PDA

View Full Version : FM 2006 Projelerimiz.

RoCCo_42
19.Ekim.2005, 23:41
Arkadaslar bakıyorum dandik dandik ingiliz 5.lig takımlarının bile face pack'i oluyor.

Düsündümde Turksportal ailesi olarak bizler bir Birinci Lig face packi yapalım.
Ben bugün ilk adimi attim.Ve bir kac takımın face packini yapdım yapamadıklarım yada bulamadıklarım war sizlerden ricam bunlari beraber bularak FM 2006 yı türk oyuncuların resimleriyle oynayalım.

Su takımların oyuncu suratlarını bulamadım sizlerde warsa egr yardımcı olursanız sevinirim.

Kayserispor
Kayseri Erciyes
Gaziantep
Konyaspor (muhtemelen ben bulurum nede olsa kendi takımım )
Gençlerbirliği
Samsunspor
Çaykur Rizespor
Diyarbakır
Denizlispor
Malatyaspor

MSN Adresim:[email protected] eklerseniz bu konudan dolayı eklediginizi sölerseniz cok sevinirim yardımlarınız ve emekleriniz için simdiden tesekkürler.

from_edi
20.Ekim.2005, 09:37
ben hemen araştırmalara başladım.... kolaY gelsin hepimize... :mrgreen:

RoCCo_42
20.Ekim.2005, 13:25
ben hemen araştırmalara başladım.... kolaY gelsin hepimize... :mrgreen:

Umarim herkez senin gibi duyarlı olur EDİZ dosdum.Hep baska insanların yapdıgı calısmalarla geciniyoruz bu seferde kendi emeklerimizle bir calısma yapalım.Ama bu 1-2 kişi ile olmaz herkesi bu projede calismaya cagırıyorum arkadaslar.Bu projeden alnımızın akıyla cıkarsak daha alt liglerlede ilgilenmeye baslamayı düsünüyorum.

VoLkaN BaROs
21.Ekim.2005, 01:59
Hımm.. cidden güzel çalışma..bu şekilde oyundan önce çalışmalara başlarsak oyun çıktığında elimizde bir sürü döküman olur...

e_mali
21.Ekim.2005, 10:39
Farklı projeleri de buradan sunabilirsiniz arkadaslar, destek cıkarız veya direk biz yaparız (ı)

RoCCo_42
21.Ekim.2005, 10:48
Farklı projeleri de buradan sunabilirsiniz arkadaslar, destek cıkarız veya direk biz yaparız (ı)

Mesela bir Antrenörler dosyası yapabiliriz her takımın meneerleri koçlari gibi ben oyunda hangi koçlar war bilmedigimden bunu sizler daha iyi yapabilirsiniz ne de olsa daha orjinal sürüm cıkmadı elimizdede yok.

apaydin2148
21.Ekim.2005, 13:55
her türlü yardıma hazırım.bulamadıklarını eve gidince araştırmaya başlıycam.

ha bide kodlar var.config dosyası olarak geçiyor ve resimler çözünürlükten dolayı siyah beyaz görünüyor.bunlarıda göz önünde bulundurmak lazım.Hatırlatmak babında söyledim.

apaydin2148
21.Ekim.2005, 14:14
Kayseri ve Erciyesspor'un çoğu oyuncusunu buldum diğerlerinide arıyorum.resimleri mail adresine attım.

tory
21.Ekim.2005, 14:29
erciyesspor : http://www.erciyesspor.org.tr/futbolcular.asp
dierlerini ariorm

www.mackolik.com da da ciddi bi miktar foto war

apaydin2148
21.Ekim.2005, 16:03
http://fantezifutbol.ntvmsnbc.com/ford/cards.asp

burdan da bulunabilir

by_samet
21.Ekim.2005, 17:06
http://fantezifutbol.ntvmsnbc.com/ford/cards.asp

burdan da bulunabilir bu site iyi işe yarar bide size şunu örericem hani geçen yıl yapılan yama vardı bu fotoğraflarla ilgili işte o fotoğraflardan da yardım alınabilir

tombul taho
21.Ekim.2005, 17:09
arkadaşlar bende de fm2005te gerçekten iyi grafikler var.. iddaa ederim yane! bu grafikler fm2006 ile de uyumlu olacağından bende yardım ederim! benimle de irtibata geçin! forma yüz paketleri falan ne isterseniz var bende! geniş bi arşiv yapmıştım fm2005te..

MSN : [email protected]

from_edi
21.Ekim.2005, 20:17
ben çalışmayı bitirdim.... konya hariç bütün takımların REsimLeri buldum... ( ama bütün fıtbolcuları deiL tabi... bir kaç takımda biraz ekisk fotolar war...onlarda gençler.. )

RoCCo_42
22.Ekim.2005, 10:01
ben bakdım FM 2006 da oyuncu resimlerinin heralde 95*95 piksel olmasi lazim evet o konuda sana katılıyorum Apaydın resimler yarim yamalak cıkdtıgı oluyor ve bu beni gercekdende deli ediyor onu anlayan bir arkadasimiza sormak lazim mesela sana :mrgreen:

ben oyuncuların İD numaralarina göre XML den kodlamasini yapmaya calısırım ama oyunun cıkmasını beklemek lazım İD lerde belki degisiklikler olmus yada yeni oyuncular eklenmis olabilir.

Bu arada verdiginiz siteler gercekdende ise yariyor.İlginize tesekkürler arkadaslar.

