Log in

View Full Version : Transfer Zorluğu...

hp-fm-gs
25.Temmuz.2006, 02:49
Arkadaşlar farketmişsinizdir ama fm serilerinde(zaten 2 tane:D)transfer yapmak çok zor.Bazı istisnalar hariç çoğu futbolcuya değeri kadar veya biraz fazla verirsen kabul edilmiyor.Ama transferde örnek ''Barcelona Ronaldinho için 96T TL talep ediyor''yazıyor.Yardımcı olursanız sevinirim...:( :( :(

Lim10
25.Temmuz.2006, 03:04
Evet transfer olayları CM serilerindeki gibi değil.Daha gerçekçi.Şimdi sana ne desek yalan olur.Eğer oyunu çözdüysen hangi futbolcunu hangi takımı ne zaman ve ne kadar ücrette gelebileceğini kestirebilirsin.Örnek vereyim ben Fenerbahçe ye 1. sezonumun sonunda Defoe yi 22$ falan almıştım.Sen oyunun başında ver bakalım o parayı gelicekmi?Biraz basit bi örnek oldu ama...Benim çözme olayından kestettiğimi anlayan arkadaşlar ne demek istediğimi anlamışlardır;;) ...

SaMaNYoLu
25.Temmuz.2006, 03:08
evet haklısın yıldızları bu oyunda almak cok zor. yuksek fıyat söyluyorlar ama avrupada basarın varsa futbolcunun kontratı bıttıgınde bedava alabılıyorsun.

Krusty
25.Temmuz.2006, 03:09
Evet FM'de bu olay daha gerçeğe dayalı olmuş.Gerçekteki gibi olması iyi ama, bizim açımızından kötü oluyor fazla transfer yapamamak.Bu arada bi program vardı; FM Scout mu neydi.O programı açıp ordan save'li oyununu seçiyordun ve mesela kimi almak istiyorsun ? ''Luca Toni'' yi mi ? Ne kadara gelebileceğine bakıyorsun. O parayı verdikten sonra; geriye bir tek sözleşme kalıyor işte :j: O programı araştır biraz.. :j: Bulabilirsem buraya upload etmeye çalışırım ;)

hp-fm-gs
25.Temmuz.2006, 03:18
HAKLISINIZ GERÇEKÇİ OLMASI İYİ OLMUŞ AMA BAZI DURUMLARDA GERÇEKTEN İŞİMİZİ ZORLAŞTIRIYOR.MESELA BEN BAŞKA BİR MANAGER OYUNUNU DENERKEN ARJEN ROBBEN'E DEĞERİ 19MİLYON$ İKEN 18MİLYON$ VERİNCE KABUL EDİLDİ.ŞAŞTIM...

Krusty
25.Temmuz.2006, 03:21
HAKLISINIZ GERÇEKÇİ OLMASI İYİ OLMUŞ AMA BAZI DURUMLARDA GERÇEKTEN İŞİMİZİ ZORLAŞTIRIYOR.MESELA BEN BAŞKA BİR MANAGER OYUNUNU DENERKEN ARJEN ROBBEN'E DEĞERİ 19MİLYON$ İKEN 18MİLYON$ VERİNCE KABUL EDİLDİ.ŞAŞTIM...
İlginç ama oyunun kalitesini düşürüyor bu tür durumlar :j: Hem belki satılık listesinde olabilir o sırada :j: Eğer öyleyse, değerinden düşük fiyata alınıyor.

Cengo
25.Temmuz.2006, 03:32
Bırakın zor olsun, bu oyunun adı FM.
Basit bir oyun değil ;)

hp-fm-gs
25.Temmuz.2006, 03:33
İlginç ama oyunun kalitesini düşürüyor bu tür durumlar :j: Hem belki satılık listesinde olabilir o sırada :j: Eğer öyleyse, değerinden düşük fiyata alınıyor.
ilk başta öyle düşündüm ama değil işte.ben 22 verdim kabul edince şaşırdım.düşüreyim dedim.bu şekilde aldım robben'i.işte bu konudaki görüşlerinizi,öneri ve sorularınızı bekliyorum....

