PDA

View Full Version : Macı Tekrar Tekrar Oynamak

thelastmanager
25.Şubat.2007, 14:56
arkadaslar bazen bır macı tekrar tekrar oynuyor msuunuz... mesela cl fınal macını ya da hıc ıstemedıgınız bır yenılgı aldıgınız zamn.... bazende mac esnasında tam 4 futbolcunuz sakatlanıp lıgın diptekı takımına kendı sahanızda son dakka goluyle yenıldıgınmız zamn...(bunda dayanamayıp az kalsın bılgısayarı parcalıyodum(uu) (uu) :D :D )

mustafa35
25.Şubat.2007, 14:59
hayır oynamam zevki kalmaz..

kuskusuz
25.Şubat.2007, 15:14
cok nadir yaparim ama oyunun zevki kalmiyor gercekten.

cyprusboy
25.Şubat.2007, 15:15
O zaman Tadı çıkmaz be dostum!!Neyse o lig bile düşecekse takım düşssün bbugüne kadar başıma gemedi ama belki kovulmak da güzeldir:D
Haaa pardon bir keresinde yönetime ültimatom verdim diye kovulmuştum :D:D:D

Fıratcan Alçınkaya
25.Şubat.2007, 15:24
Ne anladın o zaman zevki kalmaz öle...

frkara
25.Şubat.2007, 15:27
hic yapmıyorum

usrobotics
25.Şubat.2007, 17:12
hic bi anlami kalmaz yapmayin sigara gibi olur bi baslarsaniz hep yaparsiniz.

spider3784
25.Şubat.2007, 17:38
eskiden çok yapardım ama artık yapmıom zevki gidio

can777
25.Şubat.2007, 18:32
eskiden yapıyordum ama artık yapmıyorum ..

ForeverGs
25.Şubat.2007, 19:06
bnde cm doneminde yapardim oyunun acigi wardi ozaman mac bitince maci oynanmamis sayip cikabiliodun ozaman yapardim ama artik yapmiom kesinlikle zevki kalmio..

King_91
25.Şubat.2007, 19:12
en son cm03/04 oynarken yapmıstım ama küçüktüm o zman simdi kesinlikle yapmıyorum oyunun amacına aykırı

amorti
25.Şubat.2007, 19:25
Fiorentina ile oynarken Inter ile ItalyaKupasi finalim vardi.. 2-1 yendim ama arkadas geldi ben de evden cikicaz diye exit game dedim ciktim..Yolda aklima geldi savelemedim diye.. Neyse dedim oynariz yine..

Eve geldim oynadim yenemedim.. ustelik kotu de oynamadim.. dedim "bu mac hakkimdi kardesim.. almistim bu maci ben!"

Nasil bir inatsa oyunu tekrar oynama sayim cift haneye ulasmisti.. sonunda yenmistim takimimin gururunu kurtarmistim.. Ya da kurtarmismiydim? :D

Genc.fb
25.Şubat.2007, 19:48
ben fm oynamaya. boyle baslamıstım. sonra baktım. oluor. bidaha hic yapmadım

Umut.xs
25.Şubat.2007, 20:03
Oyunun zevki kalmıyorki sürekli kazanıyorsun kazanıyorsun. Kaybedeceksinki kazanmanın ne kadar güzel bir duygu olduğunu anlayabilesin.

Ahmet_77
25.Şubat.2007, 20:46
yapmayın hile ya
dürüstçe oynayın

yugi
25.Şubat.2007, 20:49
hayatta yapmam zevki iyice kaçar..

yusuf52_
25.Şubat.2007, 22:14
ben yapmıyorum vallaa bildiğimiz hileye giriyo ve hilede bizde yokturr

charmender
25.Şubat.2007, 22:21
Ben eskiden cok yapiyodum o cm 01-02 de :) Hatta Avrupa şampiyonlar ligi finalini 54 kez oynadigimi biliyorum kafayi yemiştim :Pp Fm 07 de hiç yapmadim zevki kalmiyo.Ama genede ara sira yapmak lazim kovulmamak icin :Pp