Berkology
22.Ekim.2005, 16:26
Çalışmaya başladım Cihan abi. :mrgreen:

RoCCo_42
22.Ekim.2005, 23:50
Çalışmaya başladım Cihan abi. :mrgreen:

saolasın berkocum tesekkürler ilgin için.

Vieri
23.Ekim.2005, 16:02
rocko nicki arkadaşla iritabata geçerseneniz. iyi olur geçtiğimiz yıl o böyle bir çalışma yaptı ve bu yılda oyunun çıkmasına kısa bir süre kala epey bir yol kat etmişti. onunla irtibat kurup çalışmayı ortaklaşa yürürtürseniz iyi olur

RoCCo_42
23.Ekim.2005, 23:58
rocko nicki arkadaşla iritabata geçerseneniz. iyi olur geçtiğimiz yıl o böyle bir çalışma yaptı ve bu yılda oyunun çıkmasına kısa bir süre kala epey bir yol kat etmişti. onunla irtibat kurup çalışmayı ortaklaşa yürürtürseniz iyi olur

o arkadasımızla nasıl irtibata gecebiliriz Mustafa arkadasım

RoCCo_42
02.Kasım.2005, 23:10
Arkadaslar calısmalarimizda son asamalara geldik sayılır bazı eksik takımlar war onlarda bana yardımcı olursanız cok sevinirim.pikselleri ayarlamakla ugrasıyorum su anda.

eksik takımlar:
Çaykur Rizespor
Denizlispor
Diyarbakirspor
Gaziantepspor
Gençlerbirliği

ayrıca ekstra calısmalarimizda war mesela türki cumhuriyetteki bazı takımlarıda arastırma yapıyorum mesela Neftchi Baku yü bugün arastirdim ama bizim türk takımları kadar gelismis olmuyor bu tabi.

yardımlarınız için simdiden tesekkürler arkadaslar.Hepinizin bayramı mubarek olsun simdiden

from_edi
02.Kasım.2005, 23:42
cihan abi onLArı ben buldum yaa daha ne ariyosun ki :mrgreen:

RoCCo_42
03.Kasım.2005, 00:10
Kayserisporda eksikmis ne tesadüf ya.Onu unutmusum bak yazmayı. :mrgreen:

from_edi
03.Kasım.2005, 00:20
Benim gönderidğim pakette oda wAR..

TurkceLL
03.Kasım.2005, 00:24
tcm deki gibi bizde fm de istediğimiz zaman istediğimiz kapasitede stad yapabilsek keşke birde store lara el atsak en çok hangi ürünlerin satıldığını yada satılması gerektiğine biz karar versek ne kadar iyi olurdu. (g)

RoCCo_42
03.Kasım.2005, 00:28
tcm deki gibi bizde fm de istediğimiz zaman istediğimiz kapasitede stad yapabilsek keşke birde store lara el atsak en çok hangi ürünlerin satıldığını yada satılması gerektiğine biz karar versek ne kadar iyi olurdu. (g)

arkadasım iyisin güzelsin hossunda bu konu ile senin yazdıgının ne alakasi war burasi FM 2006 Projelerimiz warsa bir projen onu yaz.Bu yazdıgınıda ilgili olan bi yere yaz bence.

capriceman
03.Kasım.2005, 13:48
Benim için olabilecek en önemli proje türkçeleştirebilmek olur 2006'yı.

RoCCo_42
03.Kasım.2005, 15:08

abi oda olur ama daha onun olmasi için bi elimize fm 2006 gecmesi lazim.Zaten 2005 de ne kadar zaman sonra türkcelestirilmisdi hatırlayalım. :mrgreen: :mrgreen:

capriceman
03.Kasım.2005, 15:28

abi oda olur ama daha onun olmasi için bi elimize fm 2006 gecmesi lazim.Zaten 2005 de ne kadar zaman sonra türkcelestirilmisdi hatırlayalım. :mrgreen: :mrgreen:

Doğru diyon gerçi oyunda benim elime bugün geçti, beğendimde cidden iyi olmuş. Ama işte adamlar güvenlik muhabbetinen dolayı Türkçe olayını kısıtladılar. Birde oyun Türkçe olsa varya tadına doyum olmaz.

RoCCo_42
03.Kasım.2005, 16:10

Doğru diyon gerçi oyunda benim elime bugün geçti, beğendimde cidden iyi olmuş. Ama işte adamlar güvenlik muhabbetinen dolayı Türkçe olayını kısıtladılar. Birde oyun Türkçe olsa varya tadına doyum olmaz.

abi malatyada buldun mu oyunu helal walla benim canım cıkıyor bulamadım daha ya.Bulamazsamda orjinal alacaz zorunlulukdan dolayı allahdan madi durum düzeldi. :mrgreen:

akrepveumut
03.Kasım.2005, 19:09

abi malatyada buldun mu oyunu helal walla benim canım cıkıyor bulamadım daha ya.Bulamazsamda orjinal alacaz zorunlulukdan dolayı allahdan madi durum düzeldi. :mrgreen: abi ben eskişehirdeyim burdada var nasıl bulamadın? fakat orjinalinin yerini hiçbiri tutmaz (k) (k)

from_edi
03.Kasım.2005, 22:45
cihan abi wereyim kargoyaa istersen cd'Yi.... :mrgreen:

RoCCo_42
03.Kasım.2005, 22:56

walla vaziyet öle olacak lem.Ya bu orjinal oyunları nerelerde bulabilirizi Konya merkeze gidicne bi arastiriyim olmazsa.Bu orjinal oyunu alınca bizim ne gibi karlarımız olacak.Türkcelestirilmesinden baska.

from_edi
03.Kasım.2005, 23:07
o soruyu bende sormak istioMm.. :mrgreen:

capriceman
04.Kasım.2005, 01:36

walla vaziyet öle olacak lem.Ya bu orjinal oyunları nerelerde bulabilirizi Konya merkeze gidicne bi arastiriyim olmazsa.Bu orjinal oyunu alınca bizim ne gibi karlarımız olacak.Türkcelestirilmesinden baska.

