PDA

View Full Version : KOMANDOLAR PROFESYONEL OLACAk

ultraslanerdem
27.Haziran.2007, 14:28
Kara Kuvvetleri Komutanı İlker Başbuğ, komando tugaylarının tamamının profesyonel askerlerden oluşacağını açıkladı. Er ve yedek subaylar artık komando yapılmayacak.

Eğirdir'de iki gündür süren basını bilgilendirme turunun son gününde Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Büyükanıt ve Kara Kuvvetleri Komutanı Org. İlker Başbuğ ortak bir açıklama yaptı. Org. Başbuğ, bu toplantıda komando tugaylarının tamamen profesyonel askerlerden oluşturulacağını açıkladı.

Başbuğ 6 tuagın tamamının profesyonel askerlerden oluşacağını vurgulayarak artık yedek subayların sadece iç güvenlik birliklerinde görev alacağını da belirtti. Bu tugaylarda erlerin de görev almayacağını ifade eden Başbuğ, "Bunların karşılığı olarak uzman erbaşlar görev yapacak" dedi.

Buna göre:

- Mayıs 2008 tarihinden itibaren Güneydoğu'da iç güvenlik harekat bölgesindeki komando birliklerinde yedek subaylar bulunmayacak.

- Mayıs 2009'dan itibaren er ve erbaşlar görev almayacak, terörle mücadele büyük bir profesyonel güç haline getirilecek. Erbaş ve erlerin yerine uzman çavuşlar görevlendirilecek.

Allah'tan 2009'da başlıyor.Seneye okumazsam KOMANDO olma şansım var....:)

TR.CaPTaiN
27.Haziran.2007, 14:49
Böylesi daha doğru ne kadar profesyonel olunursa verilen Şehit sayısı o kadar azalır.

Fıratcan Alçınkaya
27.Haziran.2007, 18:00
Erdem sen 87lisin galiba senin gitmen lazım değilmiydi yahu... Ama okuyosun galiBa... Yoksa İnzibatlar görmesiN...:)

ultraslanerdem
27.Haziran.2007, 18:12
Erdem sen 87lisin galiba senin gitmen lazım değilmiydi yahu... Ama okuyosun galiBa... Yoksa İnzibatlar görmesiN...:)

Hayır 88 -MAYIS. Eğer aksi bir durum olmazsa 88'e 3 gidicem.Yani kısaca seneye Ağustos'da askerim...:)

Fıratcan Alçınkaya
27.Haziran.2007, 18:25
Kaldı 1sene hadi bakalım hayırlısı... Bana daha 3yaz vaR...Bnde kısmetse 2009 güzin giderim...

Estranged
29.Haziran.2007, 03:10
biz asker olana kadar askerlik 3 aya düşer :) bi de iyi okuyorum kısa dönem olsa 1 ay :) tabi Master Doktora üniversite lise bitişi falan derken 35 yaşında askerliğimi yaparım :)

BlackEagle19o3
29.Haziran.2007, 03:23
Güzel olmuş böyle:)

zzzeeeggg
29.Haziran.2007, 18:45
ya ben commando olmak istiyordum. Şimdi benim olma şansım yok mu ? Uzun dönem bile yaparım gerekirse

emrec15
30.Haziran.2007, 00:15
Hayırlısı olsun şimdi pkk kaçacak yer arasın.