PDA

View Full Version : [Fm2006] Ortalama Seyirci

Vieri
01.Kasım.2005, 20:24
türk ligi maçlarında seyirci ortalama hataları :mrgreen:

FeYYaz1989
01.Kasım.2005, 20:33
Seyirci olayını bilmemde.İnönü stadı neden 20870 kişilik onu anlamdım ben... (f) 35000 olmadımı ya? :?:

Vieri
01.Kasım.2005, 20:38
32,145 olarak iletilmiştir.

Deza
01.Kasım.2005, 20:41
Fenerbahce en fazla 40.00 kisiyle mac oynuyor, editöre göre. Bu CL, ve Derbi ler de de böyle imis.

SI forumunda okudum ->Sorry, I didn't make myself clear, I mean didn't mean average attendances, I meant maximum. On the database, Fenerbache's maximum is 40,000. Now isn't this the most widely supported club in Turkey? And it could never get over 40,000 whatever the game?
You yourself just said between 42 and 52 for big games.
Is Tozer right and your wrong?

Ve Mac hasilatlari düsük gibi, 13 bin GS taraftari, hasilat 47 bin dolar,

yeniay
01.Kasım.2005, 20:42
Hatamı???

bence dogruları desek daha dogru ve cevaplar daha kısa olur hiç bir takımın stad kapasiteleri dogru değil e dogal olarakta seyirci ortalamaları da dogru değil.

Bunun sucu turkiye arastırma ekibindemi yoksa SI'demi?

Birde bu sadece 2006 da değil onceki oyunlardada hatalıydı yani hadi bir defa desek neyse usut uste kac defa oldu ya

Artniyet desem Türkiye arastırmacıları bana gore kesinlikle art niyetli olamaz ee o zaman SI'e dogru veriliyorsa onlar art niyetli.Eger yok yanlıs veriliyorsa arastırma yapanların verdikleri bilgiye dikkat etmeleri lazım

perpetua
01.Kasım.2005, 20:43
Süper Lig 2003-2004

Club Ortalama En Yuksek
1 Fenerbahçe SK Istanbul 41.636 52.000
2 Besiktas JK Istanbul 28.091 65.000
3 Galatasaray SK Istanbul 24.193 70.125
4 Trabzonspor K 19.333 25.000
5 Gençlerbirligi SK Ankara 18.583 24.000
6 MKE Ankaragücü SK 18.091 25.000
7 Bursaspor K 16.850 24.000
8 Konyaspor K 16.300 20.000
9 Gaziantepspor K 14.764 20.000
10 Diyarbakirspor K 13.833 18.000
11 Malatyaspor K 13.583 19.000
12 Adanaspor SFAS 13.200 20.000
13 Denizlispor K 13.167 16.000
14 Samsunspor K 13.064 19.000
15 Elazigspor SK 9.727 13.000
16 Sebatspor K Akçaabat 9.600 23.000
17 Istanbulspor SFTAS 9.292 12.000
18 Çaykur Rizespor K 9.227 10.500
Total 16.799 70.125

http://www.european-football-statistics.co.uk/attn/2000/avetur.htm

Elinizde bu bilgiler olabilir ancak bir daha ekliyorum. Ayrica, oyundaki bilet fiyatlarini tam olarak inceleme sansim olmadi ancak bunlarin da gozden gecirilmesi gerekebilir.

Vieri
01.Kasım.2005, 20:48
Fenerbahçe'nin 42bin den aşağıya inmez maksimum taraftarı ve stadyum kapasitesine ulaşabilir maçı izleyen seyirci sayısı. tabi bu büyük maçlarda yaşanan bir olay. Ben editöre göre konuşmuyorum beta testlerde bu böyleydi

yeniay, olayın ingiltereye gönderilen verisi ile alakalı son nokta ben olmadığım için aktarılıp aktarmada sorun varmı söylediklerimin yanlış olmasını istemiyorum.

