PDA

View Full Version : Fotospor'da bugun FM Araştırması vardı

yeniay
29.Kasım.2005, 21:57
Evet arkadaşlar bugün Fotospor adlı gazeteyi aldım ve okurken bir köşeye rastladım "Futbol Menajeri" diye hatta yazı içinde Turksportal ve Rocco'nun ismi geçiyor Ozan Anış isimli yazar böyle bir köşe açmış ve FM 2006 'yı konu almış taktik,futbolcular,haftanın karması,oyuncu alırken neye dikkat edilmeli,yetenekli genç oyuncular falan diye alt başlıklar var ve devamlı yazıcakmış.Turksportalın ismi ise şöyle geçiyor.

"......yine ligimizin oyuncu fotografları bulunmamakta.Fakat Turksportal editörlerinden Rocko'nun çabalarıyla bu eksik tamamlanmış............"

Köşe baya iyi olmuş okuyan başka arkadaş varmı acaba;

RoCCo_42
29.Kasım.2005, 22:27
Way be Demek Turksportali takip eden yazarlar varmis.Neyse bunu duydugum iyi oldu bende yüz paketi calismama hiz vereyim o zaman :mrgreen: :mrgreen:

semih5
29.Kasım.2005, 23:38
ben okudum ya mukemmel olmus yazi herhalde hergun olacakmis

capriceman
30.Kasım.2005, 00:58
Biri tarayıp koysun ya, siteye merak ettim iyimi.

FeYYaz1989
30.Kasım.2005, 13:27
Biri tarayıp koysun ya, siteye merak ettim iyimi.
Ya bende merak ettim.Gazete alamamıştım o gün(bileğim incildi evden çıkamıyorumki).Bu gün annemlere aldırdım ama bu gün yoktu sanırım yazısı.

yeniay
30.Kasım.2005, 17:02
Bende tarayıcı yok gazetede site adresi var ama daha yayında değil sitesi.

Eger bu pazar bir yerde tarata bilirsem koyarım buraya

ertyq
30.Kasım.2005, 18:47
helal olsun. (d)

FeYYaz1989
01.Aralık.2005, 14:44
Bu günde yazısı vardı.Yine Turksportal'dan bahsetmiş biraz.Konuyu gördüğünden falan.Köşesi güzel bence.İnşallah devamlı olur.

RoCCo_42
01.Aralık.2005, 16:22
Evet bugünde bahsetmiş.Dünkü sayısında bahsetmemis ama heralde yoksa ben mi göremedim.Bu yazara destek vewrmeliyiz onun kçşesini donatmalıyız diye düşünüyorum Bide bugün ufak bir yanlislik yapmis ama Yetenekli Genç Oyuncular kısmında bahsettigi oyunculardan SOBİS eger yanilmiyorsam Stuttgart'ta degil İnternacional yada Paranaensede oynuyordu.Yanliz bende pek emin olamadim.Ama genede tesekkürler bugüne kadar yapılmamis cesaretle FM ve TURKSPORTAL üzerine egilmesi gercekden alkislanacak bir durum.

apaydin2148
01.Aralık.2005, 16:56
bildiğime göre Sobis İnternacional'da oynuyor şu anda.

gazeteyi almak nasip olmadı daha.İnternet sitesinin olmaması büyük eksiklik bana göre.

Turksportal'ı takip ediyor heralde yazar.foruma katılırsa bilgi alışverişinde bulunmak yararlı olur bence:))

capriceman
01.Aralık.2005, 17:28
Evet bugünde bahsetmiş.Dünkü sayısında bahsetmemis ama heralde yoksa ben mi göremedim.Bu yazara destek vewrmeliyiz onun kçşesini donatmalıyız diye düşünüyorum

Bu konuda çok haklısın.

Arkadaşlar hepimiz resmi sitenin üyeleriyiz, gazetenin yada yazarın mail adresini bilen varsa eklesin burada, ortak bir metin yazıp tebrik edelim hem gazeteyi hemde yazarı.

