliymis_meger
19.Ekim.2016, 15:50
Ilk olarak Turksportal bir canli olmadigi icin bir sey belirlemiyor. Arastirma ekibi demek daha dogru. :)

Lig itibarlari tamamen UEFA siralamasina gore belirleniyor.
Bu sezon itibarin dusmesinin nedeni, en tepedeki liglerle bir alt kademedeki liglerin arasini biraz acma gereksiniminin duyulmasi.
Bunu belirleyen de ulkelerin arastirmayi yuruten arastirma sorumlulari ve tabii bu konuda yol gosteren oyunun kodunu yazan SI Games'in calisanlari.

Hata icin ozur, duzeltme icin tesekkurler.
Eger mevcut UEFA ulke siralamasi baz aliniyorsa 2015 yilinda ulke olarak 12. sirada iken gecen sene 11. ve bu seneyede 10. basamakta baslamisiz gozukuyor :

http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method4/crank2017.html

bu iki yilda Isvicre ve Hollandayi gecmisiz (Hollanda'nin 5 yil onceki ulke puani silinince 13. siraya dusmus)

Yani oyle bir buyuk kaybimiz olmamis ama milli takimin durumu ve ulkenin icinde bulundugu futbol disi durumlar goz onune aliniyor mu bilemiyorum.

Bu arada aklima gelmisken soyleyim ; son yillardaki FM serilerinde dikkatimi ceken bir husus vardi. Bunu bir kac kez ozellikle gozlemleyerek bu bilgiyi yaziyorum. UEFA Avrupa Ligi 1. Tur kura sisteminde yanlislik var. Gruplarini 1. sirada bitiren takimlar ile Sampiyonlar Ligini 3. sirada bitiren en iyi 4 takim seri basi olmasi gerekiyor statu geregi. Ama oyunda CL' den elenen takimlari genellikle en sona birakiyor ve kendi aralarinda eslestiriyor oyundaki kura sistemi (ayni ulkenin takimlari birbiriyle eslesemez kurali bozulmuyor ama bence bu da gercekciligi etkileyen ve duzeltilmesi gereken bir detay)

perpetua
19.Ekim.2016, 16:16
Hata icin ozur, duzeltme icin tesekkurler.
Eger mevcut UEFA ulke siralamasi baz aliniyorsa 2015 yilinda ulke olarak 12. sirada iken gecen sene 11. ve bu seneyede 10. basamakta baslamisiz gozukuyor :

http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method4/crank2017.html

bu iki yilda Isvicre ve Hollandayi gecmisiz (Hollanda'nin 5 yil onceki ulke puani silinince 13. siraya dusmus)

Yani oyle bir buyuk kaybimiz olmamis ama milli takimin durumu ve ulkenin icinde bulundugu futbol disi durumlar goz onune aliniyor mu bilemiyorum.

Siralamada onemli bir kaybimiz olmasa da 4 buyuk lig ile arkadan gelen liglerin arasindaki farki buyutunce itibar rakamsal olarak hemen ustumuzdeki ve altimizdaki diger liglerle beraber dustu. Hatta bunun uzerinde halen bazi tartismalar devam ediyor. Itibarda degisiklik olsa da, siralamada yerimiz degismeyecektir.

Bu arada aklima gelmisken soyleyim ; son yillardaki FM serilerinde dikkatimi ceken bir husus vardi. Bunu bir kac kez ozellikle gozlemleyerek bu bilgiyi yaziyorum. UEFA Avrupa Ligi 1. Tur kura sisteminde yanlislik var. Gruplarini 1. sirada bitiren takimlar ile Sampiyonlar Ligini 3. sirada bitiren en iyi 4 takim seri basi olmasi gerekiyor statu geregi. Ama oyunda CL' den elenen takimlari genellikle en sona birakiyor ve kendi aralarinda eslestiriyor oyundaki kura sistemi (ayni ulkenin takimlari birbiriyle eslesemez kurali bozulmuyor ama bence bu da gercekciligi etkileyen ve duzeltilmesi gereken bir detay)
FM'de bazi kurallar ozellikle turnuvalarin lisanslarina sahip olunmadigi icin eksik yapiliyor. Bu da onlardan birisi saniyorum.

krasafcik
19.Ekim.2016, 16:16
Merhaba ; ilk bakışta görselliği beni geçmişe götürdü. Eski serilerdeki hava var gibi geldi. Genel olarak güzel duruyor. Üst liglerde başlamadığım için yorum yapamayacağım. 1 Lig de başladım yine şimdilik güzel gözüküyor herşey. Maç motoru da güzel şimdilik.

marlo41
19.Ekim.2016, 16:55
futboldan bi haber:)

Sorma ya. Rezil olduk iyi mi :icon_mad:

Sosyal medya olayını sevdiniz mi arkadaşlar? Hiç resmi mağlubiyetim yok. Taraftar hala bana atıp tutuyor. Keşke evlerinden aldırma seçeneği olsa.

marlo41
19.Ekim.2016, 16:56
Maç motoru da güzel şimdilik.

Aynen. Ben de gayet beğendim. En hoşuma giden de sıfıra inen kanatlar bol bol asist, orta deniyor. Eskiden hatırlarsın hep abanırlardı auta.

krasafcik
19.Ekim.2016, 17:00
Aynen. Ben de gayet beğendim. En hoşuma giden de sıfıra inen kanatlar bol bol asist, orta deniyor. Eskiden hatırlarsın hep abanırlardı auta.
evet şu anda güzel gidiyor. Boluspor ile Galatasaray'a rahat kafa tutabiliyorum :)

wolfson
19.Ekim.2016, 17:10
Premier ligde bi bakayım dedim Everton'un 80 mn €, Swansea 40 mn € vb transfer bütçesi var. Tamam oyuncu fiyatları arttı, yayın gelirleri filan da arttı da Everton için 80 mn fazla değil mi? Mirallası filan sattım direk 100 mn var kasada. Transfermarktan baktım Stones'u satmışlar 55'e ama o kadarlık da adam almışlar.

Ayrıca C.Ronaldo'nun bonservisi 25.5 mn gözüküyor, yapmasınlar bunu :D Eran Zahavi 44 mn, Sturridge 40.5 mn Ronaldo 25 mn!

marlo41
19.Ekim.2016, 17:28
Premier ligde bi bakayım dedim Everton'un 80 mn €, Swansea 40 mn € vb transfer bütçesi var. Tamam oyuncu fiyatları arttı, yayın gelirleri filan da arttı da Everton için 80 mn fazla değil mi? Mirallası filan sattım direk 100 mn var kasada. Transfermarktan baktım Stones'u satmışlar 55'e ama o kadarlık da adam almışlar.

Premier Lig'in son yayın anlaşmasından sonra sonuncu bitiren takım bile inanılmaz kazanç elde etti bu da oyuna yansımış ki şu anda Stoke City, West Ham United gibi takımların gerçek hayatta yaptıkları transferler de bunu gösteriyor.

arrogancee
19.Ekim.2016, 17:40
evet şu anda güzel gidiyor. Boluspor ile Galatasaray'a rahat kafa tutabiliyorum :)

bu aslında olumlu bir durum olmamalı :) yani bu kadar kolay olmamalı. daha yeni açtığında boluspor ile gs'ye kafa tutuyorsan ileride nasıl bir amaç kalır ki?

düşünceler kişiden kişiye değişir tabii, ben kendi bakış açımı paylaştım. :)

krasafcik
19.Ekim.2016, 17:51
bu aslında olumlu bir durum olmamalı :) yani bu kadar kolay olmamalı. daha yeni açtığında boluspor ile gs'ye kafa tutuyorsan ileride nasıl bir amaç kalır ki?

düşünceler kişiden kişiye değişir tabii, ben kendi bakış açımı paylaştım. :)

Tabiki ama ilk hazırlık maçları olduğu için normal karşıladım aslında. Biraz zaman geçince daha zor olacaktır sonuçta. Ama yine de yenildik tabiki.

http://i.hizliresim.com/pEprjq.jpg (http://hizliresim.com/pEprjq)

Dennis Bergkamp
19.Ekim.2016, 18:06
İlk lig maçım :D

http://i.hizliresim.com/OEpQyD.png (http://hizliresim.com/OEpQyD)

Papi44
19.Ekim.2016, 18:08
Tabiki ama ilk hazırlık maçları olduğu için normal karşıladım aslında. Biraz zaman geçince daha zor olacaktır sonuçta. Ama yine de yenildik tabiki.

http://i.hizliresim.com/pEprjq.jpg (http://hizliresim.com/pEprjq)

Ah be kardeşim. Bende kupa maçı falan zannettim de yine oyunu kolay yapmışlar diye sitem ediyordum. :)

wolfson
19.Ekim.2016, 18:11
Adam ilk maçta 8 tane atmış hayırdır :D

Logo paketi indirdim graphics/logos'a attım. Ama çalışmıyor napmam lazım?

Papi44
19.Ekim.2016, 18:13
İlk lig maçım :D

http://i.hizliresim.com/OEpQyD.png (http://hizliresim.com/OEpQyD)

Diğer sonuçlarıda atarmısın kardeşim yoksa bu maça mı denk geldi

Burak Akmanoğlu
19.Ekim.2016, 18:19
https://www.twitch.tv/burakakmanoglu

İlk önizleme tadında yayın buyurmak isteyenlere. :)

Dennis Bergkamp
19.Ekim.2016, 18:29
Diğer sonuçlarıda atarmısın kardeşim yoksa bu maça mı denk geldi

http://i.hizliresim.com/lE6nVk.png (http://hizliresim.com/lE6nVk)

İşin garip yanı Konya ve Fenerbahçe gibi iki düz takımın maçında bu sonuç çıktı :D

marlo41
19.Ekim.2016, 18:33
Oyunu çok sevdim fakat şu sosyal medya olayının elle tutulur yanı yok.

Schalke 04 ile oynuyorum, Roque Mesa diye futbolcu aldım. Efsane oynuyor. Önlibero başladığı maçta mecburiyetten AMC oynayıp 2 gol bir asist yapmışlığı var ve hala twitter'da millet adama atıp tutuyor. Bunu yapan da Schalke taraftarı.

Şimdi de AL'de Konyaspor ile maçım var. Tüm taraftarlar Vukoviç hakkında twit atıyor işi gücü bırakmışlar. Kimi diyor o kim, kimi diyor Konya'da o varken maç belli olmaz. Durup durup twitleri okuyup gülüyorum.

GicaHagi
19.Ekim.2016, 18:36
@wolfson (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=152098)

Ayarlara gir tercihler->Arayüz orada gecici dosyalari temizle var ona bas ardindan tercihlerden sonra temayi yenile secenegi var görürsün onu isaretle. Ben böyle yaptim logolar gözüküyor artik

anlatmaliymis_meger
19.Ekim.2016, 18:45
Siralamada onemli bir kaybimiz olmasa da 4 buyuk lig ile arkadan gelen liglerin arasindaki farki buyutunce itibar rakamsal olarak hemen ustumuzdeki ve altimizdaki diger liglerle beraber dustu. Hatta bunun uzerinde halen bazi tartismalar devam ediyor. Itibarda degisiklik olsa da, siralamada yerimiz degismeyecektir.