Cennetten ön sıra kapıyon :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

from_edi
04.Kasım.2005, 01:52
+ TSP'De en karizmatikler arasına giriyomuşuZz... :mrgreen:

capriceman
04.Kasım.2005, 02:12
Orjinal CD alanlara forum yönetimi 5 biner puan versin arkadaş. :mrgreen:

emirduman
04.Kasım.2005, 12:33
Orjinal CD alanlara forum yönetimi 5 biner puan versin arkadaş. :mrgreen:

(ı) :mrgreen:

Warrior
04.Kasım.2005, 12:55
İyi fikir hakkaten. (d)

RoCCo_42
04.Kasım.2005, 18:08
Kötü fikirde degil aslında nede olsa bende orjinal alacak gibiyim.Fenada olmaz hani. :D

FeYYaz1989
04.Kasım.2005, 18:14
İyide bir şey soracağım.Puanları ne yapacağız?

RoCCo_42
04.Kasım.2005, 18:17

walla anca forumda ise yarar puanlar yada bankaya forumun cıktısını göster benim su kadar puanım war de onlar onu paraya cevirsin oda hos olur aslında :mrgreen: :mrgreen:

capriceman
04.Kasım.2005, 18:19

Fazla sorgulama :mrgreen: Gerçi hackten önce 3000 lerdeydi, şimdi 2000 küsür puanım var bir işe yaramadı ama olsun, hiç puanı olmayanlarda var. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Bu açıdan bakmak lazım.

emirduman
04.Kasım.2005, 18:26
Ya puan ne işe yarar demek olur mu,

yoldaki adam bile gördüğü adama önce "Turksportal Forum puanın kaç" diye soruyor... ;)

Bugün çok tartışılan bir sorudur "Aşk mı, Turksportal Forum puanımı?" sorusu....

;)

RoCCo_42
04.Kasım.2005, 18:33

yoldaki adam bile gördüğü adama önce "Turksportal Forum puanın kaç" diye soruyor... ;)

Bugün çok tartışılan bir sorudur "Aşk mı, Turksportal Forum puanımı?" sorusu....

;)

:mrgreen: (d) :mrgreen: güzel bir yaklasım herseyi görüdügü gibi acıklayan objektif bir yaklasım bunun üzerine artık bana konusmak düsmez. :mrgreen:

capriceman
04.Kasım.2005, 18:35

;)

Saygıda kusur etmeyiz. :mrgreen:

FeYYaz1989
04.Kasım.2005, 18:40
Anladım.Herkese açıklamaları için çok teşekkür ediyorum. (ı)
Bu arada sormam çok büyük ayıpmış :mrgreen: Neyse bu defalık affedin.

RoCCo_42
04.Kasım.2005, 18:43
Anladım.Herkese açıklamaları için çok teşekkür ediyorum. (ı)
Bu arada sormam çok büyük ayıpmış :mrgreen: Neyse bu defalık affedin.

estagfurullah FEYYAZ cım.

Warrior
04.Kasım.2005, 19:15
Y işte Turksportal işte taraftar
(Birden gaza geldim baq şimdi :) ) (a)

from_edi
04.Kasım.2005, 19:25
5000 puan Azzz... :mrgreen: 70 YTL bayılcaz en az 70.000 puan isterim.. :mrgreen:

Warrior
04.Kasım.2005, 19:28
oldu olacak daha güzel birşey geliştirelim.Orjinal cd almak isteyenlere orjinal cd verilsin (ı) (ı)

FeYYaz1989
04.Kasım.2005, 19:37
oldu olacak daha güzel birşey geliştirelim.Orjinal cd almak isteyenlere orjinal cd verilsin (ı) (ı)
Hatta bence orjinal cd ile birlikte cd nin parasıda verilsin. :mrgreen: (d)

RoCCo_42
04.Kasım.2005, 19:48
şaka maka sitemize örnek olunması için ben orjinal almaya karar verdim. (aslında örnek olmak için degilde zorunlulukdan caktirmayin :mrgreen: )

ama nasil alacaz birileri bizi bilgilendirse cok iyi olacak.Nerelerden alabilirizi.Taksit secenegi warmi.Yardimci olunursa cok sevinirim.

TK_ ReMiX
05.Kasım.2005, 00:10
ebayden alin ucuza gelir yani benden söylemesi bazilari cünkü aliyorlar ve hoslarina gitmiyorlar diye hemen ebayden satiyorlar yani bi bakin bence. ama tabiki bi kac yil sonra fm in türkcesi cikmasi icinde destekliyebilirsiniz ozaman vieri ye bi message attin. bunu siz bilmeniz lazim

FeYYaz1989
05.Kasım.2005, 00:49
Ya birde şöyle bir şey var.Biz türkçe olsun diye orjinal alacaksak Türkiye'den almamız gerekmezmi?Yani e-bay dan yabancı bir siteden veya vieri abinin alıp göndermesi Türkiye satışlarını etkilemez yani.Adamların ülkelerin satış grafiğine bakmıyorlarmı?Yani herkese gidip sormuyorlar herhalde sen hangi ülkedensin diye.