Hem turksportal açısından da iyi olur, bir oldugumuzu göstermek hem daha çok ilgi çeker, hemde böyle çalışmaların ardı arkası kesilmez.

FeYYaz1989
01.Aralık.2005, 17:36
Evet bugünde bahsetmiş.Dünkü sayısında bahsetmemis ama heralde yoksa ben mi göremedim.Bu yazara destek vewrmeliyiz onun kçşesini donatmalıyız diye düşünüyorum

Bu konuda çok haklısın.

Arkadaşlar hepimiz resmi sitenin üyeleriyiz, gazetenin yada yazarın mail adresini bilen varsa eklesin burada, ortak bir metin yazıp tebrik edelim hem gazeteyi hemde yazarı.

Hem turksportal açısından da iyi olur, bir oldugumuzu göstermek hem daha çok ilgi çeker, hemde böyle çalışmaların ardı arkası kesilmez.

Yazarın mail adres bu;
[email protected]

semih5
01.Aralık.2005, 18:40
yaw arkadaslar bu fm yazisi hangi günler var ya mesela dün yoktu

gozgoz
01.Aralık.2005, 19:24
bildiğime göre Sobis İnternacional'da oynuyor şu anda.

gazeteyi almak nasip olmadı daha.İnternet sitesinin olmaması büyük eksiklik bana göre.

Turksportal'ı takip ediyor heralde yazar.foruma katılırsa bilgi alışverişinde bulunmak yararlı olur bence:))

internet sitesi www.fotospor.com.tr yazıyo gazetede ama girmiyor siteye

ozananis
01.Aralık.2005, 19:33

Herkese Merhabalar,
Biraz geç oldu ama foruma gelebildim sonunda. Destekleriniz için teşekkür ederim.
Fm nin nasıl bir tutku olduğunu oynamayanlar bilemez. Ben de bunu bolca oynayan, günlerce karşısından kalkmadan bazen sinir krizlerine girerek bazen sevinçten zıplayarak sevinen bir fm tutkunuyum. Özellikle hepimizin derdi olan ttnet'in son özelleşme öncesi vurgunundan sonra fmseverlerin sürekli takip ettiğini düşündüğüm turksportal'a ulaşamayan veya kısıtlı zmanı olan insanların birkaç dakika göz gezdirerek istedikleri mevkilere kaliteli oyuncular alabileceği ve kendi deneyimlerini interner ortamı dışında da paylaşabileceği bir köşe geliştirmek istedim. Açıkçası ilk ilham kaynağım öteden beri takip ettiğim Turksportal oldu. Bu aralar Fotospor'u emekletmeye çalışıyoruz. bildiğiniz gibi yayına yeni başladı. Kadromuz biraz dar ve bu köşe dışında uğraştığım bir kaç şey daha var gazetede ayrıca bir de yüksek lisans yapıyorum. Bu noktada okurlardan gelen kaynaklar kesilirse bir miktar zorlanacağımı düşünüyorum. Bana malzeme geldikçe ben bu köşeyi sonuna kadar götürmeye kararlıyım. Hatta yerimi büyütüp yarım sayfaya kadar çıkabilirim. Ama söylediğim gibi bu,gelen talebe bağlı biraz da. Bu noktada Turksportal ailesinin benden desteğini esirgemeyeceğini düşünüyor şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. Şu anda belirlenmiş günlerde köşe yapılması gibi bir durum yok. Malzeme geldikçe biriktirip kullanacağım. Ufak tefek hatalarımı lütfen maruz görün. Bazen gözden kaçabiliyor.Mesela bugün Appiah'a AMRLC Aureli'ya AML/FC yazmış olduğum gibi. Zamanla bunlar düzene girecektir. Şimdilik benden bu kadar kısa süre içinde tekrar görüşmek üzere.