FM'de bazi kurallar ozellikle turnuvalarin lisanslarina sahip olunmadigi icin eksik yapiliyor. Bu da onlardan birisi saniyorum.

cevaplar icin tesekkurler.
konu ile ilgili son sorum : onumuzdeki yildan itibaren CL ye katilim statusu ve takim-ulke puanlari hesaplamasi tamamen degisiyor.
Henuz detaylar aciklanmadi UEFA tarafindan ama bu oyuna yansitilacak mi bu seride ? yoksa FM 17 de ilerleyen yillarda yine ayni statu mu uygulanacak

marlo41
19.Ekim.2016, 18:59
An itibariyle ilk resmi mağlubiyetimi Konya deplasmanında aldım. Anadolu Deplasmanı olayı oyuna giriş yapmışa bu FM 2017 olmuş derim. Tebrikler Aykut Hocam. Maç senin hakkındı.

caneration
19.Ekim.2016, 20:31
http://i.hizliresim.com/VE1Zav.jpg

Profil fena değil gibi sanki.

http://i.hizliresim.com/VE1ZkB.jpg
Pedriel Sivanspor diye bir takıma transfer olmuş sanırım arada :u:

BlackAnaconda
19.Ekim.2016, 21:05
Droyundan fifa aldım sıkıntı olmadı. Çok var alan daha sorun duymadım.
Ama fiyat 59 değil 70 lira

Dün 59 Liraydı. Araştırdım biraz. İçime sinmeyince almamıştım. Keşke alaydım diyorum şu an :)

BlackAnaconda
19.Ekim.2016, 21:07
O zaman 'Mukemmel Forvet' olmazmiydi? :)
Anliyorum, komple kelimesi her seyi 20/20 olan forvet izlenimi verebiliyor. Ancak boyle bir futbolcu olmadigini goz onunde bulundurursak, komple'den 'gerekli her ozellige yeterli seviyede sahip olan' anlamini da cikartmak mumkun bence.

Tamam belki dediğiniz doğru ama yine Komple Forvet tabiri uymuyor, yani oturmuyor kafamda. Her şeyi 20/20 olan oyuncu izlenimi geliyor ilk akla.. Bilinçaltı.. :)

Vankoff
19.Ekim.2016, 21:11
Oyun iniyor , son 1 buçuk saat. :) Gece kariyere başlarım hemen

Papi44
19.Ekim.2016, 21:24
Oyunu çok sevdim fakat şu sosyal medya olayının elle tutulur yanı yok.

Schalke 04 ile oynuyorum, Roque Mesa diye futbolcu aldım. Efsane oynuyor. Önlibero başladığı maçta mecburiyetten AMC oynayıp 2 gol bir asist yapmışlığı var ve hala twitter'da millet adama atıp tutuyor. Bunu yapan da Schalke taraftarı.

Şimdi de AL'de Konyaspor ile maçım var. Tüm taraftarlar Vukoviç hakkında twit atıyor işi gücü bırakmışlar. Kimi diyor o kim, kimi diyor Konya'da o varken maç belli olmaz. Durup durup twitleri okuyup gülüyorum.

Belkide gülüp eğlenmemiz için yapmışlardır olamaz mı :D :D

QaaN-07
19.Ekim.2016, 22:53
FM 16'da 4.5 yıldız olan grafik kalitesi bu seride 0.5 yıldıza düşmüş, oyunu en düşük grafik kalitesinde güç bela oynuyorum. Acaba benim ekran kartı 1 senede çöp mü oldu yoksa Beta'dan kaynaklanan bir bug mı bu? Nvidia GeForce 540M bu arada.

chestter357
19.Ekim.2016, 22:55
Oyuncu kıyaslama ekranı ve kadro derinliği ekranı güzel olmuş. Bir bakışta istediğinizi görebiliyorsunuz. oyunda genel olarak fena değil gibi biraz daha vakit harcamak lazım.

ozanocal
20.Ekim.2016, 00:21
FM 16'da 4.5 yıldız olan grafik kalitesi bu seride 0.5 yıldıza düşmüş, oyunu en düşük grafik kalitesinde güç bela oynuyorum. Acaba benim ekran kartı 1 senede çöp mü oldu yoksa Beta'dan kaynaklanan bir bug mı bu? Nvidia GeForce 540M bu arada.

540m minumum sistem gereksiniminde yazan hd2400 den iyi bir karttır sorunsuz oynuyor olman lazım başka oyunlarda sorun varmı betadan da kaynaklanabilir ama sorunun nerede olduğunu bulman lazım ilk olarak ekran kartını güncellemekle başlayabilirsin

sivaslizoro
20.Ekim.2016, 00:32
oyunda maç skorları hiç gerçekçi değil. fenerbahçeyle ajax'a ilk maçta evimde 7 atıp ikinci maçta 9-2 yenildim. lig maçlarının hepsi 4 gol ve üstü bitiyor. inşallah düzeltirler yoksa hiç tadı tuzu kalmaz oyunun. bir de bazı bölümler ingilizce.

krasafcik
20.Ekim.2016, 00:43
FM 2017 Beta İnceleme Videosu

https://youtu.be/rUX0-PRULHA

UgurcanOrhan
20.Ekim.2016, 01:19
sortitoutsi.net'teki licenses fix ispanyayı da kapsıyor mu veya ispanyayı kapsayan fix var mı beyler?

Burak Akmanoğlu
20.Ekim.2016, 02:29
http://fmshots.com/images/h3pzy.png

Bug olarak geçiyor mu ?

Matteo Ferrari
20.Ekim.2016, 11:53
oyun açıkkken windowsa döndüğüm zaman oyun kilitleniyor ve yanıt vermiyor. umarım betayla alakalıdır.

arrogancee
20.Ekim.2016, 14:33
3-4 maçtan fazla oynayan arkadaşlar buraya aldıkları skorları, yani fikstürlerini koyabilir mi? maçı başı gol oranını merak ediyorum da.

Dennis Bergkamp
20.Ekim.2016, 15:30
oyun açıkkken windowsa döndüğüm zaman oyun kilitleniyor ve yanıt vermiyor. umarım betayla alakalıdır.

Pencere moduna geç hocam.Öyle sıkıntı olmuyor.

aytekin79
20.Ekim.2016, 16:52
Çok güzel kontra atak oynatıyorum takıma :) Kontra atak deneyen var mı başka ? Nazar değmesin ligde 5 de 5 gidiyorum Galatasaray ile ..

hknshr
20.Ekim.2016, 17:23
Çok güzel kontra atak oynatıyorum takıma :) Kontra atak deneyen var mı başka ? Nazar değmesin ligde 5 de 5 gidiyorum Galatasaray ile ..

Fenerbahçe ile deniyorum hocam ama pek başarılı olduğum söylenemez. Dizilişe bir türlü karar veremedim. Kadro yetersiz mali durum zaten felç. Taktiğini özetler misin? Santrafor tercihini merak ettim.

aytekin79
20.Ekim.2016, 17:45
Fenerbahçe ile deniyorum hocam ama pek başarılı olduğum söylenemez. Dizilişe bir türlü karar veremedim. Kadro yetersiz mali durum zaten felç. Taktiğini özetler misin? Santrafor tercihini merak ettim.

Tabiki .. 6. hafta bitti ligde. Şimdi Alanyaspor ile maçım olacak, sonrasında Fenerbahçe ile maçı yapar paylaşırım.

asrayl
20.Ekim.2016, 18:28
Kontra atak gerçekten tuttu bu sürümde attığım gollerin %80i kontra atak ile gerçekleşti

Ali Hikmet
20.Ekim.2016, 18:54

Adana Demirspor da Deplasmanlar Kontra atak ile oynarken Evimizde kontrollü deyip gol atınca hemen kontra atağa geçiyorum. 6 7 maç oldu yanılmıyorsam 1 maç hariç hepsinde gol yedim. Mağlubiyetim yok 2 beraberlik gerisi galibiyet

aytekin79
20.Ekim.2016, 18:58
4-2-3-1 oynatıyorum. Kontra - Dengeli düzende. Enteresan biçimde Sabri gene çok etkili bekte :) 9 maçta 8 asist ligde, o derece yani :n:
Taktikte amacım topla oynamak değildi. Top bizdeyken verimli olabilmek. Hızlı ataklarla oyunu kanatlara yıkmayı amaçladım. En verimli oyuncu Bruma . Sabri ortalıyor Bruma atıyor. Eren 9 lig maçında 3 gol 3 asist. Pivot santrafor olarak oynuyor ileride.

http://i.hizliresim.com/J3g25Y.png (http://hizliresim.com/J3g25Y)

http://i.hizliresim.com/3A4AR0.png (http://hizliresim.com/3A4AR0)

Takım uyumunun yüksek olmasına dikkat ediyorum. Ara ara takım çalışması yaptırıyorum.

MoisHaLe
20.Ekim.2016, 19:05
Videodan sonra dayanamayıp hemen aldım oyunu. Şu ana kadar benim için tek sıkıntı 2B'de ki kondisyon simgesi ve mesajlar kısmının açık rengi. Gerisi şu an için gayet güzel. Son yıllarda en beğendiğim oyun bu diyebilirim.

QaaN-07
20.Ekim.2016, 19:10
540m minumum sistem gereksiniminde yazan hd2400 den iyi bir karttır sorunsuz oynuyor olman lazım başka oyunlarda sorun varmı betadan da kaynaklanabilir ama sorunun nerede olduğunu bulman lazım ilk olarak ekran kartını güncellemekle başlayabilirsin

Diğer oyunlarda herhangi bir sıkıntı yok hocam, belki dediğin gibi betadandır ben de bilemedim. Ekran kartı da güncel, GPU'yu da kullanıyor oyun ama bir gariplik var.

Gncl1905
20.Ekim.2016, 19:57
135 km koşu mesafesi çıkıyor maç sonu. Benim bildiğim bu alanda en iyi takımlar bile 120 civarı. Sakatlık da çok oluyor gibi. Biraz daha oynamak lazım yine de.

mustinho03
20.Ekim.2016, 19:59
2016 serisindeki yasadigim hayal kirikligindan sonra 2017 almicam dedim yine dayanamayip aldim bakalim simdi oyunu acicam ufaklik rahat birakirsa insaAllah 2016daki gibi hayal kirikligi yasamam mac motoruda adam olmusa benziyo izledigim videolarda hadi bakalim

perpetua
20.Ekim.2016, 20:03
135 km koşu mesafesi çıkıyor maç sonu. Benim bildiğim bu alanda en iyi takımlar bile 120 civarı. Sakatlık da çok oluyor gibi. Biraz daha oynamak lazım yine de.

Bu katedilen ekstra mesafe beni de cok rahatsiz eden bir durum.

Daha dusuk seviye liglerdeki takimlarla oynarsaniz kosu mesafeleri 100-110 araligina dusuyor (ornegin Super Lig takimina karsi 2. Lig takimi).

Tahminen bazen futbolcularin gereksiz bir sekilde aut'a giden suttan sonra geriye depar atmalari da bu mesafenin artmasina neden oluyordur. Veya savunmanin kazanabilecegi bir top icin herkesin cumbur cemaat geriye gelmesi.

Ayrica topun ne kadar oyunda kaldigi da bir baska merak konusu benim icin. Bir gun oturup maci 90 dakika izleyip kronometre tutacagim. :)

hknshr
20.Ekim.2016, 20:17
4-2-3-1 oynatıyorum. Kontra - Dengeli düzende. Enteresan biçimde Sabri gene çok etkili bekte :) 9 maçta 8 asist ligde, o derece yani :n:
Taktikte amacım topla oynamak değildi. Top bizdeyken verimli olabilmek. Hızlı ataklarla oyunu kanatlara yıkmayı amaçladım. En verimli oyuncu Bruma . Sabri ortalıyor Bruma atıyor. Eren 9 lig maçında 3 gol 3 asist. Pivot santrafor olarak oynuyor ileride.

Takım uyumunun yüksek olmasına dikkat ediyorum. Ara ara takım çalışması yaptırıyorum.

Ben ters mantık yapmaya çalışıyorum hocam. Şu an 2 DM li 4411e yoğunlaştım. Kağıt üzerinde defansif bir diziliş gibi görünsede amacım savunmada sağlam kalmak, hücum mentalitesi ile de atağa çabuk çıkmak ama pek sonuç alamadım. Taktiğe uyum daha fullenmedi onunla alakalı da olabilir. Savunmanın önünü Topal-Ozan ikilisiyle kapatıyorum. İşin yaratıcılık kısmını halletmeleri için forvet arkasında Salih'i, forvette RvP'yi kullanıyorum. Kanatlarda sağda Lens solda Alper oynuyor.

kapalicarsi
20.Ekim.2016, 20:37
Geçmiş şampiyonlukların ve kupa galiplerinin görünmeme sorunu bi bende mi var ?