Emirbt
05.Kasım.2005, 00:51
Selamlar,İyi Bayramlar,

Bir kaç gün bekleyelim derim bandrol işleri bitmek üzereymiş tahminimce 1 hafta 10 gün içinde Aral piyasaya sürecek FM'yi,bende sabahında Carrefour Bimeks te kamp kurucam :)

şaka maka sitemize örnek olunması için ben orjinal almaya karar verdim. (aslında örnek olmak için degilde zorunlulukdan caktirmayin :mrgreen: )

ama nasil alacaz birileri bizi bilgilendirse cok iyi olacak.Nerelerden alabilirizi.Taksit secenegi warmi.Yardimci olunursa cok sevinirim.

Selamlar RoCCo_42,

Oyun çıktığı zaman www.weblebi.com'dan satışa sunuluyor geçen sene ben ordan almıştım,Konyaya en geç 2 gün içerisinde ulaşır ordan alabilirsiniz yada www.dr.com.tr (D&R) 'dan alabilirsiniz.

Bu arada Aral'ın sitesinden Konya satış noktalarını buldum,

Bimeks Konya KuleSite Alışveriş Merkezi, Feritpaşa Mah. Kule Cad. No:2 Zemin Kat, Selçuklu KONYA (332) 234 32 50

D&R Konya Kule Site Kule Site Alışveriş ve Eğlence Merkezi Ferit Paşa Mah. Kule Cad. No:8 Selçuklu KONYA (332) 238 60 30

D&R Konya Masera Alışveriş ve Eglence Merkezi Kat:2 No:C13-C18 Selçuklu Konya KONYA (332) 241 50 25

Real Konya Sille Parsane Mah. Selçuklu KONYA (332) 265 10 00

Hiçbiri olmazsa ben size gönderirim UPS Kargoyla elinize geçince ödersiniz.

Saygılarımla,

RoCCo_42
05.Kasım.2005, 01:17
Selamlar,İyi Bayramlar,

Bir kaç gün bekleyelim derim bandrol işleri bitmek üzereymiş tahminimce 1 hafta 10 gün içinde Aral piyasaya sürecek FM'yi,bende sabahında Carrefour Bimeks te kamp kurucam :)

Selamlar RoCCo_42,

Oyun çıktığı zaman www.weblebi.com'dan satışa sunuluyor geçen sene ben ordan almıştım,Konyaya en geç 2 gün içerisinde ulaşır ordan alabilirsiniz yada www.dr.com.tr (D&R) 'dan alabilirsiniz.

Bu arada Aral'ın sitesinden Konya satış noktalarını buldum,

Bimeks Konya KuleSite Alışveriş Merkezi, Feritpaşa Mah. Kule Cad. No:2 Zemin Kat, Selçuklu KONYA (332) 234 32 50

D&R Konya Kule Site Kule Site Alışveriş ve Eğlence Merkezi Ferit Paşa Mah. Kule Cad. No:8 Selçuklu KONYA (332) 238 60 30

D&R Konya Masera Alışveriş ve Eglence Merkezi Kat:2 No:C13-C18 Selçuklu Konya KONYA (332) 241 50 25

Real Konya Sille Parsane Mah. Selçuklu KONYA (332) 265 10 00

Hiçbiri olmazsa ben size gönderirim UPS Kargoyla elinize geçince ödersiniz.

Saygılarımla,

Cok ama cok tesekkürler kesinlikle buralara ugricam seni gelismelerden haberdar ederim.Bu arada sanada iyi bayramlar.Yeniden cok ama cok tesekkürler. (a) :mrgreen:

Vieri
05.Kasım.2005, 01:29
eğer fiyatı abartı bir şekilde 80 ytl lerde çıkarsa o zaman ben buradan yollarım size hemde no credi cart :D

RoCCo_42
05.Kasım.2005, 01:30
eğer fiyatı abartı bir şekilde 80 ytl lerde çıkarsa o zaman ben buradan yollarım size hemde no credi cart :D

walla oda süper olur ne yalan söleyeyim.
Ayrica sitede önemli yerlerde olan kisilerin(Örnegin ben) Orjinal alarak arkadaslara örnek olmasi gerekir ve bu sene ilk orjinal oyunumu alacam insallah.eger öle dedigin gibi 80 ytl filan olursa senle irtibat kurarim ben VİERİ

Bu arada sürdürmekte oldugum face pack hakkinda biraz bilgiler vermek istiyorum daha dogrusu yardim talep ediyorum: :mrgreen:

Arkadaslar calismamizda sona yaklasdim.
Bazi oyuncularin resmi eksik artik takim demiyorum cünkü cogununki bulundu.
Eksik olan oyunculari buraya yaziyorum eger birini bile bulabilirseniz yada biliyorsaniz lütfen benle irtibata gecin.