jaku88
25.Şubat.2007, 22:31
gecenlerde benim takım ligin dibine çakıldı adamların moral sıfır tabi ocak ayında tranfer ettim transferler birinci sınıf denelebilcek kadar neyse oynadım hala mağlubiyet son sıradayım bi maç alırsam morel gelcekte bi türlü yenemiyorum böle devam ederse hem takım hemde bana yazık olur die bir maçı tekrar oynadım ve kazandım arda arda gelen galibler takımın morelide yerine geldi moreli nekadar ii tutarsan oyuncunun hiç bi maç tekrar oynamazsın benim kanıtım

yatebos
25.Şubat.2007, 22:46
cok nadir yaparım ya da hiç yapmam

thelastmanager
25.Şubat.2007, 23:06
tabiki her mac yapılmaz yoksa lıgın dıbındekı takımla sampıyon olursun ıngılterede.... ama fm bu sene acayıp delırıyo bazen kırmız kart olayı ve sakatlık konusunda walla ınsan kedını tutamıyo bazen

turambar802
26.Şubat.2007, 03:35
abi kimse yalan soylemesin hepimiz save le save cik cik oynuyoruz cunku gerceklikle alaksi yok oyunun bendefm yuzunden 4 klaveye degistirdim cunku kirilidi:)

fgs53
26.Şubat.2007, 04:17
hic yapmadigim sey.

hatta son iki mactan birinde 1 puan alsam ligde kalcam 2 sinide kaybettim

pasa pasa oynamaya dvm etti sonraki yil yine birinci ligdeydim.

cok kupadanda oldugum oldu,butun zevki kaciyo oyunun tadi tutsuz kalmaz gibi geliyo.

hatta son hazirlik macimda,ilk lig macina on gun var yok 4 as oyuncum sakatlandi ikisi ayni mevkiden gene dvm ettim genclerle yapcak bisey yok :mad:

edwardweo
26.Şubat.2007, 13:07
arkadaslar birbirimizi kandirmayalim...:) :) :)

canavar20
26.Şubat.2007, 13:20
2005'te yapardım ama şimdi yapmam zevk yok

eXcitinG
26.Şubat.2007, 15:18
gir çık gir çık insan kafayı yer zaten ya .. yeneceksen zaten bi kerede yenersin defaLarca denemenin anLımı yok

tilki_firat
26.Şubat.2007, 20:34
maçı tekrar oynamak değilde mesela bi oyuncum 5 aydan fazla sakatlandıysa falan yaparım bu şey de olabiliyo en son 6 maç önce kayıt yapmışım 6 maçıda kazanmışım ama umrumda değil o adam çok önemliyse veya yerini dolduramıyacaksam kaparım tekrar açarım sonra o 6 maçı üst üste kaybetsem bile umrumda olmaz =)

elnino_1905
26.Şubat.2007, 23:44
bnde cm doneminde yapardim oyunun acigi wardi ozaman mac bitince maci oynanmamis sayip cikabiliodun ozaman yapardim ama artik yapmiom kesinlikle zevki kalmio..

aynen katılıom ;)

ultraslanerdem
27.Şubat.2007, 00:07
Oyunu kaydedip yapmıyorum.Bir keresinde inanılmaz müthiş bir taktik bulmuştum,Çaykurrize'yle Denizli deplasmanına çıktım 2-0 yenik duruma düşünce zart diye kapattım oyunu.:D.Taktik,antrenman programı hepsi gitti...

belfagor
27.Şubat.2007, 04:31
Arasıra yapmanın bi zararı olmaz. Ama abartmamak kaydıyla. Özellikle mühim maçlarda oluyor, yapılıyor. Kendimizi kandırmayalım.

mfl72
27.Şubat.2007, 15:58
bende 5 sezon oynadım 1 kere yaptım son şampiyonluk maçında

FBCHE
27.Şubat.2007, 18:50
walla ne yalan söyliyim şampiyonlar liginde tura oynayacaktım son iki mac ligde galatasaray kupada bjk olunca.. galatasaray maçında kırmısı gordummu kapattım bi daha oynadım bu kez kırmızı goren adam sakatlandı (ke$man) .. neyse başka oyundada şampionlar ligine katılcam kura çekiminde 3 kere kapadım 3ündede kurada HSV çıktı HSV yi sevdiğimden yani tırstıımdan deil :) kısacası olmuyor ben hile yapamıyorum. Yine ne olacaksa o oluyor...

pursuitofviking
27.Şubat.2007, 21:24
eskiden arada bir yapardım ama şimdi hiç yapmıyorum sinirleniyorum ama yenmekte var yenilmekte diyorum devam ediyorum böle oynamak daha zevkli hem yenildiğin zaman sende ligde ateşleniyosun.

