PDA

View Full Version : Oyun Hatalari (Haberler)

Alpertunga
23.Ocak.2006, 02:10
Hata 1
Mac: Malatyaspor:5 Elazigspor:0
Haber: Atatürk Stadinda oynanan macta...

Mac Malatya da oldugu halde elazig da oynanmis gibi baslik atiliyor, ama haberin icinde dogru yaziliyor.

Hata 2
Mac: Malatyaspor:3 Genclerbirligi:2
Haber: Beraberlik

Baslikta beraberlik diye geciyor, haberin icinde Malatya'nin galibiyetinden bahsediliyor.

Hata 3

Mac: Malatyaspor:2 Fenerbahce:2
Baslik: Malatyaspor Feneri sahadan sildi

Tövbe tövbe... 5-2 olsa skor anliyacamda....

Haberlerdeki bu hatalar düzeltilmesi icin ve diger yine bazi hatalarin düzeltilmesi icin 6.03 yamasi cikacak mi?

cikacaksa bu hatalarin yama cikmadan iletilmesinde yarar var. zira haberleri artik sallamamaya basladim.

ki bende oyun orjinal, almanca kullaniyorum buna ragmen mesela yorum yaparken seceneklerin arasinda cok nadir de olsa ingilizce var...

Vieri yukarda kabak gibi demisim oyunu ALMANCA kullaniyorum. sen haberler Türkce yaziyor diye konuyu kapatiyorsun!!! simdi ben haberlerin almancasini yazsam buraya kac kisi anlayacak, elbette ben Türkce'ye cevirdim...

lütfen iyi okuyalim

Selman Ozturk
23.Ocak.2006, 02:22
Hata 1
Mac: Malatyaspor:5 Elazigspor:0
Haber: Atatürk Stadinda oynanan macta...

Mac Malatya da oldugu halde elazig da oynanmis gibi baslik atiliyor, ama haberin icinde dogru yaziliyor.

Hata 2
Mac: Malatyaspor:3 Genclerbirligi:2
Haber: Beraberlik

Baslikta beraberlik diye geciyor, haberin icinde Malatya'nin galibiyetinden bahsediliyor.

Hata 3

Mac: Malatyaspor:2 Fenerbahce:2
Baslik: Malatyaspor Feneri sahadan sildi

Tövbe tövbe... 5-2 olsa skor anliyacamda....

Haberlerdeki bu hatalar düzeltilmesi icin ve diger yine bazi hatalarin düzeltilmesi icin 6.03 yamasi cikacak mi?

cikacaksa bu hatalarin yama cikmadan iletilmesinde yarar var. zira haberleri artik sallamamaya basladim.

ki bende oyun orjinal, almanca kullaniyorum buna ragmen mesela yorum yaparken seceneklerin arasinda cok nadir de olsa ingilizce var...

Vieri yukarda kabak gibi demisim oyunu ALMANCA kullaniyorum. sen haberler Türkce yaziyor diye konuyu kapatiyorsun!!! simdi ben haberlerin almancasini yazsam buraya kac kisi anlayacak, elbette ben Türkce'ye cevirdim...

lütfen iyi okuyalim

kardeş özel mesaj yöntemini kullansan daha iyi olurdu be:D :D

LvEbGm_
23.Ocak.2006, 13:18
bende de bi sorun var oyuna ilk başladığımda daha yeniyken sözleşme teklif ettiler kabul etttim 30.06.2008 e kadar 2009-2010 a geldim..hala sözleşme bitiş tarihi 30.06.2008 yazıyo nasıl oluyor ben şimdi istediğim kulübe gidebilirim..acaba ingiltere milli takımınıda çalıştırıyorum diedemi sözleşme yapmıyorlar?
(başlığı açan kardeş kusura bakma alakasız şey yazdım..)

fm2006fan_tolga
26.Ocak.2006, 17:38
ave every day onu da dzeltemyom napmalıyım

fm2006fan_tolga
26.Ocak.2006, 17:40
para brmm thai bat yani ksacası ayar deişiklikleri kayıtlı kalmıo

tolginho
29.Ocak.2006, 21:56
Vieri ile ne alakası var Almanca'da hata çıkmasının. Türkçede hata çıksa anlayacağım. Ki evet Türkçe'de de haliyle hatalı yerler var.

Alpertunga
01.Şubat.2006, 03:09
vieri ile dogrudan alakasi surdan kaynaklaniyor
bu konuyu daha önce acmistim
haberleri Türkce yazmamdan ötürü arkadas konuyu kilitledi Türkce yama varsayarak, halbuki almanca kullandigimi acikca belirtmistim..

yoksa benim vieri ile bir alip veremedigim yoktur. arkadasin gözünden kacmis tekrar kilitlemesin diye öyle baslik attim...

Vieri
01.Şubat.2006, 03:44
Vieri yukarda kabak gibi demisim oyunu ALMANCA kullaniyorum. sen haberler Türkce yaziyor diye konuyu kapatiyorsun!!! simdi ben haberlerin almancasini yazsam buraya kac kisi anlayacak, elbette ben Türkce'ye cevirdim

Türkçeyi halletik Almanca için doğru dil dosyası yardımı yapıcaz artık sanırım:) senin çözümünü Alman translate takımı çözer Türkiye Araştırma sitesi çözemez.. Evet senin konunu Fm2006 ile alakalı herhangi bir Türkçe dosyası çıkartmadığımız için haberleri Türkçe görünce kaldırdım..