Ankaragücünden Rasim Vardar,Murat Duruer,Umut Salginoglu
Ç.Rizespordan Atilla Koca,Douglas Dos Santos,Allyson Araujo Santos,Mnbengue Thiemokho,Evren Kürkçü,Fatih Gültekin,Hikmet Murat Salar,Ferdi Elmas,Serhat Akyüz,Saffet Akyüz,Yasin Çakmak,Serkan Özdemir,Yüksel Babayigit,Durmus Bayram
Denizlispordan Cenk Gönen,Bulut Basmaz,Sultan Yildiz,İbrahim Çelik,Serhat Gülpinar,Tomas Abraham,Güven Varol,Eyüp Kaymakçı,Ender Alkan,İbrahim Taylan Uzunoğlu,Erkan Matin,Volkan Al
Diyarbakirspordan İgor Jancevski,Ahmet Çagıran,İsmail Arslan,Erhan Ölker,Serkan Aslan
Erciyesspordan Kazim Seker,Seyit İçgül,Vincent Enyeama
Gaziantespspordan Tolgahan Acar,Hakan Korkmaz,Gökhan Güleç,Erdal Kilicaslan,Ahmet Golcü(yada Kolcu),Aytek Asikoglu,Ahmet Burak Solakel,Haci Murat Yilmaz,M.Ozan Tahtaişleyen,Muhammet Kaya,Onur Bulut
Genclerbirliginden Ferhat Odabasi,Ayhan Tuna Üzümcü,Erhan Güven,Gökhan Gönül,Kerem Seras,Mehmet Cakir
Kayserispordan Köksal Yedek,Taylan Işıldar,Sedat Debreli,Yasin Erdem,Ali Üçkulak
Konyaspordan Ozan Özkan,Said Kharazi,Çetin Deniz
Sivasspordan Cem İslamoglu,Cem Can,Mahmut Hosgiz,İsmail Diss Smain,Hamilton,Murat Karakoç
V.Manisaspordan Kenan Aslanoglu,Ahmet Kotluca

ayrica resmi olmayan diger oyuncular sunlar

Abdullah Ercan bazi kaynaklarda diyarbakirsporda oynadıgı söyleniyor dogrumu?
Josip Skoko bazi kaynaklarda genclerbirliginden ayrildigi söyleniyor dogrumu?
Müslim Can bazi kaynaklarda Kayseri bazi kaynaklarda Sivassporda oynadigi görülüyor hangisinde oynuyor?
İskender Aydemir bazi kaynaklarda Konya bazi kaynaklarda Ankarasporda görülüyor ben Konya diye biliyorum siz nerede biliyorsunuz?
Evren Erdeniz resimi var yalniz Rizesporda mi yoksa Ankaragücünde mi oynuyor?

arkadaslar birinin bile cevabini biliyorsaniz birinin bile resmi warsa bizden esirgemeyin daha geni capli bir türkiye ligi yüz calismasi istiyorsaniz yardimlarinizi sakinmayin

hepinize tesekkür ederim simdiden.Sagolun

Vieri
05.Kasım.2005, 01:56
benim savunduğum nokta.. Benim için kot giymek veya kışın mont giymek zorunluluk. Her yıl kot mont veya bot değiştirmem ama eskidiği zaman almak zorunluğu hissederim. Haliyle benim FM oynamamda zorunluluk (bana göre) eh her sene eskidiğine göre gidip alıyorum. Açıyorum kataloğumu amcamlar anlatmışlar nasıl neler yapmam gerektiğini, gerekli yerlerde yama ihtiyacım olduğu zaman hiç sorun etmiyorum.. tek oynadığım oyun bu olunca yılda bir sefer bu oyuna para harcıyorum. Eğer sizin içince FM böyleyse o zaman buna değer...

her görüş farklıdır insanlar ekonomik durumunuda düşünmek zorunda.. eğer imkan yoksa alamayabilir ben buna saygı duyuyorum.

Bu arada Rocko (sefik akkoç) yaayı bitirdi siteye ekledik www.turksportal.net e girip indirebilirsiniz.

FeYYaz1989
05.Kasım.2005, 02:22
Ya oyunla birlikte Türkçe rehber veriliyormu bari.Taksit şartları uygun olursa bende almayı düşünüyorum açıkçası.

capriceman
05.Kasım.2005, 03:28
Turksportal Türkçe Yama yapma onayı aldığı gün, ya Mustafayla dialog kuracam yada büyük mağazaların birinden alacam oyunu.

apaydin2148
05.Kasım.2005, 11:49

walla oda süper olur ne yalan söleyeyim.
Ayrica sitede önemli yerlerde olan kisilerin(Örnegin ben) Orjinal alarak arkadaslara örnek olmasi gerekir ve bu sene ilk orjinal oyunumu alacam insallah.eger öle dedigin gibi 80 ytl filan olursa senle irtibat kurarim ben VİERİ

Bu arada sürdürmekte oldugum face pack hakkinda biraz bilgiler vermek istiyorum daha dogrusu yardim talep ediyorum: :mrgreen:

Arkadaslar calismamizda sona yaklasdim.
Bazi oyuncularin resmi eksik artik takim demiyorum cünkü cogununki bulundu.
Eksik olan oyunculari buraya yaziyorum eger birini bile bulabilirseniz yada biliyorsaniz lütfen benle irtibata gecin.