Ama şu var gözgöre görede bu hataları yapacak değiliz. Geçtiğimiz senelerdede Daumun asistan olarak oyunda yer alması veya Galatasaray'ın alakası olmayan yeşil forma giymesi gibi garip sorunların bizden kaynaklanmadığını bilmenizi isterim.

yeniay
01.Kasım.2005, 21:00
Vieri dediğin dogruysa(Ben sana inanıyorum) o zaman SI bize yani Türkiye'ye karşı bir artniyeti var ve bence bunun sebebi ne turkiyedeki oyunsatısının az olması nede baska bir sey bence tek sebebi Türkiye olması bu sadece stad kapasiteleri değil oyun içindeki bir cok seyde var tamam oyuncu profilindeki hatalar Turksportal ekibinden kaynaklanıyor diyelim iyi araştırma yapılmamıs diyelim ama oyle şeyler varki yanlıs verilmesi imkansız dediğin gibi forma renkleri falan filan onlar once Türkiyeye karsı antipatiyi bıraksında sonra Türk araştırmacılara laf etsin

Bide K.Erciyesin forma rengi FM2006'da Sarı-Kırmızı ama taaa ne zaman Mavi-Siyah oldu burda sorun kimde sizdemi yoksa gene SI'demi

Deza
01.Kasım.2005, 21:05
Erciyes dogru, amblemi mavi siyah,, Kayserispor sari kirmizi

http://www.ligtv.com.tr/takim/takim.asp?tId=459 Erciyes

http://www.ligtv.com.tr/takim/takim.asp?tId=570 Kayser

Vieri
01.Kasım.2005, 21:06
ben burada Sigames i suçlamıyorum ama şu olabilir artniyet değil 50 tane ligin her ayrıntısı ile uğraşmaktan firma liglere önem sırası koymuş olabilir, bazı detaylar atlanıyor olabilir yada nasıl oluyor çok ilginç, çünkü firma tarafından bize verilen bir editör var ve bu editörün gerçekten çok güncel olduğunu ki Türker'inde elindeki verilerin çok sağlıklı olduğuna inanıyorum.

yeniay
01.Kasım.2005, 21:13
ok ama 50 ligi önem sırasına sokuyorsa kesinlikle TSL önemsiz değil o zaman SI sorun var demek Bugün Türk takımlarının Başarısı ortada Portekiz ligi veya Amerikan ligi dahamı iyi yoksa Ülkelerin Adlarından dolayımı vieri bunu sende biliyorsu ama söylemek istemiyorsun bence bunun sebebi Ülkemizin Türkiye olması sonucta TSL kaliteli bir lig Ve Türkiye milli takımı kaliteli bir takım ve bukar onemsiz olamaz

Vieri
01.Kasım.2005, 21:18
bu aktarmadan mı kaynaklanıyor yoksa başka bir problemden mi kaynaklanıyor bunu ben bilmiyorum. Aynı rahatsızlığı sizin yaşadığınız gibi bizde yaşıyoruz haliyle

Vieri
01.Kasım.2005, 21:19
bu aktarmadan mı kaynaklanıyor yoksa başka bir problemden mi kaynaklanıyor bunu ben bilmiyorum. Aynı rahatsızlığı sizin yaşadığınız gibi bizde yaşıyoruz haliyle

Deza
01.Kasım.2005, 22:36
Stat kapastelerinde, mac hasilatinda, sezonluk bilet satisi, sponsor paralari hepsi yanlis.
Mac hasilati cok düsük, sezonluk bilet satisi cok düsük, sponsor paralari cok düsük.

Lütfen bunlari da dogru yapin gelecek patcha.

perpetua
01.Kasım.2005, 22:46
Ve Mac hasilatlari düsük gibi, 13 bin GS taraftari, hasilat 47 bin dolar,

Bu 13,000 taraftarin bir kismi eminim ki sezonluk bilet almis oldugu icin paralarini zaten sezon basindan odemislerdir.

Stat kapastelerinde, mac hasilatinda, sezonluk bilet satisi, sponsor paralari hepsi yanlis.

Sezonluk bilet satisi sayisini oyunda gorebildigimizi sanmiyorum. Ancak sezonluk bilet satisi hasilatini gorebiliyoruz. Bu rakamlara kuluplerin ic finanslarini bilmeden ulasmak da biraz zor.

Bildigim kadari ile sponsorluk paralarini arastirma ekibi degil oyun kendisi ayarliyor. Bu sponsorluk paralari daha cok liglerin ve takimlarin reputationlarina bagli.

