PDA

View Full Version : Çanakkale'de Karşılaşan İki Mektup

TR.CaPTaiN
05.Temmuz.2007, 14:07
Ülke'de genel seferberlik ilan edilmişti,eli silah tutan herkes Çanakkale'ye gidiyordu. Ahmet ve Arif de herkes gibi cepheye gitmişti. Aynı köyden olan bu iki arkadaş farklı cephelerde düşmanlara karşı kahramanca mücadele ediyordu. Komutanı Ahmet'e çok önemli bir görev verdi. Düşmanlar patlayıcı sevkiyatı yapıyordu.Ahmet gidip düşman bölgesindeki sevkiyatı yavaşlatacaktı. Bu çok önemli görev için siper arkadaşlarıyla helalleşerek görevine başladı. Düşmanın sevkiyat yaptığı yere iyice yaklaşmıştı ki aklına bir şey geldi. Kendisine verilen haritanın arkasına bir yazı yazdı ve haritasını tekrar cebine koydu. Ahmet düşmanın sevkiyat yaptığı sırada patlayıcılara bomba atarak düşman sevkiyatına çok büyük zarar vermişti,görevini tamamlamıştı fakat onu gören düşman askerleri ona kurşun yağdırıyordu ve kör bir kurşun Ahmet'i vurdu. Ahmet yaralı olarak kendi siperine döndü fakat çok ağır yaralıydı. Doktor ve Komutanı Ahmet'in başındaydı.Doktor Komutan'a yaşama şansının hiç olmadığını söyledi. O sırada Ahmet: '' Komutanım ben ölüyorum,cebimdeki haritayı alın,okuyun ve hakkınızı helal edin'' dedikten sonra Şehit düşmüştü. Komutan haritanın arkasına yazılanları okumaya başladı.

''Ben .... köyünden Ahmet. Arkadaşım Arif'ten bir miktar borç almıştım ve ödemeyi unuttum. Cepheye geldikten sonra da sonumuzun ne olacağı belli değil. Arif'e söyleyin hakkını helal etsin. ''

Komutan Ahmet'in yazdıklarını okurken, eline diğer Şehit olan askerlerin cebinden çıkan başka mektuplar da ulaşmıştı. Gelen mektuplardan birinde yazılanlar:

''Ben ... köyünden Arif. Şu anda taarruza kalkıyoruz. Arkadaşım Ahmet benden bir miktar borç almıştı eğer olurda bir daha görüşemezsek söyleyin hakkımı helal ettim.''

Komutan çok duygulanmıştı. Askeri cephede bile borcunu unutmuyordu ve helallik istiyordu.

Atakan38
05.Temmuz.2007, 16:49
gercekten cok buyuk we duyguLandırıcı bı oLay.

turk askerı gıbı bı asker warmıdır su dunyada

TürkuAz
05.Temmuz.2007, 16:51
İşte Türk askeri, Türk evladı...

Konuyu 11 kişi görüntülemiş ama bi cevap yazma zahmetinde bulunmamışlar..

Oghuse
05.Temmuz.2007, 16:57
İçim bir hoş oldu.

Wesley Sneijder
05.Temmuz.2007, 17:01
Vay canına. İkisi de birbirinden habersiz neler yazmışlar...

carizzmafb
05.Temmuz.2007, 17:44
cok gzl yaaa

omer-faruk-14
05.Temmuz.2007, 20:18
İşte Türk milleti. Çok hoş bir olay.:) Çok sevindim.

deniz.91
05.Temmuz.2007, 20:28
Çanakkale'deki mucizelerden bir tanesi işte:)

mahoo
05.Temmuz.2007, 20:48
her asker farkli birer mucize canakkalede ... adasim bize bazi seleri hatirlattigin icn sagolasin.....

gezenti
05.Temmuz.2007, 21:14
İşte Türk Askeri Tanrının lütfettiği bir şey bence bu, bu bizim kanımızda var.

Varonil
05.Temmuz.2007, 22:15
Çok güzel bir olay bence,işte Türk Askeri yani.

MeMo
05.Temmuz.2007, 22:18
Bunu biliodum mukemmel bir olay

BlackEagle19o3
05.Temmuz.2007, 22:20
Atlarımızın bu davranışlarını görüp örnek almamız lazım.Türk milleti ne yiğitler yetiştirmiş

Atakan38
06.Temmuz.2007, 10:37
sımdıkı ınsanLar bu sekıLde dawranırmı acaba__??

herhangı bı futboL muhabbetı oLsa sımdıye 5-6 sayfa oLmustu ama bu konuLara kımse ıLgı gostermıo

ultraslanerdem
06.Temmuz.2007, 11:57
Gerçektende gurur duyulacak bir olay.O zaman ki atalarımız ne kadarda İman doluymuşlar.