PDA

View Full Version : Oyundaki En Büyük Hata

the_imam912
04.Haziran.2007, 17:24
Arkadaşlar sizce oyundaki en büyük hata nedir?Ben bazı oyuncuların güçlerinin düşük ve yüksek olmasının en büyük hata olduğunu düşünüyorum.

Wesley Sneijder
04.Haziran.2007, 19:54
Nasıl yani? Hatayı anlayamadım. Bence oyundaki en büyük hata uzaktan goller. 50 metreden vuruyor adam top muzun ötesinde bir yörünge izleyerek kaleye giriyor. Nasıl iş bu?

the_imam912
04.Haziran.2007, 21:29
Şöyle yani :).Mesela gerçek hayatta çok kötü oyuncuların güçleri iyi yapmışlar,çok iyi oyuncuların ise kötü yapmışlar.Örneğin:Torres.İnşallah seneye düzelir.

uğuray1907
05.Haziran.2007, 11:56
bence abartı derecedeki sakatlıklar...

El Barto
05.Haziran.2007, 12:10
ilk aklıma gelen ikili averaj.

Eray Dengiz
05.Haziran.2007, 13:31
Oyundaki en büyük hata bana göre,

Hangi takım olursa olsun, büyük veya küçük farketmiyor, son dakikalara önde girdiğiniz taktirde 20 dakika boyunca inanılmaz atak yiyorsunuz ve taktiksel anlamda değişiklik yapmadığınız sürece %85 gol yiyorsunuz.

Bu benim başıma hep geliyor ve saçma bir hata olarak buluyorum.

the_imam912
05.Haziran.2007, 14:48

Hangi takım olursa olsun, büyük veya küçük farketmiyor, son dakikalara önde girdiğiniz taktirde 20 dakika boyunca inanılmaz atak yiyorsunuz ve taktiksel anlamda değişiklik yapmadığınız sürece %85 gol yiyorsunuz.

Bak bunu unutmuşum Haklısın Eray abi.Ben Man City yönetiyorum mesela, son 15 dakika 1-0 önde giriyorum, ya 2-1 oluyor ya da 1-1 kaybediyorum.Mutlaka atak oluyor.Ama onlar önde girdiği dakikalarda ben 20 dakika atak yapamıyorum :(:(

fm_monster
05.Haziran.2007, 14:50
sakatlık ve k.kartlar en sinir oldugum bunlar

anilla
05.Haziran.2007, 17:22
Bence de son dakikalar tam bir fiyasko oluyor. 3 gol yediğimi bilirim son 10 dakikada.

SAİT71
05.Haziran.2007, 21:53
Arkadaşlar ben bi kaçtane sıralayım

1-) Bence sanal oyuncuların güçleri abartılmış

2-)Türkiye ligleri ve türk oyuncularının değerleri çok düşük. Bir anadolu takımına bakın bir oyuncunun en fazla değeri kaç milyon dolar.(Bi kaç And. takımı hariç V. Manisa gibi).

3-)Birde sakatlık olayları çok saçma bazen 2-3 tane oyuncum bi maçta sakatlanabiliyo Gittiğim tüm takımlarda bakıyorum saktlar listesine benim takım tavan yapmış walla rekorum 8 sakat oyuncu daha egale edemedim inş. başaracam onu.

Walla aklıma gelmio daha ama çok eksik var buna rağmen tartışmasız lider.

ozziee
05.Haziran.2007, 22:19
ben oyunda ceza sahası içinde çift vuruş yapıldığını hiç görmedim, gören var mı?

omer-faruk-14
06.Haziran.2007, 00:37
Bence oyundaki en büyük hata Emre abinin de dediği gibi ikili averaj, normalde ilk olarak +averaja bakmaları gerkirken, iki takım arasında oynana maçlara bakıyorlar.