3842
20.Ekim.2016, 20:38

Hocam ya Galatasaray'ın kadrosu ligin kalitesinin çok üstünde, ya biz çok iyiyiz ya da oyun şu an kolay. Senin aksine ben topa sahip olmaya çalışan ve pasla çıkan bir takım oluşturdum ve 6'da 6 yaptım. Eren 6 maçta 6 gol ve 2 asist, Bruma 5 maçta 4 asist, Podolski 5 maçta 3 gol ve 2 asist, Semih Kaya 5 maçta 8.15 ortalama ile oynuyor. :)

kapalicarsi
20.Ekim.2016, 20:51
Oyunda 1 den fazla lig seçersem kurulumda Crash Dumps hatası verip atıyor malumatı olan var mı ?

aytekin79
20.Ekim.2016, 21:04
Hocam ya Galatasaray'ın kadrosu ligin kalitesinin çok üstünde, ya biz çok iyiyiz ya da oyun şu an kolay. Senin aksine ben topa sahip olmaya çalışan ve pasla çıkan bir takım oluşturdum ve 6'da 6 yaptım. Eren 6 maçta 6 gol ve 2 asist, Bruma 5 maçta 4 asist, Podolski 5 maçta 3 gol ve 2 asist, Semih Kaya 5 maçta 8.15 ortalama ile oynuyor. :)

Umarım oyun kolay değildir Arda :n:

excaliburuA
20.Ekim.2016, 21:17
Oyun sırasında Windows'a döndüğüm zaman PC donuyor kendine gelmesi ve oyunun tekrar çalışması 1-2 dakikayı buluyor. Umarım çözüm bulurlar.

Adana Demirspor
20.Ekim.2016, 21:29
Arkadaşlar 4-1-2-2-1 oynuyorum. Barça gibi gizli libero kullanıp beklere hücüm talimatı verdim. Oynamak istediğim oyun; defansı ortaya kadar çıkarıp pas yapmak ve kanatlardan orta yaptırmak.

Sizce hangi talimatları vermeliyim ? Oyun planım ne olmalı ?

BJK'yi yönetiyorum.

kapalicarsi
20.Ekim.2016, 22:33
Bu hataları barındıran var mı benim gibi :) http://i.hizliresim.com/OEXyXz.jpg (http://hizliresim.com/OEXyXz)

http://i.hizliresim.com/40JGNJ.jpg (http://hizliresim.com/40JGNJ)

Ali Hikmet
21.Ekim.2016, 08:57
Bu hataları barındıran var mı benim gibi :) http://i.hizliresim.com/OEXyXz.jpg (http://hizliresim.com/OEXyXz)

http://i.hizliresim.com/40JGNJ.jpg (http://hizliresim.com/40JGNJ)

FM 2012 zamanında bir arkadaşın başına gelmişti forumda ordan aklım da kalmıştı. r-studıo ve hall_of_fame.dat bu iki dosya ile alakalı olduğunu hatırlıyorum ama gerisini bilmiyorum :icon_frown:

marlo41
21.Ekim.2016, 10:47
20 saatlik oyun süresi sonrası izlenimlerim.

Sosyal Medya: Aşırı gereksiz ve saçma olmuş.

Maç Motoru: Gayet tatmin edici ve yeterli buldum.

Transfer: İmkanlarım dahilinde olan her futbolcu için aşama kaydedebildim. Öyle abuk subuk fiyatlar çekilmedi ve satarken de elimden geldiğince kar edebildim. Bu da olmuş diyorum.

Ayrıca bir futbolcu profiline girince sağ üst köşede çıkan personal tavsiyesi çok hoş bir küçük yenilik. Bayıldım.

hknshr
21.Ekim.2016, 11:28
Arkadaşlar 4-1-2-2-1 oynuyorum. Barça gibi gizli libero kullanıp beklere hücüm talimatı verdim. Oynamak istediğim oyun; defansı ortaya kadar çıkarıp pas yapmak ve kanatlardan orta yaptırmak.

Sizce hangi talimatları vermeliyim ? Oyun planım ne olmalı ?

BJK'yi yönetiyorum.

Hocam pas yapmak istiyorsan destek görevli oyuncu sayısını yüksek tut. Kanat forvetler dahil. Kanat oyuncularına bireysel direktiflerden daha fazla hücuma çık dersen skorda üretirler. Savunmayı önde kur ama stoperlerin yavaşsa hızlı forvetler sorun çıkarabilir. Pas yapmak için topa sahip ol, defanstan kısa pasla çık ve rakip ceza alanına paslaşakirak gir talimatlarını kullanabilirsin. Eğer topu gevelemeden hızlı dolaştırmak istersen topa sahip ol talimatı yerine pas uzunluğunu kısaltıp tempoyu bir tık arttırabilirsin. Merkez orta sahalarını ceza sahasına sokmayı unutma ekstra skor üretsinler. En az birine bireysel talimatlardan daha fazla hücuma çık de veya oyuncuya özel tercihlerden rakip ceza sahasına girer özelliğini çalıştır.

Gncl1905
21.Ekim.2016, 12:10
Sol taraftaki menüde 'Transferler' sekmesinde, bir teklif varsa biliyorsunuz 1 yazar, 2 teklif varsa 2 yazar gibi.

Bir futbolcuya teklif yaptım ve teklifte bir yıllık tekrar rakip takıma kiralama maddesi ekledim (genç oyuncu potansiyeli var ama ben oynatamam diye yaptım). Teklifi yaptığım gibi o sekmede sanki bana bir teklif varmış gibi 1 yazdı. Transfer sonlandı, her şey bitti; aylar geçti o 1 oradan gitmedi :) Belki futbolcu takımıma katılınca silinir.

ilkaysf
21.Ekim.2016, 12:21
Merhabalar herkese iyi oyunlar :)

Takıma yeni teknik ekip elemanları almak isterken daha önce oyunda karşılaşmadığım görevleri gördüm. Bunlar istatistikçi, istatistik analiz sorumlusu, spor bilimci ve spor bilimci - teknoloji bölümü sorumlusu diye. Bunlar ne işe yararlar acaba internette de bir kaynak bulamadım kısaca açıklayabilir misiniz yada varsa link gönderebilir misiniz ben bakıyım ? :) Bu arada oyun bu sene olmuş gibi duruyor ama ben de çoğu arkadaş gibi sosyal medya kısmını pek başarılı bulmadım ama en önemlisi oyun motoru bu sene geçerli not aldı benden tabi ki şimdilik diyelim.

perpetua
21.Ekim.2016, 12:35
Merhabalar herkese iyi oyunlar :)

Takıma yeni teknik ekip elemanları almak isterken daha önce oyunda karşılaşmadığım görevleri gördüm. Bunlar istatistikçi, istatistik analiz sorumlusu, spor bilimci ve spor bilimci - teknoloji bölümü sorumlusu diye. Bunlar ne işe yararlar acaba internette de bir kaynak bulamadım kısaca açıklayabilir misiniz yada varsa link gönderebilir misiniz ben bakıyım ? :) Bu arada oyun bu sene olmuş gibi duruyor ama ben de çoğu arkadaş gibi sosyal medya kısmını pek başarılı bulmadım ama en önemlisi oyun motoru bu sene geçerli not aldı benden tabi ki şimdilik diyelim.

Istatistik Analiz Sorumlusu: Analiz departmaninin sorumlusu.
Istatistikci: Analiz departmaninin uyesi

Bu gorevde bir kisi kulubunuzde calisiyorsa, rakip hakkinda ve oynadiginiz maclar hakkinda daha detayli raporlar aliyorsunuz. Bu gorevde calisaniniz yoksa daha basit raporlar aliyorsunuz. Oyundaki her analizci/analiz departmani sorumlusu ayni kalitede. Yani herhangi birisini bu goreve getirmeniz detayli rapor almaniza yetiyor.

Spor Bilimci - Teknoloji Bolumu Sorumlusu: Isim biraz kotu cevirilmis. Spor Bilim Departman Sefi veya Sorumlusu daha dogru olurdu.
Spor Bilimci: Spor bilim departmani uyesi

Bu gorevde calisan kisiler kulubunuzdeki futbolcularinizin asiri yorgunluk ihtimalini azaliyor (tabii bu da yorgunluga bagli sakatliklari azaltabiliyor). Kondisyon Antrenorlugu ozelligi daha yuksek olan kisiler bu isi daha yuksek basariyla yapiyor.

olgunege75
21.Ekim.2016, 15:05
Oyunun kolay olduğu kanısına katılmıyorum arkadaşlar.Bu sene ligimizdeki takımların gerek kadroları gerekse gerçek hayattaki durumları oyuna güzel yansıtılmış.Yada ben taktiği ve kadro mühendisliğini yanlış yaptığım için bana öyle geliyor.

UgurcanOrhan
21.Ekim.2016, 15:14

Bu gorevde bir kisi kulubunuzde calisiyorsa, rakip hakkinda ve oynadiginiz maclar hakkinda daha detayli raporlar aliyorsunuz. Bu gorevde calisaniniz yoksa daha basit raporlar aliyorsunuz. Oyundaki her analizci/analiz departmani sorumlusu ayni kalitede. Yani herhangi birisini bu goreve getirmeniz detayli rapor almaniza yetiyor.

Spor Bilimci - Teknoloji Bolumu Sorumlusu: Isim biraz kotu cevirilmis. Spor Bilim Departman Sefi veya Sorumlusu daha dogru olurdu.

Bu gorevde calisan kisiler kulubunuzdeki futbolcularinizin asiri yorgunluk ihtimalini azaliyor (tabii bu da yorgunluga bagli sakatliklari azaltabiliyor). Kondisyon Antrenorlugu ozelligi daha yuksek olan kisiler bu isi daha yuksek basariyla yapiyor.

ben kulüpleri taktiksel bilgi birikimi 16 olan gözlemci bi abimize inceletiyorum, buna da mı etki ediyor yoksa bu dediğiniz görevdeki kişilere mi inceletmem lazım maç öncesi hazırlıklarını daha doğru belirlemek için?

mertayasava
21.Ekim.2016, 15:19
Marcelo,GG,Adriano,Atiba,Gokhan Inler,Gokhan Tore profillerini paylaşma imkanınız var mı arkadaşlar ? Şimdiden teşekkürler

bhll
21.Ekim.2016, 15:52
Benim şu an için hala merak ettiğim konu, eskiden sözleşme önerdiğimizde rotasyon örneğin 1m€ dan fazla yıllık veremiyorduk. Hala böyle bir sınırlama var mı?

IlGiurista
21.Ekim.2016, 16:12
Oyunun başlangıcında kendimizi yarattığımız bir bölüm var.

O seçenek neden her seferinde sıfırlanıyor?

Matteo Ferrari
21.Ekim.2016, 16:39
Oyun sırasında Windows'a döndüğüm zaman PC donuyor kendine gelmesi ve oyunun tekrar çalışması 1-2 dakikayı buluyor. Umarım çözüm bulurlar.

umarım betayla alakalı bir sorundur. pencere modunda oynamaktan çok sıkıldım.

Adana Demirspor
21.Ekim.2016, 17:26
Oyunun başlangıcında kendimizi yarattığımız bir bölüm var.

O seçenek neden her seferinde sıfırlanıyor?

Aynen önceki serilerde kayıtlı bir profilimiz vardı ve onu kullanıyorduk.

Kaldırmışlar sanırım,umarım tam sürümde geri eklerler.