LvEbGm_
28.Şubat.2007, 11:00
cm4 te yapmıştım. ama şimdi ypmıyorum.

jackall20
28.Şubat.2007, 13:11
oyunu ilk oynadığım dönemlerde yapıyordum ama artık yapmıyorum sakatlıklar olsa da kadroyu geniş tutarak ve alt yapıyı sağlam tutarak idare ediyorum hile olunca tadı çıkmıo oyunun zaten.bağımlılık gibi bişi bu gol yemeden şampiyon olmaya kasanlar var yaw:)

aysem
28.Şubat.2007, 14:49
zevki cikmiyor

uAOnuR
28.Şubat.2007, 17:04
add manager dan para hilesi eskiden yaptığım olmuştu çok küçük kulüpler aldığımda falan.Ama bunu hiçbir zaman yapmadım bence en anlamsız hile.Her zaman kazanırsan en zevki kalıcakki her zora düştügünde yaparsın o zaman 1 senede bütün hedeflerıne ulaşırsın.Bence çok anlamsız.

uAsamet91
28.Şubat.2007, 17:06
eskiden cok yapardim simdi yapmiyorum

thelastmanager
28.Şubat.2007, 17:07
her mactada yapan var mı... ammma azımlıymıs kımse:)

d_ted
01.Mart.2007, 02:38
Mecbur kalınca yaparım. Mesela takımımın yıldız futbolculaından birkaçı sakatlık geçirire. Yada Şampiyonlar ligi maçında 90 dakika 2-0 önde götürdüğüm maçı, bilgisayarın yaptığı hile sonucu 3-2 kaybedersem. Zaten oyunda yaptığım iki hileden biri bu.

Diğeri ise şu scout programlarını kullanarak futbolcu aramak :D.

amorti
01.Mart.2007, 12:29
Nedense herkes eskiden yapiyomus ama simdi yapmiyomus! ;)

UFUKCAN
01.Mart.2007, 12:38
onlıne fm oynanır hamacı adı=veletler sıfre=1

y_layta
01.Mart.2007, 13:48
ole yaparsan ilk senede sebatla bile uefa alırsın ne anlamı kaldı

d_ted
01.Mart.2007, 17:53
ole yaparsan ilk senede sebatla bile uefa alırsın ne anlamı kaldı

Küçük bir takımla denemiştim, olmadı. "Maçı tekrar edince kazanırsın" mantığı yok. Öyle olsaydı bugün dünyanın en mucizevi teknik direktörü olurdum. "Başkent Belediye ile ManUtd'ı, Şampiyonlar Liginde, ikinci senesinde yenen adam" olurdum.

Ben bu hileyi "yenmek" için kullanmıyorum. Takımım iyi oynayıp kaybederse yada rakip hakkıyla kazanırsa yeniden denemem. Oyunun arada hile yaptığını düşünürsek eğer, arada bilgisayara çalım atmak pek adilik sayılmaz.

Size bir-iki örnek vereyim:

Gençler Birliği ile Şampiyonlar Ligi Finalinde 85 dakika 2-0 önde götürdüm maçı. Sonra bilgisayar(R.Madrit) hile yapıp tam 3 gol attı bana. Bu kabuledilebilir hatta olası bile değildir. Apaçık hileciliktir, üç-kağçılıktır, tencere yuvarlanmış kapağını bulmuşçuluktur. Hangi insan oğlu bu kadar adice bir malubiyeti kabul edebilir. Kim gururuna yedirir bu durumu? Sen 85 dakika süper ötesi oyna, birgisayar gelip saçma-sapan goller atsın... hemde 5 dakikada. (Mesela bir eleman orta sahadan deper, gol atar)

Yukarıdaki durum arada benim başıma gelse tamam. Oyunda hile yok, arada herkese oluyor derim ama sadece bilgisayara özgü bir yardım(!).