Deza
02.Kasım.2005, 01:57
Emin degilim ama GS sponsor parasi olarak 30 bin dolar civarinda aliyor oyunda. Bu kadar da düsük olmaz, yani gercekte aldigi paranin 10 biri bile degil.
En azindan 5-6 milyon dollar falan aliyordur.

Oyunda 20.480 mi öyle birsey,, yani bunu bile dogru yapamiyorsaniz, sizden nasil dogru düzgün bir research bekleyecegiz. Koskoca Besiktasin stadinin kapasitesini bile dogru yazmiyorsunuz.

Vieri
02.Kasım.2005, 03:09
I think that SI has to do something about this, give the reasearch team a really big warning or just change the team. Something has to be done!!!!

propagandacılık yapmakta üstünüze yok. amacınızı az buçuk anladım.. bundan sonra size ona göre yaklaşacağımı bilmeni isterim.

stadyum konusunda research team yerine sigames e sorsan diyorum. bu tip hatalar neden kaynaklanıyor ondan sonra propoganda yaparsın

yeniay
02.Kasım.2005, 18:57
Emin degilim ama GS sponsor parasi olarak 30 bin dolar civarinda aliyor oyunda. Bu kadar da düsük olmaz, yani gercekte aldigi paranin 10 biri bile degil.
En azindan 5-6 milyon dollar falan aliyordur.

Oyunda 20.480 mi öyle birsey,, yani bunu bile dogru yapamiyorsaniz, sizden nasil dogru düzgün bir research bekleyecegiz. Koskoca Besiktasin stadinin kapasitesini bile dogru yazmiyorsunuz.

Deza kime cıkıstıgını bilmiyorum ama bu konuda sorun SI'de.Bence vieri'nin yalan soylemk gibi derdi olamaz cunki adam 32,145 olarak bildirilmiş dedi eger sen Turksportala yukleniyorsan (haksız yere) yanlıssın.Eger sorun onlardan kaynaklansaydı oyunculardaki gibi evet yetersiz kaldık derdi niye yalan soylesin haksız bir eleştiri yapmıssın bence tabiki eleştiri yapılacak yeri gelince ben ve herkes yapıyor ama bu konuda Turksportal ekibine yükleniyorsan haksızsın bence

koroglu
02.Kasım.2005, 19:04
bolusporun seyirci ortalaması 700 civarında fakat Boluspor kendi sahasında 2000-3000e yakın seyirciye oynuyor en az.

Deza
02.Kasım.2005, 20:22
I think that SI has to do something about this, give the reasearch team a really big warning or just change the team. Something has to be done!!!!

propagandacılık yapmakta üstünüze yok. amacınızı az buçuk anladım.. bundan sonra size ona göre yaklaşacağımı bilmeni isterim.

stadyum konusunda research team yerine sigames e sorsan diyorum. bu tip hatalar neden kaynaklanıyor ondan sonra propoganda yaparsın

Dogru degilmi dedigim? 3 yildir arastirmalar da cok az fark var, önemli oyuncular bile random statlarin sayisi 30 larda. Yani hic calislimamis gibi geliyor.
Tabii zor is, anliyorum, sadece biraz daha özveri ve gayret olsa cok güzel arastima yapacanizdan eminim. Ama bu gayreti 3 yildir görmiyoruz, onun icin bisey yapilmasi gerek. Birileri uyarmasi mi, sizi atesle misimi gerek bilmiyorum.

Seyirci kapasitesiyle ilgili:
Yani ozaman SI ve Arastirmacialr arasina bir iletisim sorunu var, böyle hatalar arastirma ekibi dogru gönderdi diyorsa ve SI´nin da kötü bir niyeti olmadigini düsünürsek ozaman yanlis nerede. Sizin gönderdiginiz bilgiler dogru yere varmiyormu, yoksa SI e yanlislikla eski bilgiler mi gidiyor, SI eski bilgileri mi yayinliyor?

Siz gönderdiginiz bilgilerin takipcisi olursaniz, oyuna bilgileri SI girmeden herseyin dogru oldugunu kontroll ederseniz bu olaylar yasanmaz, yani iletisimi SI iyi yapmak gerek.