UgurcanOrhan
21.Ekim.2016, 17:43
maç motoru ekranında puan durumu hariç ; canlı skorlar maç istatistikleri sekmelerini gözüküyor ama puan durumu sekmesi gözükmüyor bug mı yoksa halledebilebilir bir yöntemi var mı arkadaşlar?

IlGiurista
21.Ekim.2016, 20:11
Aynen önceki serilerde kayıtlı bir profilimiz vardı ve onu kullanıyorduk.

Kaldırmışlar sanırım,umarım tam sürümde geri eklerler.

Kendi yüzümü oyuna ekleyebildim. Oldukça gerçekçi oldu diyebilirim. Ama her seferinde bu işlemi tekrarlamak can sıkıcı olacaktır.

Bu işlemin kalıcı olmasının bir yolunun olması lazım.

zemlinskis
21.Ekim.2016, 20:31
TRANSFERDE AKILALMAZ BUG !

Satın almak istediğiniz ve satış listesinde olan bir oyuncunun profiline tıklayın. Fiyatını Sor dedikten sonra kulübü size istediği fiyatı bildirecektir. Teklifinizi 0 olarak yaptıktan sonra pazarlık esnasında ısrarla 0 teklif etmeye devam edin. En sonunda ise teklif yapa tıklayın ve bekleyin. Oyun ilerledikten sonra kulubün teklifi kabul ettiğine dair bir haber gelecek ve oyuncuyla sözleşme imzalayabilecek konuma geleceksiniz.Bu şekilde kulübünün soruşturmayı reddetmediği durumlarda istediğiniz oyuncuyu ücretsiz transfer edebiliyorsunuz. Yetkili kişilere bu büyük bug'ın bildirilmesini talep ediyorum. Şu anda caps alıp buraya koymaya üşendim ama oyunu oynayanların bunu test etmesini rica ediyorum.

ilkaysf
21.Ekim.2016, 20:35
Gayet detaylı bir şekilde açıklamışsınız çok teşekkür ederim.

serkankeyvan
22.Ekim.2016, 01:32
Gözünüzü seveyim şu kura çekim ekranını da bildirin. Kimle eşleştiğimiz belli olmuyor.

aytekin79
22.Ekim.2016, 11:52
İyi duran top kullanan oyuncularınız varsa çok etkili sonuçlar alabilirsiniz. Hem serbest vuruşlardan hem kornerlerden tehlike oluşturuyorlar. Sneijder ve Selçuk penaltı gibi frikik kullanıyor :)

Dennis Bergkamp
22.Ekim.2016, 14:07
Oyuncularla konuşurkenki etkileşim çok güzel olmuş.Ozan gitmek istiyorum diye tutturdu bende makul bir teklif gelirse satarım dedim sonrasında Ozan'la pazarlık yapmaya başladık o makul teklifin ne kadar olacağı hakkında.Ozan 7 den yukarı çıkmadı ben 11 den aşağı inmedim.Aramız bozuldu ama zevk aldım.

kapalicarsi
22.Ekim.2016, 15:21
Sonradan oyuna giren adamın puanını görmek için yedeklere inmek gerekiyo listede onuda düzeltirler umarım

Lord Black
22.Ekim.2016, 22:45
Merhaba arkadaşlar, iyi donanımlı bir dizüstü bilgisayara sahibim. GTA V gibi oyunlardan üst seviye performans alabiliyorum.

FM 2017 Beta sürümünde bir optimizasyon sorunu gözlemledim. 2D maç motorunda akıcılık yok. Hafiften bir titreme var topun gidişatında. Rahatsızlık verdi bana. Aynı sorunu yaşayan var mı?

mustinho03
22.Ekim.2016, 23:02
Sakatlik sorunu yine abartilimi bana mi öyle geliyor rotasyona gitmeme ragmen en iyi fizyo,kondisyon antr. ve de en iyi antrenörlerle calismama Ve de antreman zorluk seviyesini düsük yapmama ragmen her 2-3 haftaya bir oyuncularimdan biri veya ikisi sakatlaniyor!

antiochia
23.Ekim.2016, 00:04
Benim ilk izlenimim savunmalar kötü gibi

pasha26
23.Ekim.2016, 02:16
Oyunda prozone bulamadım oyuncuların tek tek ısı haritasını göremiyorum nedendir acaba?

cmyksl55
23.Ekim.2016, 09:59
Brezilya ligi takımlarının isimleri çok kullanışsız olmuş istediğim takımı bulamıyorum ve ispanya liginde bazı takımların isimleri alışılagelmişin dışında yazılmış başka liglerde de var anlaşılan. bunu düzeltebileceğimiz bir ayar var mı?

marlo41
23.Ekim.2016, 12:36
Brezilya ligi takımlarının isimleri çok kullanışsız olmuş istediğim takımı bulamıyorum ve ispanya liginde bazı takımların isimleri alışılagelmişin dışında yazılmış başka liglerde de var anlaşılan. bunu düzeltebileceğimiz bir ayar var mı?

Footballmanagerstory ve sortioutsi yamalar hazırladı isimler ve milli takımlar için.

marlo41
23.Ekim.2016, 12:37
Dikkatimi çeken bir şey vardı. Her maçtan sonra gelen raporlarda hep Key Pass 1 tane gözüküyordu. Taktiğim çok kontrollü olduğu için böyle sandım ama internette falan başkaları da muzdarip bundan. Eskisi kadar adam başına 10 tane key pass olmaması güzel ama bu sefer de çok az olmuş sanırım. Fark eden var mı bunu başka?

Ali Hikmet
23.Ekim.2016, 12:39
Biraz Kariyer Biraz Sohbet için Şuan Canlı Yayın açık;

https://www.twitch.tv/birsozalihikmet

IlGiurista
23.Ekim.2016, 12:40
Yabancı bir sitenin bu konuda güzel bir çalışması var. Ama henüz beta sürüm olduğu için çalışmanın birçok eksiği mevcut.

aytekin79
23.Ekim.2016, 16:01
Osmanlıspor ile devam eden kariyerim .. Son galibiyete dikkat :0:

http://i.hizliresim.com/0y30EL.png (http://hizliresim.com/0y30EL)

http://i.hizliresim.com/40Npaq.png (http://hizliresim.com/40Npaq)

Takımda taktiğe uymayan kim varsa gönderdim. Dayanıklılık + Takım oyuncu + Konsantrasyon + Top kapma özellikleri öne çıkan adamları bulmaya çalıştım.. Çok güzel hızlı atak futbolu oynuyoruz üstelik bunu forvetsiz yapıyoruz :)

rapX
23.Ekim.2016, 21:45
Sizce bu olay bir bug değil mi ? Profesyonel seviyede kaç kaleci böyle bir şey yapar ?

https://www.youtube.com/watch?v=GuE3ZZBlGrU

lionelforlan
23.Ekim.2016, 23:48
2 kere karşı karşıya pozisyonda boştaki oyuncuya pas verdi oyuncum şunu gördüm ya artık rahat ölebilirim maç motoru bu sene baya toplamış gibi

serwan
24.Ekim.2016, 09:09
Oyunu alan arkadaşlara bikaç sorum olacak..
1- Transfer saçmalıkları düzelmiş mi? Yani büyük takımların aptalca transferleri sürüyor mu mesela? Ya da bi takım santrfor eksiği varken elindeki parayı gidip 4. sol beke yatırıyor mu? Transfer bedelleri düzeltilmiş mi?
2- Maç motoru ne alemde? Bekler uçuyor mu? Çizgiye inen adamlar hala kaleye mi vuruyor? Şut atma dediğiniz adam hala her fırsat bulduğunda 30 metreden yokluyor mu? Savunmalar düzelmiş mi?
3- Taktik tıkır tıkır işlerken bir anda çözülüp işlemez hale geliyor mu?
4- Yedek diye aldığınız adam hoca Messi'yi kes beni oynat diye isyan ediyor mu hala?
5- 18 yaşında alıp parlattığınız adam 2 sene sonra ben büyük takıma gitmek istiyorum deyip sıradan bi takıma gitmeyi kabul ediyor mu hala?

usluu07
24.Ekim.2016, 18:41
1- Harry Kane, Jenssen, H.M. Son gibi forvetleri varken Tottenham İcardi'yi aldı. Sanırım böyle transferler devam edecek.
2- Maç motoru serinin en iyisi olabilir. Bekler daha sakin her oyunumda ben de 7 üzerini ilk onlar görüodu duruldular. Diğer sorular taktikle düzeltmek elimizde tahminimce.
3-4-5 Rastlamadım.

anlatmaliymis_meger
24.Ekim.2016, 18:49
konu ile ilgili son sorum : onumuzdeki yildan itibaren CL ye katilim statusu ve takim-ulke puanlari hesaplamasi tamamen degisiyor.
Henuz detaylar aciklanmadi UEFA tarafindan ama bu oyuna yansitilacak mi bu seride ? yoksa FM 17 de ilerleyen yillarda yine ayni statu mu uygulanacak

Gncl1905
24.Ekim.2016, 19:08
Takım isimlerini düzelten bir yama falan var mı ve bu yama halihazırdaki kayıtlı oyunda çalışır mı?

http://fm-space.com/football-manager-2017/fm17-essentials/football-manager-2017-real-names-for-clubs-players-competitions-and-awards/

Bunu indirdim şimdilik. Kayıtlı oyunda çalıştı.

mustangshelby
24.Ekim.2016, 19:18
Takım isimlerini düzelten bir yama falan var mı ve bu yama halihazırdaki kayıtlı oyunda çalışır mı?

Google'a FM 2017 Real Names yazarsan çıkar linkler oradan bulabilirsin belki burayada eklerler ilerde.

cmyksl55
24.Ekim.2016, 19:46
yeni versiyon indirdi şimdi steam gençler. yenilikler düzeltilen şeyler ne bilmiyorum

aytekin79
24.Ekim.2016, 19:50
yeni versiyon indirdi şimdi steam gençler. yenilikler düzeltilen şeyler ne bilmiyorum

Crash dump alınan bazı durumlarla ilgili güncelleme olmuş deniliyor.

steave
24.Ekim.2016, 19:55
changelogları düzenli takip edebileceğimiz bir link varmıdır?

mpaker66
24.Ekim.2016, 19:55
Oyunda istatistiklerde pas sayısı artmış sanırım. Var mı dikkat eden? Oyun bende yokta.

aytekin79
24.Ekim.2016, 20:04
https://community.sigames.com/topic/383938-update-1702-released/

usluu07
24.Ekim.2016, 20:15
Geçen seneki taktiğimi kullanıyorum ortalama 550 pas yaparken bu sene 750 pası gördüm.

Oyunda istatistiklerde pas sayısı artmış sanırım. Var mı dikkat eden? Oyun bende yokta.

PaVLeNKo
24.Ekim.2016, 21:08
Doğruymuş :) çok pardon

ilkaysf
24.Ekim.2016, 21:56
Aynen ben de baktım şimdi güncelleme crash ile karşılaşan kullanıcılar için gelmiş başka bir yenilik yok.

usluu07
24.Ekim.2016, 22:05
link paylaşıp haber yapabiliyor muyuz bilmiyorum ama http://fmhikayeleri.com/football-manager-2017de-brexit-ruzgari/ linkinde brexit ile ilgili haber anlatılıyor. İngiltere ligini oynayacaklara duyurulur. :D

BlackAnaconda
25.Ekim.2016, 02:18
1- Harry Kane, Jenssen, H.M. Son gibi forvetleri varken Tottenham İcardi'yi aldı. Sanırım böyle transferler devam edecek.
2- Maç motoru serinin en iyisi olabilir. Bekler daha sakin her oyunumda ben de 7 üzerini ilk onlar görüodu duruldular. Diğer sorular taktikle düzeltmek elimizde tahminimce.
3-4-5 Rastlamadım.

Tottenham o transferi gerçekte yapsa çok garipsemem açıkçası. Tottenham ciddi anlamda gol sıkıntısı çekiyor çünkü. 9 maç sonunda namağlup olmalarına ve sadece 4 gol yemiş olmalarına rağmen 5.sıradalar.

