PDA

View Full Version : inndir.com ve donanımhaber.com'a teşekkür ederiz

VoLkaN BaROs
17.Aralık.2005, 01:17
Bildiğiiz gibi FM 2005 için 8 ay boyunca gecemizi gündüzümüze katarak, özel yaşantımızdan fedakarlıklar vererek hazırladığımız Türkçe yamayı kırarak "ÇALARAK" kendi sitelerinde "Biz yaptık, sizin için yaptık" edalarıyla yayınladı ffacm.tr sitesi...

Bununla da yetinmediler ve birçok önemli, yasal içerik barındıran siteye bu yamayı eklemeye kalktılar. Üstelik yama açılınca adımızın "Turkportalın" çıktığını bile göremediler, çünkü gözleri emek gaspetmekle bürünmüştü bu kişilerin birkere. Zaten geçen sene FM 2005 için yamayı indirip oynayan binlerce FM severin yamanın aslında Turksportalın geçen sene FM 2005 için yaptığı yama olduğunu anlaması pek de uzun olmadı.

Alanlarında lider Donanım Haber ve İnndir.com sitelerine bizim emeğimize sahip çıktıkları için sonsuz teşekkür ediyoruz, internet dünyasının da yasaları olduğunu, kuralları olduğunu illegalite peşinde koşanlara bir kez daha hatırlattılar.

İnndir.com ve Donanım Haber'e bir kez daha teşekkür ediyoruz...

Sayın Volkan B. Gürcan,

Mesajınızı ancak alabildiğim için yeni bakabildim. Yaptığım inceleme sonucu bahsi geçen programı sitemizden kaldırdım ve inceledim. Programın çalıntı olduğu konusunda haklı olduğunuzu gördüm, ilgili program silindi ve sitemize bu yamayı ekleyen sözde Türkçeleştiricinin de editörlüğü kapatıldı. Bildirdiğiniz için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

innDir.com Yönetici Yardımcısı,
Dr. Sinan Hünerel

Selamlar...

Yönetimdeki diğer arkadaşlarıma da aynı e-mail'ı yollamışsınız, onların
cevap verip vermediği konusunda bir bilgim yok, fakat yine de gerekli
cevabı vermek istedim.

Özellikle emeğe saygısızlık konusunda hiçbir şekilde taviz vermiyoruz,
vermeyiz. Bu konuda herhangi bir endişeniz olmasın.

Program sistemimizden kaldırılmış, ekleyen editör genesis'in hesabı
silinmiştir. Türkçe yama konusunda gönüllü olarak emek vermiş
insanlardan biri olarak sizi çok iyi anlıyorum. Bu tarz emeğinize
saygısızlık gibi durumlarda lütfen aynı şekilde bizi haberdar ediniz.
Gerekeni yapacağımızdan şüpheniz olmasın.

Saygılarımla...

Yusuf Özçelik (Yozcelik)
innDir.com

Emeğe saygı duyulan nadir ortamlardan birisidir bizim forumumuz ve yönetim olarak bu konuda çok hassas davranmaya gayret ediyoruz. Haber veridğiniz için teşekkür ederim...

DH Yöneticisi

umutcanerkut
17.Aralık.2005, 01:27
tebrikler

capriceman
17.Aralık.2005, 03:50
Günlerdir girmediğim FM kökenli site kalmadı heryerde bangır bangır sesimi yükselttim ama her yerde önümü kestiler, konuşmamı engellediler.

Arkadaşlar bu şerefsizler yama çalıyor, emek çalıyor evet. Ya diğer şerefsizler? Bu karmaşadan nasıl pay çıkarırız, turksportalı nasıl deviririz diyerekten bu olaya hala ses çıkarmıyorlar. Muhalefet mantığı güdüyorlar akıllarınca.

Aynı olaylar kendi başlarına gelince tantana yapan bu adamlar, bu hırsızlığı yapanların dosyalarını hala sitelerinde yayınlıyorsa, turksportal ailesi olarak artık gereken tepkiyi ortaya koymalıyız.