Ankaragücünden Rasim Vardar,Murat Duruer,Umut Salginoglu
Ç.Rizespordan Atilla Koca,Douglas Dos Santos,Allyson Araujo Santos,Mnbengue Thiemokho,Evren Kürkçü,Fatih Gültekin,Hikmet Murat Salar,Ferdi Elmas,Serhat Akyüz,Saffet Akyüz,Yasin Çakmak,Serkan Özdemir,Yüksel Babayigit,Durmus Bayram
Denizlispordan Cenk Gönen,Bulut Basmaz,Sultan Yildiz,İbrahim Çelik,Serhat Gülpinar,Tomas Abraham,Güven Varol,Eyüp Kaymakçı,Ender Alkan,İbrahim Taylan Uzunoğlu,Erkan Matin,Volkan Al
Diyarbakirspordan İgor Jancevski,Ahmet Çagıran,İsmail Arslan,Erhan Ölker,Serkan Aslan
Erciyesspordan Kazim Seker,Seyit İçgül,Vincent Enyeama
Gaziantespspordan Tolgahan Acar,Hakan Korkmaz,Gökhan Güleç,Erdal Kilicaslan,Ahmet Golcü(yada Kolcu),Aytek Asikoglu,Ahmet Burak Solakel,Haci Murat Yilmaz,M.Ozan Tahtaişleyen,Muhammet Kaya,Onur Bulut
Genclerbirliginden Ferhat Odabasi,Ayhan Tuna Üzümcü,Erhan Güven,Gökhan Gönül,Kerem Seras,Mehmet Cakir
Kayserispordan Köksal Yedek,Taylan Işıldar,Sedat Debreli,Yasin Erdem,Ali Üçkulak
Konyaspordan Ozan Özkan,Said Kharazi,Çetin Deniz
Sivasspordan Cem İslamoglu,Cem Can,Mahmut Hosgiz,İsmail Diss Smain,Hamilton,Murat Karakoç
V.Manisaspordan Kenan Aslanoglu,Ahmet Kotluca

ayrica resmi olmayan diger oyuncular sunlar

Abdullah Ercan bazi kaynaklarda diyarbakirsporda oynadıgı söyleniyor dogrumu?
Josip Skoko bazi kaynaklarda genclerbirliginden ayrildigi söyleniyor dogrumu?
Müslim Can bazi kaynaklarda Kayseri bazi kaynaklarda Sivassporda oynadigi görülüyor hangisinde oynuyor?
İskender Aydemir bazi kaynaklarda Konya bazi kaynaklarda Ankarasporda görülüyor ben Konya diye biliyorum siz nerede biliyorsunuz?
Evren Erdeniz resimi var yalniz Rizesporda mi yoksa Ankaragücünde mi oynuyor?

arkadaslar birinin bile cevabini biliyorsaniz birinin bile resmi warsa bizden esirgemeyin daha geni capli bir türkiye ligi yüz calismasi istiyorsaniz yardimlarinizi sakinmayin

hepinize tesekkür ederim simdiden.Sagolun

Abdullah Ercan İstanbulspor'da
Skoko Wigan'a gitti.
Müslim can boşta
İskender Aydemir Ankarasporda
Evren Erdeniz Ankaragücünde

Ayrıca Konyaspor'da kharazi yok.

Warrior
05.Kasım.2005, 12:16
benim savunduğum nokta.. Benim için kot giymek veya kışın mont giymek zorunluluk. Her yıl kot mont veya bot değiştirmem ama eskidiği zaman almak zorunluğu hissederim. Haliyle benim FM oynamamda zorunluluk (bana göre) eh her sene eskidiğine göre gidip alıyorum. Açıyorum kataloğumu amcamlar anlatmışlar nasıl neler yapmam gerektiğini, gerekli yerlerde yama ihtiyacım olduğu zaman hiç sorun etmiyorum.. tek oynadığım oyun bu olunca yılda bir sefer bu oyuna para harcıyorum. Eğer sizin içince FM böyleyse o zaman buna değer...

her görüş farklıdır insanlar ekonomik durumunuda düşünmek zorunda.. eğer imkan yoksa alamayabilir ben buna saygı duyuyorum.

Bu arada Rocko (sefik akkoç) yaayı bitirdi siteye ekledik www.turksportal.net e girip indirebilirsiniz.

Yamayı indirmek için link yoktu.Yada ben görmedim.Şunun linkini tam olarak verseniz bir zahmet.Sunucu felan yazmıyor.

RoCCo_42
05.Kasım.2005, 12:26

Yamayı indirmek için link yoktu.Yada ben görmedim.Şunun linkini tam olarak verseniz bir zahmet.Sunucu felan yazmıyor.

Link= http://www.turksportal.net/tsi/v2/cm/dosyalar/?tsi=download&l=600&i=TSID9DWN452329425

Warrior
05.Kasım.2005, 12:32
Çok hızlı oldu bu sağolasın babacan. (k)

gordon753
09.Kasım.2005, 22:26
YAF ARKADAŞLAR BNDE NEWCASTLE HAYRANIYIM.resimleri tamamladım boylarınıda ayarladım ama configi nasıl kuracağımı bilmiyorum ne oluır yardım edin yaf

Vieri
09.Kasım.2005, 22:46
YAF ARKADAŞLAR BNDE NEWCASTLE HAYRANIYIM.resimleri tamamladım boylarınıda ayarladım ama configi nasıl kuracağımı bilmiyorum ne oluır yardım edin yaf
http://forum.turksportal.net/phpBB2/viewtopic.php?t=4800 buraya bak

erciyes_38
16.Kasım.2005, 20:33
erciyes'in kadrosunu gönderdim adresine(recco'ya) (a) ...

gozgoz
23.Kasım.2005, 20:19
rocco_42 denizlispor'dan cenk gönen'in resmini verebilirim..eskiden göztepe'de oynuyordu..