Son, şu an takımın en golcüsü 4 gol ile ama son maç hariç genelde kanat forvet olarak oynadı.
Kane sakatlıklarında etkisiyle iyi bir giriş yapamadı sezona, ayrıca ikinci forvet olarak da oynayabiliyor.
Janssen ise tam bomba. Hollanda gol kralı olarak gelmesine rağmen beklentilerin çok çok altında kaldı ve sanırım daha henüz golü yok.

Kane ve Son'un kanat ve ikinci forvet olarak oynayabildiğini düşündüğümüzde, Janssen'in de alışamadığını göz önüne alırsak çok gereksiz bir transfer olmaz Icardi transferi.

Şu an bana Tottenham'ın en çok hangi mevkiye transfer yapmasını istersin diye sorsalar; ya kale ya forvet derim herhalde. Geçen sezon ön libero açıkları da vardı ama hem Sissoko hem Wanyama transferi ile etten duvar ördüler adeta.

rcrdnh
26.Ekim.2016, 15:02
Oyun kendi kendine asistant menajerimi kovdu ve b takımın asistan menajerini a takım asistan menajeri yaptı.

benim bilgim ve dahilim yok, bu nasıl oluyor sizce?

fikri olan var mı

rcrdnh
26.Ekim.2016, 15:03
Oyun kendi kendine asistant menajerimi kovdu ve b takımın asistan menajerini a takım asistan menajeri yaptı.

fikri olan var mı

krasafcik
26.Ekim.2016, 16:32

fikri olan var mı

Personel alımları yetkisi sizde mi acaba. Kontrol ettiniz mi ?

http://i.hizliresim.com/qErD0Q.jpg (http://hizliresim.com/qErD0Q)

marlo41
26.Ekim.2016, 18:30

fikri olan var mı

B takım asistan menajeriyle sözleşme imzalarken orada adam A takıma geçme şartı koyuyor ve bu gözden kaçınca sözleşmesini yenilediği an senin asistan menajerin oluyor ve yönetim de önceki asistan menajeri kovuyor.

Nereden biliyorsun dersen aynısı bana da oldu bugün. Schalke II asistan menajeriyle sözleşme yeniledim. İki gün sonra A takıma geldi. Eski asistan da kovuldu.

marlo41
26.Ekim.2016, 18:42
Oyunu alan arkadaşlara bikaç sorum olacak..
1- Transfer saçmalıkları düzelmiş mi? Yani büyük takımların aptalca transferleri sürüyor mu mesela? Ya da bi takım santrfor eksiği varken elindeki parayı gidip 4. sol beke yatırıyor mu? Transfer bedelleri düzeltilmiş mi?
2- Maç motoru ne alemde? Bekler uçuyor mu? Çizgiye inen adamlar hala kaleye mi vuruyor? Şut atma dediğiniz adam hala her fırsat bulduğunda 30 metreden yokluyor mu? Savunmalar düzelmiş mi?
3- Taktik tıkır tıkır işlerken bir anda çözülüp işlemez hale geliyor mu?
4- Yedek diye aldığınız adam hoca Messi'yi kes beni oynat diye isyan ediyor mu hala?
5- 18 yaşında alıp parlattığınız adam 2 sene sonra ben büyük takıma gitmek istiyorum deyip sıradan bi takıma gitmeyi kabul ediyor mu hala?

Şu forumda açık ara oyun hakkındaki eleştirileri bana en çok uyan adamsın o yüzden dediklerime kulak var. Bu sene oyun baya olmuş Serwan.

1.Bu sene benim beğendiğim bir yenilik gelmiş. Her takımın transferde ana bir hedefi var. İlk sezonu bitirdim mesela Real'in ana hedefi Eden Hazard. Guardiola da Manchester City'ye ana hedef olarak Marco Veratti'yi istiyor.

Beşiktaş şampiyon oldu ligde. İki adam aldılar. Biri Perulu oyun kurucu Renato Cabral. Diğeri de Danimarkalı santrafor Cornelius.

Buraya kadar güzel ama burada bir kaç saçmalık var gözüme ilişen onları anlatmam lazım sana.

İlk olarak Real Madrid'in satış listesinde oyuna başlayan sağ bek Danilo'yu 7 milyon dolara transfer ettim ve Ocak ayı transfer döneminde Real Madrid 12 önerdi geri almak için. Çok gerçek dışı geldi.

Beğenmediğim bir diğer şey de kulüpte çok sevilen, yıllarını geçirmiş adamlar büyük takımlardan ilgi gelince gitmek istiyorlar. Buraya kadar normal. Fakat o istedikleri büyük kulüpler yanaşmayınca transfere çok daha ufak takımlara razı oluyorlar. Geis'i Guardiola istiyordu ama teklif yapmadı. Adam bir yıl daha kalıp sevildiği ortamda Guardiola'yı etkileyeceğine gitti Southampton'a imza attı. Goretzka da aynı şekilde Barcelona deyip ligde 10. olan Leicester'a güle oynaya gitti.

2. Maç motoru güzel bence. Bekler dengeli. Kanatlar adam gibi oynuyor ve savunma kesinlikle gelişmiş.

3. Bana ikinci sezonun başında olur gibi oldu üç dört maç kazanamayınca. Hemen ilk 11'i ve bazı oyuncu rollerini değiştirdim. Toparladık öylece.

4 Son iki seridir benim oyunlarımda hep o şikayet eden oyuncunun mevkisinde iyi oynayan biri varsa onu bahane ettim ve adamlar da hak verip özür dilediler. Bu sorun geçen sene düzeltilmişti.

5. Bu sürümde süper bir olay var. Eğer anlaştığın genç oyuncu öyle bir niyeti varsa senden söz istiyor. Diyor ki takımı ara basamak olarak kullanmasına izin ver. Bunu kabul edersen ileride büyük takım gelirse direk gider. Kabul etmezsen de ya sözleşme imzalamaz ya da ikna olur sözleşmeyi imzalar. Ben alacağım her futbolcuda ön görüşmelerde bunu reddediyorum ama bu bir bug olabilir : hiçbir futbolcu reddettim diye masadan kalkmadı.

Uzun lafın kısası, al oyna abi.

marlo41
26.Ekim.2016, 18:46
Bu seride en beğenmediğim şey ise büyük kulüplerin hocaları çok rahat yer değiştiriyor.

Luis Enrique istifa etti. Sonrasına bakın: Barça'ya Ancelotti geldi. Ancelotti'nin yerine Juve'den Allegri. Bakalım Allegri'nin yerine kim gelecek. Klopp adı geçiyor.

Burak Akmanoğlu
26.Ekim.2016, 19:52
Şu forumda açık ara oyun hakkındaki eleştirileri bana en çok uyan adamsın o yüzden dediklerime kulak var. Bu sene oyun baya olmuş Serwan.

İlk olarak Real Madrid'in satış listesinde oyuna başlayan sağ bek Danilo'yu 7 milyon dolara transfer ettim ve Ocak ayı transfer döneminde Real Madrid 12 önerdi geri almak için. Çok gerçek dışı geldi.

Bu kısıma cevap vermek istedim sebebi ise gerçekten bir örnek Morata örneği verilebilir buna bence aynı şekilde Paul Pogba yani olabilir bir durum. :)
Bu

CanrY
26.Ekim.2016, 23:06
Bu kısıma cevap vermek istedim sebebi ise gerçekten bir örnek Morata örneği verilebilir buna bence aynı şekilde Paul Pogba yani olabilir bir durum. :)
Bu
ben de alıntılayacaktım burayı, + olarak buna benzer bi casemiro olayını da ekleyeyim :D

marlo41
26.Ekim.2016, 23:51
ben de alıntılayacaktım burayı, + olarak buna benzer bi casemiro olayını da ekleyeyim :D

Bunlar saçma örnekler ama. Morata'da yanlış bilmiyorsam geri alma maddesi vardı. Yani Real bu futbolcudan zaten umutluydu ama risk alıp kendi oynatmak yerine başka bir üst düzey takıma gönderdi.

Pogba olayında da futbolcu kulüpten ayrılıp yıllar sonra dünyanın en iyilerinden biri oldu. Pogba'yı imkanı olan her takım ister kadrosunda.

Benim dediğim olayda ise kulüpte istenmeyen adam ilan edinip satışa konan futbolcuyu 7 milyona satıp hemen 6 ay sonra onu neredeyse iki takı parayla alma olayı var. Dediklerinizle alakası bile yok. Ne geri satın alma maddesi konmuş, ne satış yerine kiralama yoluna gidilmiş, ne de aradan 2-3 sezon geçip futbolcu kendini geliştirmiş.

AliSamiYen
27.Ekim.2016, 01:32
Bunlar saçma örnekler ama. Morata'da yanlış bilmiyorsam geri alma maddesi vardı. Yani Real bu futbolcudan zaten umutluydu ama risk alıp kendi oynatmak yerine başka bir üst düzey takıma gönderdi.

Pogba olayında da futbolcu kulüpten ayrılıp yıllar sonra dünyanın en iyilerinden biri oldu. Pogba'yı imkanı olan her takım ister kadrosunda.

Benim dediğim olayda ise kulüpte istenmeyen adam ilan edinip satışa konan futbolcuyu 7 milyona satıp hemen 6 ay sonra onu neredeyse iki takı parayla alma olayı var. Dediklerinizle alakası bile yok. Ne geri satın alma maddesi konmuş, ne satış yerine kiralama yoluna gidilmiş, ne de aradan 2-3 sezon geçip futbolcu kendini geliştirmiş.

Bu dediğiniz olayın Real Madrid'de olma ihtimali çok düşük olmalı. Ama imkansız değil. Örneğin Matic-Chelsea ilişkisi , Anelka - Psg , Giovinco - Juventus... Size böyle bir sürü futbolcu sayabilirim.. 1.5'a satılıp 22'ye geri alınan topçular vs... Bu durum eğer oyunda aynı takımda sürekli oluyorsa o zaman bir sorun kabul edilebilir. Ama birkaç kez rasgelinen bir durumsa sorun olarak kabul edilemez diye düşünüyorum .

serwan
27.Ekim.2016, 10:55
3-4-5 Rastlamadım.

1.Bu sene benim beğendiğim bir yenilik gelmiş. Her takımın transferde ana bir hedefi var. İlk sezonu bitirdim mesela Real'in ana hedefi Eden Hazard. Guardiola da Manchester City'ye ana hedef olarak Marco Veratti'yi istiyor.

Beşiktaş şampiyon oldu ligde. İki adam aldılar. Biri Perulu oyun kurucu Renato Cabral. Diğeri de Danimarkalı santrafor Cornelius.

Buraya kadar güzel ama burada bir kaç saçmalık var gözüme ilişen onları anlatmam lazım sana.

Beğenmediğim bir diğer şey de kulüpte çok sevilen, yıllarını geçirmiş adamlar büyük takımlardan ilgi gelince gitmek istiyorlar. Buraya kadar normal. Fakat o istedikleri büyük kulüpler yanaşmayınca transfere çok daha ufak takımlara razı oluyorlar. Geis'i Guardiola istiyordu ama teklif yapmadı. Adam bir yıl daha kalıp sevildiği ortamda Guardiola'yı etkileyeceğine gitti Southampton'a imza attı. Goretzka da aynı şekilde Barcelona deyip ligde 10. olan Leicester'a güle oynaya gitti.

2. Maç motoru güzel bence. Bekler dengeli. Kanatlar adam gibi oynuyor ve savunma kesinlikle gelişmiş.

3. Bana ikinci sezonun başında olur gibi oldu üç dört maç kazanamayınca. Hemen ilk 11'i ve bazı oyuncu rollerini değiştirdim. Toparladık öylece.