VoLkaN BaROs
17.Aralık.2005, 05:42
boşver onları, onlar ahlak merhumundan yoksun zavallı kişiler, yayınlasınlar bir yandan reklamımızı yapıyorlar diğer yandan da hırsız olduklarını herkese gösteriyorlar..

Onların yaltakçıları 10 kişi ise bizim gibi emeğe göz nuruna değer verenler 100 Bin... Onun için öyle basit sitelere girip de yazmayın derim, zira kendilerini nimetten sanıyorlar o zaman, o siteyi takip edenler bizim sitemizi de takip ediyorlar, yaptığımız yamalar için dört gözle bizi bekliyorlar.

Yolu doğru olan herkes elbet birgün bizimle aynı forumda sohbet etme şansına kavuşur :)

Enjoy
17.Aralık.2005, 12:13
Artık ********'nin savunmasını yapamıycam..gerçekten yazıklar olsun..

umutcanerkut
17.Aralık.2005, 12:47
tek soleyeceğim şu emak hırsızlarına DUR ihtarı yapılmalı hırsızlık suçtu ve bu adamlar günlerce üzerinde çalışılan dosyaları hiç Emek sarfetmede alıyorlar doğru bizim reklamımızı(Turksportalın)reklamını yapıyorlar ama ginede böle emek hırsızlarına gerçekten yazıklar olsun

Maymuncuk
17.Aralık.2005, 13:40
yazık

Mert Çalışkan
17.Aralık.2005, 13:40
inşallah sitelerini çöker...inşallah onlarında emekleri çalınır....çünkü burdaki emek harcayan insanların hakkını çalmak kul hakkına girer ve öbür tarafta cezalarını çekecekler...allah cezalarını versiiinn!!!!!!!! saygısız insanlar yahu olmaz bu kadarıda...

Maymuncuk
17.Aralık.2005, 14:28
inşallah sitelerini çöker...inşallah onlarında emekleri çalınır....çünkü burdaki emek harcayan insanların hakkını çalmak kul hakkına girer ve öbür tarafta cezalarını çekecekler...allah cezalarını versiiinn!!!!!!!! saygısız insanlar yahu olmaz bu kadarıda...

ii beddua ettn tebrikler :mrgreen: (d)

umutcanerkut
17.Aralık.2005, 15:40
sakin tmm sinirlenvek bi durumda bu kadar dill

_LoRd_
17.Aralık.2005, 16:00
tebrikler...... (ı)

ewt sinirlenmeyle bir yere warılmaz....

VoLkaN BaROs
17.Aralık.2005, 17:30
inanın site site mail atmaktan bi hal oldum.

Bu kişiler birçok sitede bu yamayı kendileri yapmış gibi yayınlıyor ve imkanımız elverdiğince bunları takip ediyoruz.

Bu yama tarafımıza noter onayı ile koruma altına alınmıştır, bu dağıtımı yapan ilgili site ve kişiler hakkında yasal işlem başlatacağız, bu durumdan bu yamayı yayınlayan diğer sitelerin bilgilendirilmemesi nedeniyle zarar görmesini de istemiyoruz. Bu siteleri bilgilendirdikten sonra izleyecekleri yola göre işlem yaptıracağız.

Bu yamayı fifacm.tr adına dağıtan Murat Caner isimli bir kişiyi tespit ettirdik, gerekli tüm isimleri tespit ettirdikten sonra oldukça ağrıtacağız başlarını.

Seçkinn
17.Aralık.2005, 17:57
Süper olur...Ağrısın tabi başları...Ne yaptık biz desinler canları yansın belki akıllanırlar.. (ı)

emirduman
17.Aralık.2005, 17:58
inşallah sitelerini çöker...inşallah onlarında emekleri çalınır....