RoCCo_42
01.Aralık.2005, 19:36

Herkese Merhabalar,
Biraz geç oldu ama foruma gelebildim sonunda. Destekleriniz için teşekkür ederim.
Fm nin nasıl bir tutku olduğunu oynamayanlar bilemez. Ben de bunu bolca oynayan, günlerce karşısından kalkmadan bazen sinir krizlerine girerek bazen sevinçten zıplayarak sevinen bir fm tutkunuyum. Özellikle hepimizin derdi olan ttnet'in son özelleşme öncesi vurgunundan sonra fmseverlerin sürekli takip ettiğini düşündüğüm turksportal'a ulaşamayan veya kısıtlı zmanı olan insanların birkaç dakika göz gezdirerek istedikleri mevkilere kaliteli oyuncular alabileceği ve kendi deneyimlerini interner ortamı dışında da paylaşabileceği bir köşe geliştirmek istedim. Açıkçası ilk ilham kaynağım öteden beri takip ettiğim Turksportal oldu. Bu aralar Fotospor'u emekletmeye çalışıyoruz. bildiğiniz gibi yayına yeni başladı. Kadromuz biraz dar ve bu köşe dışında uğraştığım bir kaç şey daha var gazetede ayrıca bir de yüksek lisans yapıyorum. Bu noktada okurlardan gelen kaynaklar kesilirse bir miktar zorlanacağımı düşünüyorum. Bana malzeme geldikçe ben bu köşeyi sonuna kadar götürmeye kararlıyım. Hatta yerimi büyütüp yarım sayfaya kadar çıkabilirim. Ama söylediğim gibi bu,gelen talebe bağlı biraz da. Bu noktada Turksportal ailesinin benden desteğini esirgemeyeceğini düşünüyor şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. Şu anda belirlenmiş günlerde köşe yapılması gibi bir durum yok. Malzeme geldikçe biriktirip kullanacağım. Ufak tefek hatalarımı lütfen maruz görün. Bazen gözden kaçabiliyor.Mesela bugün Appiah'a AMRLC Aureli'ya AML/FC yazmış olduğum gibi. Zamanla bunlar düzene girecektir. Şimdilik benden bu kadar kısa süre içinde tekrar görüşmek üzere.

Bizler size cok tesekkür ederiz sesimizi duyurdugunuz için.Elimizden geldigince sahsen ben size kaynaklar göndermeye calisacagim.

yeniay
01.Aralık.2005, 19:37
Hoş Geldin Abi aramıza.

Köşen cok güzel olmuş.Devamını bekleriz.bAŞARILAR..........

gozgoz
01.Aralık.2005, 19:39
öncelikle merhaba,

siteye hoşgeldin..gerçekten bu forumda da bir sürü fm sever var ve ve onların da benim gibi arkanızda olduğunu sanıyorum..çalışmalarınızda kolay gelsin..ben tamamen arkanızdayım ve yardımlarımı da esirgemem..

FeYYaz1989
01.Aralık.2005, 19:44
Çok güzel bir köşe oluyor.Bende kendi adıma yardımlarımı esirgemeyeceğim.

Rocko
02.Aralık.2005, 05:08
Yazıyı ben de merak ettim şimdi :) Taratabilecek olan var mı?

apaydin2148
02.Aralık.2005, 10:39

Herkese Merhabalar,

öncelikle aramıza hoşgeldin.elimizden geldiği kadar köşeyi ayakta tutmaya çalışırız tabiki de bu bizim içinde büyük zevk olur açıkçası:))

benim bir kaç önerim var mesela bir arkadaşımızın açtığı bir konu vardı.oyuna zor diyenler için tavsiyeler bunun köşede yayınlanması bence çok yararlı olur:

http://www.forum.turksportal.net/phpBB2/viewtopic.php?t=5104&highlight=

Ayrıca Vieri'nin yazmış olduğu fm severlere rehber olabilecek düzeyde bir yazı vardı:

http://www.turksportal.net/tsi/v2/cm/rehber/?tsi=oku&id=92

Laz_Asker_61
02.Aralık.2005, 21:49
hoşgeldin aramıza çok hoş bir çalışma içindesin bizleri de anlayanlar varmış demekki :mrgreen:

Artheus
03.Aralık.2005, 01:17
arkadaşımdan duydum ben bu haberi, bugün gazeteyi aldığımda fm ile ilgili bir haber bulamadım, nedeni nedir ? :roll:

çalışmalarınızda başarılar dilerim. (k)

FM_manyagi01
03.Aralık.2005, 12:05
haşmet babaoğlu'da sık sık konuşmalarında benim duyuduğum (cm idi) sürekli menejerlik oyunlarından örnklerle konuşmasını süslüyordu.
aklımda kalanlardan bi tanesi;
cm oynayanlar bilir (gerisini hatırlamıyorum.
yani cm,fm her kesime hitap eden bi oyun bence oyunda değil.
onu yaşamak gerekiyor.

ozananis
03.Aralık.2005, 22:23
Selamlar FM Tutkunları,
Gazetemizde FM köşesinin günleri kararlaştırılmış durumda. Şimdilik Çarşamba,Cuma ve Pazar günleri yayınlanacak köşemiz. Herkese selamlar

capriceman
03.Aralık.2005, 23:05
Selamlar FM Tutkunları,
Gazetemizde FM köşesinin günleri kararlaştırılmış durumda. Şimdilik Çarşamba,Cuma ve Pazar günleri yayınlanacak köşemiz. Herkese selamlar

Bizlerde o günlerde Fotosğor alacağız demek ki =)

akrepveumut
04.Aralık.2005, 22:36
Selamlar FM Tutkunları,

Bizlerde o günlerde Fotosğor alacağız demek ki =)doru :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

tombul taho
04.Aralık.2005, 22:44
kesinlikle... ayrıca ozan arkadaşımıza da yardımlarımızı esirgemeyeceğiz

yeniay
04.Aralık.2005, 23:13
Ben almaya başaldım valla açıkcası başka haberlere bakmıyorum o köşeyi okuyup bırakıyorum gazeteyi.........

emirduman
05.Aralık.2005, 00:02
Hoş geldin, sizi desteklicez emin olabilirsin....

Yazılarının devamını diliyorum....

yasak-isim
05.Aralık.2005, 20:21
İİİİ DE BBU YAZİLAR HANGİ GUNLER CIKIO

akrepveumut
05.Aralık.2005, 20:37
İİİİ DE BBU YAZİLAR HANGİ GUNLER CIKIOçrş,cm,pzr günü bu arada üye ismin biraz garipmiş :mrgreen: :mrgreen:

VoLkaN BaROs
05.Aralık.2005, 21:10
Merhaba ozananis,

Böyle bir köşe açmanıza oldukça sevindik... Football Manager oyununun Türkiye Resmi Araştırma sitesi olarak size hertürlü desteği vermeye hazırız.

bolzen_italia
05.Aralık.2005, 23:22
ÇOK GÜZEL OLDU İNTERNET BAĞLANTISI OLMAYANLAR GAZETEDEN TAKİP EDER :mrgreen:

apaydin2148
05.Aralık.2005, 23:38
Turksportal.net güncel bir haber portalı.site futbol basketbol vefutbol menajerliği oyunu olmak üzere üç alt kategoriye ayrılmış.futbol sitelerinde tr liglerindentüm haberlerioynanan maçların analizlerinisiteden takip edebiliyorsunuz ayrıca gnç yazar kadrosu güncel konularda köşe yazıları tadında makaleler yazıyorlar bunun yanında avrupa liglerinden haberler ve analizler sitede yer alıyor basketbo
l bölümüde özellikle türkiyeligi başta olmak üzere....

bugün çıktı böyle devam ediyor işte:))

RoCCo_42
12.Aralık.2005, 19:38
ayın 11 de yani pazar günü nedense fm köşesi cıkmadi bir bilgisi olan arkadasimiz varmi?