SaMaNYoLu
25.Temmuz.2006, 03:34
Bırakın zor olsun, bu oyunun adı FM.
Basit bir oyun değil ;)

Basit bir oyun degıl ve söyledıklerı kadarda transfer zor degıl gercektede Henrye ronaldınoya o paralar teklıf edıldı ama kluplerı vermedı.. demekkı oyun zor degıl hayat zor ;)

Ilhan
25.Temmuz.2006, 09:50
fm 2005 te transfer cok kolay...
ben albacete takımına ronaldinhoyu almıstım
yıldız oyuncular takımları basarısız olursa gitmek istiyorlar..
ama fm 2006 da transfer hakkaten zor..
hangi parayı verecegini de hesap edemiyorsun..
ben genelde baska takımların teklif yaptıgı oyuncuya teklif yapıyorum..
boylece onların verdiği miktara yakın bir miktar verdiğim için daha ekonomik oluyor

KaÇaK_1907
25.Temmuz.2006, 10:05
Şunu da düşünün satılık listesinde olmayan birf futbolcuyu transfer etmek elbette zor ve pahalı olacaktır...
Yani transfer etmek istediğiniz oyuncunun klübü tok satıcı olacak ve futbolcunun değerinin üstünde fiyat talep edecektir bence bu doğal ancak Türkiye liginde bunun çok aşırıya kaçtığı da oluyor...
Mehmet Polat'ı 8,25 Mn ytl'ye almam gibi...
Ayrıca bırakın dış transferleri iç transferler de bile zorluklar çekiyoruz...
Mesela ben Serdar Kulbilge'yi 3. Sezonumda ligin ilk yarısındaki tüm maçlarda oynattım mutsuzluğu geçmedi,sözleşme imzalamaya çalıştım imzalamadı ve Aydınspor'a gitti bana bunun mantığını açıklayabilecek yoktur herhalde...
Yani transfer etmek çok ciddi bir iş....

pascal88
25.Temmuz.2006, 11:18
ya klubü bi şekilde ikna ediyosun ama oyuncuyu ikna etmen çok zor ben nihata teklifte bulundum klup kabul etti ama nihat naptı türkiyeye gelmek kariyeri açısından iiyi diilmiş ulan onların verdiği paranın iki katını verdim ne kariyeri :)) yerim kariyerini :)) emreye böle bi teklifte bulundum ama kabul etti çok şaşırmıştım belezoğlu

gençfenerlı
25.Temmuz.2006, 17:06
sevgili arladaşım bak;

eğer zorlukla oyuncu alınmasaydı bu oyun sıradan bir fifa oyunu gibi olurdu. istersen kendin oyuncuları yönete bilirdin. bırak böyle zorluklarıyla güzelleşsin...

anladınmı ............................

FENERBAHÇELİ OLMAK BİR AYRICALIKTIR...

BİR GÜN ( VE DAHA SONRASI ) HERKES FENERLİ OLACAK..

KISKANANLAR ÇATLASIN...

sanalkardes
25.Temmuz.2006, 17:16
Evet kardeş yıldız almayı bayağı zorlaştırmışlar.Ama bence daha iyi olmuş.Oyunun tadı daha iyi çıkıyo

ozziee
25.Temmuz.2006, 17:24
bazen de (man utd'deyken ronaldinho'da bana olduğu gibi) kulübü kabul ediyo kendi kabul etmiyor.

hp-fm-gs
25.Temmuz.2006, 17:53
bazen de (man utd'deyken ronaldinho'da bana olduğu gibi) kulübü kabul ediyo kendi kabul etmiyor.
Evet oyuncu da bazen kıllık edip kabul etmeye biliyor.Yani kulübü ikna etme çabalarımız boşa çıkmış gibi oluyor.Hileli oynamak ta zevk vermiyor.Hepinize teşekkürler...

dreams_19
25.Temmuz.2006, 18:04
Zaten ronaldinho hiçbir yere gelmiyor.

Ilhan
25.Temmuz.2006, 18:06
3-4 sene sonra gelebiliyor ronaldinho
hatta bunu ss'lerle gosteren arkadaslarımız da olmustu onceden

hp-fm-gs
27.Temmuz.2006, 13:36
Arkadaşlar transfer zorluğundan yakınıyodum ancak palermoyu aldım,yönetiyorum.Kadroya 4 yeni futbolcu kattım..
Carlos Tevez,Diego Lugano,Olivier Deschacht,Maarten Stekelenburg...
Hemde hiç zorlanmadan,ancak Corin'iyi sattım...