4 Son iki seridir benim oyunlarımda hep o şikayet eden oyuncunun mevkisinde iyi oynayan biri varsa onu bahane ettim ve adamlar da hak verip özür dilediler. Bu sorun geçen sene düzeltilmişti.

5. Bu sürümde süper bir olay var. Eğer anlaştığın genç oyuncu öyle bir niyeti varsa senden söz istiyor. Diyor ki takımı ara basamak olarak kullanmasına izin ver. Bunu kabul edersen ileride büyük takım gelirse direk gider. Kabul etmezsen de ya sözleşme imzalamaz ya da ikna olur sözleşmeyi imzalar. Ben alacağım her futbolcuda ön görüşmelerde bunu reddediyorum ama bu bir bug olabilir : hiçbir futbolcu reddettim diye masadan kalkmadı.

Uzun lafın kısası, al oyna abi.

Öncelikle yanıtlarınız için teşekkürler. Ancak ben şu aşamada ikna olmadım. Çünkü bi kere transfer mevzusu yine can sıkacak gibi duruyor. Mesela şampiyon olan Beşiktaş'ın stoper almamış olması çok garip. Kadroda 3 tane bonservisli stoper var. Bunun dışında kulüple özdeşleşmiş adamların saçma sapan takımlara gitmek istemesi benim sinirlerimi bozan bi detay. Çünkü bu olay gerçek hayatta asla böyle değil ve oyunun bütün akışını bozuyor. Yıllarca emek verdiğim takımın her transfer döneminde dağılacak hale gelmesi sinirlerimi bozuyor. Göndersen ayrı sıkıntı göndermesen bütün takımın morali yerlerde.. Ve o moral bi düştü mü taktik de alt üst oluyor. Hiç gerçekçi değil. Sezon başında Sosa Beşiktaş'tan ayrılmak istediğinde kimsenin hocaya gidip hoca Sosa'yı yolla yoksa işler kötü olur dediğini sanmıyorum. Saçmalık.
Takımların sattığı oyuncuyu geri almak istemesini anlarım. Çok sıkıntı değil.
Özellikle büyük takımların 3-5 sene sonraki kadroları önemli benim için. Acaba yine saçma sapan transferler yapıp milyon eurolar ödedikleri adamı sezon boyu 2 maça çıkarmadan satıyorlar mı?
5. madde hoşuma gitti. Ama acaba işlevi var mı? Yani sonuçta sözleşme imzalarken yedek kalacağını belirttiğimiz adam 3 hafta sonra beni oynat diye isyan edebiliyordu. Basamak olarak kullanmasına izin vermediğimiz adam da 1 sene sonra ben gidiyorum diye tutturabilir. Bunları en başından çözseler anlarım. Mesela yedek ya da rotasyon oyuncusu olarak sözleşmeyi asla kabul etmezse bi oyuncu derim ki amenna adam yedek kalmak istemiyor. Ama kabul ettikten sonra beni oynat demesi sinirlerimi bozuyor.

Hala beklemedeyim. Tam sürüm çıksın. Öyle bakacağım.
Tekrar teşekkürler.

rcrdnh
27.Ekim.2016, 13:38
Oyunda ilk sezonumu bitirdim

Sporting Gijon ile kariyere başladım, müthiş bir sezon geçirdim ve ligi 5. sırada bitirebildim.

fakat fm16'dan devam eden sorun bence daha da büyümüş ve durum çok canımı sıkıyor.

Herhangi bir kulup tarafından izlenen her oyuncum, istisnasız hepsi, takımdan ayrılmak istiyor.

Kimisi bu klüpte herşeyi başardım diyor, kimisi daha büyük bir takıma gitmek istiyor ve hiçbir şekilde kalmaya ikna olmuyorlar

bu durumun gerçek hayatla bağlantısının olduğunu düşünmüyorum, ve inanılmaz şekilde sinir bozucu

transfer dönemi geldi çattı ve takımım dağılmak üzere resmen, insanın kariyere devam edesi gelmiyor valla.

her izlenen oyuncumuz takımdan gitmesin diye barcelona bayern münih vs falan yönetmemiz lazım sanırım yoksa bu durumdan kaçamıyoruz

Eguet
27.Ekim.2016, 14:45
Oyunda ilk sezonumu bitirdim

Sporting Gijon ile kariyere başladım, müthiş bir sezon geçirdim ve ligi 5. sırada bitirebildim.

fakat fm16'dan devam eden sorun bence daha da büyümüş ve durum çok canımı sıkıyor.

Herhangi bir kulup tarafından izlenen her oyuncum, istisnasız hepsi, takımdan ayrılmak istiyor.

Kimisi bu klüpte herşeyi başardım diyor, kimisi daha büyük bir takıma gitmek istiyor ve hiçbir şekilde kalmaya ikna olmuyorlar

bu durumun gerçek hayatla bağlantısının olduğunu düşünmüyorum, ve inanılmaz şekilde sinir bozucu

transfer dönemi geldi çattı ve takımım dağılmak üzere resmen, insanın kariyere devam edesi gelmiyor valla.

her izlenen oyuncumuz takımdan gitmesin diye barcelona bayern münih vs falan yönetmemiz lazım sanırım yoksa bu durumdan kaçamıyoruz

aynen katılıyorum ufak caplı takımların en buyuk sorunu bu dediğin gibi buyuk takımları yönetince de oynamayanlar sorun cıkarıyor :D

arrogancee
27.Ekim.2016, 15:14
çaprazdan ceza sahasına girenlerin, içeride boş arkadaşı varken kaleye vurma sorunları çözülmüş mü?

aytekin79
27.Ekim.2016, 16:14
çaprazdan ceza sahasına girenlerin, içeride boş arkadaşı varken kaleye vurma sorunları çözülmüş mü?

Bence bu sorun tarihe karışmış :) Şahsen çok şahit oldum pas verildiğine

BlackAnaconda
27.Ekim.2016, 16:30
Şu Real ve geri alma olayına bir yazı da ben ekleyeyim. Herkes cevaplamış, alıntı yapmaya üşendim. :)

Real'in Danilo'yu geri istemesi normal bence. Orada normal olmayan Real'in geri alma maddesi koydurmamış olmaması. Yeterince örnek verilmiş ama G.Saray'a gönderdiği Rodriguez'e bile geri alma maddesi koydurdu. Bir nevi kiralama yöntemimi gibi..

Burak Akmanoğlu
27.Ekim.2016, 17:44

Bence bu sorun tarihe karışmış :) Şahsen çok şahit oldum pas verildiğine

Attığım gollerin %98'i pas böyle oldu pas verdiler muazzam olmuş.

anlatmaliymis_meger
27.Ekim.2016, 18:45

daha once alinti yaptim ama sanirim gozunuzden kacti :

onumuzdeki yildan itibaren CL ye katilim statusu ve takim-ulke puanlari hesaplamasi tamamen degisiyor.

perpetua
27.Ekim.2016, 19:08
daha once alinti yaptim ama sanirim gozunuzden kacti :

onumuzdeki yildan itibaren CL ye katilim statusu ve takim-ulke puanlari hesaplamasi tamamen degisiyor.

Detaylar aciklanmadan yapilabilecek bir sey yok. :)

La BruJiTa
27.Ekim.2016, 20:28
genel olarak oyunda 4-1-2-2-1 ya da 4-2-3-1 kullanırım ki en dengeli sistemler bunlardır kanaatimce lakin 1-2 takımla 4-4-2 denedim ve ne yaparsam yapayım çok fazla gol yedim. 4-4-2 den verim alabilen var mı? (devamlı olarak rolleri değiştirmeme rağmen çok gol atıp çok yiyorum..)

antiochia
27.Ekim.2016, 20:59
Bence 4-4-2'de bir gelişme var..Belki İsveç 2.Liginde oynadığım içindir..Defansif stoperler iyi değil sanki.4-4-2 oynarken akıcı defansif forvet şart gibi.(orta sahası kalabalık takımlara karşı savunma rolü ile). Sözleşme yenilemelerinde uçuk rakamlar var yine ne yazık ki..

IlGiurista
27.Ekim.2016, 23:29
Oyunun tam sürümü bu hafta sonuna doğru çıkar mı?

Yoksa önümüzdeki haftayı mı bekleriz?

Stam
27.Ekim.2016, 23:46
Oyunun tam sürümü bu hafta sonuna doğru çıkar mı?

Yoksa önümüzdeki haftayı mı bekleriz?

Kesin tarih 4 Kasım

usluu07
28.Ekim.2016, 07:40
Liverpool kariyeri açtım ingiltere liginde neler neler oluyormuş baabında. Adamlar güzelim Anfield Road stadını yapmamışlar bile. Köşelerde oyunu veren tv ekranı ve aydınlatma direği mevcut. Keza aynı durum Şaktarın stadı Dombass Arena için de geçerli. Acaba düzeltirler mi? (Bulduğum hataları paylaşmayı sürdürücem.)

Feanaro
28.Ekim.2016, 17:28
sözleşme ve maaş saçmalığı 2016'dan önceki serilerdeki gibi geri dönmüş. oğuzhan, lucas romero, mehmet ekici'yi everton'a istedim. istedikleri maaş sırasıyla 6.5m, 5.4m, 4.5milyon euro. şaşılacak iş gerçekten. oğuzhan'ı beşiktaş'tan everton'a istiyorum benden 6.5 milyon maaş isteyebiliyor. Kendisini hiç kanıtlamamış Lucas Romero da keza 5.4 milyon euro istiyor ve gram aşşağısına razı olmuyor. İmzalama bedeli de inanılmaz derecelerde.
Böyle bir problem eski bir seride daha vardı 2016'da dikkatimi çekmemişti. Mesela FB'de 31 yaşındaki volkan 33 yaşına geldiğinde yeni sözleşme öneriyordunuz, 2.5 milyon olan maaşını 8.5 milyon istiyordu.
Eğer bu uçuk maaş saçmalığı devam ederse oynamayacağım bu oyunu.

edit: bir ekleme daha yapayım 34'lük jagielka yeni sözleşme önerdim 5 milyon euro istiyor. sanırım bir önceki maaşı 3 civarındaydı.

usluu07
28.Ekim.2016, 17:51
İngiltere Liginin parasal popülaritesinden kaynaklanıyor muhtemelen ama sonuçta itibarsız oyuncular çok uçuk isteyebiliyorlar üzücü.

sözleşme ve maaş saçmalığı 2016'dan önceki serilerdeki gibi geri dönmüş. oğuzhan, lucas romero, mehmet ekici'yi everton'a istedim. istedikleri maaş sırasıyla 6.5m, 5.4m, 4.5milyon euro. şaşılacak iş gerçekten. oğuzhan'ı beşiktaş'tan everton'a istiyorum benden 6.5 milyon maaş isteyebiliyor. Kendisini hiç kanıtlamamış Lucas Romero da keza 5.4 milyon euro istiyor ve gram aşşağısına razı olmuyor. İmzalama bedeli de inanılmaz derecelerde.
Böyle bir problem eski bir seride daha vardı 2016'da dikkatimi çekmemişti. Mesela FB'de 31 yaşındaki volkan 33 yaşına geldiğinde yeni sözleşme öneriyordunuz, 2.5 milyon olan maaşını 8.5 milyon istiyordu.

+Herşey yolunda ilerleyen taktiğim bir anda işlevsiz hale gelip moral ve uyum sorunu yaşayıp puan kaybettim. Çok garip anlayamadım hala.
+Ceza sahası içinde boştaki adama attırma çok iyi olmuş. Bir değil 3 topçum pas verip al da at dedi :D

-Stoper aldım röportajda kaleci seçimi yazdı.
-Spor bilimcinin kontratında yıl 1900 yazıyordu ve profiline tıklayınca açılmadı.
-Oyuncu profilinde istatistik kısmının ilk özellklerinin yazıları içiçe girmiş.
Herhalde tam sürümde düzeleceğini umacağız.

excaliburuA
28.Ekim.2016, 23:20
İlk sezon transfer bütçesine izin vermesek de takımlar kiralık transferler yapabiliyor. Bu durum ligin gerçek dengesiyle oynayabiliyor kiralamayı nasıl engelleyebiliriz?