Hırsızlık dışında herhangi birşeye emek harcamadıkları için öyle bir durumda söz konusu olamaz ne yazik ki.... (f)

Warrior
17.Aralık.2005, 20:33
Uzun bir süreden beri yazmıyordum geldim tekrar :D
Turksportal ın sonuna kadar arkasındayız. (ı)

Bulut
17.Aralık.2005, 23:10
yalnız iyi gününde değil her zaman arkasındayız Turksportal,volkan mustafa ve diğer arkadaşlarımız bunlar bunu ik defa yapmıyorlar bunu daha önce CM zamanında da yapmışlardı volkan her türlü başlarını ağrıtın elinizden geleni yapın

Aydin
18.Aralık.2005, 02:20
bu iş biraz da komedi.. hadi tamam biz salağız. çalmadınız siz bu yamayı. %90'ı kendiniz yaptınız. oyun çıkalı 3 ay oluyor. 3 ayda bunun %90'ı yaptınız. geriye kalan %10'luk kısmı 8-9 ayda yapmazlar. çünkü yapamazlar. komedi tamamen...

pirtink
19.Aralık.2005, 20:53
Arkadaşlar Bende ********de uzun Zamanlar Geçirdim ! Ancak Bu Son Damla Oldu ! ARtık ********ye Uğramıyacağım ! Emek Hırsızları :!:

batuhan673
19.Aralık.2005, 20:59
Ya böle bişi olamaz yaa.Millet burda okulunu eğitimin tehlikeye atıp sabahlara kadar çalışıp birşeyler ortaya çıkarıyo ve hırsızlar gelip bu uzun uğraşlar sonucu ortaya çıkan çalışmaları saniyeler içinde çalıp yayınlayabiliyo.Bu tamamen saygısızlık ve yasa dışı bi işlem.Lütfen emeğe saygı!..

umutcanerkut
19.Aralık.2005, 21:41
abi özür diyor ismini vermien biri kim bu acaban

VoLkaN BaROs
19.Aralık.2005, 22:45
nerede?

umutcanerkut
19.Aralık.2005, 22:46
bi dk turksportal cafede

The_The
20.Aralık.2005, 21:26
İsmini vermeyen kişi dediğiniz benim,ismimi orada verdim..Girip bakabilirsiniz...Gerekli açıklamaları da oraya yazdım,bir daha yazmaya inanın gücüm yetmez,çok kötü bir durumdayım...

Yamanın çalınmasıyla herhangi bir alakam olmamasına rağmen,pişmanım...

Tekrar sizlerden özür diliyorum...Hakkınızı Helal Edin...

RoCCo_42
21.Aralık.2005, 00:32
İsmini vermeyen kişi dediğiniz benim,ismimi orada verdim..Girip bakabilirsiniz...Gerekli açıklamaları da oraya yazdım,bir daha yazmaya inanın gücüm yetmez,çok kötü bir durumdayım...

Yamanın çalınmasıyla herhangi bir alakam olmamasına rağmen,pişmanım...

Tekrar sizlerden özür diliyorum...Hakkınızı Helal Edin...

ben edmiyorum kardesim o kadar kolay degil.

The_The
21.Aralık.2005, 13:10
O senin seçimin,saygım var,ama İnşaAllah bu kararın önümüzdeki günlerde değişir...

Ben hemen sevip,bağrınıza basmanızı elbetteki beklemiyorum...

Ama yeniden tekrar etmek isterim ki ;

Yamanın çalınmasıyla Uzaktan,yakından alakam yok...

Belki ben Kul Hakkına girmedim,ama yinede pişmanlık duygusu ile geldim...

Umarım görüşleriniz değişir..

Selametle...

akrepveumut
22.Aralık.2005, 21:19
ya iki ay filan girmedim foruma neler neler olmuş be :mrgreen: :mrgreen: nese konu daıtmıyım ortam gerilmiş zaten :mrgreen: uzattım emek hırsızlığı yapmışlar pek ffazla dicek şey yok

BaTuHN
23.Aralık.2005, 00:10
emeğe saygı ya