KaF KeF
06.Haziran.2007, 01:00
mevki hataları..............

ejderizma
06.Haziran.2007, 04:58
Bence oyunun en büyük hatası oyuncuların takımları küçümsemesi.Örneğin ben fenerbahçede maaş bütçesini editörden yükselttim.kaka teklif yapıyorum milan kabul ediyo.sözleşme öneriyorum.. Haftalık 64 trilyon maaş..maç başına 2.2 trilyon.gol primi 6 trilyon. kazanma primi 14 trilyon. Ve imzalama bedeli 180 trilyon öneriyorum yinede kaale almadı diyo. çok saçma bence gerçekte fener kakaya bu parayı verse adam milanı değil brazilyayı bile bırakır.:)

cumhur1907
06.Haziran.2007, 12:38
kalecilker topu dikiyor diktiği gibi rakip oyuncuya gidiyor ve alehime pozisyonlar oluyor.bu sorun gitse çok iyi olur

ataman5
06.Haziran.2007, 14:39
kalecilker topu dikiyor diktiği gibi rakip oyuncuya gidiyor ve alehime pozisyonlar oluyor.bu sorun gitse çok iyi olur

dediğin problem kalecin ve top dağıtımı ile alakalı defender collect yap kalecinin dağıtımını birz daha faydalı olur

bence en büyük sorun takım konuşmalarının bi maçı çok büyük derecede etkileyebiliyo olması bu kadar etkili olmamalı bence..

bozoo1903
09.Haziran.2007, 01:32
benim bi tesbitim var arkadaşlar. örnegin beckham'ın uzun şut ortalaması 20. ilerleyen yıllarda futbola başlayan bazı (!) genç oyunucularında 20. oyuncular analarından beckham'ın ayak meleksiylemi doğuyor. yada carlos' yada Adriano. Bunun için FM orantılıları CM gibi 100 üzerinden yapmalı diye düşünüyorum.
İyi geceler. Taha M. ÇOLAK

VahdeTrabzon
09.Haziran.2007, 09:49
Bence bu gol sizce ofsayt miydi veya penalti varmiydi yokmuydu seklindeki sorulara gicik oluyorum kardesim biz nerden bileim oyuncular yusyuvarlak nerden anlayalim ki bence bu ozellik sacma olmus

ekucuk
09.Haziran.2007, 14:01
Türkiye'de özellikle BJK ve GS'de altyapı yabancı oyuncu kaynıyor. :icon_smile:

Benim yabancı antrenörlerle çalıştığımdan da olabilir belki...:icon_wink:

elemanyus
09.Haziran.2007, 15:57
bence en büyük hatalardan biri kalecilerin yürümemesi... :)
örneğin aut atışları,ofsayt sonrası serbest vuruşlarda falan kaleciler diplerindeki topu almıyor diğer takımın forveti 25-30 metre yürüyüp topu kaleciye fırlatıyor ve eğer kalecinin uzağına düşerse bir daha gidip topu alıyor ve kaleciye atıyor,bu olay top kalecinin tam önüne gelinceye kadar sürüp gidiyor... :) bence en büyük saçmalık bu...

Cassano18
09.Haziran.2007, 17:32
Mesela ben Barca`yim. Deco her 4-5 macta bir ceza aliyor ama Deco normalde hic sert bir oyuncu degil. Oynattigim yer de yanlis degil neden boyle anlamadim...

yorkashton
09.Haziran.2007, 20:10
velezden lucas castroman ı alın hermaç yumruk atıp kırmızı yiyo.
çok farklı bi adam 1 maç bile kırmızısız bitremiyo.

Rodrigo Tello
10.Haziran.2007, 02:39

Niye gercektede böyle olmuyormu ? Aynen dedigin gibi atak yiyor takımlar...:icon_wink:

14perseus04
11.Haziran.2007, 18:45
oyundaki en buyuk hata baska bi arkadasin da dedigi gibi sanal oyuncularin abartili iyi olmasi
mesela
http://img129.imageshack.us/my.php?image=yenibitelemresmica9.jpg
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

bence en büyük hatalardan biri kalecilerin yürümemesi... :)
örneğin aut atışları,ofsayt sonrası serbest vuruşlarda falan kaleciler diplerindeki topu almıyor diğer takımın forveti 25-30 metre yürüyüp topu kaleciye fırlatıyor ve eğer kalecinin uzağına düşerse bir daha gidip topu alıyor ve kaleciye atıyor,bu olay top kalecinin tam önüne gelinceye kadar sürüp gidiyor... :) bence en büyük saçmalık bu...