pascal88
27.Temmuz.2006, 13:55
transferde özellikle yıldız transferinde başarı şart avrupada sen başarılı olursan ve klubün avrupada tanınırsa daha yumuşak oluyolar kontrat konusunda ilk geldiğim sene emre belezoluna teklifte bulundum gene klup kabul etti o etmedi ama üç sene sonra belli bi kariyer yapınca iyi bi kontrata imza attı

JunkChorn
27.Temmuz.2006, 15:50
Evet transfer olayları CM serilerindeki gibi değil.Daha gerçekçi.Şimdi sana ne desek yalan olur.Eğer oyunu çözdüysen hangi futbolcunu hangi takımı ne zaman ve ne kadar ücrette gelebileceğini kestirebilirsin.Örnek vereyim ben Fenerbahçe ye 1. sezonumun sonunda Defoe yi 22$ falan almıştım.Sen oyunun başında ver bakalım o parayı gelicekmi?Biraz basit bi örnek oldu ama...Benim çözme olayından kestettiğimi anlayan arkadaşlar ne demek istediğimi anlamışlardır;;) ...

ewet haklısın seni anlıyorum....

Hugo
27.Temmuz.2006, 15:58
öncelikle şunu belirtelim hepimiz az çok cm oynadığuımız için oradaki kolay transferleri fm de de yapabileceğimizi zannediyor olabiliriz.

+yıldızları almak o kadar kolay olsaydı gerçekle alakası kalmazdı .

bir düşünün biz oyunlarda ne ararız?
-grafikleri nasıl
-oyunun amacı
-ve en önemlisi de gerçekçilik

ilk ikisini zaten fm de pek aramaya gerek yok adından vve sanından anlaşılıyor.

grafik zaten malum ne olabilir ki??

eeh işte olay en sonuncuda bitiyor gerçekçilik!
Tabii ki transfer zor olmalı...

Chelsea Sheva yı almak için 2 yıl uğraştı ve aldı ...

öyle 15 temmuzda görüşmeye başlayıp 1 ağustosta almadı anlayacağınız ..

benden bu kadar umarım açıklayıcı olmuşumdur...

JunkChorn
27.Temmuz.2006, 16:06
gayet guzel yazmıssın kardes cok doru yazdıkların...

tosunpasa
27.Temmuz.2006, 16:23
öncelikle şunu belirtelim hepimiz az çok cm oynadığuımız için oradaki kolay transferleri fm de de yapabileceğimizi zannediyor olabiliriz.

+yıldızları almak o kadar kolay olsaydı gerçekle alakası kalmazdı .

bir düşünün biz oyunlarda ne ararız?
-grafikleri nasıl
-oyunun amacı
-ve en önemlisi de gerçekçilik

ilk ikisini zaten fm de pek aramaya gerek yok adından vve sanından anlaşılıyor.

grafik zaten malum ne olabilir ki??

eeh işte olay en sonuncuda bitiyor gerçekçilik!
Tabii ki transfer zor olmalı...

Chelsea Sheva yı almak için 2 yıl uğraştı ve aldı ...

öyle 15 temmuzda görüşmeye başlayıp 1 ağustosta almadı anlayacağınız ..

benden bu kadar umarım açıklayıcı olmuşumdur...

JunkChorn
27.Temmuz.2006, 16:25
bazı arkadaslarımız yazmıstı belli zaman once eglence diye o da okursa iyi olur

KaPaLı
27.Temmuz.2006, 22:06
Arkadaşım Aylık Taksit Ver Mutlaka Öyle daha kolay veriolar sanki

anil26
28.Temmuz.2006, 01:26
neden yıldız oyuncu almaya calısıyosunuz ki onun yerine daha genç ve yetenekli oyuncu alın.

ibo
28.Temmuz.2006, 01:43
sormayın ya. ben geçende v.manisaspor ile oyuna başladım. herneyse kadroya yeni oyuncular katarım diye oyuncular sattım fln. Ama tarsus i.y ve gümüşhanespor dan dahi oyuncuları alamadım. bu da çok saçma. bu kadarda olmamalı. Gümüşhanespor da oynayan hangi oyuncu TSL de forma giymek istemezki :S ve koca sezon hiç transfer yapamadım sonrasındada küme düştüm zaten :D

mlt44
28.Temmuz.2006, 02:21
evet arkadaşlar ne yapsak bi yıldız getirmek çok zor oluyor ancak büyük bir takımda olucaksınki yıldız alabilesin

spreew
28.Temmuz.2006, 03:21
benimde transfer erteleme olayı çok gıcığıma gidio