PDA

View Full Version : Closing Down,Defensive Line,width,

EvTiMov
20.Kasım.2005, 00:01
Closing Down,Defensive Line,width, nedir bunlar ya nasıl olmalılardır attack oynayan bir takımda........

Üstteki soruya iyi cevaplamıssınız herkese tes. ederim....Hep yanlıs düsünmüşüm.neyse
Ya Time Wasting ne arkadaslar.....

Navras
20.Kasım.2005, 21:20
closing down often a yakın defensive line normal den ilerde birazda width kapalı olmalı.
sırası ilen
basmak(kapanmak anlamına gelebilir ama basmaktır),defans çizgisinin ortasahaya göre yakınlığı,oyunun geniş ve ya dar alanda oynanması

preximo
20.Kasım.2005, 22:59
Closing down: Rakibe baskı olarak çevrilebilir. Bir nevi press ama elbette tam karşılamıyor. often olması takımın çabuk yorulmasına neden olur. Dikkatli kullanmak lazım

Defensive Line: Adı üstüne defans geri çizgisinin nerede başlayacağı ile ilgili. Yani defans geride mı kurulsun yoksa orta sahaya kadar çıksın mı? (Orta blok ile yakınlaşması orta sahayı kalabalıklaştırır ancak rakibin uzun pasları halinde kalecimiz karşı karşıya kalabilir Dikkat!)

Width: İse genişlik demektir yani oyunu kanatlara yayabileceğiniz gibi zıttı ile sanırım narrow oyunu ortaya gömebilirsiniz. Tercihe bağlı.

emirduman
20.Kasım.2005, 23:10
Benim şöyle bir sorum olucak, Width'i Narrow yapıp, Focus Passing kısmını Both Flanks yaparsak ne olur?...

preximo
20.Kasım.2005, 23:24
:) Entereasan olur. Bende o konuda kararsızım. Ancak SI forumlarında öyle yapmamız gerektiği söyleniyor. Yani bir biri ile çatışmaması lazım.

BU arada Edit yapmışsın bende ekleyeyim dedim. Soruduğun şey W T zaman geçir anlamında yani öndeyken oyala falan yani öyle olmalı. Bu konuda kesin bir şey söyleyemeyeceğim zira oyunu yurtdışından sipariş ettim henüz elime geçmedi şu an sadece doğrudan çeviri yaptım. Ama yukarıda kiler için söylediklerim kesin.

Hububat_Fiyatları
06.Mart.2006, 04:47
ben walla unreal_tactic i kullanıyorum herkes kendi ayarlarını buraya yazarsa daha geniş bi görüşe sahip olabiliriz

TüMeR_yAğıZ
06.Mart.2006, 12:50
ben tam saha pres başlıyorum ama ikinci yarı düşürüyorum.defans bloğu ise normalin biraz üstünde ama yenik durumdaysan push up yapıyorum mecburen.width ise rakipin durumuna kanatlara yayıp yaymayacağıma göre değişiyorum ama oyuncularım süretli olduğu için geniş alan işime geliyor.

Burak Duran
06.Mart.2006, 14:56
tam saha pres zaman harcama yok hızlı oyun direk pas defansive line biraz normalin üstünde adama basma hard width normal