Daha bitmedi... Birde daha küçük takımlarla oynarken yaşadığım olaylar var. Bilirsiniz, küçük takımlarda sayılı yıldız futbolcu vardır ve bunlara gözünüz gibi bakarsınız. Neyse konuya gelelim... şu anki maçınız çok önemli değil ama gelecek (1 yada 2 maç sonraki) maçlarınızdan birisi önemli hatta şampiyonluk maçı. Sizin güvendiğiniz futbolcu o önemsiz maçta küçük bir sakatlık geçirip, önünüzdeki önemli maça çıkamıyor. O maç bittikten hemen sonra sakatlığı geçiyor. Bu bilgisayarın size attığı bir kazıktır ve ben kazık yemekten hiç hoşlanmam :D. Bu durum sıkça başıma gelmiştir ve çok can sıkıcı bir durum.

Bu saydıklarım dışındaki durumlarda yeniden yükleme yaptığımı hatırlamıyorum. Yaptıysam da canım sağolsun :D. Neyse maksadım size bunu kabul ettirmek değil ama kullanıyorsam bir nedenim var ve bilin istedim. Maksat sadece kazanmak değil. Dedim ya "hakkıyla kazanana boynum kıldan ince".

thelastmanager
01.Mart.2007, 18:46
Küçük bir takımla denemiştim, olmadı. "Maçı tekrar edince kazanırsın" mantığı yok. Öyle olsaydı bugün dünyanın en mucizevi teknik direktörü olurdum. "Başkent Belediye ile ManUtd'ı, Şampiyonlar Liginde, ikinci senesinde yenen adam" olurdum.

Ben bu hileyi "yenmek" için kullanmıyorum. Takımım iyi oynayıp kaybederse yada rakip hakkıyla kazanırsa yeniden denemem. Oyunun arada hile yaptığını düşünürsek eğer, arada bilgisayara çalım atmak pek adilik sayılmaz.

Size bir-iki örnek vereyim:

Gençler Birliği ile Şampiyonlar Ligi Finalinde 85 dakika 2-0 önde götürdüm maçı. Sonra bilgisayar(R.Madrit) hile yapıp tam 3 gol attı bana. Bu kabuledilebilir hatta olası bile değildir. Apaçık hileciliktir, üç-kağçılıktır, tencere yuvarlanmış kapağını bulmuşçuluktur. Hangi insan oğlu bu kadar adice bir malubiyeti kabul edebilir. Kim gururuna yedirir bu durumu? Sen 85 dakika süper ötesi oyna, birgisayar gelip saçma-sapan goller atsın... hemde 5 dakikada. (Mesela bir eleman orta sahadan deper, gol atar)

Yukarıdaki durum arada benim başıma gelse tamam. Oyunda hile yok, arada herkese oluyor derim ama sadece bilgisayara özgü bir yardım(!).

Daha bitmedi... Birde daha küçük takımlarla oynarken yaşadığım olaylar var. Bilirsiniz, küçük takımlarda sayılı yıldız futbolcu vardır ve bunlara gözünüz gibi bakarsınız. Neyse konuya gelelim... şu anki maçınız çok önemli değil ama gelecek (1 yada 2 maç sonraki) maçlarınızdan birisi önemli hatta şampiyonluk maçı. Sizin güvendiğiniz futbolcu o önemsiz maçta küçük bir sakatlık geçirip, önünüzdeki önemli maça çıkamıyor. O maç bittikten hemen sonra sakatlığı geçiyor. Bu bilgisayarın size attığı bir kazıktır ve ben kazık yemekten hiç hoşlanmam :D. Bu durum sıkça başıma gelmiştir ve çok can sıkıcı bir durum.

Bu saydıklarım dışındaki durumlarda yeniden yükleme yaptığımı hatırlamıyorum. Yaptıysam da canım sağolsun :D. Neyse maksadım size bunu kabul ettirmek değil ama kullanıyorsam bir nedenim var ve bilin istedim. Maksat sadece kazanmak değil. Dedim ya "hakkıyla kazanana boynum kıldan ince".