Dediğim gibi çözümünü sigames forumlarında Almanca Çeviri hataları başlığında dile getirmelisin.

meddah
01.Şubat.2006, 04:08
Anladığım kadarıyla arkadaş hataların Almanca çeviriden değil, oyunun kendisinden kaynaklandığını düşünüyor.
Ve yine anladığım kadarıyla haksız da sayılmaz.

Cengo
01.Şubat.2006, 04:37
Oyunu kodlayanlar bizler değiliz, bizim görevimiz Türkiye araştırmalarını yürütmektir.Oyunun olası genel bir hatasından dolayı Turksportal'ın hatalı olduğu söylemek hoş olmuyor maalesef.

Oyunun kodlanması ile ilgili herhangi bir görevimiz olmadığından dolayı bunu SI Games'e bildirmeniz gerekmektedir.

Bu hataları kodlamayı sağlayan görevlilere iletmek gerekir ki düzeltilmesi sağlanabilsin.Bizim bu hataları bildirmek gibi bir görevimiz olmamaktadır.Bu yüzden SI Games'e bildirmeniz olası hataların düzeltilebilmesi açısından yararlı olacaktır.

Alpertunga
02.Şubat.2006, 21:32
yahu arkadaslar güldürmeyin beni :)

bu oyun hatasi. ceviri hatasiyla alakasi yok.
ayni mesajlarin ingilizcesinide okudum. yine ayni hata.
örn.
Malatyaspor' maglubiyetinde Mert iyi formdaydi
Mert on form as Malatyaspor fall short.
ve mac deplasmanda gs:2 Malatyaspor:2 olarak bitmisti.

ayrica ben burada Turksportal i sorumlu tutmuyorum.
Oyunun resmi Türkce sitesi oldugu icin burda hatayi dile getiriyorum.
eminim bir cok kisi haberleri inglizcesi iyi olmadigindan anlamiyor.

bu hatayi birey bazinda mi iletmek daha etkili yoksa resmi bir site tarafindan iletilmesi mi?

Alpertunga
07.Şubat.2006, 22:51
hahahaha pardon ben gülüyorum ama sen bana kızıyosundur çok gülüncüme gitti affet banada bi defa olmuştuben turkey kupasında elemelerde yenmiştim ama yenildim olarak yazıyodu ama sonra kupada yoluma devam etmiştim seninki daha kötüdurum galiba :D:D

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=5540

ben bu konunun üzerinde duruyorum hala....
haberlerde hata cok...

Cengo
08.Şubat.2006, 02:12
yahu arkadaslar güldürmeyin beni :)

bu oyun hatasi. ceviri hatasiyla alakasi yok.
ayni mesajlarin ingilizcesinide okudum. yine ayni hata.
örn.
Malatyaspor' maglubiyetinde Mert iyi formdaydi
Mert on form as Malatyaspor fall short.
ve mac deplasmanda gs:2 Malatyaspor:2 olarak bitmisti.

ayrica ben burada Turksportal i sorumlu tutmuyorum.
Oyunun resmi Türkce sitesi oldugu icin burda hatayi dile getiriyorum.
eminim bir cok kisi haberleri inglizcesi iyi olmadigindan anlamiyor.

bu hatayi birey bazinda mi iletmek daha etkili yoksa resmi bir site tarafindan iletilmesi mi?

Bizim bu hataları bildirmek gibi bir görevimiz olmamaktadır.

Alpertunga
08.Şubat.2006, 07:07
Bizim bu hataları bildirmek gibi bir görevimiz olmamaktadır.

iletmek zorundasiniz diyen oldu mu?

ben göremiyorum..
ben hata var diyorum..
sen evet bunlar hatadir demiyorsunda
iletemeyiz diyorsun..
sanki bicak dayadik...illa iletilecek diye...

Göreviniz demek Türkiye arastirmalarini yönetmek...
her yeni oyunu aldigimda önce sizin hatalarinizi düzeltmek icin
oyuna baslamadan 2 günümü harciyorum....
görevinizi tam yapin lütfen.

Vieri
08.Şubat.2006, 15:25
Bu konuyu buraya tıklayarak dile getirebilirsin.
http://community.sigames.com/groupee/forums/a/tpc/f/4952060571/m/3002080571

biz görevimizin ne olduğunu iyi biliyoruz. Türkiye araştırması içinde Türker Tozar başkanlığındaki Türkiye Araştırma ekibi olarak elimizden geleni yapıyoruz. 6.0.3 ile birlikte kaliteli bir Türkiye ligi gelecektir. bundan sıkıntınız olmasın.

Alpertunga
10.Şubat.2006, 22:39
100 kisiye sorsak kac kisinin ne cevap verecegi belli.

6.02 de düzeltilmeyen insallah 6.0.3 de düzelir
yoksa umutlarimiz 6.0.4 e kalacak...

ayrica israrla almanca dan kaynaklanan hata oldugunu düsünüyorsun. oysa yukarda ayni tür hata ingilizcede de var.

aslinda suc bende ne diye yaziyorum ki buraya..
hata varsa var.. banane..