Vieri
02.Kasım.2005, 20:49
Arkadaşım tabi eleştiri olacak kimse bizi eleştiremez diye bir şey yok. Ama şu var benim kızdığım nokta problemleri yazmamız gerekirken neden sürekli hedef Turkportal ekibi ve Türker alınıyor? Türk araştırma takımının değişmesi için firmanın dikkati çekilmeye çalışılıyor?

Şimdi ben Turksportal web bölümünün sorumlusuyum ve yardımcı araştırmacıyım. Sonuç olarak hepimiz Türker Tozar'a bağlıyız. Bütün bu Türk ligi araştırmaları ile Sigames ve Türker Tozar diyolog halinde. Son nokta anlayacağın Türker. Benim burada sigames'e bilgilerin doğrumu gidip gitmediği konusunda söyleyeceklerim çok doğu olmaz. Sadece kendi fikrimi belirteyim biz bu kadar araştırma hakkında bilgileri çıkarttığımız halde ki (Stadyum kapasiteleri gibi basit bir araştırma) niye yanlış? ben diğer takımları bilmiyorum veya oyuncu değerlerini bilmiyorum beta testlerde gördüğümüzü iletiyoruz. Bunların neden böyle olduğunu SI a benim sorma yetkim yok ve bu görüşmeleri zaten Türker hallediyor. Bana dediği eleştirilmekte haklılar gelecek yamaya hataları düzeltmeye çalışacağız şeklinde. Demekki birşey var orasını bilemiyorum.

Ayrıca bu problemler sadece Türkiyeye özel değil ki resmi site forumlarına bakarsanız orada her lig için bir başlık açıldığını görürsünüz, bir norveç ligine bakın veya herhangi birisine benim düşünceme göre bu yıl sigames oyunu aceleye getirmek için biraz kastı ve bu datalara yansıdı. Sonuç olarak fifa manager gibi çok benzer özellikleri football managerden çalmış ismi bile kısaltıldığında fm2006 olan EA in oyunu ile olan çekişmeden kaynaklandığını düşünüyorum.. Bunlar tamamen benim fikrim.

neyse sonuç sizin orada yazdıklarınız Turksportal ekibi tarafından okunmakta, geçtiğimiz yıllardada yazıldı çizildi eleştiri oldu, bu sene ben biraz cevap verince insanlar hedef tahtası buldu kendisine.. gerekli hatalar not alınmaktayız, aynı şekilde bu site forumlarında belirtilenler ve bir kaç günden bu yana artan bizlere araştırma hakkında sorunları mail olarak gönderen arkadaşların yazdıklarını dikkat ediyoruz.

kral_67
02.Kasım.2005, 20:52
ben Galatasarayda 13bin 576 ortalama ile oynuyoru....

Deza
02.Kasım.2005, 21:00
Arkadaşım tabi eleştiri olacak kimse bizi eleştiremez diye bir şey yok. Ama şu var benim kızdığım nokta problemleri yazmamız gerekirken neden sürekli hedef Turkportal ekibi ve Türker alınıyor? Türk araştırma takımının değişmesi için firmanın dikkati çekilmeye çalışılıyor?

Şimdi ben Turksportal web bölümünün sorumlusuyum ve yardımcı araştırmacıyım. Sonuç olarak hepimiz Türker Tozar'a bağlıyız. Bütün bu Türk ligi araştırmaları ile Sigames ve Türker Tozar diyolog halinde. Son nokta anlayacağın Türker. Benim burada sigames'e bilgilerin doğrumu gidip gitmediği konusunda söyleyeceklerim çok doğu olmaz. Sadece kendi fikrimi belirteyim biz bu kadar araştırma hakkında bilgileri çıkarttığımız halde ki (Stadyum kapasiteleri gibi basit bir araştırma) niye yanlış? ben diğer takımları bilmiyorum veya oyuncu değerlerini bilmiyorum beta testlerde gördüğümüzü iletiyoruz. Bunların neden böyle olduğunu SI a benim sorma yetkim yok ve bu görüşmeleri zaten Türker hallediyor. Bana dediği eleştirilmekte haklılar gelecek yamaya hataları düzeltmeye çalışacağız şeklinde. Demekki birşey var orasını bilemiyorum.