SercanRonaldo
25.Kasım.2005, 23:46
arkadaşlar uyarı benden olsun;bu tür packleri bende yaparım :mrgreen: lakin bu packler oyunun yawaşlamasına sebeb oluo..bu yüzden dediğiniz 5 lig ingiliz takımlarının packlerini silin! böylece oyunda hem gereksiz yawaşlama olmaz :!:

RoCCo_42
25.Kasım.2005, 23:51
arkadaşlar uyarı benden olsun;bu tür packleri bende yaparım :mrgreen: lakin bu packler oyunun yawaşlamasına sebeb oluo..bu yüzden dediğiniz 5 lig ingiliz takımlarının packlerini silin! böylece oyunda hem gereksiz yawaşlama olmaz :!:

dosdum oyunu cok büyük bir orana yawaslatmıyor yawaslasaydı benim 2005 de bi sene oynadıgım oyun 5 senede biterdi cünkü 5 gb lik arsivim wardi.

Bu arada gozgoz eger Cenk'in resmini gönderebilirsen cok iyi olur dosdum. :mrgreen:

gozgoz
26.Kasım.2005, 00:23
göndereyim istersen hemen..link mi veriim yoksa msn'den falan mı yolliyim?

bu arada rasim vardar'ınkini de buldum

RoCCo_42
26.Kasım.2005, 00:49
göndereyim istersen hemen..link mi veriim yoksa msn'den falan mı yolliyim?

bu arada rasim vardar'ınkini de buldum

warol sen walla gozgoz.ben sana ö.m atiyom simdi.

gozgoz
01.Aralık.2005, 19:25
önemli değil..ege takımlarının fotoğraflarını bulabilirim böylece bi yardımım dokunmuş olur benimde..

RoCCo_42
02.Aralık.2005, 20:38
Evet arkadaslar En sonunda FACE PACK Calismami bitirdim daha dogrusu sona yaklasdim.Takimlarin oyuncularının bulabildigim kadarinin resimlerini buldum tabi bazi arkadaslarimizinda yardimiyla.Config dosyalari ayarlandi.Sadece ekstradan lejyonerler Antrenörler ve türki cumhuriyetteki takimlar kaldi.

Bu arada belirteyimki bazi resimler kalitesiz ama hic olmamasindan daha iyidir.Eger begenmeyen olursaki olur onlarda yapsın diyorum.Ve ekliyorum Allah bundan sonra böyle toplu yüz calismasi yapacak arkadaslara kolaylık versin diyorum.Türkiyedeki bazi takımların resmi sitelerinde bile resimleri yok cok yazık.İnternettede sınıfta kalmısız.

Allahin izni ile son kontroller ve diger eklentilerde tamamlandıkdan sonra Yarin olmadi En geç Pazar gününe upload edip sizlerin begenisine sunacagım.

FeYYaz1989
02.Aralık.2005, 20:56
Evet arkadaslar En sonunda FACE PACK Calismami bitirdim daha dogrusu sona yaklasdim.Takimlarin oyuncularının bulabildigim kadarinin resimlerini buldum tabi bazi arkadaslarimizinda yardimiyla.Config dosyalari ayarlandi.Sadece ekstradan lejyonerler Antrenörler ve türki cumhuriyetteki takimlar kaldi.

Bu arada belirteyimki bazi resimler kalitesiz ama hic olmamasindan daha iyidir.Eger begenmeyen olursaki olur onlarda yapsın diyorum.Ve ekliyorum Allah bundan sonra böyle toplu yüz calismasi yapacak arkadaslara kolaylık versin diyorum.Türkiyedeki bazi takımların resmi sitelerinde bile resimleri yok cok yazık.İnternettede sınıfta kalmısız.

Allahin izni ile son kontroller ve diger eklentilerde tamamlandıkdan sonra Yarin olmadi En geç Pazar gününe upload edip sizlerin begenisine sunacagım.
Bende Mehmet Şen'in(ç.dardanelspor) photosu var.Sanırım siteye koymuştum.Onuda koyarsan son dk. da çok sevinirim.

RoCCo_42
03.Aralık.2005, 19:40
okey onuda eklicem.baska istekler warsa alalim arkadaslar.

Eguet
03.Aralık.2005, 20:00
http://www.malatyaspor.org.tr/yeni/takim.asp malatyaspordur hepsi war kullana bilirsiniz diğerlerini arıyom (d) (m)

fenerli_2007
03.Aralık.2005, 21:41
arkadaşlar bende çoğu türkiye ve diğer ülkelerin ve milli takımın logo lari war kalasör içindetopladim ama bi türlü oyuna yanıstamıyorum yardımcı olursanız seviirim :?:

apaydin2148
04.Aralık.2005, 08:51
ben yapmıştım ama arkaplanları beyaz olunca çok kötü görünüyor oyunda.yani bi fotoshop'la düzeltilmesi gerekli.

http://rapidshare.de/files/8582488/config.xml.html

logoların olduğu klasöre bu dosyayı at.klasörüde atacağın yer:

C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2006\data\graphics\pictures\logos\clubs

dikkat edeceğin husus konyaspor'un logosuna konya ismini vermen,denizlispor'un logosuna denizli ismini vermen vs..config dosyasından öyle ayarlı çünkü

RoCCo_42
13.Aralık.2005, 21:04
Ben kendi calismami bitirdim.SORTİTOUTSİ.NET sitesinde kötüde iyide yorumlar aldi.