ya kardes senınde basına gelen colde kutup ayısnın basına gelmemıstır:D :D
ama benım basıma dun gece geldı...(y) (y) TR kupasında ben gs yım karsımda ankaraspor var 2-0 ondeyım maın 88, dakkası ıkı tane penaltı ınanılmaz bır sey... hadı onu gectım uzatmada 1 tane daha....(zz) (zz) bende kapattım oyunu zaten 7,02 yı de yuklememıstım save ı sılıp ounu yukledım:D :D

alozz
02.Mart.2007, 00:07
bn bu oyunda bi kere yaptım Türkiye ile 2010da dünya kupası finalinda

tmac_91
02.Mart.2007, 18:27
şu fotoğraf koymayı söyleyin de bana nasıl size göstereyim bu kadar saçmalık görmedim lig sonuncusuyla evimde oynuyorum
rakip deplasmanda 9 maç 9 yenilgi 1 gol atmış 24 yemiş
ben içerde 8 maç 6 galibiyet 1 yenilgi 1 berabere sakaryasporum ve genlerbirliği ile oynuyorum
dk 4. en ii adamım cangele sakatlanıo dk 10.m.çoğum kırmızı kart.
dk 20.leandro lima sakatlanıo
dk 50.yasin karaca kırmızı kart dk 70.eisner loboa sakatlanıo bu ne iş ya 4-0 yeniliom böle iş mi olur hakikaten bu neden se benim rakibime hiç rastlamıo da hep bana oluo gıcık oluom o beni yenen hafatya cimcomdan 6 tane yiyo kendi evinde sinir oluom 1 ay fm oynamıom bu yüzden sonra gene new game asla o oyundan devam etmem bi daha
neyse
yeni oyuna başlıyorum tam takımımda 5 yabancı var ama nedense 6 yabancı var die oyuncu alamıyorum böle iş mi var
bir gün türkiye liginde bjk ile karşlılaştım ve 3-0 yendim antalyasporla fakat bir sonraki maçta franco cangele tam 10 ay saktlandı hiç durmadım direk exit a tıkladım çünkü böyle birşey in başka hiç bir takımda olmadığından bunu ben şike olarak görmüyorum siz ne kadar derseniz deyin sakatlık tablosuna bakıyorum benden 9 oyuncu var diğer takımlardan en fazla 3 antreman zorluğunu hafif yapıyorum 2 gün tatile gidiom freddy adu a broken left.... gibisinden 5 ay yok en az 100 küfür sonra çık oyuna girmek de gelmio içimden sonra can sıkıntısı müthiş de bir kariyerim var ilk sezon 4. olmuşum 2. sezon 2. oldum antalyayla bunu yazarken bile şimdi gircem rosenborgla maçım var ş.ligi ön eleme
aslında rosenborgu dün 1-0 be 0-1 penaltıalrla eledim kesinlikel şikesiz yemin ederim neyse ama maçtan sonra süper kupa türkiyedeki gs ile oynadım ve f.adu tam 8 ay sakatlandı direk çıktım şimdi girecem ve ben rosenborgu eledim aslında dün ama belki bugun elencem zaten depalsmandaki maçta sinan bolatın üstün oyunuyla kurtarmıştım bu bir maçlık bişiydi elenirsem benim sucum ne FM 2007 yi çok saçma buldum bu yüzden
eger yazıdklarımdan üstüne alınıp incinecek varsa peşin peşin özür dilerim...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
bu arada bu saçmalık saktlıklar olmasın die her maçtan sonra oyunu kaydediyorum bu da can sıkıcı bir olay haline gelio 1 ay 2 aya diyeceğim bişey yok ki oda olamamalı nedense sırf bana oluo ya bir de şu ümit karan ın ayağı kırılsn pavol strakanın kırılacağına nenden olmuo oyun senin takımına karşı bir kasıtlı tavır almış ve saçmalıkalrla başarını gölgelemeye çalışıo bu yüzden 25 milyon dolardaki finansım 20 lere kadar geriledi başarısızlıklar nedeniyle

tek yaptığım şike türkiye maçlarından önce kaydedip türkiye milli takımımızın başarısı için tekrar tekrar girip çıkıorum