hakkaten bu tam bi komedi
fm gibi gitgide simulasyonlasan bi oyunda olmamakli bunlar

VahdeTrabzon
11.Haziran.2007, 23:35
bencede perseus katiliyorum bu kadar gittikce ün ü yayilan bir oyunda bunlar olmamali

FaLconi
14.Haziran.2007, 01:40
benim bi tesbitim var arkadaşlar. örnegin beckham'ın uzun şut ortalaması 20. ilerleyen yıllarda futbola başlayan bazı (!) genç oyunucularında 20. oyuncular analarından beckham'ın ayak meleksiylemi doğuyor. yada carlos' yada Adriano. Bunun için FM orantılıları CM gibi 100 üzerinden yapmalı diye düşünüyorum.
İyi geceler. Taha M. ÇOLAK

zaten 100 üzerinden ama biz 20 ye endksli halini görüyoruz.. Hani antrentmanda 20 iken bile hafif yükselme gözüküo ya bunun nedeni işte.. inanmayan modifier ı indirip baksın..:0:
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
bence en büyük hata.. serkan gediğin bitiriciliğinin rooney den ii olması :D

patriot45
14.Haziran.2007, 11:52
en büyük hata kartlar ve sakatlıklar olmuş...adam kırmızı kart gördü die uyarıyosun başkanda haksız yere para cezası verme die beni uyarıyo saçma olmuşş

the_imam912
14.Haziran.2007, 12:31
zaten 100 üzerinden ama biz 20 ye endksli halini görüyoruz.. Hani antrentmanda 20 iken bile hafif yükselme gözüküo ya bunun nedeni işte.. inanmayan modifier ı indirip baksın..:0:
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
bence en büyük hata.. serkan gediğin bitiriciliğinin rooney den ii olması :D

Sence Serkan gedik'le Roney'in Ca'sı aynı mı?:icon_cool:

miskinserdar
14.Haziran.2007, 12:46
arkadaşlar son dakikalarda önde olup da gol yemek istemiyorsanız takımınızın mentalitesini defansif, line ise deep yapın ve ve time vastingi often ayarına getirin. Gol atmak istediğinizde ise sıralama attaking, push up ve rarely olarak düzenlensin. Bu durumda rakip takıma baskı kurarsınız, tabi bu arada kontra ataktan gol de yiyebilirsiniz. Ama oyunda asıl önemli olan takımın psikolojisini iyi analiz edip maç öncesi ve devre arası komutlarını iyi seçmek. bunları iyi yaparsanız sizden bir iki kumaş iyi takımları bile iyi bir futbolla yenebilirsiniz

kgnglk
14.Haziran.2007, 18:28
valla bence oyundaki en büyük eksiklik oyunun sadece maçların etrafında geçmesi
bence oyun biraz daha gelişebilir maçlar dışında da oyun biraz daha sosyalleşebilir
o şekilde bi fm daha zevkli olacaktır diye düşünüyorum

huussii
24.Haziran.2007, 19:41
oyunun en büyük hatası değilde bir kaç hata yazacam

---- Bazen bir oyuncu direk sinirlenip tekme atıyor ve kırmızı yiyor

---- Abartılı sakatlıklar

---- kalecinin topu almayıp karşı forvetin topu vermesini beklemesi

İŞTE BUNLARA SİNİR OLUYORUM.....

kral_67
24.Haziran.2007, 20:33
sakatlıklar ve kart cezaları gerçekdende abartılı...

maç içindede kalecinin çıkışlarda topa dik olarak değil paralel olarak açılması ve sürekli yanından gol yemesi...

aslında dik olarak açılsa oyuncunun becerisine göre aşırtma goller olabilir ama yok yep yandan...