Ayrıca bu problemler sadece Türkiyeye özel değil ki resmi site forumlarına bakarsanız orada her lig için bir başlık açıldığını görürsünüz, bir norveç ligine bakın veya herhangi birisine benim düşünceme göre bu yıl sigames oyunu aceleye getirmek için biraz kastı ve bu datalara yansıdı. Sonuç olarak fifa manager gibi çok benzer özellikleri football managerden çalmış ismi bile kısaltıldığında fm2006 olan EA in oyunu ile olan çekişmeden kaynaklandığını düşünüyorum.. Bunlar tamamen benim fikrim.

neyse sonuç sizin orada yazdıklarınız Turksportal ekibi tarafından okunmakta, geçtiğimiz yıllardada yazıldı çizildi eleştiri oldu, bu sene ben biraz cevap verince insanlar hedef tahtası buldu kendisine.. gerekli hatalar not alınmaktayız, aynı şekilde bu site forumlarında belirtilenler ve bir kaç günden bu yana artan bizlere araştırma hakkında sorunları mail olarak gönderen arkadaşların yazdıklarını dikkat ediyoruz.

Oldu.

Calismalarinizda basirilar dilerim ozaman. Insallah bütün yanlisliklari patcha düzeltirsiniz ve böylece bütün elestirelere cevap vermis olursunuz.

Kolay gelsin.

Vieri
02.Kasım.2005, 21:59
Teşekkür ederim, elimizden geleni yapacağız, yardımlarınız her zaman lazım. [email protected] ve [email protected] adreslerini sitede formlar açılına kadar kullanabilirsiniz.

emirduman
02.Kasım.2005, 22:07
Ya yamalarla birlikte düzelicektir eminim bu sorunlar...

Warrior
04.Kasım.2005, 09:24
Yamalar yapılır ama gene hatalar olur.Kanımca araştırma sistemini değişmeliyiz.Ekibi değil.

Vieri
04.Kasım.2005, 20:47
İşte benimde kızdığım nokta... si forumlarında kendisini hedef olarak araştırma ekibini almış, 2 cevap verince çirkefleşen, doğru dürüst cevap veremeyen her seferinde baş research ü çekiştiren, amacı research olabilmek için firmanını dikkatini çekmeye çalışan bazı tipler var o..

Biz eleştiriye açığız, sorun var biliyoruz ve çözmek için uğraşıyoruz. Kıçımızı yayıp yaptık bu senede işte idare etsinler demiyoruz. ortada bir problem var bu problemi çözülmek için çaba harcıyoruz. Sizlerdende destek bekliyoruz. Beklediğimiz destek bazı geçmişte sorun yaşadığmız tiplerin gazına gelip elinize domatesi alıp bizi hedef tahtası belleyip nişan almak olmamalı.. Bakın arkadaşım şöyle yapsanız iyi olur, ben sizi takip ediyorum ama görüyorum ki şu konularda eksikleriniz var vs vs.. ne bileyim eleştirecek olan sizsiniz ben kendi kendimi eleştiremem ama kendim açısından bildiğim bir nokta var demekki yeteri kadar sizlere bilgi alabileceğiniz bir web sitesi yapmamışım bunu çözmek için uğraşıyorum.

capriceman
06.Kasım.2005, 06:39
Yanlız forumu dikkatlice gözden geçirdim de evet oyunda hatalar var bunları bende yazdım, fakat bazı kişilerin turksportalının bireyselliğinin dışındaki konularıda üzerlerine yıkmaya çalıştıkları dikkatimi çekti.

Bugün official bir dolu FM/CM sitesi var, hangisinin yönetim tarzı, bireylerle olan üslupları yada yaptık diye gösterdikleri birçok iş turksportal ile boy ölçüşebilir?

Bencede değişmesi gereken şeyler var, buna bu forumda dahil ama amaç, araça dönüşürse tehlike var demektir.

Bundan öncede blah blah forumlarından olup, Türkçe yamayı neden böyle çıkarıyorsunuz diye turksportala üye olup yazı yazanlar, kendi forumlarında turksportaldan bahsedenlerin yedi sülalelerine lanet yağdıran piyasadaydı. Bugünde kündeye farklı yerden getirme çabasındalar.