thelastmanager
06.Mart.2007, 16:21
şu fotoğraf koymayı söyleyin de bana nasıl size göstereyim bu kadar saçmalık görmedim lig sonuncusuyla evimde oynuyorum
rakip deplasmanda 9 maç 9 yenilgi 1 gol atmış 24 yemiş
ben içerde 8 maç 6 galibiyet 1 yenilgi 1 berabere sakaryasporum ve genlerbirliği ile oynuyorum
dk 4. en ii adamım cangele sakatlanıo dk 10.m.çoğum kırmızı kart.
dk 20.leandro lima sakatlanıo
dk 50.yasin karaca kırmızı kart dk 70.eisner loboa sakatlanıo bu ne iş ya 4-0 yeniliom böle iş mi olur hakikaten bu neden se benim rakibime hiç rastlamıo da hep bana oluo gıcık oluom o beni yenen hafatya cimcomdan 6 tane yiyo kendi evinde sinir oluom 1 ay fm oynamıom bu yüzden sonra gene new game asla o oyundan devam etmem bi daha
neyse
yeni oyuna başlıyorum tam takımımda 5 yabancı var ama nedense 6 yabancı var die oyuncu alamıyorum böle iş mi var
bir gün türkiye liginde bjk ile karşlılaştım ve 3-0 yendim antalyasporla fakat bir sonraki maçta franco cangele tam 10 ay saktlandı hiç durmadım direk exit a tıkladım çünkü böyle birşey in başka hiç bir takımda olmadığından bunu ben şike olarak görmüyorum siz ne kadar derseniz deyin sakatlık tablosuna bakıyorum benden 9 oyuncu var diğer takımlardan en fazla 3 antreman zorluğunu hafif yapıyorum 2 gün tatile gidiom freddy adu a broken left.... gibisinden 5 ay yok en az 100 küfür sonra çık oyuna girmek de gelmio içimden sonra can sıkıntısı müthiş de bir kariyerim var ilk sezon 4. olmuşum 2. sezon 2. oldum antalyayla bunu yazarken bile şimdi gircem rosenborgla maçım var ş.ligi ön eleme
aslında rosenborgu dün 1-0 be 0-1 penaltıalrla eledim kesinlikel şikesiz yemin ederim neyse ama maçtan sonra süper kupa türkiyedeki gs ile oynadım ve f.adu tam 8 ay sakatlandı direk çıktım şimdi girecem ve ben rosenborgu eledim aslında dün ama belki bugun elencem zaten depalsmandaki maçta sinan bolatın üstün oyunuyla kurtarmıştım bu bir maçlık bişiydi elenirsem benim sucum ne FM 2007 yi çok saçma buldum bu yüzden
eger yazıdklarımdan üstüne alınıp incinecek varsa peşin peşin özür dilerim...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
bu arada bu saçmalık saktlıklar olmasın die her maçtan sonra oyunu kaydediyorum bu da can sıkıcı bir olay haline gelio 1 ay 2 aya diyeceğim bişey yok ki oda olamamalı nedense sırf bana oluo ya bir de şu ümit karan ın ayağı kırılsn pavol strakanın kırılacağına nenden olmuo oyun senin takımına karşı bir kasıtlı tavır almış ve saçmalıkalrla başarını gölgelemeye çalışıo bu yüzden 25 milyon dolardaki finansım 20 lere kadar geriledi başarısızlıklar nedeniyle

tek yaptığım şike türkiye maçlarından önce kaydedip türkiye milli takımımızın başarısı için tekrar tekrar girip çıkıorum

anlasılan oyun cogu kez sacmalıyo....(e) (e) :D :D

Varonil
07.Mart.2007, 17:56
cm 03-04 oynarken yapiyordum ozaman cok kuccuktum fm 2005 tede azcik yapiyordum fm 2006 oynarken azalttim ve fm 2007 de artik hic hile yapmiyorum

asdMB
07.Mart.2007, 19:20
ya arada ş.ligini kazanmamakta lazım ben 3 kere ust uste kazandım sonra elendım ceyrek fınalde kowdular manchesterdan :D:D

noescape85
07.Mart.2007, 22:42
Oynamanin zevki kalmaz yapmiyorum ama bir defasinda/ gokhan unalim 8 aylik bir sakatlik yasayacakti o mactan hemen cikip tekrar oynamistim :D

skywalker-1987
08.Mart.2007, 01:23
ne gerek var ki hic yapmadigim halde turkiye liginde 160 mac yenilsiz seri yaptim:D :D

Noz
08.Mart.2007, 04:10
Oyunun zevki kalmıyorki sürekli kazanıyorsun kazanıyorsun. Kaybedeceksinki kazanmanın ne kadar güzel bir duygu olduğunu anlayabilesin.ya yenip de sonra bi aksilikten oyun giderse tekrar girdiginde yenememissen cikip tekrar gir bisey olmaz mac zaten senin hakkin :D kaybettigin maci cikip yenmek te bunun tersi