La BruJiTa
28.Ekim.2016, 23:38

edit: bir ekleme daha yapayım 34'lük jagielka yeni sözleşme önerdim 5 milyon euro istiyor. sanırım bir önceki maaşı 3 civarındaydı.

yaklaşık 1 haftadır sadece oyunculara bakıyorum ve dediğin gibi maaşlar almış başını gitmiş. Liverpool'la açtım bir oyun. Salzburgdan 17 yaşındaki Upamecanoya teklif yaptım sözleşme penceresi bir açıldı gözlerime inanamadım adam 6 milyon euro istiyor keza Kobenhavenden Ludwig Augustinssonda klübünden 300.000 alırken benden 5.5 milyon euro istedi bu sorunun beta ile mi alakalı yoksa lig popülaritesi,klüp büyüklüğü vs. ilemi tam sürümde göreceğiz. Umarım daha önceki maaş saçmalıkları gibi olmaz.

perpetua
29.Ekim.2016, 00:55
Liverpool kariyeri açtım ingiltere liginde neler neler oluyormuş baabında. Adamlar güzelim Anfield Road stadını yapmamışlar bile. Köşelerde oyunu veren tv ekranı ve aydınlatma direği mevcut. Keza aynı durum Şaktarın stadı Dombass Arena için de geçerli. Acaba düzeltirler mi? (Bulduğum hataları paylaşmayı sürdürücem.)

Statlari tam olarak gercekteki gibi yansitabilmek icin izinleri yok.
Bu nedenle statlarin ozellikle gercekteki gibi olmamasina ozen gosteriliyor.

handan
29.Ekim.2016, 03:09
Gol attıktan sonra hemen gol yiyorum , savunmalar çok çok kötü kalecilerde keza öyle

mustesar
29.Ekim.2016, 10:59
Müshil ilacı satın al
Sihirli değnek satın al

gibi komik ifadeler sizde de çıkıyor mu ?:icon_lol: Tıklayınca alamıyorsunuz tabi :)

Ayrıca sakatlıklar can yakıyor, daha ilk hazırlık maçını yapmadan 3 4 oyuncum, maç esnasında da güray 7-9 ay sakatlandı. Bismillah daha 1 hafta oldu..

nfornirvana
29.Ekim.2016, 12:50

yaklaşık 1 haftadır sadece oyunculara bakıyorum ve dediğin gibi maaşlar almış başını gitmiş. Liverpool'la açtım bir oyun. Salzburgdan 17 yaşındaki Upamecanoya teklif yaptım sözleşme penceresi bir açıldı gözlerime inanamadım adam 6 milyon euro istiyor keza Kobenhavenden Ludwig Augustinssonda klübünden 300.000 alırken benden 5.5 milyon euro istedi bu sorunun beta ile mi alakalı yoksa lig popülaritesi,klüp büyüklüğü vs. ilemi tam sürümde göreceğiz. Umarım daha önceki maaş saçmalıkları gibi olmaz.

Oyunda ilk açtığım Liverpool kariyerinde Pulisic'e teklif yapmıştım. Masaya oturduğunda istediği para;

http://i.hizliresim.com/5Ybjbq.jpg

Bu da 19'luk Donnarumma'ya verdiğim maaş. Özellikleri ve performansı ile net hakediyor; ancak masaya £14M yıllıktan oturdu. Yaşı 19 henüz.

http://i.hizliresim.com/A3WjWX.jpg

usluu07
29.Ekim.2016, 14:02
En azından kapalı bir görseli olsa daha tatlı olurdu. Neyse geliştiririz. :D

Statlari tam olarak gercekteki gibi yansitabilmek icin izinleri yok.
Bu nedenle statlarin ozellikle gercekteki gibi olmamasina ozen gosteriliyor.

usluu07
29.Ekim.2016, 14:05
Ludwig geçen seneki oyunda da yüksek istiyordu ama diğerlerinin yüksek istemesi öncelikle lig kaynaklıdır, ancak diğer genç ve as oynama ihtimali vermediklerimizin yüksek istemesi beta kaynaklı sorun olarak görüyorum.

BlackAnaconda
29.Ekim.2016, 15:27
Maaş konusuna kısmen katılıyorum. Klopp'un ilk transferi olan Marko Grujic, 1.5 Milyon Euro civarlarında bir şey alıyor olması lazım. Yani bunun lig büyüklüğüyle falan alakalı olduğunu sanmıyorum. Her yeni yetmelere EPL de 5 milyon eurolar verilmiyor direk.

Ama transfer konusunda her ne kadar mantıksız da olsa bazı zorluklar olmalı. Yoksa oyun ilerleyen yıllarda çok kolaylaşıyor. Yani kısmen de katılmıyorum.

sedat48
29.Ekim.2016, 17:36
Arkadaşlar BETA yı aldım oynuyorum.. Bir sürü para verip almanıza gerek yok.. FM 2016 ya devam edin bence...

rcrdnh
29.Ekim.2016, 17:46
Arkadaşlar ben de hiçbir maçta seyirciler gözükmüyor ?

bunun bi ayarı var mı yoksa bilgisayarım mı yetersiz ?

Feanaro
29.Ekim.2016, 23:14

alınta bahsettiğim konuyu oyundaki "hata bildir" linkinden çıkan foruma ingilizce olarak taşıyabilecek var mı ? gözden kaçmasından korkuyorum

aytekin79
30.Ekim.2016, 02:06

Galatasaray ile oynuyorum ilk sezonun başındayım ,Upamecano'nın istediği ücret gayet mantıklı. Burada şöyle birşey oldu. Oyuncu ile sözleşme öncesi masaya otururken yüksek maaş istediğine dair bir madde vardı onu kaldırdım ön şart olarak. Buna dikkat etmek gerek yoksa masaya çok yüksek maaş talebi ile oturabiliyorlar

http://i.hizliresim.com/Y40JDD.png (http://hizliresim.com/Y40JDD)

usluu07
30.Ekim.2016, 04:30
Kesinlikle liglerin popülaritesinin de ilgili olduğunu düşünüyorum ek olarak.

Galatasaray ile oynuyorum ilk sezonun başındayım ,Upamecano'nın istediği ücret gayet mantıklı. Burada şöyle birşey oldu. Oyuncu ile sözleşme öncesi masaya otururken yüksek maaş istediğine dair bir madde vardı onu kaldırdım ön şart olarak. Buna dikkat etmek gerek yoksa masaya çok yüksek maaş talebi ile oturabiliyorlar

http://i.hizliresim.com/Y40JDD.png (http://hizliresim.com/Y40JDD)

Schneider
30.Ekim.2016, 11:42
- Beta ilk çıktıktan sonraki ikinci kariyerim bu. İlkinde BJK, şimdide FB bu durumda. Nispeten ilk sezonda İST takımları başa baş gibi ama hemen ertesi sezon ciddi çökme var. FB ciddi düşme adayı.

http://i.hizliresim.com/J31AAB.jpg (http://hizliresim.com/J31AAB)

- Finansal fairplay nedeni ile Türk takımları acayip pasifize olmuş. Tamam maddi güç zayıf ama ne BJK ne de FB kiralama bile yapmıyor doğru dürüst. Bu keyif kaçırıcı.

- Bir de iyi sonuçlar alıp şampiyonluğa oynasanız dahi iç saha maçları +30 bin bile olmuyor.

excaliburuA
30.Ekim.2016, 12:30
- Beta ilk çıktıktan sonraki ikinci kariyerim bu. İlkinde BJK, şimdide FB bu durumda. Nispeten ilk sezonda İST takımları başa baş gibi ama hemen ertesi sezon ciddi çökme var. FB ciddi düşme adayı.

http://i.hizliresim.com/J31AAB.jpg (http://hizliresim.com/J31AAB)

- Finansal fairplay nedeni ile Türk takımları acayip pasifize olmuş. Tamam maddi güç zayıf ama ne BJK ne de FB kiralama bile yapmıyor doğru dürüst. Bu keyif kaçırıcı.

- Bir de iyi sonuçlar alıp şampiyonluğa oynasanız dahi iç saha maçları +30 bin bile olmuyor.

Aynı durum bende de oluyor. 2. sezonda yeni lige çıkan Sivasspor şampiyonluğa oynarken GS ve FB düşmemeye oynadı. Bu durumda istediği kadar iyi araştırma yapıldığı söylensin her şeye kendilerince uzun uzadıya mantıklı açıklama getirsinler olmuyor olmuyor....

aytekin79
30.Ekim.2016, 12:44
Özellikle 3 büyüklerin oyunda küme düşmemeye oynaması için ne yapılabilir bence bu durum bizim araştırmacılar tarafından ciddi anlamda irdelenmeli. Çünkü gerçekçiliği ciddi anlamda baltalıyor bu durum

La BruJiTa
30.Ekim.2016, 18:25
3 farklı oyun açtım ( Fenerbahçe,Liverpool ve O.Marsilya) hepsinde de geçen yıl uyguladığım sezon önü kondisyon çalışmaları vs.vs.uyguladım. Ama 3 oyundada gerek sezon önü gerekse ligin ilerleyen bölümünde istisnasız sakatlık sorunlarıyla boğuştum. Her maç en az 1 sakat veriyor takım. Umarım ben yanlış bir şeyler yapıyorumdur yoksabu sakatlık illeti yine çok baş ağrıtacak. Ayrıca sadece bende mi oluyor anlamadım ama attığım ve yediğim gollerin genelinde top kalecinin üzerine gidip bir şekilde kalecinin içinden geçmeyi başarıyor. Tabii ki köşeye giden toplarda oluyor ama 5 golün 3 ü anlattığım şekilde oluyor...

CanrY
30.Ekim.2016, 23:58
keşke şöyle bi olay olsa:
ben menajerim kulübün imkanlarına göre atıyorum ortasaha forvet ve bek istiyorum futbol direktörü, scout ekibi vs bana alabilecekleri ve alma ihtimalleri olan istediğim kriterlere göre oyunları önerse ben tercih etsem falan keyifli olurdu :D

bahadirkilic
31.Ekim.2016, 11:33
keşke şöyle bi olay olsa:
ben menajerim kulübün imkanlarına göre atıyorum ortasaha forvet ve bek istiyorum futbol direktörü, scout ekibi vs bana alabilecekleri ve alma ihtimalleri olan istediğim kriterlere göre oyunları önerse ben tercih etsem falan keyifli olurdu :D

dostum bu var zaten oyunda . Mevki seçip transfer tavsiyesi al dersen sana zaten sıralıyor :)

CanrY
31.Ekim.2016, 18:52
dostum bu var zaten oyunda . Mevki seçip transfer tavsiyesi al dersen sana zaten sıralıyor :)
bunu biliyorum da benim dediğim gibi mi işliyor ki ben hiç karışmayacam yönetim halledecek transferi o şekilde ayarlama var mı :D

steave
31.Ekim.2016, 21:39
var kendileri seçtikleri yada senin seçtiğin bir oyuncuya transfer/kiralık teklifi sözleşme teklifi transfer kabulu gibi şeylerin hepsini sorumluluklar kısmında ayarlayıp yönetime/futbol direktorune yaptırabilirsin.

Unsal123
31.Ekim.2016, 22:06
687 mb güncelleme geldi. Türkçe oldu sanırsam

Papi44
31.Ekim.2016, 22:09
687 mb güncelleme geldi. Türkçe oldu sanırsam

Oyun çıkmadan önce bu güncelleme neyin nesi anlamadım birazdan oyuna giriş yapayım anlayacağım

Unsal123
31.Ekim.2016, 22:10
rollerin ismi değişmiş

Papi44
31.Ekim.2016, 22:12
rollerin ismi değişmiş

681 mb sadece roller mi :D

usluu07
31.Ekim.2016, 22:19
Detaylı açıklama sayfasını bulan var mı oyun forumunda?