alieren7
12.Aralık.2005, 19:53
Ooooo bu süper ya! Yakında iddaa eki gibi Football Manager 2006 eki bile çıkabilir dikkat!! Bu arada teşekkürler Ozan abi bu oyunu sizin sayenizde daha çok kişi merak edecek ve daha cok oynayan olacak. yani cok buyuk sevap kazanmış olacagız insanları böyle güzel şeylerle tanıştırmakla.

semih5
12.Aralık.2005, 21:00
ayın 11 de yani pazar günü nedense fm köşesi cıkmadi bir bilgisi olan arkadasimiz varmi?
evet ya bende sirf onun icin aldim ama yok tu ya

alieren7
12.Aralık.2005, 21:07
arkadaşlar bugünkü fotospor da war. derbi oldugu icin yer kalmamış. bundan sonra eger derbi olursa bi gun sonraya alıncakmış.

RoCCo_42
13.Aralık.2005, 11:21
Salı günkündede yok abi almıcam bundan sonra fotospor filan alla alla ya sali cuma pazar dediler bizde sırf o günler alıyoz ne bu ya pazartesi günüde mi derbi wardi.Sacmalık.Kesin bi gün söylensede o günler alsak iyi olacak.Sırf pazar günkü gazeteyi almadim pazartesi günü büyük ugraslar sonunda buldum ondada köse yok.pazrtesi cikmaz diye onuda almadık.Simdi salıyı aldık bakdık bundada yok.Sacma sapan GS FB taraftar köseleri yapana kadar köşse yazıları yayınlanması daha mantıklı dehilmi.Yok erzincanlı fenerbahceliler yok silivirili ultraslanlar banane ya onlardan.Spor yazsın yada FM.

meddah
13.Aralık.2005, 12:19
Pazartesi versiyonunda Cengiz Haskan'dan "Uzman Satış Politikaları" var, nasıl istemediğiniz oyuncuyu elden çıkarırsınız konulu..
Bildiniz canım; ABOOO...

ozananis
13.Aralık.2005, 13:30
Selamlar Arkadaşlar,
Biliyorum gün konusunda biraz karmaşa yaşandı. Pazar günü köşemizi gazeteye koyamadık yer kalmadığı için maalesef. GS-FB derbisi ertesine denk gelmenin talihsizliği biraz da. Dün vardı ama köşemiz. Rocko biraz agresif galiba,görememiş köşeyi başlığı da şuydu: "Biz Daha Önceden Biliyorduk" Köşeyi okuyan arkadaşlar mutlaka vardır. Köşe hakkındaki yorumlarınızı ve isteklerinizi burdan bana iletebilirsiniz. Günleri sizler için bir kez daha tekrar edeyim Pazar,Çarşamba,Cuma.
Yarın köşemiz olacak yine. Ama Cumartesi oynanan derbi sonralarında sayfalar çok dolu olduğundan köşemiz otomatik olarak Pazartesi gününe alınıyor. Bu arada e-mail adresim [email protected] olarak değişti. Bu mail adresinden veya forum pm'inden bana ulaşabilirsiniz. Saygılar&Bol FMler

@22.00pm
Tekrar Selamlar,
Yarın ki köşe biraz kısa oldu, ama sanırım perşembe günü de olacak. Bir miktar yer sıkıntısı yaşadığım bir gerçek. Ama eminim hepsini birlikte aşacağız. Bu arada meddah arkadaşın ne demek istediğini anlayamadım cümlenin sonunda. Bu yazıyı yayınlamamın bir sakıncası olduğunu mu söylemek ister acaba? Mustafa Budak ile sürekli temas halindeyim, umarım oyuna ve Turksportal'a az da olsa katkı sağlayabilirim.

Sheriff
16.Aralık.2005, 13:55
Teşekkür ediyoruz Ozananis.
Köşende sitemizden aldığın inceleme yazısına yer vermişsin.Bu yazı için aramıza yeni katılan Murat Çağlar' a da teşekkür ediyrum. Diğer arkadaşlarmda Football Manager 2006 inceleme bölümünde görev almak isterse benimle irtibata geçebilirler.
Mail:[email protected]