Bizler buraya hemen hemen hergün giren kişiler olarak Türkeride, Volkanıda, Mustafayıda, Tolgayıda her daim desteklemeliyiz. Neden mi?

Çok açık diyeyim ki, bu insanların en azından insana saygıları var ve belli terbiyeden geliyorlar, FM'nin bu siteden çıkıp, 3.sınıf yerlere gitmesi otomatikman oyundan da soğumam anlamına gelir benim için.

Volkan bu oyunu Türkçe oynayalım diye az daha sınıfta kalıyordu, Mustafa gene çokca zamanını buraya ayırıyor ve bunu yaparken de henüz birilerine küfür ettiklerini, yasa dışı birşeyler çevirdiklerini görmedim.

Eleştiri olmazsa, ileri adım atılmaz. Önemli olan yapıcı olabilmektir. 1 yılda yapğtığın binayı unutmayalım ki bir dinamitle 1 saatte yıkarsın.

Aramıza girenlerin rüzgarı ile hepimizin olan turksportalı sarsmayalım arkadaşlar, LÜTFEN !!!

Deza
06.Kasım.2005, 19:04
Yanlız forumu dikkatlice gözden geçirdim de evet oyunda hatalar var bunları bende yazdım, fakat bazı kişilerin turksportalının bireyselliğinin dışındaki konularıda üzerlerine yıkmaya çalıştıkları dikkatimi çekti.

Bugün official bir dolu FM/CM sitesi var, hangisinin yönetim tarzı, bireylerle olan üslupları yada yaptık diye gösterdikleri birçok iş turksportal ile boy ölçüşebilir?

Bencede değişmesi gereken şeyler var, buna bu forumda dahil ama amaç, araça dönüşürse tehlike var demektir.

Bundan öncede blah blah forumlarından olup, Türkçe yamayı neden böyle çıkarıyorsunuz diye turksportala üye olup yazı yazanlar, kendi forumlarında turksportaldan bahsedenlerin yedi sülalelerine lanet yağdıran piyasadaydı. Bugünde kündeye farklı yerden getirme çabasındalar.

Bizler buraya hemen hemen hergün giren kişiler olarak Türkeride, Volkanıda, Mustafayıda, Tolgayıda her daim desteklemeliyiz. Neden mi?

Çok açık diyeyim ki, bu insanların en azından insana saygıları var ve belli terbiyeden geliyorlar, FM'nin bu siteden çıkıp, 3.sınıf yerlere gitmesi otomatikman oyundan da soğumam anlamına gelir benim için.

Volkan bu oyunu Türkçe oynayalım diye az daha sınıfta kalıyordu, Mustafa gene çokca zamanını buraya ayırıyor ve bunu yaparken de henüz birilerine küfür ettiklerini, yasa dışı birşeyler çevirdiklerini görmedim.

Eleştiri olmazsa, ileri adım atılmaz. Önemli olan yapıcı olabilmektir. 1 yılda yapğtığın binayı unutmayalım ki bir dinamitle 1 saatte yıkarsın.

Aramıza girenlerin rüzgarı ile hepimizin olan turksportalı sarsmayalım arkadaşlar, LÜTFEN !!!

Elistiri yazanlardan bir olarak cevap vermek isterim. Gercekten benim tek istedigim arastima ekibinin basarili olmasi ve güzel bir arastirma yapmasi. Ve biliyorum ki bunu icin ellerinden gellenleri yapiyorlar. Benim yapmak istedigim tek sey onlara yardim etmek.
Belki bazen elestirilerim sert olmus olabiri, ama hic bir zaman suclamaya, hakarete dönüsmedi,,,basklari varsa böyle yapam, ayip onlara.

Buradan size iyi calismalar dilerim, ve herkesi yardim etmeye davet ediyorum. (a)

Düzeltilmesi istedigini yanlislar ve hatalari Hata rapor sayfasindan belirtebilirsiniz -> http://www.turksportal.net/tsi/v2/cm/research/

IYI CALISMALAR ARASTIRMA EKIBINE (ı)