Unsal123
31.Ekim.2016, 22:21
@Papi44

yok canım daha vardır da ilk bakışta bunlar gözüme çarptı :D

marlo41
31.Ekim.2016, 22:37
Performansla alakalı diyorlar güncellemeyi. Bende oyun baya sıkıntılı çalışıyordu son bir haftadır. Donmalar, kararmalar hatta ilk defa bir Fm'de ısınmadan laptop'un kapanması falan.

Hazır performans demişken değineyim. Forumda alıntılı yanıtlarken space tuşu çalışmıyor bende iki gündür falan.

antiochia
31.Ekim.2016, 23:26
Sosyal ağ tamamen Türkçe olmuş.

Burak Akmanoğlu
31.Ekim.2016, 23:35
Sosyal ağ tamamen Türkçe olmuş.

Tamamen değil %90-95 gibi

perpetua
31.Ekim.2016, 23:37
Veritabani da en guncel halinde bu betada.

3842
31.Ekim.2016, 23:51
600 küsürlük 17.1 güncellemesinden sonra öncesinde FM16'ya nazaran daha iyi olan bilgisayar performansım daha da arttı. Oyun uçacak sanki. :)

AliSamiYen
01.Kasım.2016, 06:43
600 küsürlük 17.1 güncellemesinden sonra öncesinde FM16'ya nazaran daha iyi olan bilgisayar performansım daha da arttı. Oyun uçacak sanki. :)

Maşallah hocam...

Kedi canını senin... (:

UgurcanOrhan
01.Kasım.2016, 06:54
bu sene de fırsatçı golcülerin sezonu oluyor yeniden sanırım sizce? , sahte forvet kullanıyordum hiçbir işe yaramıyorlar

Adana Demirspor
01.Kasım.2016, 09:22
Oyunun tam sürümü ne zaman yayımlanır acaba?

CUMA günü çıkacağı için perşembe gecesi indirip oynamaya başlayabiliriz diye düşünüyorum.

arrogancee
01.Kasım.2016, 09:37
Oyunun tam sürümü ne zaman yayımlanır acaba?

CUMA günü çıkacağı için perşembe gecesi indirip oynamaya başlayabiliriz diye düşünüyorum.

Yanlış hatırlamıyorsam söylenen tarihin gece 12'yi geçtiği dakikalarında değil de akşam saatlerinde çıkıyordu. Yani perşembeyi cumaya bağlayan gece değil, cuma akşam 22.00-23.00 gibi. Ama yanlış da hatırlıyor olabilirim :)

nfornirvana
01.Kasım.2016, 12:58
http://i.hizliresim.com/yV7mRa.jpg

Maç sonrası analizi bölümünde de değişiklik yapmışlar. Pas kombinasyonları bölümünde orta mesafeli pas sayısı falan görünmüyordu mesela, sol alt tarafta da topla oynama yüzdelerini ve kaleyi bulan şut sayısını da rakamsal olarak ifade etmişler.

antiochia
01.Kasım.2016, 19:24
sosyal medya tekrar eskiye döndü sanki...

CanrY
01.Kasım.2016, 23:56
var kendileri seçtikleri yada senin seçtiğin bir oyuncuya transfer/kiralık teklifi sözleşme teklifi transfer kabulu gibi şeylerin hepsini sorumluluklar kısmında ayarlayıp yönetime/futbol direktorune yaptırabilirsin.

mesela gelecek vaad eden oyuncuları bulur/görüşür seçeneğini direktöre verdim ama bu adam kafasına göre gidip adamları takıma mı getirecek yoksa getirmeden önce bana bilgi gelecek mi işte şu elemana teklif götürüldü gibisinden yoksa gidip kazmaları toplamasın takıma durduk yere başıma iş almayayım :D

RedJ
02.Kasım.2016, 03:03
Çok fazla penaltı kaçıyor. Farklı farklı oyunculara imkan veriyorum ve kaçıyor. Aynı şekilde genelde rakipte kaçırıyor.

Ve en sevmediğim kısım oyuncular yok kadro yetersiz, yok onu neden sattın konularında çok etkin. Bir adam gönderip yerine 2 kişi de alsam kadro yetersiz, transfer sözünü tutmadınız diyorlar. Ama transfer yapıyoruz.

Bu normal sürümde düzelir umarım yada en azından transfer sonrası normale dönsünler.

Ligde çok iyi gidiyoruz puan farkı açıyoruz oyuncu durduk yere çıkıp rotasyon yetersiz diyip moralini bozuyor.

Oyuncuların herşeye bu kadar küsmesi vs sinir bozucu oluyor ve gerçekçi durmuyor. Hangi oyuncu takımdan bir oyuncu gidince bu kadar isyan ediyor. Hadi ettik diyelim 10 kişi de mi isyan eder..

UgurcanOrhan
02.Kasım.2016, 03:49
http://i.hizliresim.com/A3Ry0z.png (http://hizliresim.com/A3Ry0z) ya hayır ya gelme ya :D

UgurcanOrhan
02.Kasım.2016, 04:03
http://i.hizliresim.com/znPJm9.png (http://hizliresim.com/znPJm9)
gerçekte ezeli rakibimin kurtulduğuna mı seviniyim , oyunda bile dönüp dolaşıp bir şekilde karşıma çıktığına mı :D

aytekin79
02.Kasım.2016, 11:52
http://i.hizliresim.com/A3Ry0z.png (http://hizliresim.com/A3Ry0z) ya hayır ya gelme ya :D

:n: İlginç olaylar başlığı açmak lazım anlaşılan

usluu07
02.Kasım.2016, 18:08
Arkadaşlar, kiralık gönderdiğim oyuncu u21 takımımın maçında oynadı az önce. Yaşayanınız var mı?

ozanocal
02.Kasım.2016, 18:19
steamde hep olumsuz yorumlar var oyunu alıp almamakta kararsızım orjinal 16 ya sahibim 1 sene daha 16 ya devammı etsem bilemedim almaya değer birşey varmı sizce

aytekin79
02.Kasım.2016, 18:33
steamde hep olumsuz yorumlar var oyunu alıp almamakta kararsızım orjinal 16 ya sahibim 1 sene daha 16 ya devammı etsem bilemedim almaya değer birşey varmı sizce

Oyunda senin için önemli olan nedir ,oyundan beklentin nedir ona karar verip ,sonra alıp almamaya karar ver bence. Bu sene maç motoru geçen yıla kıyasla iyi şimdilik

nfornirvana
02.Kasım.2016, 18:43
Sözleşmesi biraz acı oldu ancak o artık dünyanın en pahalı oyuncusu:)

http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/396708384339585032/496DF25BED5BA312188F9CEBEDF4CCF51A11FCDD/

burak3206
02.Kasım.2016, 18:43
Eskişehirsporla kariyer yaptım maddi durumları sıkıntılı oldugu için genelde kiralık anlaşmalar yaptım ve 1. olarak ligi tamamlayıp süper lige yükseldim fakat şöyle bi sıkıntı var 1.ligdeyken transfer bütçem 250bin$ maaş bütçem ise harcanan haftalık 125bin$ , yönetimin verdiği ise 100bin$ düşürüldü. Yükseldikten sonra bu değerlerde hiç bi değişiklik yapılmadı ve yeni yükselen bi takımda böyle sıkıntı olunca açıkcası bende istifa ettim. Fm 2016 aynı şekilde 1. ligden süper lige yükselttigim takımlarda transfer bütçesi baya tatmin edici oluyodu tam hatırlamıyorum ama 3 ile 5 milyon arası transfer bütçesi , maaş bütçeside 30-40bin$ artıyodu. Bu normal mi sizce yoksa bi sorun mu var oyunda

lionslaw
03.Kasım.2016, 12:56
Steam'a full sürüm ne zaman düşer?

ozanocal
03.Kasım.2016, 13:03

yarın.......

oguzkahn
03.Kasım.2016, 13:49

gece 00.01 de.

arrogancee
03.Kasım.2016, 13:54
sanırım TSİ ile 03.00'e tekabül ediyor.

gece 00.01 de.

lionslaw
03.Kasım.2016, 15:22
681 MB lık güncelleme indiriyor şuan da bu full sürüme geçiş eklentisi mi?

arrogancee
03.Kasım.2016, 15:48
2-3 gündür ilk defa mı açıyorsun oyunu? Eğer öyleyse geçenlerde bir update gelmişti, onu indiriyordur. Eğer dün girdim diyorsan yeni update'tir.

681 MB lık güncelleme indiriyor şuan da bu full sürüme geçiş eklentisi mi?

lionslaw
03.Kasım.2016, 16:06
2-3 gündür ilk defa oynama fırsatı buldum dediğin gibi birkaç gün önce gelen güncellemeymiş.

usluu07
03.Kasım.2016, 17:23
Antalyaspor'un transfer yasağı kaldırıldı. Tam sürüme yansıması için geç oldu sanırım?
http://www.tff.org/default.aspx?pageID=247&ftxtID=26151

Adana Demirspor
03.Kasım.2016, 18:50
Full sürüm Tr saati ile akşam 11.25de yayımlanacak sanırım.

Miles 8.25 yazmış ama ne olduğu belirsiz :)

nfornirvana
03.Kasım.2016, 19:47
Full sürüm Tr saati ile akşam 11.25de yayımlanacak sanırım.

Miles 8.25 yazmış ama ne olduğu belirsiz :)

20.25 yazsaydı anlardım da, 8.25 başka bişeydir belki.

Adana Demirspor
03.Kasım.2016, 19:55
20.25 yazsaydı anlardım da, 8.25 başka bişeydir belki.

Şimdide 7.16 yazmış,iyice meraklandırdı :)

Fm çıkış saati ise 22.16 da çıkıyor.

Eşit: Sanırım gece 3 gibi çıkıyor. Twitter a öyle yazmış şimdi.

FREEDOS
03.Kasım.2016, 20:13
Volkan demirelden müthiş gol.
https://postimg.org/image/674jfnx0j/
https://postimg.org/image/wgjmymhbn/

CanrY
03.Kasım.2016, 20:19
7 saat sonra falandır illaki gece 3 gibi çıkar, ha bu arada bu full çıkınca baştan bidaha mı indirecez oyunu, hiç betadan fulle geçmedim :D

kapalicarsi
03.Kasım.2016, 20:32
Full sürüm ne zaman çıkıyo bugün mü yarın mı ?

Adana Demirspor
03.Kasım.2016, 20:33
Full sürüm ne zaman çıkıyo bugün mü yarın mı ?

Bugün gece 3te çıkıyor.

kapalicarsi
03.Kasım.2016, 20:36
Bugün gece 3te çıkıyor.
İyiymiş sabah namaza Eyübe gidicem uyumamaya bahane arıyodum:)

Adana Demirspor
03.Kasım.2016, 20:37
İyiymiş sabah namaza Eyübe gidicem uyumamaya bahane arıyodum:)

Allah kabul etsin,oyuna dalıp namazını kaçırma 😂😂

perpetua
03.Kasım.2016, 20:51
7 saat sonra falandır illaki gece 3 gibi çıkar, ha bu arada bu full çıkınca baştan bidaha mı indirecez oyunu, hiç betadan fulle geçmedim :D

Simdiye kadar oldugu gibi Steam uzerinden bir otomatik guncelleme olur sadece.

burc ugur
03.Kasım.2016, 23:03
Simdiye kadar oldugu gibi Steam uzerinden bir otomatik guncelleme olur sadece.

Bence artık Spor Toto 3. Lig oyunda yer almalı kaç senedir koymuyorlar popülasyonu düşük olabilir ama eklenmesi zor değil! Başka ülkelerin 4. - 5. ligleri bile ekleniyor..