OnuldinhoHizmet
24.Haziran.2007, 22:18
en büyük sorun sakatlıklar ve kartlar top kapmayı hafif yapsam bile en az 3-4 sarı kart oluyor en önemlileri

MADEM TÜRK'SÜN GÖSTERDE ÜRKSÜN :D :D

ErayEbil
25.Haziran.2007, 11:21
arkadaslar sakatliklar neden bukadarr fazla deli olcam artik bide oyundaki habeler hep ayni

Fıratcan Alçınkaya
25.Haziran.2007, 11:35
38 haftalık bir periyotta...

* Kaleci sürekli buz pateni yapıyor... Rakipler 10tane beleş gol atıyo...
* 17yaşında adam ya 50m gol atıyo...ya da 6kişiy çalımlıyo
* Sürekli 90+ da gol oluyo...Sürekli Maçı son 15dk ceviriyo rakip takım...
* 22Kişilik kadronuN 12si sakatlanıyo sürekli...

AndersonCosta
25.Haziran.2007, 12:04
Sakatlıklar
Birde Yıldız oyuncular Küçük takımlara gelmiyor.Ama gerçek hayatta görüyoruz.Fener Kezman'ı aldı.R.Carlos'u aldı.Galatasaray Lincoln'ü aldı.Juninho'yla anlaşmıştı son anda vazgeçildi.Oyunda Klüp kabul etse bile oyuncu hayatta gelmiyor.

Vassili Zaitsev
25.Haziran.2007, 14:08
Herkes bir sürü sıralamış zaten...
En büyük hatalardan biriside oyuncu fiyatları. G.Birliği, V.Manisa vb takımlardan iyi oyuncu alabilmek için en az 7-8 milyun euro bonservis vermemiz gerekiyor. Bu çok saçma. Alt liglerde de aynı şey var. Bir kulüp ekonomileri çok saçma. Bende erciyes 2. lige düştü 10 milyon euro transfer yaptı tekrar çıktı 21 milyon euroluk transfer yaptı. Erciyesin ne gezer o kadar parası.

OnuldinhoHizmet
25.Haziran.2007, 14:50
Herkes bir sürü sıralamış zaten...
En büyük hatalardan biriside oyuncu fiyatları. G.Birliği, V.Manisa vb takımlardan iyi oyuncu alabilmek için en az 7-8 milyun euro bonservis vermemiz gerekiyor. Bu çok saçma. Alt liglerde de aynı şey var. Bir kulüp ekonomileri çok saçma. Bende erciyes 2. lige düştü 10 milyon euro transfer yaptı tekrar çıktı 21 milyon euroluk transfer yaptı. Erciyesin ne gezer o kadar parası.

ne alakası war şuan gerçektede öyle biraz spor haberlerine bak görürsün...

EL-Hadji
25.Haziran.2007, 15:10
ne alakası war şuan gerçektede öyle biraz spor haberlerine bak görürsün...

Hayır doğru söylüyor arkadaş! Hakan Arıkan 1milyon dolara ya da Euroya BJK' ya geldi. Oyunda son 6ay harici bu fiyata almak imkansı Hakan' ı. Böyle daha birçok oyuncu var.

yunusgs
25.Haziran.2007, 15:12
oyunun en büyük hatası değilde bir kaç hata yazacam

---- Bazen bir oyuncu direk sinirlenip tekme atıyor ve kırmızı yiyor

---- Abartılı sakatlıklar

---- kalecinin topu almayıp karşı forvetin topu vermesini beklemesi

İŞTE BUNLARA SİNİR OLUYORUM.....

AYNI SEKILDE KATILIYORUM VE KALECI OLAYINA COK GICIK OLUYORUM GIDECEK OLDURECEGIM BIRINI YA SANKI ADAM OLECEK KADAR YORULMUS BENIM OYUNCUM KOSUYOR TAOPU VERIYOR HADI TAMAM YETMIYOR BIR DE TAA ELINE VERIYOR ADAMIM TOPA EN AZ 2 EN FAZLA 3 KERE VURUYOR ZAMAN KAYBI YAA SAKATLIKLAR ADAM BIR GIDIYOR EN AZ 2 HAFTA ILE 2 AY ARASI