Öncelikle belirteyim resimlerin kalitesi düsük.Sonra bana gelip ne biçim resim bunlar demeyin.Özelliklede Resimli oynamayı resimsiz oynamaya tercih ederim diyenler indirsin.

TURKCELL SUPER LEAGUE 05/06 FACE PACK by RoCCo_42

http://img372.imageshack.us/img372/6978/previewturkey6tm.jpg

LİNK=http://rapidshare.de/files/8841582/TurkishFacepack_by_RoCCo42.rar.html

capriceman
13.Aralık.2005, 21:41
RoCCo_42, ELLERİNE KOLLARINA SAĞLIK, TURKSPORTAL'DAN ARKADAŞLARIMIZIN BÖYLE ÇALIŞMALAR YAPMASI HAZ VERİCİ.

RoCCo_42
13.Aralık.2005, 23:02
RoCCo_42, ELLERİNE KOLLARINA SAĞLIK, TURKSPORTAL'DAN ARKADAŞLARIMIZIN BÖYLE ÇALIŞMALAR YAPMASI HAZ VERİCİ.

ben tesekkür ederim Capriceman elimizden geldigince FM oyunumuzu türk ligi ile süslemeye calşısıyoruz. :mrgreen: :mrgreen:

cnr13
25.Ocak.2006, 00:47
ya saol arkadaş ama resimler bende biraz büyük oldu nasıl çözebilirim bunu?

bu arada forma paketi yaparsanız çok sevinirim bıktım yarısı siyah yarısı beyaz formayla oynamaktan(gerçi şuanki formada böle ama olsun orjinali bi başka oluo)

şimdiden saol byeee

treep_chi
26.Ocak.2006, 22:42
ben yapmıştım ama arkaplanları beyaz olunca çok kötü görünüyor oyunda.yani bi fotoshop'la düzeltilmesi gerekli.

http://rapidshare.de/files/8582488/config.xml.html

logoların olduğu klasöre bu dosyayı at.klasörüde atacağın yer:

C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2006\data\graphics\pictures\logos\clubs

dikkat edeceğin husus konyaspor'un logosuna konya ismini vermen,denizlispor'un logosuna denizli ismini vermen vs..config dosyasından öyle ayarlı çünkü

ayni mantıkla arkadaşlar eğer rocco nun koyduğu resimleri beğenmezseniz tek yapmanız gereken sizin seçeceğiniz bir resmi onun klasörüne "aynı isim yazılarak" yapıştırmanız. size Avatar sizer adlı programı tawsiye ederim. google dan aratsanız yeter. resim boyutunuda 110*110 yaparsanız (bu avatar sizer için geçerli ancak) kendi seçtiğiniz< resimlerle oynarsınız iyi eğlenceler..

Selman Ozturk
27.Ocak.2006, 00:10
ya saol arkadaş ama resimler bende biraz büyük oldu nasıl çözebilirim bunu?

bu arada forma paketi yaparsanız çok sevinirim bıktım yarısı siyah yarısı beyaz formayla oynamaktan(gerçi şuanki formada böle ama olsun orjinali bi başka oluo)

şimdiden saol byeee

arkadaşım multimedya bölümüne bakarsan çeşit çeşit forma görürsün zaten

Torer
04.Şubat.2006, 19:12
ben ara transferleri ve kulüplerinin alt yapılarını istiyorum.mesala bjk alt yapısında rıza şen,kenan,nail falan yok altyapıdan alcam yok ama yapabilirseniz sonsuz teşekkürler

kallstrom87
07.Şubat.2006, 17:20
çoğumuzun cm ye başlama sebebi cm3 serisi olmuştur mümkünse fm 2006 üzerine cm3 skini eklenebilir mi?

lewend
07.Şubat.2006, 19:20
saol baba indiriyom pek yardımcı olamadık ama saols

buzisima
09.Şubat.2006, 18:44
sagolasın kardes tsk edrim

tentenboy
16.Şubat.2006, 12:42
Kardeş ellerine sağlık.. Şimdi ben devam eden oyunuma bu face paketini yüklesem.. Baştan başlamadan devam edebilir miyim? Tabi faceler gözükerek..?

1903bjk1903
18.Şubat.2006, 00:14
herkese calışmalarında başarılar umarım benimde faydam oılur

YEZiT
23.Şubat.2006, 11:50
Bu futbolcu resimleri olayında en önemli şey bizim kuluplerin adam gibi internete ve digital dunyaya adapte olamamalarıdır!!

Girin google arama motoruna ingilterenın en dandik takımının adını yazın sitesine girin. Adamların WEB SİTElerinın hepsı aynı. Tek tip!!.. Ve bütün futbolcularının resımlerı var. Onun için o takımların face packlerını yapmak cocuk oyuncağı. Gelin görünki bizim ülkede bırakın ufak takımları büyük klublerımızde bile yok böyle bişey.
ACİL TFFnın internette klublerın resmi sitelerine kriterler getirmesi ve tek tip yapması lazım. Adam gibi web sitesiz KLüb istemiyooooruuzzz!!!